Najbolji TAXI u gradu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
plavi.ilikoji naiđe kada je frka
izbegavam lux.
jer me vožnja košta ko da sam iznajmila kočiju...
a nisu baš svi lux...
inače.de me nađe...
ja mrzim taxiste.
mislim da je to najniži mogući soj ljudski.mislim da veće stoke bezrepe od njih nema.
ispred kuće mi je taxi stanica i čega sam se sve nagledala i naslušala---
preko toga da im je normalno da uđu u dvorište uzimaju vodu,napraviše javni wc preko puta kuće između parkiranih automobila...
katastrofa...
parkiraju se voze ko debili...
svađam se svakodnevno kada hoću da se parkiram ispred svoje kuće...
kaže taxi stanica,inače obeležena 5m ispod...
ma stoka.
ja bi im uvla tako rigorozne kontrole i kazne da se puše, a ne svakomalo kada im se digne oni štrajuku...i dobiju sve što traže, jer su kriminalci i lopovi 90% njih.
onaj mali broj poštenog sveta...niko i ne zarezuje
 
xpajamacax:
plavi.ilikoji naiđe kada je frka
izbegavam lux.
jer me vožnja košta ko da sam iznajmila kočiju...
a nisu baš svi lux...
inače.de me nađe...
ja mrzim taxiste.
mislim da je to najniži mogući soj ljudski.mislim da veće stoke bezrepe od njih nema.
ispred kuće mi je taxi stanica i čega sam se sve nagledala i naslušala---
preko toga da im je normalno da uđu u dvorište uzimaju vodu,napraviše javni wc preko puta kuće između parkiranih automobila...
katastrofa...
parkiraju se voze ko debili...
svađam se svakodnevno kada hoću da se parkiram ispred svoje kuće...
kaže taxi stanica,inače obeležena 5m ispod...
ma stoka.
ja bi im uvla tako rigorozne kontrole i kazne da se puše, a ne svakomalo kada im se digne oni štrajuku...i dobiju sve što traže, jer su kriminalci i lopovi 90% njih.
onaj mali broj poštenog sveta...niko i ne zarezuje
Ja sam taksista već 13 godina i moram da ti kažem da si delom u pravu, ali pretera ga. Ranije (pre svih ovih ratova i sankcija) taxi jeste bio rešenje za sve osuđivane jer niko drugi ih ne bi primio da rade. Zadnjih desetak godina pojavilo se mnogo školovanih ljudi (inženjera, lekara...itd) na taksiju jer nemaju druga rešenja u životu. Žao mi je što imaš loša iskustva sa tim taksistima ispred kuće, ali zar ne misliš da naša taksi služba nije nimalo uređena. Kod nas su malobrojni javni WC-i (a i u postojeće ne može da se uđe od orgijaša koji su po ceo dan u njima) a kamoli da još postave neki na taxi stanicu, kao u civilizovanom svetu. Nažalost ova služba je uvek zadnja rupa na svirali svakoj vlasti pa onda bolje i ne može da se očekuje.
pozdrav
 
kad sam na ulici - koji prvi naidje, samo da nije neka krntija u raspadu...
od kutje kad zovem krenem redom, ali mi nekako uvek prvo padne na pamet 9803... a ni ne znam koji je to taxi... pa onda 9802, pa po potrebi shta dalje ide... ni sama ne znam...
 
Ja dignem ruku, pa sta naleti :D

Do sad sam imala samo prijatna iskustva sa taxistima, nadam se da ce tako i ostati :D Pricala sam sa jednim koji je po profesiji bio kamerman na RTS-u, pa jedan ekonomista, itd, dakle ima ih i skolovanih..

Sa mnogima sam se bas lepo ispricala..A neki na zalost samo cute i voze...
 
Nema veze što je to lux, grad odredi max cenu i uglavnom svi nju koriste, osim nekih manjih firmi (zato kod njih teško dobijete vozilo na poziv). Ostali daju popuste na tel. poziv, a vaćaroša na žalost ima svugde, negde više, negde manje. Ne dajte da vas lažu kako su skuplji zato što su luxuzni, nego im lepo uzmite račun i prijavite. Zapamtite: bez računa ništa. Tako će i biti dok svi ne počnu da prijavljuju.
 
Tu se slažem s tobom. To je zato što su dosta truda uložili u kontrolu samih taxista. A to rade jer su dali mnogo za reklame, pa bilo bi glupo ulagati u reklamu, a onaj koga usvari reklamiraš, taxista, da rasteruje stranke.
 
stvt:
Ja sam taksista već 13 godina i moram da ti kažem da si delom u pravu, ali pretera ga. Ranije (pre svih ovih ratova i sankcija) taxi jeste bio rešenje za sve osuđivane jer niko drugi ih ne bi primio da rade. Zadnjih desetak godina pojavilo se mnogo školovanih ljudi (inženjera, lekara...itd) na taksiju jer nemaju druga rešenja u životu. Žao mi je što imaš loša iskustva sa tim taksistima ispred kuće, ali zar ne misliš da naša taksi služba nije nimalo uređena. Kod nas su malobrojni javni WC-i (a i u postojeće ne može da se uđe od orgijaša koji su po ceo dan u njima) a kamoli da još postave neki na taxi stanicu, kao u civilizovanom svetu. Nažalost ova služba je uvek zadnja rupa na svirali svakoj vlasti pa onda bolje i ne može da se očekuje.
pozdrav
uopšte ne želim da se svađam sa tobom.slažem se da je sve manje ološa u taxiju.moj ujak je postao taxista , a bio je profesor..
ali misliš da mi je prijatno da kad god izađem na terasu gledam kako mi neko zapišava auto?
istresa ga na moje oči i na oči moje dece?
ne samo moje ima ih nekoliko čiji prozori gledaju na tu stranu!
ima kafić pored,dva!
leti nemože da se diše od smrada...stvarno odvratno.
ma natreaću ja nekoga njima na vrat,kopam več neko vreme nikako da iskopam pravu
nepotkupljivu službu!
slikala sam jednom i za novine,i izašla je slika kao slika dana,
naravno niko se nije potresao...
veruj mi da je grozno.da imaš taj problem drugačije bi razmišljao.leti upale stanice nanajjače i stoje van automobila i dovikuju se u 3 ujutru...misliš da je to lepo?
u mojoj okolini je 5 beba!
kada ih lpo zamoliš,primire se na jednu noć
a jednom mi je jedan reko da ga zabole...
mngo sam ljuta, anemam pojma kome da kucam više na vrata
 
Taman posla da se svađamo, potpuno te razumem, ni ja ne volim da se družim sa kolegama, baš zato &#353t;o su takvi. Većgodinama pokušavam da se bavim nečim drugim ali ne ide bez para. Veruj mi da me je &#26e9;sto i sramota kad negde treba da kažem čime se bavim iako se ne stidim nijednog posla već zato što većina ljudi ima o nama ružno mišljene zbog tih takvih. Probaj da zakucaš na vrata sekretarijata za privredu (trg N.Pašića) jer su oni preuzeli taxi službu u svoje ruke, a u zadnjih godinu dana su premestili mnoge stanice, pa možda premeste i tu ispred tvoje kuće.
pozdrav
 
Mislim da niko nije pomenuo, ali meni dosta smeta to što ponekad moram da slušam životne priče taksista, teme o tome kako se zemlja raspada i opise svih mogućih i nemogućih političara. Uvek sam za neku normalnu neobaveznu priču, ali brate neki ga preteraše...

E a Beotaxi sa svojim cenama je posebna priča... tu sam jednom seo i nikad više (posle vožnje ni za pivo nisam imao) :mrgreen:
Kad su u pitanju cene, generalno su beogradski taksisti bezobrazno skupi. Nedavno sam bio u Novom Sadu i oduševio se kad sam video da se start ne naplaćuje, a u 12am vožnja je bila po prvoj tarifi ;)
 
Nije ovo mesto za reklamiranje, i ja bih mogao da reklamiram sad taxi u kom ja radim ali neću,
samo samhteo da počnemo temu o tome. Mi taxisti uvek kad se skupimo pametujemo o tome kako stranke reaguju na cene, popuste poskupljenja, kvalitet usluge itd. pa rekoh da pitam ovde pa da razjasnim neke stvari. Mene interesuje da li je ljudima važniji popust ili to da uvek dobiju vozilo (da ne moraju 5-6 puta da telefoniraju), da se prevezu udobno i sigurno, da ih vozi "pravi" taxista (profesionalni KV vozač sa minimum "C" kategorijom i određenim iskustvom koje je potrebno za dobijanje taxi dozvole) ili da sednu kod nekog "divljaka koji je juče dobio vozačku "B"kat. i ne zna tri ulice u gradu, a u rizičnim stuacijama u saobraćaju da i ne govorim kako se ti novopečeni snalaze. Eto malo vas smorih sa taxističkim temama. Pa ajde kažite šta ko misli i kako birate taxi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top