visual studio (i ostalo) instalacija, problem

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
daklem, prilikom instalacije programa paperair (ono chudo sto radi animacije pesavijanja papira, orgami i to) izbacuje mi uvek poruku kad pokrenem setup.exe

16 bit Windows Subsystem

C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT. The system file is not suitable for running MS-DOS and Microsoft Windows applications. Choose 'Close' to terminate the application.

s tim sto isti taj program radi kod ortaka odlicno.

Malo pre mi isto to uradio kad sam krenuo da instaliram visual studio, a i pre sam ga koristio na xp-u. nemam nijedan sp instaliran (imam dvojku instalaciju ako treba)


koj mu djavo?
 
Nije do programa nego do Windowsa,

Ti sigurno imas WinXP kojem je neki drugi program promenio autoexec.bat fajl za svoje potrebe te isti fajl vise nije "kompaktibilan" za izvrsavanje programa koji se oslanjaju na dos promt, koji je inace u WinXP "simuliran" sa ovim fajlom koji ti i navodi da je postao nekompaktibilan, kao i sa jos jednim, cije ime sada ne mogu da se setim...

Ufff... ja licno ne znam resenje za ovaj problem, sem da se isti tehnicki ne moze dogoditi na starom dobrom Win98 O.S., sem sugestije da reinstaliras svoj WinXP?

Valjda ce ti neko znati predloziti neko manje radikalno resenje!

Eventualno, pokusaj da nadjes na svom hard disku fajl koji bi se zvao AUTOEXEC.BCP (backup verzija, prvobitna verzija tvoj AUTOEXEC:NT) fajla pa da TOM fajlu promenis extenziju iz BCP u NT te da restartujes sistem i vidis da li onda mozes pokrenuti taj program?

Srecno!
 
Prvo uradite search za Autoexec.nt fajl. Kad nadjete onaj sto stoji u Repair folderu, desni klik misem i copy. Onda desni klik na Start, izaberite Explore i otvorice vam se mali prozorcic, pogledajte na levo, scrolujte dole do dela gde se nalazi Windows i kliknite na krstic, onda pronadjite System32 folder, klik desnim misem na njega i Paste.


A mozete probati i ovo: ovo je download link, mozeste odmah da ga startujete:

http://www.visualtour.com/downloads/xp_fix.exe

Naravno, za sve one kojima treba da se crta jer im gen za logiku bas i ne radi, ovo je resenje sledeceg problema:

16 bit Windows SubsystemC:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT. The system file is not suitable for running MS-DOS and Microsoft Windows applications. Choose 'Close' to terminate the application.
 

Back
Top