Tvoje stvaralaštvo

Stvaram s**nje muziku a ocene i kritičari tvrde suprotno.Neću je deliti ovde.
Povremeno nešto nacrtam,narcis i perfekcionista u meni kažu da radim OK.

ru7j3a.jpg


Rupa u zidu je posledica zemljotresa u Kraljevu.Pet godina kasnije mi je dunulo da ovo nacrtam.
 
Od septembra šljakam neke šablone i paste-upove po ulicama Beograda, no sad mi vremenski uslovi to ne dozvoljavaju. Takođe važi i za crtanje na papiru pošto ne mogu baš sprejevima u zatvorenoj prostoriji da crtam, ugušio bih se xD Kačio sam već neke radove ovde, videli su neki.


Radim na zbirci poezije, gotovo je pola zbirke, rekao bih, iako ima tu dosta da se radi i na već postojećem materijalu; imam okvir cele zbirke, doduše, samo još treba da vidim kako ću hronološki da ređam cikluse. Prozu isto, samo malo slabije iako planiram da se aktiviram jer imam jedan zajednički projekat sa dva ortaka.

Fotografija pomalo takođe, al ne volim zimu, te to samo sezonski, u bujanju proleća i tokom leta.

I povremeno neki eseji... imam i eseje o mojim street art radovima, objašnjenje na idejnom planu i neka viđenja o čitavoj potkulturi, koga zanima mogu da mu pošaljem link.


Skoro sam takođe počeo i kaligrafijom da se bavim, ali ne stižem više od svih ostalih stvari :mrgreen: No veoma je kul, baš baca u zen :cool:
 
Pečurke su jedan deo putovanja, a ne čitav trip :cool:


Batalio sam halucinogene nakon preteranog uzimanja početkom ove godine; ajd pečurke su bezopasne u odnosu na ove hemijske blotere koji tako izokrenu sva čula da ne znaš šta ti se dešava.
 
Danas prolazim pored jednog mog rada na zidu dok sam išao na faks na ispit, i vidim da je ovaj idiot uzeo i prisvojio ga za svoj dodavši ovog kera, mater mu. Ja sam zagovarao anonimnost u ovom tipu radova, jer sam želeo da radovi zažive za sebe a ne da nose ime autora za kog će se vezivati. Ali evo, i 5 meseci nakon što sam odradio rad, neko se odvažio da ga prisvoji. Pritom ovaj lik ima poprilično prosečne ili očajne radove sa tim kerom i nekim idiotskim porukama koje teže igrama reči a zapravo su u svojoj biti besmislene. A nije ni prvi put da sam primetio da pokušava da plagira, no sad je našao pogrešnu osobu za to.


Večeras idem da ispravim ovaj rad i onda da gazim sve njegovo, beef muthafucka beeef :cool:

Pritom ne kapiram što bi neko ovo sada odradio, kad je prošlo već koliko meseci od aktuelnih događaja koji su me i nadahnuli da napravim ovo

2016-01-14 12.26.49.jpg
 
Yep, otkud ti znaš za nju?

Ona je makar izvežbala višeslojne šablone, al ne bih rekao da je nešto preterano zanimljiva, dosadili su više ti portreti žena. Ko šta radi od tih ženskih crtača, crta ebene portrete žena, pa dokle više



Inače restaurirao sam malopre svoj rad i zgazio par "kerova", jelte. Mission acomplished B-)
 
U suštini ovo što je Milorad rekao :D

Najbolje je ako znaš da crtaš, tad je i najlakše.

Druga metoda je da uzmeš neku sliku koja ti odgovara, zalepiš je za neki karton lepkom za papir i onda označiš određene delove markerom ili nečim sličnim, potom to isečeš skalpelom

Recimo ovaj klip bi najbolje to pokazao


Ja koristim sva tri metoda zavisno od toga šta je u pitanju, kakav rad,al najdraži mi je drugi jer imam mnogo veću slobodu nego onu koju mi daje ilustrator
 
Za svaku boju po jedan šablon; to je već zaebanija tehnika, ja i ne vidim da po Bgu često ljudi koriste više od dve boje.
Ja sam do tri radio, jer i ovako treba dugo da čekaš da se osuši da bi mogao naredni sloj, a to ti baš i nije u interesu znajući da neka budala može da pozove murkane svakog časa, ili još da neko dođe da popuje. Dešavalo mi se i jedno i drugo, al sam dobro izbegao

Ovog Kendrika sam radio skoro pola sata, i to još na prometnom mestu, od sto ljudi koji su prošli pored mene samo neki pijani idioti su tražili sprej da se taguju, što sam im odbio
IMG_20151120_132840.jpg
 

Back
Top