Mleko nije hrana za odrasle ljude

Pošteno je da priznaš da si gadljiv i to potpuno razumem.

Nije pošteno to što jednoj zdravoj i korisnoj namirnici pripisuješ nešto što ona nije.

Industrija i gradski život jesu nezdrava stvar, ali nažalost malo je ljudi koji sebi uspeju da omoguće zdravu ishranu i prinuđeni su da jedu kojekakav otpad što biljnog što životinjskog porekla.

Otvoriš li temu o tome, videćeš da je mnogo ljudi svesno toga, ali nema snage da se otme.
 
Pošteno je da priznaš da si gadljiv i to potpuno razumem.

Nije pošteno to što jednoj zdravoj i korisnoj namirnici pripisuješ nešto što ona nije.

Industrija i gradski život jesu nezdrava stvar, ali nažalost malo je ljudi koji sebi uspeju da omoguće zdravu ishranu i prinuđeni su da jedu kojekakav otpad što biljnog što životinjskog porekla.

Otvoriš li temu o tome, videćeš da je mnogo ljudi svesno toga, ali nema snage da se otme.

Nije pošteno, jer nemam šta da priznam, pošto niti sam optužen, niti sam osuđen. Normalno da sam gadljiv na sve što izlazi iz tela bolesnih životinja, a naročito na bilo čiju krv, a u mleku sa farme nalazi se kravlja krv. Fuj.

Nisam hrani za bebe drugih vrsta pripisao ništa što ona nije.

Pa neka se nateraju, mislim na te ljude.

Ako otvorim videću; ili ću valjda videti. Pa neka se nateraju da imaju snage.
 
Dobar ti post iako ti nisam potpuno istomisljenik, ali nemam primedbe na navedeno...

Cak mogu da dodam da vecina lekova gubi dejstvo ako se konzumira mleko i mlecni proizvodi, a neki su cak i stetni u tom slucaju, a mnogi pacijenti , potrosaci to ne znaju...
Npr , lekovi za pritisak ne deluju, lekovi antibiotici zute dentin, tj zube....itd...

Od antibiotika samo tetraciklini zute zube jer sa kalcijumom iz mleka grade jedinjenja zute boje koja se taloze u zubuma. to se moze desiti samoo mlecnim zubima i trajnim zubima u procesu rasta. nakon toga ne.
Mlecni proizvodi su izuzetno nepozeljni u tretmanu akni pogotovu ako su devojcice u pitanju. U mleku se nalaze ostaci hormona krave a i hormona davanih da bi se brze krava razvila i dobila na masi. iz tog razloga je posebno zajeban jogurt i sir.
 
Sto se tice krvi i gnoja, cisto sumnjam da tehnicki moze u mleku biti istih. Kao prvo, muzilice i ako povrede vime, ne strvara se odmah gnoj na rani. a i ako se stvori, veterinar zaposlen u mlekari pregledom UVEK krave stavlja na postedu od muznje dok vime ne zaraste. Osim toga, tesko da krava muzara moze dobiti mastitis (upalu vimena). Mastitis se dobija zbog nemuzenja, iz istog razloga iz kojeg zene dobijaju mastitis ukoliko iz nekog razloga ne doje. tesko da muzena krava moze dobiti mastitis. ako krava izgubi tele onda se vrsi muzenje da ne dobije mastitis-seljaci to zovu ''boli je mleko''
Jedino sto sam ja cuo negde je da na primer kinezi deci ne daju mleko do 3 godine, dok ga oni sami piju.
Osim toga mleko sadrzi SVE sto je potrebno u ishrani cobeka osim vitamina b6 i gvozdja tako da bi teorijski covek mogao da prezivi nedeljama samo na mleku.
 
Sto se tice krvi i gnoja, cisto sumnjam da tehnicki moze u mleku biti istih. Kao prvo, muzilice i ako povrede vime, ne strvara se odmah gnoj na rani. a i ako se stvori, veterinar zaposlen u mlekari pregledom UVEK krave stavlja na postedu od muznje dok vime ne zaraste. Osim toga, tesko da krava muzara moze dobiti mastitis (upalu vimena). Mastitis se dobija zbog nemuzenja, iz istog razloga iz kojeg zene dobijaju mastitis ukoliko iz nekog razloga ne doje. tesko da muzena krava moze dobiti mastitis. ako krava izgubi tele onda se vrsi muzenje da ne dobije mastitis-seljaci to zovu ''boli je mleko''
Jedino sto sam ja cuo negde je da na primer kinezi deci ne daju mleko do 3 godine, dok ga oni sami piju.
Osim toga mleko sadrzi SVE sto je potrebno u ishrani cobeka osim vitamina b6 i gvozdja tako da bi teorijski covek mogao da prezivi nedeljama samo na mleku.

Što se tiče krvi i gnoja u industrijskom GMO mleku, koje se proizvodi na farmama od bolesnih životinja, sve sam objasnio u uvodnom postu. A ti sumnjaj u šta god hoćeš. Ko ti brani? Jasno ti je da je sve ovo tačno i samo tražiš opravdanje za svoj stil života. To je suština cele priče. Zar ti veruješ tamo nekom veterinaru i tamo nekoj inspekciji? Pa vide li šta se upravo dešava sa Industrijom mesa Matijević? I kako inspektori lažu da je sve u redu, bez obzira što je bivši zaposleni sve lepo snimio? Mnogo si naivan. Ili se praviš. Kako god. Tvoja stvar. Šta me briga šta rade Kinezi sa svojom decom a šta sa sobom. Kakvu obavezu imam prema tome šta ko i kako radi? Sve što imaš u mleku imaš i u voću i povrću. Sve sam objasnio. Mleko je 87% voda, i to voda koja prolazi kroz telo bolesnih životinja. Nema tu nikakvih vitamina i minerala. Ma ničega. To je mrtva bela tečnost koja može da traje od 11 do 14 meseci samo zato što je puna otrova. I to je to. Tačka.
 
1934231_1655447558078092_6118978468254797430_n.jpg
 
Ово је занимљива тема, бар за мене. Наиме, тако сам навикао па млеко конзумирам редовно, готово свакодневно. Увек сам имао прилику да упознам неког сељака, одем до њега, погледам стају где држи краву, чиме је храни, да ли иде на пашу. Погледам да ли пре муже измије виме краве и обрише чистом крпом. Погледам у какав суд музе, да ли цедник није зарђао, у каквим судовима сири сир и каква је хигијена око тога. Кад све то буде у реду, онда купујем. Оваквом ручном мужом сматрам да се виме не повређује, да нема оних гадних примеса у млеку које си ти споменуо.
Ево краве од које тренутно мој комшија музе млеко и мени продаје. Изгледа мршава, али није, тако се наместила и име јој је Петрана!

IMG_3852.JPG
 
Poslednja izmena:
Ne znam za ovo. Prvi put čujem. Drago mi je da sam čuo za ovo. I još mi je draže što nisam zavisnik. I što nikada neću biti. Fuj na mleko.
h040.gif

Morfin iz razloga da se tele dok je malo ne odvoji od majke, kada poraste krava ga tera od sebe, ono kako je navuceno protivi se rikom. Verovatno morfin imaju i druge vrste jer se mladuncad tesko oslobadjaju sisanja.
 
Pusti jetru i sta radi sa viskom glikoze, receno je da mast goji, potvrdio je korisnik svojim primerom, kad jede orahe ugoji se. Znam na svom primeru da se od slatkog ne goji.

Licni primeri ce ti dati bolje odgovore od nauke jer je ocigledno da se iz ko zna kojih interesa suprotstavljaju sve i vise. Za orahe koji su puni masti sam citao skoro i to na vise sajtova da su dobri za dijetu, da se skidaju kilogrami. A u praksi suprotno.
 

Back
Top