Dr Zoran Stankovic novi ministar odbrane

gurmanci:
Jedna od retkih ljudi sa politicke scene koji kod mene izaziva istinsko postovanje.

ps Stanuje u mom kraju i videla sam ga pre par meseci ceka red u posti - sorts, papuce, covek je genijalac

Covjek se dokazao u svojoj struci i u rukovodjenju velikom ustanovom kakava je VMA. Za ovo imam samo rijeci pohvale.
Vrijeme ce pokazati kakav ce ministar odbrane biti.
 
Nexus 6:
ali imam u principu...na mestu ministra odbrane mora da bude civil...
ali, na tom mestu mora i da bude Crnogorac, pa vidimo kako se to kod nas postuje... :roll:
Ja ne vidim problem oko drugog stava ako se vec Crna Gora slozila sa tim. Koliko ja vidim nista ne ide po pitanju kljuca...

Sto se tice civilstva mozda si u pravu, ali opet moze se reci sa obzirom da je Stankovic vec u penziji, mogao bi se smatrati nekom vrstom civila (opet sa druge strane postoji ono sto nas narod kaze: "jednom bio vojno lice, uvijek ostao vojno lice"
 
Др Зоран Станковић је ПРАВИ ИЗБОР за министра одбране, он није војно лице у буквалном смислу речи - јер он је пре свега лекар... увек и неизоставно пратим и гледам шта ће тај човек рећи, веома га ценим...
... сећам се једне емисије где је причао о обдукцијама погинулих или убијенихСрба и где се искрено заплакао од ратног ужаса који је сагледао...
... ОН ЈЕ ЗРЕО ЧОВЕК И НЕПОКОЛЕБЉИВО ЧЕСТИТ И ПОШТЕН... њега нико не може ни превеслати ни поткупити - е, такав нам министар одбране треба...
 
Stari Crnogorac:
Marash je za njega izmislio svijet. Dobro je sto se zamjenik ministra vise bavi unutrasnjim pitanjima vojske, jer je ministar zauzet pregovorima u vezi partnerstva za mir i slicno.

Оооооооо, па ђе си ђетићу Играчино, тј. Диоклес... ево прође већ неколико тема а Тебе нема... :confused: :confused: :confused:
...Не знам довољно о Марашу... али мислим да је потпуно ОК да кадар из ЦГ буде заменик министра(поготово што ЦГ агитује за уништење ДЗ СЦГ па би човек из ЦГ на том месту могао бити веома штетан) - верујем и надам се да ће он добро сарађивати са Станковићем...
 
JAZZER®:
Ja ne vidim problem oko drugog stava ako se vec Crna Gora slozila sa tim. Koliko ja vidim nista ne ide po pitanju kljuca...

Sto se tice civilstva mozda si u pravu, ali opet moze se reci sa obzirom da je Stankovic vec u penziji, mogao bi se smatrati nekom vrstom civila (opet sa druge strane postoji ono sto nas narod kaze: "jednom bio vojno lice, uvijek ostao vojno lice"

al' u ustavnoj povelji pise da to ne sme...
naravno da je meni bolje da ministar inostranih poslova i odbrane budu iz moje zemlje, ali ustav je ustav, zakon je zakon...sto su to pisali, i slagali se oko toga, ako sada krse?
nije sto narod kaze, nego je tako i bez naroda...on od te vojske prima penziju...
eremita je lepo rekao.. nije on vojnik u klasicnom smislu te reci...ali je opet vojnik...sto je protivno pravilima za ministra odbrane...
ne bih ga dizao u nebesa, ovako, ali bih mu svakako dao sansu, ali s'obzirom da ova vlada nece dugo, ne verujem ni da bi on izdrzao dugo na tom mestu...mozda ako posle ove vlade dodju Radikali...
 

Back
Top