sta da radimo da nam se poboljsa standard

TINA - BG:
MANJE RADI, VISE RAZMISLJAJ. KADA SAM PUNO RADILA NISAM IMALA DOVOLJNO NOVCA.ALI SAM UCILA, RAZMISLJALA, GLEDALA STA DRUGI GRESE. SADA IMAM SOPSTVENI POSAO TAKO ORGANIZOVAN, DA MALO RADIM, A VISE IMAM. MNOGO VISE.
PRIZNAJEM I FAKTOR SRECE. OBZIROM DA JE EKONOMIJA MOJA STRUKA, MOZDA IMA VEZE I SA TIM.
SRECNO. 8)

Cime se bavis, privatna firma? Neka trgovina? Postujem privatnost, ali neki opsti hint sigurno moze.
 
U poslednje vreme, tačnije evo već dve decenije, u trendu je sledeća masovna metoda
stručnih i premladih menadžera pristiglih na školovanje u Beograd
a koji su nakon istog već pokazali visok stepen korporativne zrelosti:

- maksimalno voditi računa o realnom učinku svakog zaposlenog u proizvodnji
- svuda gde može smanjiti broj zaposlenih u proizvodnji optimizujući više radnih mesta u jedno zarad maksimalnog iskorištenja zaposlenog
- ušteda na platama zaposlenih će se videti već na kraju prvog meseca odnosno standard firme će bude bolji
- ušteda se može dodatno ostvariti revizijom postojećih ugovora ili smanjenjem vrednosti satnice za proizvodnju
- dobijen mesečni saldo nakon smanjenja zaposlenih na ime plata u odnosu na prethodni mesec ravnomerno podeliti medju menadžerima

drugi mesec tražiti novu firmu pošto realno nema mogućnosti za dodatnim smanjenjem postojećih zaposlenih
a samim tim niti razlika u prikazu boljih finansijskih rezultata fimre u odnosu na prethodni mesec jer je sistem ekonomizacije firme takav i primenjiv samo gde može i dok može, znači ne može svuda
i ne treba se zamarati sa takvim firmama
 
Poslednja izmena:
možda će neko da kaže da ovo nije pošteno i da se zasniva na papirološkim prevarama lažnog prikazivanja ukupnih prihoda
koji, iako povećani, ipak nisu posledica realnih prihoda već se zasnivaju na bestidnom smanjenju rashoda
te kao takve dovode firmu do propasti u roku od odmah ili ne baš odmah nego dok može da se glocka
ali tema je kako povećati standard a ne opšti standard
a uostalom to je sad trendi poslovanje svuda u Srbiji a pogotovo u Beogradu pošto se još jedino ovde nešto dešava
do sledeće menadžerske optimizacije rashoda i ukupnih lažnih prihoda
 
Poslednja izmena:

Back
Top