Beogradska deca

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Unapred se izvinjavam onima koji nisu rodjeni u Bgd a misle da je ovo sto budem pitala uvredljivo...naime ja sam kao pravo Bgd dete vaspitavana da ne lazem da ne kradem da ustajem starijima u busu da prevedem nemocne preko ulice i akodje da ne pocenjujem nikog ko nije rodjen u pomenutom gradu i da prijatelje treba da imam medju svim narodima i narodnostima...Primecujem naime da sam ovde u inostranstvu gde zivim usamljena u tim svojim navikama jer vecina ljudi jednostavno ne razume mentalitet Beogradjana...Ne mislim pritom da smo mi jako moralni i najbolji na svetu ali bogami se i izdvajamo...Na laz reagujem jako i ostro, ljutim se na sve moguce kombinacije podvala prevara po sistemu "ko koga zezne bolje"...Ne shvatam mnoge stvari koje su ovde za druge postale odavno normalna pojava a to je kako biti bezosecajan totalno i kako npr voditi tudji zivot vise nego svoj i sl. Kadgod se pobunim ispada ono: Daj vi iz Bgd stte toliko nadobudni i puni sebe da prosto nervirate....Kao vi se ne j...kao vi ne lazete kao vi ste nesto posebno...sta glumite vise? Ne glumim nista samo ne mogu da se odviknem od stecenih navika da se pitam zasto se zivot zivi komplikovano kad je jako jednostavan i lep samo ga kvari neki svet u kome ja ne mogu da se snadjem....
 
Evo ja nisam iz BG-a pa su me ipak ucili da ne lazem, ne kradem, ne bacam smece po ulici, ne psujem, da budem kulturna prema starijima itd. :roll:
A nasi ljudi u inostranstvu stvarno jesu stoka, uzas jedan. :? :roll:
 
Evo ja nisam iz BG-a pa su me ipak ucili da ne lazem, ne kradem, ne bacam smece po ulici, ne psujem, da budem kulturna prema starijima itd.
I mene su to isto ucili sto i vas dve samo sam ja to kasno naucio, ali sam ipak naucio i to vise nego dobro.
A za stanje u inostranstvu zaista ne znam , samo moram reci da niste jedino vi Beooooogradjani lepo vaspitani ;)
 
Za vaspitanje nema,kako bih rekla,nema granica. kao i za ljubav pa i mrznju,zavist.... Niko te nigde ne moze natterati da se ponasas kako ti neces i kako ti ne odgovara. Ili ja tako mislim...
 
Ne znam da li govoriš o razlikama između Beograđana i provincijalaca, ili Beograđana i sveta?

Prenaseljeni smo. Sa jedne strane to je zanimljivo, nudi bogatstvo različistosti, ne treba biti ksenofobičan.
Postoji i suprotan kontekst sagledavanja stvari, nekada, objektivno gledano, ljudi ne pripadaju sredini u kojoj žive i tu nastaje konflikt.
 
ariela:
Unapred se izvinjavam onima koji nisu rodjeni u Bgd a misle da je ovo sto budem pitala uvredljivo...naime ja sam kao pravo Bgd dete vaspitavana da ne lazem da ne kradem da ustajem starijima u busu da prevedem nemocne preko ulice i akodje da ne pocenjujem nikog ko nije rodjen u pomenutom gradu i da prijatelje treba da imam medju svim narodima i narodnostima...Primecujem naime da sam ovde u inostranstvu gde zivim usamljena u tim svojim navikama jer vecina ljudi jednostavno ne razume mentalitet Beogradjana...Ne mislim pritom da smo mi jako moralni i najbolji na svetu ali bogami se i izdvajamo...Na laz reagujem jako i ostro, ljutim se na sve moguce kombinacije podvala prevara po sistemu "ko koga zezne bolje"...Ne shvatam mnoge stvari koje su ovde za druge postale odavno normalna pojava a to je kako biti bezosecajan totalno i kako npr voditi tudji zivot vise nego svoj i sl. Kadgod se pobunim ispada ono: Daj vi iz Bgd stte toliko nadobudni i puni sebe da prosto nervirate....Kao vi se ne j...kao vi ne lazete kao vi ste nesto posebno...sta glumite vise? Ne glumim nista samo ne mogu da se odviknem od stecenih navika da se pitam zasto se zivot zivi komplikovano kad je jako jednostavan i lep samo ga kvari neki svet u kome ja ne mogu da se snadjem....


hahaha super ti je fora....kao ja sam iz bga navikla tamo na blazhenstvo duha a onda sam zabola negde drugde gde su svi loshi i ne uklapam se....hahaha super majke mi...."naime ja sam kao pravo Bgd dete vaspitavana da ne lazem da ne kradem da ustajem starijima u busu da prevedem nemocne preko ulice"...kao bgd dete....mislim zar ne treba da bude kao dete?....u startu si uzdigla svoje poreklo da bi u nastavq prichala kako ljudi ne razumeju beogradjane i tako dalje i tako dalje....odavno nisam prochitao gluplji post....e sad izvini....al tako ti je....mozhda sam ja samo neko ko mrzi beogradjane....hahaha super svega mi
 
ariela:
Unapred se izvinjavam onima koji nisu rodjeni u Bgd a misle da je ovo sto budem pitala uvredljivo...naime ja sam kao pravo Bgd dete vaspitavana da ne lazem da ne kradem da ustajem starijima u busu da prevedem nemocne preko ulice i akodje da ne pocenjujem nikog ko nije rodjen u pomenutom gradu i da prijatelje treba da imam medju svim narodima i narodnostima...Primecujem naime da sam ovde u inostranstvu gde zivim usamljena u tim svojim navikama jer vecina ljudi jednostavno ne razume mentalitet Beogradjana...Ne mislim pritom da smo mi jako moralni i najbolji na svetu ali bogami se i izdvajamo...Na laz reagujem jako i ostro, ljutim se na sve moguce kombinacije podvala prevara po sistemu "ko koga zezne bolje"...Ne shvatam mnoge stvari koje su ovde za druge postale odavno normalna pojava a to je kako biti bezosecajan totalno i kako npr voditi tudji zivot vise nego svoj i sl. Kadgod se pobunim ispada ono: Daj vi iz Bgd stte toliko nadobudni i puni sebe da prosto nervirate....Kao vi se ne j...kao vi ne lazete kao vi ste nesto posebno...sta glumite vise? Ne glumim nista samo ne mogu da se odviknem od stecenih navika da se pitam zasto se zivot zivi komplikovano kad je jako jednostavan i lep samo ga kvari neki svet u kome ja ne mogu da se snadjem....

Da sam na tvom mestu, nikad ne bih isticala kao prednost,
to što sam rođena Beograđanka - to je glupo, a i ružno.
Ima toliko finog i lepo vaspitanog sveta koji živi i u gradovima
i u selima, širom Srbije.
Lepo je voleti svoj grad i biti ponosan na njega, a nešto sasvim
drugo sa potcenjivanjem se odnositi prema ostalima, to valjda
i ti drugi osete u tvom ponašanju, pa je to najverovatnije razlog
tvojih problema.
 
ja rođen u beogradu i ustaem na avtobus.al m smeta kad m nedau da sviram armoniku u avtobus.ja sm vaspitam ko pravo bg dete al sm vido i nekoje štoj nisu vaspitami i štoj su brezobrazni i glupi.a nekije od njija i misle das su bolji od drugije.a nekije neznau ni šta govoru ni šta pišu pa neznau šta su teli da pitau sas svoju temu il oni znau al drugime nije jasno.valjda su ovi drugi nižlji pa nesvatau
 
Ja sam rodjeni BG-ovac. Vaspitan sam ovako: Ne poshtuj nikoga ko tebe ne poshtuje.
To je prva i osnovna stavka u mom zivotu. Sto se tiche manira ( Ustati u busu, ne lagati...)
to zavisi od situacije.
A to da su Beogradjani puni sebe nije tacno. Bio sam u Lazarevcu, Novom Sadu, Herceg Novom, Budvi, Shibeniku, Banja Luci... Uvek iza sebe chujem: Vidi ovog Beogradjana, seljaka, kretena...
A nikad nisam provocirao nekog. Ima i u BG-u takvih samo sto neki nisu navikli na te stvari.
 
dakle...ne lagati je manir....dugo vetj se pitam znachenje rechi manir koje je....sada to i znam....ja sam iz jermenovaca....al nisam napisao da sam u divljini....mi imamo i zadrugu....i sve
 
ariela:
Unapred se izvinjavam onima koji nisu rodjeni u Bgd a misle da je ovo sto budem pitala uvredljivo...naime ja sam kao pravo Bgd dete vaspitavana da ne lazem da ne kradem da ustajem starijima u busu da prevedem nemocne preko ulice i akodje da ne pocenjujem nikog ko nije rodjen u pomenutom gradu i da prijatelje treba da imam medju svim narodima i narodnostima...Primecujem naime da sam ovde u inostranstvu gde zivim usamljena u tim svojim navikama jer vecina ljudi jednostavno ne razume mentalitet Beogradjana...Ne mislim pritom da smo mi jako moralni i najbolji na svetu ali bogami se i izdvajamo...Na laz reagujem jako i ostro, ljutim se na sve moguce kombinacije podvala prevara po sistemu "ko koga zezne bolje"...Ne shvatam mnoge stvari koje su ovde za druge postale odavno normalna pojava a to je kako biti bezosecajan totalno i kako npr voditi tudji zivot vise nego svoj i sl. Kadgod se pobunim ispada ono: Daj vi iz Bgd stte toliko nadobudni i puni sebe da prosto nervirate....Kao vi se ne j...kao vi ne lazete kao vi ste nesto posebno...sta glumite vise? Ne glumim nista samo ne mogu da se odviknem od stecenih navika da se pitam zasto se zivot zivi komplikovano kad je jako jednostavan i lep samo ga kvari neki svet u kome ja ne mogu da se snadjem....
Nisam rođena u Beogradu, ali imam predivne utiske i mnogo prijatelja u tom gradu.
Biti pošten - nije stvar gdje si rođen nego kakav je porodični odgoj.
 
...pa nije ni tako...mislim shta ako si lepo vospitan...iz ugledne qtje...al si se sa 18 navuko na recimo heroin...mislim biti poshten je biti poshten...znachi sqp svega jebenoga shto si dozhiveo....uh je sqvo sm previshe grq kafu...odrah se od vode...netju motji d doruchqjem....tragedija jbte
 
Ziva istina, a vi kako hocete, Beograd je drzava za sebe.
A da su svi Bgdjani fini, kulturni i truc-truc sta jos, sa tim se ne slazem. Znate kako se kaze "sto ljudi, sto cudi", a u nasem gradu koliko miliona stanovnika;)
 

Back
Top