Rivotril (Clonazepam)

Nema mnogo da pametuješ, nego počni da piješ lek u od lekara naznačnim dozama i prati efekte

To je jedan od desetine lekova iz iste "oblasti" čija je svrha da pomognu, a ne odmognu. Počni, da piješ tablete i onda u nekom razumnom roku,racionalno prosudi o efektima. Samo nemoj brzopleto i panično da sudiš ne osnovi nečijeg tuđeg iskustva i toga šta piše na kutiji
 
Poslednja izmena:
Ako hoces iskreno, jako gadan lek, gadan u smislu jer izaziva jako gadnu zavisnost, negde izmedju alkohola i heroina. I isto ko i ksalol (xanax).

Njega vole nasi psihijatri odma da daju kad neko pati od anksioznosti i panicnih napada, kao i ksalol.

Kad ga popijes mislis ni da ne deluje, ali prodje par sati i osetis da ti je opustio misice, da si prestao da se brines itd.. ali sve to po jako visoku cenu koju ces platiti kasnije kada pokusas da se skines sa njega. Takodje nesme da se miksuje sa alkoholom jer mozes da umres, tako da zaboravi izlazke sa drustvom u kafane.

Inace jako dobro opusta misice, i ima izrazeno dejstvo protiv konvulzija, zbog toga ga i koriste u epilepsiji, ali samo kratko vreme, jer posle duge upotrebe prestaje da daje efekat epilepticarima. Tako da oni koriste posle druge preparate (kepra, suksilep itd..).

Ako ces moj iskren savet, teraj to u k, probaj da se smiris samostalno bez lekova. Ili probaj nesto lakse neke anti depresive. Ukoliko ne mozes i uznemirenost i panika ti smetaju da zivis onda kreni lekove, ali Rivotril nemoj da prelazis 1mg dnevno (pola tablete), najbolje je 1/4 na dan, jer u tako malim dozama se posle lakse ostavi nego kad ga gutas 3-4 mg na dan, posle kad probas da ostavis ima da drhtis ko pravi narkoman par meseci, i veruj mi da nije sala, znam mnoge koji su kroz to prolazili. I od male doze ces isto drhteti ali bar nece biti rizika da umres...

Eto tako, pa sudi sam, zahebane su te tablete totalno.
 
Ako se pravilno dozira i koristi vremenski pravilno ograniceno, nema potrebe da izazove zavisnost. Savet poput “probaj da se smiris sam od sebe” nije koristan nekom ko ima indikaciju za ove lekove i zato uvek apelujem na ljude da savete o ovako bitnim stvarima nikad ne traze na internetu, medju ljudima koji znaju o materiji koliko i oni sami.
 
Ako se pravilno dozira i koristi vremenski pravilno ograniceno, nema potrebe da izazove zavisnost. Savet poput “probaj da se smiris sam od sebe” nije koristan nekom ko ima indikaciju za ove lekove i zato uvek apelujem na ljude da savete o ovako bitnim stvarima nikad ne traze na internetu, medju ljudima koji znaju o materiji koliko i oni sami.

Da, ali fora je u tome sto kod nas nema kontrole pacijenata ko u Americi, recimo. U Americi mozes tablete da dobijes samo putem novog recepta, koji moras svaki put da dobijes kod psihijatra i koji ti vazi samo jedanput.
Nasi psihijatri kontrolisu samo jako teske slucajeve. A s jednim receptom ili izvestajem mozes da kupis koliko hoces lekova jako dugo vremena.

A sto se tice ostalih, psihijatar ti kaze dodji tamo za mesec-dva na kontrolu, ti zaboravis i dodjes posle pola godine i svo vreme pijes lekove za koje mislis da su slabi. I razvijes zavisnost...

A pod dva, postoji ne glasni dogovor medju farmaceutikom i doktorima da navlace ljude na lekove. U Americi se to najbolje vidi, Srbija je jos ok, tamo i deci i svima za sta god bilo daju anti depresive i tablete za smirenje, jer je to jako veliki biznis...
 
Poslednja izmena:
Ako hoces iskreno, jako gadan lek, gadan u smislu jer izaziva jako gadnu zavisnost, negde izmedju alkohola i heroina. I isto ko i ksalol (xanax).

Njega vole nasi psihijatri odma da daju kad neko pati od anksioznosti i panicnih napada, kao i ksalol.

Kad ga popijes mislis ni da ne deluje, ali prodje par sati i osetis da ti je opustio misice, da si prestao da se brines itd.. ali sve to po jako visoku cenu koju ces platiti kasnije kada pokusas da se skines sa njega. Takodje nesme da se miksuje sa alkoholom jer mozes da umres, tako da zaboravi izlazke sa drustvom u kafane.

Inace jako dobro opusta misice, i ima izrazeno dejstvo protiv konvulzija, zbog toga ga i koriste u epilepsiji, ali samo kratko vreme, jer posle duge upotrebe prestaje da daje efekat epilepticarima. Tako da oni koriste posle druge preparate (kepra, suksilep itd..).

Ako ces moj iskren savet, teraj to u k, probaj da se smiris samostalno bez lekova. Ili probaj nesto lakse neke anti depresive. Ukoliko ne mozes i uznemirenost i panika ti smetaju da zivis onda kreni lekove, ali Rivotril nemoj da prelazis 1mg dnevno (pola tablete), najbolje je 1/4 na dan, jer u tako malim dozama se posle lakse ostavi nego kad ga gutas 3-4 mg na dan, posle kad probas da ostavis ima da drhtis ko pravi narkoman par meseci, i veruj mi da nije sala, znam mnoge koji su kroz to prolazili. I od male doze ces isto drhteti ali bar nece biti rizika da umres...

Eto tako, pa sudi sam, zahebane su te tablete totalno.

Uh uh ala si nadrobio aman...,.:roll::dash:

I isto ko i ksalol (xanax).
Nije isto...Jedan je antiepileptik, drugi je benzodiazepin anxiolitik - alprazolam, mada imaju neka poklapajuca sedativna slicna dejstva....Ali nije isto.

Kad ga popijes mislis ni da ne deluje,
Ne mozes pokusavati objektivno pisati, a da sve to temeljis na vlastitom subjektivnom iskustvu koje je mozda samo kod tebe takvo, a kod ostalih ljudi drugacije...

ali sve to po jako visoku cenu koju ces platiti kasnije kada pokusas da se skines sa njega.
Ovo uopste nije tacno.... Ne plasi ljude dzabe....Nece platiti nikakvu "visoku cenu", ako slusa lekara svog, ako se dozira kako mu je propisano i ako se skida sa terapije uz pomoc pracenja psihijatra koji ce zajednickim uvidom smanjivati doze do totalnog napustanja leka.... To sto je neko bizgov pa se roka 2 godine i vise nego sto mu prepisano, za svaku sitnicu rokne "bombonce", a posle ostavi samo nekog ponedeljka "od prvog marta sam cist, evo od ovog ponedeljka i tako ce biti", to je njegov problem, jer je debil, a ne problem leka. Isto vazi i za sve slicne lekove.


Takodje nesme da se miksuje sa alkoholom jer mozes da umres, tako da zaboravi izlazke sa drustvom u kafane.

Prvo, posto vec izigravas psihijatra i farmaceuta a znas i geopolitiku i neke teorije zavere koje si samo ti provalio, posto nagovaras ljude da se ne pridrzavaju svoje terapije, trebalo bi bar da znas da se NESME pise odvojeno - ne sme, kao i ne moze, ne znam i sl, da spojeno se pise nisam, necu, nemoj itd.
Zanimljivo, znas da delis savete iz oblasti farmacije i psihijatrije a nisi bio u stanju obican pravopis da savladas?

Drugo, ovo sto pises za alkohol vazi za skoro sve lekove....I prosta je poznata cinjenica...Alkohol stimulise efekte lekova, zato se one biljne supstance i potapaju u alkohol pa se dobijaju "prirodne biljne kapi protv ____". Dakle, ovo nije nikakav sada minus leka, jer ne mozes kao stoka da se opijas u kafanama, vec minus alkohola, minus coveka budale. Alkohol je kriv a ne lek....
Tako da, ne navodi mu ovakve stvari, samo da bi ga naterao da baci lek i da mu bolest progresira u ko zna sta, mozda i neku psihozu ili jaku klinicku depresiju pa pokusa suicid....
Da li shvatas da kada tako nestrucan, teoreticar zavera pises, da mozes uticati na nekog psihijatrijskog pacijenta da zaista UMRE i digne ruku na sebe kao produkt napredovanja bolesti, a ti si mu oduzeo jedini nacin da ostane ziv? :rtfm::dontunderstand:


Ako ces moj iskren savet, teraj to u k, probaj da se smiris samostalno bez lekova
Tvoj savet kao teorreticara zavere, moze biti iskren ali je debilan i visokorizican po pacijenta.

"Probaj da se smiris bez lekova", ah, da su samo 1 dinar dobili ljudi koji imaju problema a ovo su culi od svoje okoline i kvazi znalaca teoreticara zavera?

Da li vi bre neuki ljudi zaista mislite da oni svi nisu pokusali da se smire samostalno bez lekova? Da li zaista mislite da nisu uradili SVE sto im je palo na pamet i NISU USPELI, zato sto je to bolest, zato i postoji citava nauka sa svojim komplementarnim naucnim disciplinama koje se bave time, pa cak ni one ne mogu kod svakog uvek da daju 100% poboljsanja ?
A ti mu kazes - Probaj sam, bez iceg....

Kao kada bi rekao coveku kome su izvadjene oci - Ma probaj, mozda ipak probledas, potrudi se, veruj da mozes....
Il da pricas coveku kome amputirana noga da proba da veruje i da se moli, mozda ce mu jedne srede izrasti nova...:roll::dash::dontunderstand:

Ili probaj nesto lakse neke anti depresive.

Nema sta da on "proba". Nije u cevabdzinici pa da proba nove cevape sa crnim lukom i senfom....
Njemu njegov psihijatar preporucuje najbolju terapiju, na osnovu celokupne klinicke slike, dijagnoze i procene.

ali Rivotril nemoj da prelazis 1mg dnevno (pola tablete), najbolje je 1/4 na dan, jer u tako malim dozama se posle lakse ostavi nego kad ga gutas 3-4 mg na dan

Koliko je bre glupo majke ti, preko interneta nekom pisati koliko tacno neceg da pije ili da ne pije a nisi mu oci video? :dontunderstand::roll:
Sta, ti znas sada bolje od njegovog psihijatra koliko ce da pije, kada i kako? :roll: A robujes teorijama zavere o farmakomafijasima, namernom lecenju ljudi lekovima jer je to "industrija, tu se vrti para i sl gluposti" ?

posle kad probas da ostavis ima da drhtis ko pravi narkoman par meseci, i veruj mi da nije sala, znam mnoge koji su kroz to prolazili.

Vec sam objasnio da se to nece desiti ako se radi sve po uputstvima.... Nemoj da plasis ljude....To sto si ti drhtao jer si bio budaletina ili Pera Mika, Djura, ne znaci da ce i on i svi....To nisu klinicka istrazivanja i meta analize, vec tvoj subjektivni dojam i verovanje na rec rekla kazala od par ljudi koje si pitao i koji ko zna kako su radili i sta, a poznato je da se ljudi u velikom % slucaja ne pridrzavaju saveta lekara i dogovorene strategije za ispijanje terapije, pa im posle lek kriv....
Uzmi popij 8 l vode i umreces..... Isto vazi za sve stvari....

I od male doze ces isto drhteti ali bar nece biti rizika da umres...

Nije tacno....Nece drhtati, i ne pripisuj univerzalno svakog npr jedan efekat leka, kao da se to mora svima javiti, a sve ostalo nece nikom....I to je mnogo glupo.....

Eto tako, pa sudi sam, zahebane su te tablete totalno.

Eto pogresno, a sudice njegov psihijatar a ne on sam ili ti teoreticar zavere da ga strasis.
I nisu zajebane tablete, zajebano je to kada si neobrazovan a mislis da znas nesto, i da mozes jos ljudima sugerisati da se ne lece, da ne piju svoju propisanu terapiju, a covek koji mu to daje je morao da zavrsi 10 godina skolovanja, posle srednje skole za razliku od tebe, koji si zavrsio 0 iz date oblasti.
 
Mnogo si negativan i vredjas bez razloga, donosis neke zakljucke da sam ja drhtao, a nemas nikakve dokaze. Brat od strica mi je neuro psihijatar tako da znam neke stvari.
Samo iz svoje ulice, od pocetka do kraja, mogu da ti navedem minimum 50 ljudi koji piju tablete, i mnogi od njih su zavrsavali u urgentnom, bolnici, ludnici itd.. Tako da moje izjave nisu teorija, nego su iz prakse.

Ne bitno, ako malo vise paznje obratis na moje postove, ja sam mu savetovao, a savetovati ne znaci terati, da pokusa da se sredi, a ako ne moze, da krene lekove. Svako ima pravo da daje savet.

Da pomazu, pomazu. Imas ljude koji su se plasili da izadju iz kuce, ali kad su poceli da piju bas taj rivotril, poceli da zive normalan zivot. Ali opet sve zavisi od konkretnog slucaja. U nasem slucaju covek je napisao da pati od uznemirenosti, a to uopste nije strasno, tako da ja mislim da to moze i bez tableta da se sredi. Naravno najbolje da se savetuje sa psihijatrom, ali ja bi u njegovom slucaju otisao do psihijatra i rekao da mi da nesto drugo, slabije, ako je to moguce.

Sto se tice zavisnost, BD (benzodiazepine) zavisnost je veoma jaka i razvija se cak i u malim dozama, a clonazepam je medju najjacim u grupi BD.

380px-Development_of_a_rational_scale_to_assess_the_harm  _of_drugs_of_potential_misuse_%28physical_harm_and  _dependence%2C_NA_free_means%29.svg.png


Kao sto se vidi na slici, jako blizu kokainskoj.

Sto se tice industrije lekova, odgledaj ovaj film pa sudi sam (pod uslovom da znas Engleski):

 
Poslednja izmena:
1/4 ujutru i 1/4 uveče,bromazepam od 3 mgjedna tableta ili po potrebi i 1 tableta seroksat.Opustilo me od ovog rivotrila,nemam ni crne misli,ni onaj grč u želucu,oraspoložio me rivotril,kao da mi je skinuo teret.Doktor kaže da se zavisnost od rivotrila stvara pri većoj dozi preko 2-3 mg dnevno i to ako ga piješ preko 6 meseci.Kaže mogu slobodno da pijem pola godine 1/4 i neće mi biti ništa.

- - - - - - - - - -

Ako imas para idi na psihoterapiju, lekovi ionako samo maskiraju simptome.

To mi je i on rekao,lekovi i psihoterapija.
 
1/4 ujutru i 1/4 uveče,bromazepam od 3 mgjedna tableta ili po potrebi i 1 tableta seroksat.Opustilo me od ovog rivotrila,nemam ni crne misli,ni onaj grč u želucu,oraspoložio me rivotril,kao da mi je skinuo teret.Doktor kaže da se zavisnost od rivotrila stvara pri većoj dozi preko 2-3 mg dnevno i to ako ga piješ preko 6 meseci.Kaže mogu slobodno da pijem pola godine 1/4 i neće mi biti ništa.

- - - - - - - - - -



To mi je i on rekao,lekovi i psihoterapija.

Drago mi je da ti je pomogao. Koliko sam ja primetio on skoro svima pomogne. Posebno sa mislima, totalno zaboravis na probleme. Ali kad ga ne pijes, sve misli se vrate... :(

1/4 je mala doza i u pravu je doktor, sa nje se dosta lako skinuti.

- - - - - - - - - -

Aaaa, pa seroksat (paksil) je super anti depresiv. Negde za 10-15 dana treba da te "probije" i onda ce ti biti bas super :D

Pa to je standardna sema psihijatara, rivotril + anti depresiv. To jest rivotril da te smiri dok ne pocne da deluje anti depresiv. A kad pocne da deluje onda ti rivotril vise nece ni trebati, videces sam.
 
Meni je zbog istog problema prenisano - 1/2 tablete rivotrila uvece pred spavanje (ali da probam da li mi je 1/4 dovoljna, nekima jeste) + 1 taita ujutru.
Ja patim bas od jake anksioznosti zbog predstojece hirurske intervencije, toliko da sam u 7 dana mozda sklopio 10 sati sna, ne jedem skoro uopste i samo mislim kako ce proci operacija. A i kada zaspim to nije nikada san duzi od 2 sata i uvek se probudim okupan znojem i sa toliko jakim lupanjem srca da mislim da ce mi iskociti iz grudi.

Za sada mi prija sto bolje spavam od rivotrila i cini mi se da vec posle ovih par dana sto ga pijem manje brinem.

Jedino mi je krivo sto ne mogu da vozim dok pijem rivotril (kada vozim usredsredim se na saobracaj i ne mislim na moje probleme, jako sam savestan vozac i kada mi je tesko nekad uzmem i provozam se jer znam da necu misliti na trenutni problem).
 
Meni je zbog istog problema prenisano - 1/2 tablete rivotrila uvece pred spavanje (ali da probam da li mi je 1/4 dovoljna, nekima jeste) + 1 taita ujutru.
Ja patim bas od jake anksioznosti zbog predstojece hirurske intervencije, toliko da sam u 7 dana mozda sklopio 10 sati sna, ne jedem skoro uopste i samo mislim kako ce proci operacija. A i kada zaspim to nije nikada san duzi od 2 sata i uvek se probudim okupan znojem i sa toliko jakim lupanjem srca da mislim da ce mi iskociti iz grudi.

Za sada mi prija sto bolje spavam od rivotrila i cini mi se da vec posle ovih par dana sto ga pijem manje brinem.

Jedino mi je krivo sto ne mogu da vozim dok pijem rivotril (kada vozim usredsredim se na saobracaj i ne mislim na moje probleme, jako sam savestan vozac i kada mi je tesko nekad uzmem i provozam se jer znam da necu misliti na trenutni problem).
 
Rivotril jeste dobar kod paničnih napada, ranije se davao u većim dozama, ali danas je preporuka da se daje 3 puta dnevno po 0,5 mg po najnovijim smernicama. Može se koristiti i akutno, odnosno pred neku stresnu situaciju, ali samo Rivotril, bez nekog antidepresiva koji će delovati na receptorskom nivou i na duže staze, ne preporučujem. Svakako je neophodan detaljan pregled, razgovor, pa tek nakon toga opredeljivanje za pravu terapiju. Nekome lek odgovara i postižu se dobri rezultati, ali nisu svi ljudi isti, tako da se svako stanje treba pratiti, a terapija individualno prilagođavati.
 
...odlican je lek, ja ga pijem od operacije, retko danju po 1/4 kako mi je preporuceno ali uvece obavezno pola....da nije bilo tog
leka ne znam sta bi bilo do sad sa mnom od strahova, teskih snova i ansioznosti...

...ne uspava me, za san pijem drugi po potrebi, mene samo opusti i rastereti svega...cak se nekad na glas smejem kad nesto
citam ili gledam sto se odavno nije desilo pre nego sto sam se "srela" sa Rivotrilom...
 
Da li su uvrnuti (bolesni) snovi jedna od nezeljenih efektata rivotrila?

Npr. noćas sanjao da sam u nekoj pećini, potpuno go, prljav i da jedem leš hijene koju je ulovio neki drugi čovek koji mi je prineo kao dar. A pre par noći sam sanjao da svi ljudi imaju kožu poput zmija (samo normalne boje ljudske kože) i da na svako malo moramo da "ljuštimo" tu kožu. Pa sam tako na počektu Brankovog mosta čekao autobus 16 i skidao deo po deo te mrtve kože sa svojih ruku, a jedna žena pored mene me je zamolila da joj oljuštim leđa dok čekamo. I onda smo tu kožu zgužvali i ubacili u one zelene viseće kante kao da je to najnormalnija stvar. E sad, ja tu ženu znam od nekud, iz realnog života .. ali ubijam se već danima i ne mogu da se setim ko je ona.
+
 
Da li su uvrnuti (bolesni) snovi jedna od nezeljenih efektata rivotrila?

Npr. noćas sanjao da sam u nekoj pećini, potpuno go, prljav i da jedem leš hijene koju je ulovio neki drugi čovek koji mi je prineo kao dar. A pre par noći sam sanjao da svi ljudi imaju kožu poput zmija (samo normalne boje ljudske kože) i da na svako malo moramo da "ljuštimo" tu kožu. Pa sam tako na počektu Brankovog mosta čekao autobus 16 i skidao deo po deo te mrtve kože sa svojih ruku, a jedna žena pored mene me je zamolila da joj oljuštim leđa dok čekamo. I onda smo tu kožu zgužvali i ubacili u one zelene viseće kante kao da je to najnormalnija stvar. E sad, ja tu ženu znam od nekud, iz realnog života .. ali ubijam se već danima i ne mogu da se setim ko je ona.
+

Psihijatrijski poremećaji
Zabeleženi su loša koncentracija, uznemirenost, konfuzija i dezorijentacija. Kod pacijenata na terapiji lekom Rivotril može doći do depresije, ali i to može biti povezano sa osnovnom bolešću. Zabeležene su sledeće paradoksalne reakcije: ekscitabilnost, iritabilnost, agresivnost, agitacija, nervoza, hostilnost (neprijateljsko ponašanje), anksioznost, poremećaji spavanja, noćne more, živi snovi, i psihotički poremećaji i moguća aktivacija novih tipova epileptičnih napada. Ako se ovo desi, potrebno je da se procene korist od nastavka primene leka u odnosu na neželjena dejstva. Uz ovaj režim može biti neophodan još neki lek, ili u nekim slučajevima, može se savetovati prekid terapije lekom Rivotri. U retkim slučajevima može doći do gubitka libida.
 
Pozdrav drugari potrebna mi je pomoc? Imam problema zadnja 2 meseca sa sobom ili svojim telom.Sve je počelo jedne noći kada sam se probudio ,uhvatila me je nesvestica,panika,glavobolja, nemir,zamagljen vid,konfuzija,nisam se mogao potpisati kao mrtav pijan???? i to traje do dan danas.Plus sada imam zujanje u usima,ispucale usne,vruće uši i šta je to pomozite?Imam 23 godine?
 

Back
Top