Kako podnosite lenje muskarce?

Poruka
22.458
Mislim, ne znam šta mi se desilo al divim se mojoj ženi. Ja ne bih sam sa sobom živio 10 dana:(
Ustanem, popijem kafu sa ženom, spremim se, pa u kafanu, nes, čaj, ili zestica, odem kući na ručak ili s nekim od prijatelja, dovucem se kući u 3, 4 ili 5, pa malo odspavam ili lezim, onda ustanem i odem na neku rekreaciju, vratim se, pa pola sedmice kafana a pola kući pred televizorom. Sav medjuprostor je ispunjen netom i Krstom, dakle jedan opsti besposlicarski mentalitet. I tako deceniju i više :( Ponekad s decom radim nešto oko škole. Sreća imam neki hobi, ili odemo na vikendicu ili godišnji odmor, i tako starim :(

Kako bi podneli toliku pasivnost i lenjost kod vašeg muškarca?
:malav:
 
A sta mislis zasto se nisam ozenio... mrzi me bre i da seksam, a kamoli da zivim... :rumenka: :lol:

:( Brate Daco, što je teško ni Bogu nije drago
:malav:

- - - - - - - - - -

Nista nema gore od besposlenog uma. Ne volim lenjivce, ni sama nisam takva.

Volio bih da dobijem na Euro lotu jedno 350 miliona, radio bih mnogo na njegovom trošenju:( I kada bi Bog dao umro od belog ko čovek sa 75 godina na nekoj manekenki od 25 :(
 
Mislim, ne znam šta mi se desilo al divim se mojoj ženi. Ja ne bih sam sa sobom živio 10 dana:(
Ustanem, popijem kafu sa ženom, spremim se, pa u kafanu, nes, čaj, ili zestica, odem kući na ručak ili s nekim od prijatelja, dovucem se kući u 3, 4 ili 5, pa malo odspavam ili lezim, onda ustanem i odem na neku rekreaciju, vratim se, pa pola sedmice kafana a pola kući pred televizorom. Sav medjuprostor je ispunjen netom i Krstom, dakle jedan opsti besposlicarski mentalitet. I tako deceniju i više :( Ponekad s decom radim nešto oko škole. Sreća imam neki hobi, ili odemo na vikendicu ili godišnji odmor, i tako starim :(

Kako bi podneli toliku pasivnost i lenjost kod vašeg muškarca?
:malav:
ma radis kako ne, pa sedis i razmisljas bre :lol:
umni rad je fizicki neizdrziv
zato ti treba puno odmora :zkez:
 
Rad u načelu stvara dobre i poštene ljude, no šta oni na kraju imaju od toga ako rad nije plaćen kako treba.
Dakle, bolje dzaba sediti nego dzaba raditi :malav:
primeri iz zivota
vozac autobusa, vrlo radan na poslu/ bio lenj da se skoluje
profesor na fakultetu, doktor nauka, veliki rad u to ulozio/lenj da sredi zivotni prostor
zena, majka troje dece, dakle rada koliko hoces/lenja da se sredi
osoba (bilo kog pola) spremna da radi mnogo za druge i da im cini usluge/lenja da zaradi novac
...

svi su oni u nekim podrucjima jako vredni, a u nekim drugim jako lenji

hajde prvo da definisemo sta je lenjost da bismo znali o cemu pricamo, narocito kad imamo u vidu da niko nije postigao sve, jer je nemoguce, ograniceno smo i vremenom i energijom i motivacijom i na razne druge nacine

- - - - - - - - - -

@nadovez
Lenjost jeste karakterna osobina koja je svojstvena svima, ali nije prirodno stanje coveka. I problematicna je ako/kada je konstantna.
na koju vrstu lenjosti mislis?
 
bez ulazenja u filozofske rasprave o tome sta se podrazumeva pod lenjoscu- esh, ti ja ne bismo sastavili mesec dana :malav:
ozbiljno pitam, sta je lenjost po tvom misljenju

znas koliko ljudi znam koji rintaju od jutra do sutra, glancaju kucu, jure novac... a ne provedu sa decom sat vremena dnevno, ne procitaju im pricu, ne izadju sa njima u setnju, ne popiju kafu sa starim roditeljima, ne procitaju knjigu...
takve smatraju veoma vrednim osobama, a za mene je to totalni promasaj
 
primeri iz zivota
vozac autobusa, vrlo radan na poslu/ bio lenj da se skoluje
profesor na fakultetu, doktor nauka, veliki rad u to ulozio/lenj da sredi zivotni prostor
zena, majka troje dece, dakle rada koliko hoces/lenja da se sredi
osoba (bilo kog pola) spremna da radi mnogo za druge i da im cini usluge/lenja da zaradi novac
...

svi su oni u nekim podrucjima jako vredni, a u nekim drugim jako lenji

hajde prvo da definisemo sta je lenjost da bismo znali o cemu pricamo, narocito kad imamo u vidu da niko nije postigao sve, jer je nemoguce, ograniceno smo i vremenom i energijom i motivacijom i na razne druge nacine

- - - - - - - - - -

na koju vrstu lenjosti mislis?

U vezi definisanja lenjosti - predlazem sebe kao mernu jedinicu iste, ako imamo Teslu, Voltu, Bekerela i mnoge druge po kojima su merne jedinice dobile imena, onda se i lenjost mora, podvlacim mora, meriti u Dachama... :rumenka: :rotf:
 

Back
Top