izrada Web - Stranica za pocetnike

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
rajkec:
Program za pocetnika je definitivno Front Page pa posle Dreamweaver pa onda neki od PHP portala. Ali za tebe definitivno Front Page
Ako je neko mazohista, onda ce koristiti FrontPage.... To mu nikako ne bih preporucio, sve ali ne i to!
A i zavisi sta momak tacno hoce. Za pocetak, bez obzira koji ce program za izradu stranica koristiti, mora da se pozabavi sa HTML tagovima i Java Script. Vrlo brzo ce doci u situaciju da mu treba ili ce zeleti nesto da preradi.
 
Prvo skini flash get ili nešto slično da možeš da nastaviš download kad ti stane, a ne da stalno ponavljaš Idi na www.zoniweb.cjb.net da naučiš osnove HTML-a, a kad budeš radio u DW radi u "split" modu tako da možeš da vidiš šta se dešava u kodu kad ti nešto dole promeniš
 
codemaker:
Za staticke strane koristim iskljucivo Actual Drawing. Ne mislim da je najbolji, ali meni najbolje obavlja posao.

Iz ovoga ja zakljucujem sledece: nema definisanog programa koji je najbolje odredjuje posao da dobijes zeljenu stranu pa kava god da ona treba biti, nego radi sa onim na koji si navikao pa kad se usavrsis u tom programu i vidis, da ne mozes bas sve sa njim a ti tj. ja lepo predji na sledeci i tako par godina i par desetina projekata. Pa ako ti to sve ne dosadi i ne odustanes jednom mozda i postanes strucnjak da znas sa cim se moze nesto odraditi. Jesam li u pravu?

Ja sam se nadao da bih mogao dobiti neka usmeravanja, racimo sa cim sa moze odraditi vecina zahrevnih projekata pa nek je to i neki tezi program al da znam da ako ucim recimo godinu ili pola da mi se ne desi da shvatim da je bilo zalud pa trazi sledeci i ajd ispocetka. Shvatam da ni jedan trud nije zalud, ali opet bih hteo ustedeti neko vreme ako je moguce. A verovatno da nije yebi ga.
 
Pa vidi ovako.
Ne postoji program kjim ces napraviti stranu "kakva god ona mogla biti" Osim ako mislis na izgled (ruzna i nefunkcionalna ili lepa). Jer, mnogo puta ces se susresti sa resavanjem nekog problema, koji se ne moze resiti iz samog programa za izradu HTML strane, treba ti na primer neki skript, koji moras sam napisati, jer je specifican za tvoju aplikaciju, ili ga naci gotovog ako se moze implementirati.
Mnogo puta ces pozeleti da na strani stoji neki poseban meni, radjen u Flash na primer - za to ti treba drugi program.
Zeleces da napravis osebnu grafiku, treba ti opet neki program.

Dakle univerzalnog programa koji sve gore pobrojano ima u sebi, jednostavni nema.
zato kreni od necega, jer dok se budes neckao, vreme prolazi a ti jos ni alat nisi izabrao :)
Da ne govorim da ce se u medjuvremenu i sam broj programa za izradu HTML povecati, pa eto tebi novog problema da odlucis. :)

A sto vise budes naucio, sve ces lakse prelaziti sa alata na alat (program) i tada ces zaista mozi odlucivati samo po osnovu nijansi razlika izmedju pojedinih programa.
 
Ma počeo sam da eksperimentišem sa nepar programa, nabavio knjigu Web Dizajn, savladao solidno Photoshop a i posla ima, samo još da se odlučim s čim da krenem pa sad zvrljim naokolo ali prelomiću vrlo brzo. U svakom slučaju hvala ti u pravu si, pozdrav.
 
Onda lepo uzmi sve od Macromedie (DW, Flash, Fireworks, Freehand), Photoshop, Swish, Sothink. Kad to provalis, onda ces vec i sam znati sta ti jos treba u zavisnosti od onoga sto hoces da napravis. Mene je ovo zainteresovalo pre desetak meseci i jos uvek ne znam da iskoristim skroz te programe
ali svaki dan naucim po nesto novo i tek onda vidim koliko toga jos ne znam, pa onda pocnem da smaram ovde sa pitanjima, ali hvala bogu dobijem i odgovore. E kad sve naucim moracu ove ljude odavde da skupim i dobro ih pocastim
 
ja pravim dobre sajtove... za sada nemam sajt..
jesam neki mali programer ali ... :) znam dobro da pravim sajtove tako da :)

nekome treba sajt nadjimo se na irc.krstarica.com :) tamo sam ali samo ne sa ovim nickom nego nekim drugim ... pa ako nekom treba neka mi kaze sada ... i dogovoricemo se kad itd.... ;) ;) ;)
 
Za izradu web sajtova dobar je Dreamweaver, pogotovo za pocetnike jer ima i split screen pa vidis sta i kako radis, iako prikaz nije uvek 100% tacan, ali za pocetnike je super. Doduse, moras znati kako i gde da ga skines ;)
Ako ti pronalazenje Dreamwevera predstavlja problem, preporucujem Aptana Studio, besplatan program, i cak bolji od predhodnog, ali nema preview funckiju, nego ces morati svaki put da sacuvas fajl i da ga otovris u citacu.
Mada za pocetak, definitivno Dreamweaver.
Naravno za sve ovo moraces znati HTML i CSS, tako da to prvo nauci malo pa skidaj programe.
 
Ma bre imas po torrentima, Imas koliko god hoces.. Torrent Rules..

Idi na isohunt i kucaj adobe dreamweaver cs3 ili cs5 Imas 100%
Ja sam pre skidao.. Ako hoces mogu i linkove da ti posaljem..

A preporucujem ti da skoknes do w3school-a.. da proucis html/css i ajde cisto da pogledas kako sta ovo ono.. da shvatis nesto... posle radi sta oces..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top