Mleko nije hrana za odrasle ljude - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 105

Tema: Mleko nije hrana za odrasle ljude

Starosedelac buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1131

Podrazumevano Re: Mleko nije hrana za odrasle ljude

Pošteno je da priznaš da si gadljiv i to potpuno razumem.

Nije pošteno to što jednoj zdravoj i korisnoj namirnici pripisuješ nešto što ona nije.

Industrija i gradski život jesu nezdrava stvar, ali nažalost malo je ljudi koji sebi uspeju da omoguće zdravu ishranu i prinuđeni su da jedu kojekakav otpad što biljnog što životinjskog porekla.

Otvoriš li temu o tome, videćeš da je mnogo ljudi svesno toga, ali nema snage da se otme.
    zzz

Buduća legenda Zoran Jov (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Citat Original postavio buudala Pogledaj poruku
    Pošteno je da priznaš da si gadljiv i to potpuno razumem.

Nije pošteno to što jednoj zdravoj i korisnoj namirnici pripisuješ nešto što ona nije.

Industrija i gradski život jesu nezdrava stvar, ali nažalost malo je ljudi koji sebi uspeju da omoguće zdravu ishranu i prinuđeni su da jedu kojekakav otpad što biljnog što životinjskog porekla.

Otvoriš li temu o tome, videćeš da je mnogo ljudi svesno toga, ali nema snage da se otme.
    Nije pošteno, jer nemam šta da priznam, pošto niti sam optužen, niti sam osuđen. Normalno da sam gadljiv na sve što izlazi iz tela bolesnih životinja, a naročito na bilo čiju krv, a u mleku sa farme nalazi se kravlja krv. Fuj.

Nisam hrani za bebe drugih vrsta pripisao ništa što ona nije.

Pa neka se nateraju, mislim na te ljude.

Ako otvorim videću; ili ću valjda videti. Pa neka se nateraju da imaju snage.
    Svetom vladaju najveći kriminalci. Države su torovi u koje oni uteruju stoku.

Zaslužan član
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

Citat Original postavio Umri_muski Pogledaj poruku
    Dobar ti post iako ti nisam potpuno istomisljenik, ali nemam primedbe na navedeno...

Cak mogu da dodam da vecina lekova gubi dejstvo ako se konzumira mleko i mlecni proizvodi, a neki su cak i stetni u tom slucaju, a mnogi pacijenti , potrosaci to ne znaju...
    Npr , lekovi za pritisak ne deluju, lekovi antibiotici zute dentin, tj zube....itd...
    Od antibiotika samo tetraciklini zute zube jer sa kalcijumom iz mleka grade jedinjenja zute boje koja se taloze u zubuma. to se moze desiti samoo mlecnim zubima i trajnim zubima u procesu rasta. nakon toga ne.
    Mlecni proizvodi su izuzetno nepozeljni u tretmanu akni pogotovu ako su devojcice u pitanju. U mleku se nalaze ostaci hormona krave a i hormona davanih da bi se brze krava razvila i dobila na masi. iz tog razloga je posebno zajeban jogurt i sir.
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Zaslužan član
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

Sto se tice krvi i gnoja, cisto sumnjam da tehnicki moze u mleku biti istih. Kao prvo, muzilice i ako povrede vime, ne strvara se odmah gnoj na rani. a i ako se stvori, veterinar zaposlen u mlekari pregledom UVEK krave stavlja na postedu od muznje dok vime ne zaraste. Osim toga, tesko da krava muzara moze dobiti mastitis (upalu vimena). Mastitis se dobija zbog nemuzenja, iz istog razloga iz kojeg zene dobijaju mastitis ukoliko iz nekog razloga ne doje. tesko da muzena krava moze dobiti mastitis. ako krava izgubi tele onda se vrsi muzenje da ne dobije mastitis-seljaci to zovu ''boli je mleko''
    Jedino sto sam ja cuo negde je da na primer kinezi deci ne daju mleko do 3 godine, dok ga oni sami piju.
    Osim toga mleko sadrzi SVE sto je potrebno u ishrani cobeka osim vitamina b6 i gvozdja tako da bi teorijski covek mogao da prezivi nedeljama samo na mleku.
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    Sto se tice krvi i gnoja, cisto sumnjam da tehnicki moze u mleku biti istih. Kao prvo, muzilice i ako povrede vime, ne strvara se odmah gnoj na rani. a i ako se stvori, veterinar zaposlen u mlekari pregledom UVEK krave stavlja na postedu od muznje dok vime ne zaraste. Osim toga, tesko da krava muzara moze dobiti mastitis (upalu vimena). Mastitis se dobija zbog nemuzenja, iz istog razloga iz kojeg zene dobijaju mastitis ukoliko iz nekog razloga ne doje. tesko da muzena krava moze dobiti mastitis. ako krava izgubi tele onda se vrsi muzenje da ne dobije mastitis-seljaci to zovu ''boli je mleko''
    Jedino sto sam ja cuo negde je da na primer kinezi deci ne daju mleko do 3 godine, dok ga oni sami piju.
    Osim toga mleko sadrzi SVE sto je potrebno u ishrani cobeka osim vitamina b6 i gvozdja tako da bi teorijski covek mogao da prezivi nedeljama samo na mleku.
    Što se tiče krvi i gnoja u industrijskom GMO mleku, koje se proizvodi na farmama od bolesnih životinja, sve sam objasnio u uvodnom postu. A ti sumnjaj u šta god hoćeš. Ko ti brani? Jasno ti je da je sve ovo tačno i samo tražiš opravdanje za svoj stil života. To je suština cele priče. Zar ti veruješ tamo nekom veterinaru i tamo nekoj inspekciji? Pa vide li šta se upravo dešava sa Industrijom mesa Matijević? I kako inspektori lažu da je sve u redu, bez obzira što je bivši zaposleni sve lepo snimio? Mnogo si naivan. Ili se praviš. Kako god. Tvoja stvar. Šta me briga šta rade Kinezi sa svojom decom a šta sa sobom. Kakvu obavezu imam prema tome šta ko i kako radi? Sve što imaš u mleku imaš i u voću i povrću. Sve sam objasnio. Mleko je 87% voda, i to voda koja prolazi kroz telo bolesnih životinja. Nema tu nikakvih vitamina i minerala. Ma ničega. To je mrtva bela tečnost koja može da traje od 11 do 14 meseci samo zato što je puna otrova. I to je to. Tačka.

Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Ime:  1934231_1655447558078092_6118978468254797430_n.jpg
Pregleda: 104
Veličina:  42,6 KB

Početnik almagest (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ово је занимљива тема, бар за мене. Наиме, тако сам навикао па млеко конзумирам редовно, готово свакодневно. Увек сам имао прилику да упознам неког сељака, одем до њега, погледам стају где држи краву, чиме је храни, да ли иде на пашу. Погледам да ли пре муже измије виме краве и обрише чистом крпом. Погледам у какав суд музе, да ли цедник није зарђао, у каквим судовима сири сир и каква је хигијена око тога. Кад све то буде у реду, онда купујем. Оваквом ручном мужом сматрам да се виме не повређује, да нема оних гадних примеса у млеку које си ти споменуо.
    Ево краве од које тренутно мој комшија музе млеко и мени продаје. Изгледа мршава, али није, тако се наместила и име јој је Петрана!

Poslednji put ažurirao/la almagest : 10.02.2016. u 10:54

Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Čemu galama (uzvičnik) na kraju? Čemu histerija? Svakome na volju, što se tiče ishrane. Ali mleko nije hrana za odrasle sisare, već samo za bebe, i to od njene vrste, još tačnije samo od njene majke. Sve sam objasnio u uvodnom postu.

Starosedelac
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mleko krave ima vrstu morfina, ljudi koji ga piju su zavisnici. Kazeomorfin.

Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Ne znam za ovo. Prvi put čujem. Drago mi je da sam čuo za ovo. I još mi je draže što nisam zavisnik. I što nikada neću biti. Fuj na mleko.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.11.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zoran Jov Pogledaj poruku
    Ne znam za ovo. Prvi put čujem. Drago mi je da sam čuo za ovo. I još mi je draže što nisam zavisnik. I što nikada neću biti. Fuj na mleko.
    Morfin iz razloga da se tele dok je malo ne odvoji od majke, kada poraste krava ga tera od sebe, ono kako je navuceno protivi se rikom. Verovatno morfin imaju i druge vrste jer se mladuncad tesko oslobadjaju sisanja.

Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Ali kad se oslobode nikada više ne piju mleko. Svi osim najgore životinjske vrste na planeti, odnosno ljudi.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.11.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

75% nasih ljudi su posle 40 godina debeli. Balkanska hrana je masna i pije se puno mleka. Na zapadu opada potrosnja mleka, kod nas se povecava.

Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Znači kod nas sve naopako. Baš mi drago što ne spadam u kliše...

Zaslužan član Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2095

Citat Original postavio medium MC Pogledaj poruku
    75% nasih ljudi su posle 40 godina debeli. Balkanska hrana je masna i pije se puno mleka. Na zapadu opada potrosnja mleka, kod nas se povecava.
    Mada mislim da se ljudi više goje od ugljenih hidrata nego od masti.

Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Pa mogu se ugojiti i od lešnika, badema i oraha, ukoliko jedu više od 30 grama dnevno, duži vremenski period. Ja kao vegan ugojim se od ovih namirnica kada preteram.

Starosedelac
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sizif Pogledaj poruku
    Mada mislim da se ljudi više goje od ugljenih hidrata nego od masti.
    Ne mislis dobro. Hleb i secer ne goje vec masnoca koja se unosi u organizam gde se talozi.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Zoran Jov Pogledaj poruku
    Znači kod nas sve naopako. Baš mi drago što ne spadam u kliše...
    Malo je ljudi koji se mogu osloboditi ukorenjenih navika.

Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2095

Citat Original postavio Kamael Pogledaj poruku
    Ne mislis dobro. Hleb i secer ne goje vec masnoca koja se unosi u organizam gde se talozi.
    Ajde objasni nam šta jetra radi sa viškom glukoze, tj. šta se dešava kad se prejedemo slatkiša (što nikome nije teško)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.11.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pusti jetru i sta radi sa viskom glikoze, receno je da mast goji, potvrdio je korisnik svojim primerom, kad jede orahe ugoji se. Znam na svom primeru da se od slatkog ne goji.

Licni primeri ce ti dati bolje odgovore od nauke jer je ocigledno da se iz ko zna kojih interesa suprotstavljaju sve i vise. Za orahe koji su puni masti sam citao skoro i to na vise sajtova da su dobri za dijetu, da se skidaju kilogrami. A u praksi suprotno.

Starosedelac
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2095

Citat Original postavio medium MC Pogledaj poruku
    Znam na svom primeru da se od slatkog ne goji.
    Naravno, ko se još ugojio od šećerčine....

Starosedelac
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Konzumacija zivotinjskog mleka vodi Parkinsonovoj bolesti

http://time.com/4143358/milk-parkins...s/?xid=fbshare

Aktivan član Ellena01 (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2015.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    78

E baš svašta pročitah na ovoj temi i dobro se nasmijah...
    Tako to bude kad netko tko je kravu vidio samo na TV, pametuje o mužnji i proizvodnji mlijeka.
    Iz vimena krave izlazi mlijeko, a iz tetrapaka...to sam Bog zna....
    Usudi se! Skini "masku" i budi to što jesi...

Starosedelac buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1131

Sa obzirom na to da je ovo deo foruma posvećen kulinarstvu, a ne fiks idejama veganaca........

zzz

Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    76
    Reputaciona moć
    198

Ne kaže se "veganci" nego "vegani"...

Evo istine o mleku...

Mleko je hrana za bebe a ne za odrasle jedinke. Ostalo su fiks ideje krvoždera...

Slične teme

1. So i ulje nisu hrana za ljude
    Autor Demijurg u forumu Zdravlje
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 15.01.2013., 23:12
  2. majcino mleko najbolja hrana
    Autor sanja96 u forumu Televizija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.09.2008., 14:07
  3. ZBOG POLITIKE NE KRIZAJTE LJUDE
    Autor vinka u forumu Putovanja
    Odgovora: 2