Kako da sacuvam zdravlje na poslu, saveti, hitno? Jonizatori, preciscivaci vazduha?

gost 225213

Primećen član
Poruka
718
Pozdrav forumasi,

Pocinjem da radim u lokalu velicine 5-6m2, zatvorenom potpuno , menjacnica prakticno, i sa bar 2-3 racunara uvek upaljena.

Svestan sam da racunari emituju mnogo dizanja prasine, plus grejalica koja radi kao fen duva konstantno, a planira se stavljanje obicne grejalice bez fena.

Dole je tepih, planira se zamena laminatom.

Medjutim i dalje ostaje zatvoreno i i dalje ostaje dosta prasine stvarano od strane racunara.

Da li bi mi jonizator i/ili uredjaj za kontrolu vlaznosti vazduha, i/ili slicni preciscivaci vazduha mogli pomoci?

Kakva su vama iskustava sa datim uredjajima, da li su zdrav, koliko stete, kakav uzeti, koji brend, na bazi cega da radi?
 
Evo ti moje iskustvo iz prve ruke dok sam radio u jednoj "ledari" od KURCelarije........brate......uzmi otirac za noge onaj debeli od kokosa sto prave.......preko njega stavi parce itisona.....i pazi sad ovo.......obavezno kupi u prodavnici lovacke i ribolovacke opreme neoprenske uloske za noge!!!! To je ono sto me je spasilo. Nece ti ni trebati grejalica da ugrejes noge. Naravno, obuj neke "chizmoke" a ne patike. A ovako mozes da uzmes onaj orginalni ulozak za vijetnamku od azbesta sto se pravi, on mnogo dobro greje. Ja kad sam isao u planinarenje, predjem po mrazu 30 km i ne osetim trunke hladnoce. Cak se i oznojim u njemu.
 
Hvala vam svima.

Samo nisam dobio bas konkretan odgovor za dejstva jonizatora, ovlazivaca vazduha i slicnih uredjaja? je l imaju efekta, koliko, i slicno?

DA ne bi neko pomislio da je reklama necu postaviti link. Postoje od nedavno na srpksom tržištu ruski uređaji za prečišćavanje vazduha koji se kod njih koristi i u bolnicama.

Preuzeću citat:
Ono što prečišćivač vazduha za kućnu upotrebu Nobel-Ambilife izdvaja od svih drugih je upravo fotokatalitičko dejstvo titanijum-dioksida koje razgrađuje štetne komponente iz vazduha. Proizvodi ga naučno-medicinska firma “Амбилайф“ iz Rusije. Institut Katalize sibirskog odseka ruske Akademije nauka (Novosibirsk) je razvio metod dezinfekcije i prečišćavanja vazduha putem procesa fotokatalize...

Necu ostaviti link ali ces preko ove kljucne reci pro100healthy, ili Ambilife preciscivac.
 
DA ne bi neko pomislio da je reklama necu postaviti link. Postoje od nedavno na srpksom tržištu ruski uređaji za prečišćavanje vazduha koji se kod njih koristi i u bolnicama.

Preuzeću citat:
Ono što prečišćivač vazduha za kućnu upotrebu Nobel-Ambilife izdvaja od svih drugih je upravo fotokatalitičko dejstvo titanijum-dioksida koje razgrađuje štetne komponente iz vazduha. Proizvodi ga naučno-medicinska firma “Амбилайф“ iz Rusije. Institut Katalize sibirskog odseka ruske Akademije nauka (Novosibirsk) je razvio metod dezinfekcije i prečišćavanja vazduha putem procesa fotokatalize...

Necu ostaviti link ali ces preko ove kljucne reci pro100healthy, ili Ambilife preciscivac.
Ej, aj oladi nas od Ruskih Akademija Nauka jer ti u Novosibirsku i nemaju problem sa vazduhom:zcepanje:
 

Back
Top