Autorska prava
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Autorska prava

Početnik
    Učlanjen
    22.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Cool Autorska prava

Hi,

Na dosta stranica se nalazi muzika pa i u vecim količinama, to su pretezno sajtovi i koji zahtjevaju super članstvo ko je se mora da plati.
    Normalno i navode kao na primjer: "muziu koju skidate na našeg sajta dužni ste izbrisati sa vašeg hard disca u roku od 24 sata"

Pitanje:
    Jeli to legalno sa strane Sajta?
    Kakvi su postupci u slučaju tužbe?

Zanima me iz razloga što mislim na svoj sajt postaviti koji album, za super članove.

Dali je to ilegalno i ako jest, zašto!? (taj service preslušavanja CD-a prije kupovine, koji neki sajt nudi mislim da je legalan :-? ) ipak bi se radovo o vašem mišljenju, prije nego što u čorku pogodim .

pozdrav
    p1XM

Početnik
    Učlanjen
    22.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Autorska prava

Zar niko nema ništa reći na ta Autorska prava :-?

ili se mnogi ustručavaju kada čuju reč "autorska prava" :smile:

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio p1XM
    Hi,

Na dosta stranica se nalazi muzika pa i u vecim količinama, to su pretezno sajtovi i koji zahtjevaju super članstvo ko je se mora da plati.
    Normalno i navode kao na primjer: "muziu koju skidate na našeg sajta dužni ste izbrisati sa vašeg hard disca u roku od 24 sata"

Pitanje:
    Jeli to legalno sa strane Sajta?
    Kakvi su postupci u slučaju tužbe?

Zanima me iz razloga što mislim na svoj sajt postaviti koji album, za super članove.

Dali je to ilegalno i ako jest, zašto!? (taj service preslušavanja CD-a prije kupovine, koji neki sajt nudi mislim da je legalan :-? ) ipak bi se radovo o vašem mišljenju, prije nego što u čorku pogodim .

pozdrav
    p1XM

Nisam bas siguran sta si ti hteo ovde da kazes......pa teoretski ako ti neko da da preslusas muziku preko interneta i kaze da moras de je posle platis, to je u redu sa pravne tacke gledista, zasto bi to bilo ilegalno.
    Ti i u slucaju kada slusas radio program preko interneta mozes da kupis pesmu a naravno mozes i da je skines i bez placanja, to je u principu ilegalno ali da li stvarno verujes da ce neko da te vija i ne daj boze uhvati u toj ilegalnoj radnji, sve je to u domenu teorije i ne vidim razlog zasto bi se mnogo uzbudjivao zbog toga. Kakva crna corka i bakraci, ja zivim u Kanadi i skidam muziku preko P2P programa , nema govora o bilo kakvim sankcijama sve dok ti tu muziku ne distribuiras dalje radi ostvarivanja finansijske koristi.

Početnik
    Učlanjen
    22.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Hvala na odgovoru klika

Pokušaću da razjasnim bolje

Na mom sajtu postavim recimo 5. diskografija, za download te muzike User mora platiti.
    Naravno se tim "Superuserima" navodi da tu muziku mora izbrisati sa svog hard disca u roku 24 sata.
    Znači;
    Userima se navodi da svaku pjesmu koju skinu moraju izbrisati sa svog hard disca, iz razloga "AUTORSKIH PRAVA"

Tu me zanima koliko sam ilegalan :| ili ako nisam, zašto nisam

pozdrav
    p1XM

Slične teme

1. Citati iz novina i autorska prava
    Autor Spiridon011 u forumu Arhiva
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.05.2005., 08:14
  2. Autorska prava
    Autor Igor1983 u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.01.2005., 03:37