pticiji grip u kroaciji

Ma nemoj. Bozja pravda mozda. Ja jos cekam da Sloba dobije hemoroide.
Ne zanosi se i ne budi maliciozan. To sto se desilo i tamo treba da bude upozorenje da ce se mozda pojaviti i ovde, a ne razlog za radovanje.
 
Nikada se ne treba radovati tudjoj nesreci, pa ni ovoj koja jos nije dobila nikakve razmjre epidemije, a da si rekao da je neka tamo juznoamericka drzava fasovala od ovog pa da kazemo da do nas nece stici niti brzo niti nikako, pa ajde de da to uvazimo ali ovo za Cro nis u pravu jer za cas moze da se pojavi i u RS-u i u Srbiji.. S toga oprez...
 
Наравно да се не треба радовати туђој несрећи - али, реци ми молим те, шта урадити овим смрадовима из ЕУРО ЊУЗ-а ???


Beograd: Demanti informacije o ptičjem gripu u Srbiji
Radio Srbija i Crna Gora - Пре 21 сат

Zvaničnici u Beogradu su britanskoj TV stanici JURONJUZ (Euro News) uputili demanti i oštar protest zbog postupka te medijske kuće koja je danas emitovala mapu Evrope u kojoj je Srbija označena kao područje zaraženo ptičjim gripom. Demanti je upućen i beogradskoj kancelariji Evropske komisije, a u Brisel je poslat izveštaj o aktivnostima koje vlasti u Srbiji preduzimaju kako bi bilo sprečeno unošenje virusa ptičjeg gripa.
 
JABUCHILO:
dajte mi tu zarazenu pticu, i ja cu da je osurim, ocerupam, istranziram, ispecem u rerni i pojedem. online.

Може бити да си у праву... али ако се пре и после конзумирања заражене птице "дезинфикујеш" вотком... :razz: :razz: :razz:
 
... sto se podrazumeva. ;)

bez zezanja. ovde se na najvisem mestu sumnja u dobronamernost silnih upozorenja o pticijem gripu, ali da ne podgrevam sada te teme.

evo moj stav:

ono sto o GRIPU zaista znamo je da:
1. tamani ptice - i to jako selektivno. najvise ubija pilice i prestarelu zivinu.
2. prenose ga do domacih divlje ptice, pikovi su sezonski, tokom seoba.
3. niko nije od ovog gripa oboleo. niko nije umro.
4. grip,to je velika grupa visoko adaptivnih virusa koji teze da ne samo da se adaptiraju na razlicite organizme vec pre svega da mutiraju dovoljno brzo unutar jedne zivotinjske vrsti (uslovno receno) "kako bi sto pre postali sto letalniji".
5. posle dijagnoze pticijeg gripa sve se ptice u radijusu 100-200 km ubijaju po brzom postupku, te nemamo realnih podataka o tome koliko virus u slobodnim uslovima moze da mutira i koliku stetu moze da nanese - podsecam da su cifre mrtvih ptica cifre ubijenih ptica, ne ptica stradalih od virusa.

u cemu je pretnja? osim u pretnji sa tv ekrana... a to je razlog da se razmisli.
 
... Јабучило има ту истине што говориш, али ипак је укупно преко 100 људи у свету на разним местима умрло од птичијег грипа... само истина је да бар колико гледам кабловску ТВ у САД, Белгији и сличнима влада општа хистерија и сви се пелцују против птичијег грипа... може то да буде и проба из АРСЕНАЛА МАНИЈАКА (владара у сенци)... да испробају могућности усмеравања светске хистерије у овом или оном правцу...
 
JABUCHILO:
... sto se podrazumeva. ;)

bez zezanja. ovde se na najvisem mestu sumnja u dobronamernost silnih upozorenja o pticijem gripu, ali da ne podgrevam sada te teme.

evo moj stav:

ono sto o GRIPU zaista znamo je da:
1. tamani ptice - i to jako selektivno. najvise ubija pilice i prestarelu zivinu.
2. prenose ga do domacih divlje ptice, pikovi su sezonski, tokom seoba.
3. niko nije od ovog gripa oboleo. niko nije umro.
4. grip,to je velika grupa visoko adaptivnih virusa koji teze da ne samo da se adaptiraju na razlicite organizme vec pre svega da mutiraju dovoljno brzo unutar jedne zivotinjske vrsti (uslovno receno) "kako bi sto pre postali sto letalniji".
5. posle dijagnoze pticijeg gripa sve se ptice u radijusu 100-200 km ubijaju po brzom postupku, te nemamo realnih podataka o tome koliko virus u slobodnim uslovima moze da mutira i koliku stetu moze da nanese - podsecam da su cifre mrtvih ptica cifre ubijenih ptica, ne ptica stradalih od virusa.

u cemu je pretnja? osim u pretnji sa tv ekrana... a to je razlog da se razmisli.


A brate Jabuchilo, a sta ti mislis posto volis scenarija kao ja, o jednom sinopsisu da je ovo laznjak da se navuku svi da misle samo o tome, a u pozadini je da se svetu zavuce virus kuge, sto su svi veliki proroci predvideli za otprilike ovaj period istorije.
 
ma sto kaze moja keva - samo cekam da neki dan dodju i pokupe sve pilice, pa ce onda to da pokolju, spakuju u zamrzivace i kad se smiri stanje da spakuju u kobaje i salame i prodaju nam posle....


e pa iz mog dvorista nista ne izlazi. mogu samo da ih spale tu iza kuce :lol:


eremita - ovo za mas histeriju ima logike....i opet - teorija zavere....
 
eremita:
... Јабучило има ту истине што говориш, али ипак је укупно преко 100 људи у свету на разним местима умрло од птичијег грипа... само истина је да бар колико гледам кабловску ТВ у САД, Белгији и сличнима влада општа хистерија и сви се пелцују против птичијег грипа... може то да буде и проба из АРСЕНАЛА МАНИЈАКА (владара у сенци)... да испробају могућности усмеравања светске хистерије у овом или оном правцу...

eremita brate, 100 ljudi? na raznim mestima PO CELOM SVETU? gripa?
pa kad svake zime izbije epidemija virusa a, b, c, shklje, i ti kad se razbolis, koliko vremena prodje pre nego sto cujes da 10 ljudi koje znas vec boluje? dan? dva? koliko ljudi umre od gripa svake zime recimo u srbiji, ili samo u beogradu?

ja ne kazem da epidemija gripa velikih razmera nijemoguca. ja kazem da se ona ne desava i da nema nikakve prirodne veze izmedju ove baloncine i neke buduce epidemije. ali ima drustvene veze, ona se agresivno gradi kampanom ne slabijom od iracke ili jugoslovenske medijske kampanje u svojim pochecima.
 
Да, то се дало нарочито приметити У САОПШТЕЊУ СВЕТСКЕ ЗДРАВСТВЕНЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ... као... ааааааааа.... буууууууууу... ако дође до пандемије.....бууууу умреће 150,000 000 људи... ааааааааааа... то заиста мало делује надувано, тј. као нека "генерална проба" за нешто, не знам шта ...
 
marlon:
A brate Jabuchilo, a sta ti mislis posto volis scenarija kao ja, o jednom sinopsisu da je ovo laznjak da se navuku svi da misle samo o tome, a u pozadini je da se svetu zavuce virus kuge, sto su svi veliki proroci predvideli za otprilike ovaj period istorije.

marlone brate, ako bi se planirao virus onda bi se valjda koristio neki drugi diskurs. ovako, ako se prodaje virus - znaci planira se... ?
sta ti prvo pada na pamet?
 
JABUCHILO:
marlone brate, ako bi se planirao virus onda bi se valjda koristio neki drugi diskurs. ovako, ako se prodaje virus - znaci planira se... ?
sta ti prvo pada na pamet?

Vuces za jezik, brate,a .....znaci nesto drugo, sta bi bila digresija od ovog, nesto sto nije zivotinjskog porekla vec ljudskog, pa jos i opasnog, pa jos ako ima naoruzanje, pa jos ako ima plan...aj sad ti :lol:
 

Back
Top