Lutka sa naslovne strane

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogledajte ga sada kad se Pozorište na Terazijama vratilo
u svoju staru, a sada fenomenalno uređenu salu, sa najmodernijim
svetlosnim, zvučnim i scenskim efektima.
Sada su po uređenosti i tehničkoj opremljenosti među prvih pet
pozorišta u svetu.
 
Ta predstava je radjena pre sedam godina ljudi. U vreme kada u pozoristima plate su kasnile mesecima a raspodela budjeta godinu dana. Predstava je radjena sa ogrooooomnim entuzijazmom i ljubavlju godinu dana u dva navrata menjanja podele gotovo cele pa i reditelja...a onda u drugom navratu mesec dana pred premijere ostala je bez glumice...Ja sam bila deo te predstave pa vam pricam pricu iznutra...dakle kako je radjeno i koje na kraju rezirao ( Misa Vukobratovic , sadasnji upravnik, a inace tv reditelj i o pozoristu do tada nije znao gotovo ili tacnije nista...bolji je kao upravnik u svakom slucaju) i ko je radio kostime verujte mi nije mogla bolje ispasti...
Kvalitete te predstave i u opste tog pozrista i danas je u horu, orkestru i baletu...najveci problem su nespecijalizovani reditelji i glumci za takav vid pozorista...Niti reditelji izucavaju mjuzikle niti glumci uce scensko pevanje...Glumac mjuziikal mora bude odlican glumac isto kao i pevac, igrac, muzicar....a mi ih imamo jako malo ne treba mi ni jedna ruka posteno da ih pobrojim....

Ali bila sam sinoc na premijeri Korus Lajana i ovo treba gledati...na momente je vrlo dostadno *(ali zato sto po autorskom ugovoru nisu smeli da rade strihove vec tekst je morao biti u celini ) vrlo zanimljiv deonica i mogu vam reci pozriste je dobilo nekoliko novih glumackih lica sto znaci veliki korak napred pored novog tehnickog ambijenta u kome rade...ima jos mnogo toga da se uradi ali u poredjenju sa "Lutkom.." ova pedstsva se vec moze svrsatati u mjuzikl spektakl...

Neko je prokomentariosao zastareli tekst...tj. tema. Ta tema, tj teks, nikada ne moze biti zastarela ali je problem u nacinu citanja - ta devojka koja zeli da osvoji naslovne strane danas vise ne igleda tako kao sto je u predstavi rezirano ali to nije problem teksta (koji je inace katastrofalan) vec rezije...reditelj i dalje zivi us vom zapecku 80-tih i ne zalazi u strahinjica bana ....pa tu ih ima na angro...

Inace Darko Bajic vec se godinu dana muci da sredi tekst i da uradi film za koji je vec obezbedjen novac ali veliki je izazov i rediteljsko umece da od tog uzasnog i banalnog rukopisa ostavrite umetnicko delo...e on veruje da ce uspeti...

ih sto sam se raspricala...pa kada me vucete za jezik
:lol:
 
Salzem se sa vecinom ovog sto si napisala, Nikoll. Lutka je poprilicno jadan pokusaj mjzuikla, ali ma koliko krajnji rezultat ispao los, predstave Pozorista na Terazijama uvek su imale neku nepretencioznost i sarm zbog kojih sam im oprastala mane. Sad, ja nemam nikakve veze s pozorsnim svetom, ali odavde (iz publike) mi se cini da je Misa vukobratovic super lik i da stvarno zeli da nesto naparvi od tog pozorista. Osim toga, meni je njegova rezija Briljantina sjajna - predstava je podjednako dobro funkcionisala sa dve potpuno razlicite podele. Ne znam sta je uradio sa Korus lajnom (ali saznacu sutra uvece), ali sigurna sam da je bolje sto je Misa peruzeo reziju nego da ju je dovrsio onaj Dimitrije Jovanovic koji je upropastio Kiss me kate (e to je recimo covek koji ocigledno ni m od mjuzikla u zivotu nije video).
 
Pozorište na Terazijama, za onih 15 godina koliko je provelo u Vuku,
u očajnim uslovima, uspelo je ne samo da opstane, već i da bude
najposećenije pozorište u Beogradu, a verovatno i u Srbiji, što je
ravno čudu! Napravilo je više spektakularnih predsatava, koje su uzgred
i dobijale veoma značajne nagrade: LUKRECIJA ILITI ŽDERO, u režiji
Jagoša Markovića, osvojila je 7 nagrada na Sterijinom pozorju, JUBILEJ,
u režiji Mihajla Vukobratovića, apsolutni je pobednik festivala Dani komedije
u Jagodini, DVA MIRISA RUŽE, u režiji Slavenka Saletovića, takođe su
pobrali na Danima komedije, više nagrada, POP ĆIRA I POP SPIRA,
u režiji Juga Radivojevića, pokupio je nagrade u Jagodini i u Vršcu, CIGANI
LETE U NEBO, u režiji Vladimira Lazića, osvojili su nagradu kao najbolja
predstava na Ohridskom letu, Sveti Kliment Ohridski...
Da rezimiram, sve ove nagrade i još po neku, ovo pozorište je dobilo radeći
u najgorim scenskim i tehničkim uslovima, zahvaljujući sjajnim glumcima,
vrsna, pre svega komičarka, Ljilja Stjepanović je po meni i mnogima
nova Ljubinka Bobić, zatim tu je i sjajni Dragan Vujić, Milenko Zablaćanski,
Beta Đorevska, Janoš Tot, Mina Lazarević, Nikola Bulatović, Maja Noveljić -
Romčević, Ivana Knežević, Ivan Bosiljčić... Naravno tu je i sjajn balet, predvođen
Đorđem Makarevićem, orkestar predvođen Vojkanom Borisavljevićem i hor...
Gotovo svi glumci ovog pozorišta, osim što su sjajni komičari su i izvanredni
pevači, što na novoj sceni sa sjajnim tehničkim mogućnostima, ponovo dokazuju
publici...
Bila sam i pre neko veče na pretpremjeri A CHORUS LINE, kao i pre dve nedelje
na svečanom otvaranju i premjeri predstave SVETLOSTI POZORNICE, tako da
sam uživala, kako u novoj prelepoj sali tako i u predstavama...

P.S. Nije lako režirati mjuzikl i taj posao se uči, isključivo kroz rad na mjuziklima,
do Mihajla Vukobratovića i Vladimira Lazića, praktično jedini reditelj mjuzikla,
bila je pokojna Soja Jovanović.
 
3oja:
Pozorista na Terazijama uvek su imale neku nepretencioznost i sarm zbog kojih sam im oprastala mane.

sarm...da..da...to je prava rec...pa da zato sto ljudi koji tamo rade zaista daju posveceni i pozrtvovani..kako god publika to izgleda ceni...Oh i ja im oprastam ali ne zaboravljam pa ih stalno opeminjem jer zanm da mogu i mnooooogoo bolje.

3oja:
Sad, ja nemam nikakve veze s pozorsnim svetom, ali odavde (iz publike) mi se cini da je Misa vukobratovic super lik i da stvarno zeli da nesto naparvi od tog pozorista.

..pa da nisam ja ni rekla da on nema ambiciju da napravi nesto od tog pozorista..polazi mu za rukom...pa dobili su novu-staru scenu....svaka cast...ali veruj mi da ima reditelja koji bi bolje rezirali mjuzikle koji su muzicki pismeni ali nemogu da dobiju priliku jel ili su preskupi ili su konkurenti u buducnosti pa doticni cuva svoju rediteljsku stolicu jer od upravnicke nece posle da zivi kada mu prodje mandat...On ima logiku bolje da sebi stavim 5 hiljda a evra u djep i da za 4 predstve uzmem 20 hiljda evra *(a verujem da uzme i vise) nego da za te pare (20 hiljada evra) [platim recimo jednog Savina da naparvi real musical spekatal...dakle pravda repertoarske poteze,j iz licnih razloga, sa prostom matematikom 1 naspram 4 predstave...[pa sada nema veze sto te cetri nebi moyda vredile ko ova jedna...nije u pitnju asketka borba za poyoriste vec najvise ya licni dzep....
ali svakako trudi se vise nego poslednja tri upravnika...pohvalno
 
Istine radi, na pozorišnom festivalu u Vršcu, koji je završen pre deset dana,
predstava Pozorišta na Terazijama, POP ĆIRA I POP SPIRA, u režiji Juga
Radivojevića (dakle ne Miše Vukobratovića), osvojila je glavnu nagradu, a
predstava JDP, SVINJSKI OTAC, u režiji Egona Savina, ostala je bez nagrade!
Osim Mihajla Vukobratovića, predstave u Pozorištu na Terazijama potpisuju
sledeći reditelji: Vladimir Lazić, Jagoš Marković, Jug Radivojević, Stefan Sablić,
Milan Karadžić, Soja Jovanović, Aleksandar Đorđević, Kokan Mladenović, Radoslav
Dorić, Slavenko Saletović, Anja Suša....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top