Uzivanje ili obaveza

Kuvanje mi predstavlja veliko zadovoljstvo i opustanje...to je za mene umetnost kao i svaka druga...a licno mislim da niko na ovom forumu ne vidi kuvanje kao obavezu, jer to znaci da ne volis da kuvas nego moras, a ako ne volis da kuvas sto bi se jos mlatio po kojekakvim kulinarskim forumima?!Pa net je pun raznovrsnih tema!Mislim da je samim tim tvoje pitanje malo nesvrsishodno..
 
hm...pa ne baš...
ima žena koje kuvaju zato što moraju...zato što se to od njih očekuje da rade jer ne rade ništa drugo nego kuvaju i brinu se o kući i familiji a nekada bi radije bi bile negde drugde ili radile nešto drugo.... a ne zakucane isred šporeta....
takve žene dolaze možda na ovaj forum da pokupe neku novu ideju, recept...kulinarsku caku...nešto da nauče...
mislim, mnogo je lepo ako žena kuva samo onda kad to želi ,kada je posebno inspirisana i sl.a nije joj to recimo svakodnevna obaveza ...
nadam se da ste me razumeli....
 
ketis:
Kuvanje mi predstavlja veliko zadovoljstvo i opustanje...to je za mene umetnost kao i svaka druga...a licno mislim da niko na ovom forumu ne vidi kuvanje kao obavezu, jer to znaci da ne volis da kuvas nego moras, a ako ne volis da kuvas sto bi se jos mlatio po kojekakvim kulinarskim forumima?!Pa net je pun raznovrsnih tema!Mislim da je samim tim tvoje pitanje malo nesvrsishodno..

ne, ne bi se slozila sa tobom. Jer ako cemo posteno nekad i nije lepo trcati kuci kuvati a imas sastanak pa sa nekim primera radi sa prijateljicom. Kuci te ceka copor dece i muz i ti trcis da kuvas u zuris jer ces zakasniti

Kuvanje kao kuvanje je jako lepo i divno sto ti rece umetnost ali ne uvek. jer mnoge nase zene to rade kao obavezu. Jer ako one danas ne skuvaju nema ko

Ja ne zivim u nasim krajevima tako da mogu i da narucim ponesto ili da ne kuvam ako to pozelim,ali zene sa nasih podrucja kuvaju uvek ......samo sam pitala nije mi bio cilj provokacija
 
Pa Bobbo menja se to i kod nas...zene vise ne kuvaju bas uvek...tu su gotova jela iz impexa, minut krompir pirei, instant supe, a uostalom postoji gomila stvari koja se sprema za 15 min...koliko ti vremena treba da skuvas pasulj?!pa on se kuva sam!ili da isprzis ribu(5 min)...istina je da vecina zena kuvanje shvata kao obavezu ali upravo iz tog razloga najvise se kuvara obraca upravo toj ciljnoj grupi jer je najbrojnija...ja licno vise srecem muskarce koje vole da kuvaju nego zene...sve je to stvar zelje i vremena ali resenje uvek postoji!Ne volim ni ja bas svaki dan da kuvam...onda lepo isecem paradajz otvorim konzervu tunjevine i super!
 
Ja recimo volim da kuvam i to nesto neobicno,....nesto sto nije tradicionalno....Pa se onda mojima to ne svdija ili svidja ali se ipak vratiimo na domacu kuhinju.....A moja mama ne volid a kuva i nikada nekuva,..a ja sam ovaj zanat nacuila od bake.......Kuvanje ok...i volim one "brze" kolace koji nisu kompikovani:)
 
Banshee:
pa volim i ja.znam fino da kuvam,ali ubija me da procenim koliko mi sastojaka treba za vise od jedne osobe.posto uglevnom kuvam samo za sebe.onda ili fali ili se razvlaci po frizieru danima. :roll:
( do oka kuvaj, ne misli puno i sve ce biti odlicno, dodas nesto i oduzmes nesto i to je to)


Guinness i ja volim to isto pivo. (ponekad kad placem od "belog luka" -salim se)

Sto rece Samanta i ja volim da kuvam i imam stvarno dara za kuvanje, sve sto vidim znam i mogu da skuvam bez da mi treba recept

taka sam .....:))))

Ovo gore sto rece Kertis drago mi je da cujem da se sve menja, jer ipak nas zene treba vise voleti i ceniti jer mi cinimo velika i mala cuda za nase muskarce.
 
divlja u srcu:
Ja sam mladi kuvar. :-)
Ja uzivam, al' samo kad sam odmorna.
Kad sam umorna, nece mi se.
Hvala bogu, pa mi nije to svakodnevna obaveza i moranje.
Valjda zato i uzivam. :wink:


hehe ma i ja
kuvam kad hocu koliko hocu
cak umem i da nosim prijateljima veceru na zurku (hehe samo da vidite koliko me tek tad vole)
sto rece Smantica gore volim da kuvam i da experimentisem, tek se ucim......:)))
 
nikad ne kuvam po receptu. iz njega samo pozajmim ideju pa sta ispadne :)

najlepse je kada imam vremena, odem na pijacu i uzmem sve sezonsko , frisko , sto nadjem. kod kuce razvrstam i ispadne i dva-tri rucka:)

kuvanje me opusta, ali nikad ne provedem sate u kuhinji. svaki rucak zavrsim za pola sata najvise. hranu nikad ne kuvam satima jer povrce gubi sva svoja hranjiva svojstva u tom slucaju, meso pecem na jakoj vatri, cak i junece rozbratne , tri prsta debele, pecem na rostilju..........

najveci mi je posao, zadovoljstvo bilo, kada sam pre par godina na sportskom aerodromu kuvao u oraniji od preko 50 litara paprikas za padobrance. 15 kg crnog luka!!!! skoro 1 kg belog!!!! a od mesa sve sto smo mogli da nadjemo, od piletine do skembica i papaka. nije bilo mesta ni za jedan kromir ni za list kupusa :) zacinio sam klasicno ali bez brasna, upotrebio sam stari kafanski trik -- ubacio sam pola vekne hleba , pa kad se istopio tada sam rucak zavrsio :)

verujte ne verujte, ali oranija je bila omazana :)))))))
 
Samantha Jouns:
Ja mislim da bi bilo super da SVI mi koji znamo da kuvamo tj VOLIMO da kuvamo treba da donesemo svoje specialitete pa da probamo.;)...i da nabacimo koju kilu a?:):)
Sta kazete na ideju?

ideja je super, ja sam za :)

Original postavio divlja u srcu
Ja sam mladi kuvar.
Ja uzivam, al' samo kad sam odmorna.
Kad sam umorna, nece mi se.
Hvala bogu, pa mi nije to svakodnevna obaveza i moranje.
Valjda zato i uzivam.
__________________
divlja u srcu


divlja, znas li ti onu izreku staru?
do srca preko zeludca :)
a kakva si u kuhinji /vesela, mastovita, vrckava pa i divlja/ takva si i u ........ :) :)
 

Back
Top