deljenje particije...
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: deljenje particije...

Početnik
    Učlanjen
    16.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano deljenje particije...

Cao svima. Imam dve particije,C i D. Obe su po 55 GB. Na C mi se nalazi windows i nju bih hteo da podelim na 2 dela. Zanima me kojim programom to da uradim,kao i nacin na koji to da uradim...treba li da se formatira particija C da bih mogao da je podelim na 2 dela ili ne mora. Ako neko ima vremena neka mi pojasni malo (imam win xpsp2,ako je to bitno)

Početnik
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: deljenje particije...

ne moras nista da formatiras. Za svaki slucaj sacuvaj vazne podatke sa C particije ako krene nesto naopako. Pronadji PARTITION MAGIC 8 na netu. Moze i bilo koji program za rad sa particijama. Acronis Partitioner 2003 recimo. I na HIRENS CD 7.4 imas razne programe za rad sa particijama.
    pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    16.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

probao sam vec partition magic 8,ali nece da se pokrene taj program uopste,izbaci poruku da je neka greska u pitanju,ne znam sta je pisalo,izbisao sam ga odmah.Program je bio dobro instaliran,hocu reci nisam imao problema tokom njegove instalacije

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

to se radi odmah na pocetku i onda nemas problema, a naknadno neznam veorvatno ima nacina
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5789

partition magic 8. Mozes preko njega cak i sistem koji je u radu da preparticionises bez gubitaka podataka. Ja ipak licno savetujem formatiranje posle particionisanja.
    Inace ako ti nije radio verovatno imas losu kopiju. Ja PM (nije psovka) koristim od verzije 6 i nikad nisam imao problem sa njim i uvek je sve lepo odradio.
    Znaci najtoplije preporuke.
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Početnik
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

mozes da probas od Acronisa ili od PARAGON Partition Manager 7.0
    to je sve slicno.

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio Bojan Italy
    Cao svima. Imam dve particije,C i D. Obe su po 55 GB. Na C mi se nalazi windows i nju bih hteo da podelim na 2 dela. Zanima me kojim programom to da uradim,kao i nacin na koji to da uradim...treba li da se formatira particija C da bih mogao da je podelim na 2 dela ili ne mora. Ako neko ima vremena neka mi pojasni malo (imam win xpsp2,ako je to bitno)
    Partition magicom 8 to odlicno odradi samo prvo uradi defragmentaciju da ti deo za novu particiju bude cist, ja sam tako svojevremeno odradio bez problema!

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

bojane, ti sve lepo backupuj na cd-ove ili dvd-ove i onda sve formatiraj ispocetka...
    da, mozes to da uradis sa PM, ali isto tako sve mozes da ske*as sa istim tim programom. PM je dobar, ali ume tako da zezne sistem da je to za nagradu....ja sam pm koristio jako davno, a sada uglavnom slicne operacije obavljam ili uz pomoc instalacije windowsa ili jos cesce uz pomoc instalacije linuxa, gde program zavisi od distribucije....
    ALI, za sta kod da se odlucis glavna stvar ti je back up
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Početnik
    Učlanjen
    16.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Upravo sam instalirao P.Magic 8 i probao da ga pokrenem ali mi izbaci sledecu poruku:
    "Disk 1 (114463MB 14592c 255h 63s) appears to have partitions created using a different drive geometry(238h 28s).
    This serious problem can lead to data loss.No partition manipulatitions should be made to this disk using this product or the operating system's products.
    You should back up the data on this disk, delete all partitions,create new
    partitions undedr the new drive geometry, and then restore your data using the backup."
    Kada stisnem OK izbaci opet neku poruku:"Init failed:Error 117.Partition's drive letter cannot be identified"
    Moze li neko da mi objasni o cemu je rec,i kako da pokrenem program.

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio Bojan Italy
    Upravo sam instalirao P.Magic 8 i probao da ga pokrenem ali mi izbaci sledecu poruku:
    "Disk 1 (114463MB 14592c 255h 63s) appears to have partitions created using a different drive geometry(238h 28s).
    This serious problem can lead to data loss.No partition manipulatitions should be made to this disk using this product or the operating system's products.
    You should back up the data on this disk, delete all partitions,create new
    partitions undedr the new drive geometry, and then restore your data using the backup."
    Kada stisnem OK izbaci opet neku poruku:"Init failed:Error 117.Partition's drive letter cannot be identified"
    Moze li neko da mi objasni o cemu je rec,i kako da pokrenem program.

Postoji mogucnost da imas neki virus na C disku, ja sam imao problem slicne prirode kada Partiotion Magic nije mogao da uradi nista jer sam imao gadan virus u Boot sektoru.
    Ovo je samo pretpostavka, ne mora da znaci da je to problem.

Početnik
    Učlanjen
    16.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Nije u pitanju virus,proverio sam.Kao sto sam rekao gore partition magic mi izbacuje neku gresku,ali zato sam probao partition manager 7 i radi ,ali to je samo demo verzija tako da nisam mogao da odradim ono sto sam hteo, pa me zanima gde da skinem full verziju ?Oni sto su ga koristili sigurno znaju,ako imaju malo vremena i dobre volje neka napisu.
    Pozdrav

Obećava The she (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Thumbs up Re: deljenje particije...

Pogledaj PP !!!

@ moderator, administrator ili nekoj slicnoj f-ji

Da li je javno objavljivanje linka tipa >>http://www.4shared.com/...nesto dozvoljeno na ovom forumu?
    Ja radoznala? A ko vam je to rekao? :rolleyes:

Aktivan član
    Učlanjen
    25.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Backup-uj sve sto ti je potrebno, formatiraj ceo hard iz DOS-a i podeli ga na particije...

Početnik
    Učlanjen
    15.11.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mslav
    Backup-uj sve sto ti je potrebno, formatiraj ceo hard iz DOS-a i podeli ga na particije...
    Najbolje tako samo sto nemora ceo hard da formatira jer hoce C da podeli na dva dela.Dakle backup pa onda prilikom instalacije izbrise C i kreira dve particije.D mu ostaje netaknuto.
    Tako sam ja uradio jer nisam imao Partition Magic.Sad kad imam je mnogo lakse.
    Pozz

Slične teme

1. Deljenje .MKV fajlova
    Autor pago u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.04.2008., 19:20
  2. deljenje DvD-a na vise CD
    Autor trimitrije u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.01.2005., 22:59
  3. Deljenje velikih fajlova
    Autor CUNAMI u forumu Softver