Mleko nije hrana za odrasle ljude

Mlečna industrija želi da poverujete da „ne postoji dokaz da hrana bogata proteinima poput mlečnih proizvoda štetno utiče na ravnotežu kalcijuma ili na zdravlje kostiju“, iako znaju da to nije tačno.
Više mleka, više zapaljenskih molekula

Objašnjenje negativnog dejstva mleka jesu štetna zapaljenja koja uzrokuje galaktoza, koja nastaje prilikom raspadanja laktoze, glavnog šećera u mleku. U odvojenoj grupi ljudi, otkriveno je da, što su više mleka pili, više su zapaljenskih molekula imali u urinu.

Gorivo za rak

Od skoro 60 hormona, postoji jedan moćan hormon rasta po imenu Faktor rasta sličan insulinu 1 (IGF-1). Čudom prirode, on je isti i kod krava i kod ljudi.

Hrana koju jedete može da utiče na to koja količina IGF-1 cirkuliše u vašoj krvi. Ishrana koja uključuje više kalorija ili životinjskih proteina povećava količinu IGF-1 i tu dolazimo do zabrinjavajuće uloge mleka.
Ovaj hormon se smatra „gorivom za ćelije“ bilo kog oblika raka. On se normalno nalazi u svom mleku, pošto bi novorođenče trebalo što pre da naraste. Zašto bi odrasla osoba mislila da treba još da poraste?

Studije finansirane od strane mlečne industrije pokazuju porast IGF-1 od 10% kod adolescentkinja pri konzumiranju pola litre mleka dnevno i isto toliko kod žena u postmenopauzi pri konzumiranju 3 čaše mleka dnevno.
IGF-1 takođe promoviše neželjeni rast tj. rast ćelija raka i ubrzava starenje. IGF-1 je jedan od najvećih faktora rizika od raka ikad otkrivenih.

Prema pregledu iz 1997. godine, objavljenom od strane Svetskog fonda za istraživanje raka i Američkog instituta za istraživanje raka, rizik od raka jednak je konzumaciji mleka u brojnim studijama
Pasterizacija maskira mleko niskog kvaliteta i uništava nutrijente i enzime

Zašto ljudi još uvek piju mleko? Zato što misle da je bezbedno bez obzira na pasterizaciju. Međutim, toplota uništava veliki broj bakterija u mleku čime se prikrivaju dokazi o onečišćenju mleka. Jeftinije je proizvesti onečišćeno mleko i uništiti bakterije toplotom nego održavati čisto mleko i zdrave krave. Da bi se uništili patogeni u mleku, ono prolazi kroz razna ‘pročišćavanja’, ‘filtracije’ itd. Mlečna industrija se oslanja na ove tretmane kako bi zamaskirala loše sanitarne uslove.

Pasterizacija takođe uništava vitamin C i oštećuje B vitamine, smanjujući nutritivnu vrednost mleka. Nakon pasterizacije, kalcijum i drugi minerali postaju nedostupni.

Enzimi u mleku, proteini, antitela, ali i benigni hormoni uništavaju se pasterizacijom, zbog čega se dobija ‘beživotno’ mleko. Enzimi iz mleka pomažu pri varenju laktoze, a zajedno sa proteinima pomažu pri apsorpciji vitamina. Zaštitni enzimi iz mleka se inaktiviraju zbog čega se ono lakše kvari.

Generalno, pasterizovano mleko nije piće koje bi se preporučilo za održavanje zdravlja. Nema značajnu nutritivnu vrednost i postoje veći rizici pri konzumiranju mleka nego kad se ono ne pije. Takođe, postoje mnogo zdravije alternative poput kokosovog mleka, mleka od badema ili mleka od konoplje koje prevazilaze konvencionalno mleko i u smislu nutritivne vrednosti i u smislu zdravlja.

Mleko je hrana za bebe, a niko od vas ovde nije beba. Uzdravlje.
 
Za ljude dobro mleko je samo majčinsko mleko (imamo samo jedan želudac).
Mislio sam da to ljudi znaju ali eto.. po svemu sudeći mnogi su i dalje pod
uticajem teškog marketinga. Vremenom će sve doći na svoje.

Veliki sam zaljubljenik vrhunskih sireva i ' ne mogu ' bez njih ali sam takođe svestan
da to nije dobro za mene. Kao što znam da najnoviji filteri koji se ugrađuju u dizelaše
nisu drugo nego veće zlo... Dok su stari filteri ispustali u vazduh cestice koje su mogle
da se zadrže u nosu i plućima ovi današnji ih smanjuju toliko da ulaze direktno u krvotok!
O nus pojavama koje se ne pojavljuju tako brzo (čitaj ne pre 20 god.) bolje i da ne pričamo.

I sve to odobreno od ministarstva zdravlja (Evropska unija čuda Božija...)
Čini mi se da su određene kompanije koje prave određene filtere tu dobro profitirale...
Kao i nekoliko njih koji sede na finim ministarskim foteljama i MUST Mafija koja sve
to podržava i ne samo to već i ulaže u nove ' zdravstvene podvige '.

Milijarde evra su u pitanju, koga zdravlje interesuje?!
Kome zdravlje treba on prava za reč nema. I ako je dobije biće mu oduzeta vrlo brzo!

Eto...
Sve kreće od osnovne hrane.
Dajte ljudima HLEBA I IGARA... (dalje znate...)


Što se tiče jedenja mesa...
Neko pre mene, i pametniji od mene je odgovorio šta misli o tome pa eto citiram..

“È vero che l'uomo è il re degli animali, perché la sua brutalità supera la loro.
Viviamo grazie alla morte di altri. Già in giovane età ho rinnegato l'abitudine
di cibarmi di carne, e ritengo che verrà un tempo nel quale gli uomini conosceranno
l'anima degli animali e in cui l'uccisione di un animale sarà considerata con lo
stesso biasimo con cui consideriamo oggi quella di un uomo.”

Leonardo da Vinci - Univerzalni genije


Svako dobro....
 
screenshot23.png


Na osnovu prikupljenih podataka u Poljskoj, utvrdjeno je da ukupna prodaja antibiotika za zivotinje u toj zemlji tokom 2014. godine iznosila 581 tonu aktivnih supstanci.
 
Poslednja izmena:
Za ljude dobro mleko je samo majčinsko mleko (imamo samo jedan želudac).
Mislio sam da to ljudi znaju ali eto.. po svemu sudeći mnogi su i dalje pod
uticajem teškog marketinga. Vremenom će sve doći na svoje.

Veliki sam zaljubljenik vrhunskih sireva i ' ne mogu ' bez njih ali sam takođe svestan
da to nije dobro za mene. Kao što znam da najnoviji filteri koji se ugrađuju u dizelaše
nisu drugo nego veće zlo... Dok su stari filteri ispustali u vazduh cestice koje su mogle
da se zadrže u nosu i plućima ovi današnji ih smanjuju toliko da ulaze direktno u krvotok!
O nus pojavama koje se ne pojavljuju tako brzo (čitaj ne pre 20 god.) bolje i da ne pričamo.

I sve to odobreno od ministarstva zdravlja (Evropska unija čuda Božija...)
Čini mi se da su određene kompanije koje prave određene filtere tu dobro profitirale...
Kao i nekoliko njih koji sede na finim ministarskim foteljama i MUST Mafija koja sve
to podržava i ne samo to već i ulaže u nove ' zdravstvene podvige '.

Milijarde evra su u pitanju, koga zdravlje interesuje?!
Kome zdravlje treba on prava za reč nema. I ako je dobije biće mu oduzeta vrlo brzo!

Eto...
Sve kreće od osnovne hrane.
Dajte ljudima HLEBA I IGARA... (dalje znate...)


Što se tiče jedenja mesa...
Neko pre mene, i pametniji od mene je odgovorio šta misli o tome pa eto citiram..

“È vero che l'uomo è il re degli animali, perché la sua brutalità supera la loro.
Viviamo grazie alla morte di altri. Già in giovane età ho rinnegato l'abitudine
di cibarmi di carne, e ritengo che verrà un tempo nel quale gli uomini conosceranno
l'anima degli animali e in cui l'uccisione di un animale sarà considerata con lo
stesso biasimo con cui consideriamo oggi quella di un uomo.”

Leonardo da Vinci - Univerzalni genije


Svako dobro....

Upravo tako. Objasnio sam gore, detaljno...

- - - - - - - - - -

screenshot23.png


Na osnovu prikupljenih podataka u Poljskoj, utvrdjeno je da ukupna prodaja antibiotika za zivotinje u toj zemlji tokom 2014. godine iznosila 581 tonu aktivnih supstanci.

:rida:

:sad2:

:bljak:
 
Za ljude dobro mleko je samo majčinsko mleko (imamo samo jedan želudac).
Mislio sam da to ljudi znaju ali eto.. po svemu sudeći mnogi su i dalje pod
uticajem teškog marketinga. Vremenom će sve doći na svoje.

Veliki sam zaljubljenik vrhunskih sireva i ' ne mogu ' bez njih ali sam takođe svestan
da to nije dobro za mene. Kao što znam da najnoviji filteri koji se ugrađuju u dizelaše
nisu drugo nego veće zlo... Dok su stari filteri ispustali u vazduh cestice koje su mogle
da se zadrže u nosu i plućima ovi današnji ih smanjuju toliko da ulaze direktno u krvotok!
O nus pojavama koje se ne pojavljuju tako brzo (čitaj ne pre 20 god.) bolje i da ne pričamo.

I sve to odobreno od ministarstva zdravlja (Evropska unija čuda Božija...)
Čini mi se da su određene kompanije koje prave određene filtere tu dobro profitirale...
Kao i nekoliko njih koji sede na finim ministarskim foteljama i MUST Mafija koja sve
to podržava i ne samo to već i ulaže u nove ' zdravstvene podvige '.

Milijarde evra su u pitanju, koga zdravlje interesuje?!
Kome zdravlje treba on prava za reč nema. I ako je dobije biće mu oduzeta vrlo brzo!

Eto...
Sve kreće od osnovne hrane.
Dajte ljudima HLEBA I IGARA... (dalje znate...)


Što se tiče jedenja mesa...
Neko pre mene, i pametniji od mene je odgovorio šta misli o tome pa eto citiram..

“È vero che l'uomo è il re degli animali, perché la sua brutalità supera la loro.
Viviamo grazie alla morte di altri. Già in giovane età ho rinnegato l'abitudine
di cibarmi di carne, e ritengo che verrà un tempo nel quale gli uomini conosceranno
l'anima degli animali e in cui l'uccisione di un animale sarà considerata con lo
stesso biasimo con cui consideriamo oggi quella di un uomo.”

Leonardo da Vinci - Univerzalni genije


Svako dobro....

Заборавио си да је ово српски форум.
 
Pila mleko onako normalno, casa-dve dnevno, uz to jela sireve i jogurt,... I tako gledajuci razne dokumentarce na tu temu gde je na vise primera objasnjeno da mleko ne doprinosi jacanju kostiju kako sam ja mislila i da je puno hormona, rekoh da probam i prestala sam da pijem mleko i da konzumiram mlecne proizvode pre oko mesec dana. Potpuno sam izbacila mleko, cak i u kafu stavljam bademovo mleko. Iskreno ne vidim neku razliku osim sto se osecam nekako lakse, poletnije, kao da sam imala neku tezinu ili nadutost od mleka a da uopste nisam znala, cini mi se da mi je koza malo cistija. Nikakvih negativnih efekata za sad nema.

p.s. ovo je samo moje iskustvo, nije savet. Inace jedem jedem puno voca i povrca i dodatno uzimam kalcijum i magnezijum, znaci ja sam vec bila sigurna da unosim potrebne vitamine i bez mleka.
 
Cekaj kako si ti to izbacio, sve odjednom? Mislim svakako si lak kao pero kad jedes samo sirovu hranu. Mene zanima koji su efekti kad se izbaci samo secer?
Ja sam izbacila gluten pre par godina i tu su efekti bili vise energije i mrsavljenje (kasnije sam uspela da se vratim na moju tezinu).
 
Ok, hvala :)

I dodala bih i jos jednu informaciju. Kod novorodjenih beba se javljaju grcevi sto je normalno u manjoj ili vecoj meri. Dojiljama se ne preporucuje da piju mleko u tom periodu jer se grcevi u tom slucaju produzavaju, jer se to kravlje mleko preko majcinog mleka unosi u organizam i pogorsava stanje bebice.
 
Nema potrebe mnogo razmišljati o tome da li je mleko hrana ili nije, pošto je priroda sama odgovorila na ovo pitanje.

Laktaza je hormon koji ima isključivu funkciju da razgrađuje laktozu u mleku i pomaže varenju istog. Stoga, sve bebe sisara imaju ovaj hormon.

Kada bebe odrastu i prestanu da sisaju, laktaza u nekim ređim slučajevima potpuno prestane da se luči i ti ljudi ne treba da piju mleko koje sadrži laktozu. Ovi drugi čiji organizam luči laktazu kojoj je FUNKCIJA varenje mleka, očigledno mogu da piju mleko. (govorim o mleku kome nije menjan procenat laktoze)

Test da li imate ili nemate hormon laktazu je jednostavan, popijete čašu mleka, i ako od nje ne dobijete proliv i gasove, onda je sve u redu, znači možete da pijete mleko. Kome smeta - ne pije, a kome prija, taj pije. Ima li šta prostije?
 
Vi vegani možete da radite šta god hoćete, ali ako organizam odraslog čoveka luči laktazu, a jedina funkcija laktaze je razgradnja laktoze, koja se od svih namirnica nalazi samo u mleku, onda je to jasna poruka da je mleko pogodno za ishranu dotičnog čoveka. Zašto bi organizam lučio hormon za nešto što je štetno ili beskorisno? Knjige mogu da lažu, ali organizam ne laže.

Dalje, da u mleku ima krvi, dobili bismo povišen nivo alkalne fosfataze u našoj krvi nakon uzimanja takvog mleka. Ovo se naravno ne dešava, jer u mleku nema krvi. Ne treba izmišljati takve stvari da bi se nešto poentiralo, posle ti ljudi ne veruju ni kad pričaš istinu, kao u onoj priči o lažljivom pastiru.
 

Back
Top