Smesna i luda strana borilackih vestina i sportova

Okej, podrzavam uvek realne sportove i vestine i jak, produktivni trening koji te priprema za realnost a ne Kung Fu filmove i akrobatiku, ali bre, to sto znaci realno ne znaci da u prvih par meseci treniranja treba sparing-partner kolegi da polomis noge da postane invalid i da ga sutnes najjace sto mozes, kao kada bi se zaleteo da polomis bejzbolku.

RD9qt


RD9qt


http://gifspace.net/image/RD9qt
 
Pozdrav Bru Zli. Primetio sam da imas zanimljivu tacku gledista sto se tice kung fua :) i sam sam trenirao to, pa batalio, i voleo bih sa tobom da prodiskutujem o tome :) Ako mi verujes, registrovao sam se samo da bih tebe kontaktirao :D

Pozdrav i tebi ! Drago mi je da dolaze novi ljudi na forum jer on trenutno crkava i ostali smo samo nas par koji se kao trudimo da ozivimo stvari, makar nekada i senzacionalisticki nesto raspravljali :D

Otud i ova tema, malo za opustanje i animiranje ljudi, tako da ako imas neku ludost iz sveta borilackih vestina ili sportova - gif, video, desavanje, zanimljivost, ti pisi i nakaci :D

Hehe, ma moja tacka gledista o bilo cemu varira od situacije do situacije i od pogleda iz kog sagledavas stvari. Evo konkretno na ovom mom poslednjem postu se zalazem da se bolje trenira i kao na "Kung Fu-u" nego ovi ovako sto se lome i prave u invalide. Obrni okreni, da l te obogaljio trening partner priajteljski na treningu ili neki mrzitelj na ulici - slicna je stvar. Bolje da su trenirali cak i akrobatiku i razbijali drvene ploce nego da se razbijaju noge i kolena ovako. U toj situaciji bih podrzao Kung Fu pre negoovakav trening iako je to najrealnije moguce sto postoji. Mislim koja je fora da budes zdravstveno urnisan u 25, 30 godina, penzioner? Mislim ne sad, penzioner u smislu ne mozes da osvojis neki MMA sampionat, stizu mladji, spremniji brzi, jace srce, nego u smislu - hronicno te posle boli koleno, ne vidis na jedno oko 30%. imas razne neobjasnjive glavobolje, imas neka mikrokrvarenja unutar glave, deformisane prste, ispomerani ti bubrezi puno puta i ko zna jos ne.

Dok ovi neki Azijati treniraju, sklanjali su se tuca i konflikata i dozivese da i u 60, 70, 80 godina uz borilacke vestine zive vitalno i da su 20-30 godina medicinski gledano iznutra zdraviji I MLADJI od svojih kompanjona istog godista iz ostalih sistema borenja i sportova, a i za sve ostale ljude svoje vrsnjake po ulicama. I plus tu ne ubrajam tu njihovu alternativnu azijsku medicinu, koja je sarlatanstvo i glupost, koja NE UTICE NIKAKO da to sto su takvi kakvi su (eto i tu mi je glediste zaninmljivo, ni to ne podrzavam, to su sve alternativne medicinske metode sa istoka koje nemaju jace dejstvo no placebo efekat - dokazano).

A inace termin Kung Fu oznacava mnogo siri aspekt opisa, to bi bilo nesto kao "majstorski rad", majstorski rad zapravo BILO CEGA. Ako npr sviras saksofon mnogo dobro ili znas da ukrstas razne sorte biljaka, ili se bavis izradom drvenih predmeta, ti si Kung Fu-ista. :D Znaci nije vezano samo za borilacke vestine.

U dosta slucajeva kada kazem Kung Fu, ja zapravo mislim na Kun' Fu, samo zaboravim ovaj apostrof, a sta bi to trebalo da oznacava : Pa upravo neku stereotipizaciju i sve ono lose unutar Kung Fu sveta. Evo npr jedna stvar bi bila i ta nedelujuca istocnjacka medEcina. Pa onda prenapucani marketing i prodavanje magle onih Saolinaca, vise ne znas ko su pravi saolinci a koji nisu nego obicni triperi i glumci. I tako dalje ima tu puno toga.
Sve je to Kun' Fu. Neki nazivaju to i + sve ostalo sto postoji i terminom McDojo. Kun' fu je otprilike i ono kako izgovaraju ljudi koji se loze i prze na borenja i borialcke vestine posle odgledanog jednog filma Cak Norisa ili Brus Lija. Bas taj mentalitet ljudi, nerealna ocekivanja, svi u nekoj losoj antisportskoj formi, ne vole puno da se muce da trenirajud a se znoje, ali sanjaju o tome kako ce tu nauciti neke "tajne tehnike" "superiorne poteze" koje ce moci da iskoriste i olako pobede npr nekog izvanrednog MMA borca koji krvari 3 puta dnevno na treninzima, i tako gooodinama, a ima i ceo sredjen zivot i ishranu i obilje realnog iskustva u ringovima.

Ima puno toga sto se unutar Kung Fu sveta moze kritikovati ali i pohvaliti. Evo npr ovaj covek je za respekt, i upravo je i uradio ono sto treba - Umesto da svima zivima pise da on zna neke "super tajne pokrete, da bi izasao na crtu svim mma borcima, ali se plasi da bi ih ubio jer su mu pokreti smrtonosni i tako filozofira do 101 i nazad", on radi ono drugo - izlazi i sportski se suprotstavlja ostalima, i cak mu to i dobro ide. Vraca nadu u to da ima i ozbiljnih ljudi. Mada opet se namece pitanje - ako je ovakav samo iz neke vrste Kung fua, a kakav li i tek bio da je odmalena trenirao MMA ! (sugestija : mozda bi bio jos bolji, zasigurno bi se mnogi slozili da bi ).

Buakaw je jedan od omiljenijih likova ljubiteljima Muay Thaija, pa tako i meni jedan od odimljenih (da, to je onaj lik koji nogom lomi drvo banane il tako nesto), i ovde mu je "Kung Fuista" odlicno parirao:



:hvala::bye:
 
Poslednja izmena:
Apsolutno se slazem sa tobom ! Dosta vremena sam proveo citajuci temu adrenalin i beskorisni potezi, zaista ima zanimljivih stavova i razmisljanja tamo :) Iskreno, smatram da su na kik boksu, i boksu najbolji treninzi, donekle najrealniji, naravno, bez sutiranja u kolena i nanosenja stvarnih povreda :D Najveci problem ljudi koji treniraju kung fu je bas ta zabluda da ces laganim treningom bez prolivenog znoja nauciti bilo sta... I dok sam ga trenirao trudio sam se da dam maximum od sebe, da to bude pravi trening, medjutim okarakterisan sam kao agresivan, sirovina, itd :D A kako vreme prolazi, sve vise imam utisak da je ceolokupna kung fu prica na prostorima Srbije jedna velika prevara, i skup ljudi koji lece svoje komplekse...
 
Apsolutno se slazem sa tobom ! Dosta vremena sam proveo citajuci temu adrenalin i beskorisni potezi, zaista ima zanimljivih stavova i razmisljanja tamo :) Iskreno, smatram da su na kik boksu, i boksu najbolji treninzi, donekle najrealniji, naravno, bez sutiranja u kolena i nanosenja stvarnih povreda :D Najveci problem ljudi koji treniraju kung fu je bas ta zabluda da ces laganim treningom bez prolivenog znoja nauciti bilo sta... I dok sam ga trenirao trudio sam se da dam maximum od sebe, da to bude pravi trening, medjutim okarakterisan sam kao agresivan, sirovina, itd :D A kako vreme prolazi, sve vise imam utisak da je ceolokupna kung fu prica na prostorima Srbije jedna velika prevara, i skup ljudi koji lece svoje komplekse...

U borilačkim veštinama skoro svi leče neke svoje komplekse. Neki kočenjem, neki silovanjem. Neki ih nikada ne izleče, neki ih leče tražeći tuđe komplekse i upirući prstom u njih. Što bi rekao moj pokojini otac: "Svaka budala ima svoje veselje."
 
Apsolutno se slazem sa tobom ! Dosta vremena sam proveo citajuci temu adrenalin i beskorisni potezi, zaista ima zanimljivih stavova i razmisljanja tamo :) Iskreno, smatram da su na kik boksu, i boksu najbolji treninzi, donekle najrealniji, naravno, bez sutiranja u kolena i nanosenja stvarnih povreda :D Najveci problem ljudi koji treniraju kung fu je bas ta zabluda da ces laganim treningom bez prolivenog znoja nauciti bilo sta... I dok sam ga trenirao trudio sam se da dam maximum od sebe, da to bude pravi trening, medjutim okarakterisan sam kao agresivan, sirovina, itd :D A kako vreme prolazi, sve vise imam utisak da je ceolokupna kung fu prica na prostorima Srbije jedna velika prevara, i skup ljudi koji lece svoje komplekse...

Pa pazi sad....to je jedna veoma, veoma siroka tema. Moze se diskutovati i nasiroko i naduboko.

Da li su na kikboxu i MMA najbolji treninzi, ili tamo odlaze najbolji vezbaci, vezbaci koji znaju sta hoce, ne boje se sparinga i zele da daju tamo "krv, suze i znoj", (jer vec imaju obilje ulicnog iskustva, pa im trening dodje smejurija) to je sad veliko pitanje. Nego ima i tamo zamlata. Kao sto ima i ozbiljnih ljudi na Kung Fu i slicnim vestinama, nije da ih nema.

Ali ono, ako zelis da budes SIGURAN, da se ne zeznes, na prvu da pogodis, ako gledamo neke verovatnoce, onda se zna sta je tu "sigurica" i gde da odes sta da treniras. Ako zemo da generalizujemo, da uopstavamo, da stereotipno gledamo - onda ispada tako kako ispada. Ne kazem ja da je to okej, ali jednostavno te metode razmisljanja ljudi su i nastale - prvenstveno da bi se covek zastitio i izvrsio prevenciju da bude izigran.

Evo ti nadji sve MMA klubove u Srbiji a nadji sve neke Kung Fu klubove u Srbiji - mnogo je veca verovatnoca da ce u proseku biti ozbiljnije na MMA, da ces u proseku ti kao borac biti osposobljeniji sutradan za ulicu, da ces u proseku ti biti za mnogo manji vremenski period biti obuceniji i nauciti nesto sto ce ti zaista sluziti i sto ces zaista moci da primenis i uradis u realnoj situaciji......
Eto i to je sada za diskusiju, a sigurno je da ce se naci neko ko se ni sa ovim nece sloziti, sto je u redu, ovo je demokratija, svako ima pravo na svoje misljenje i vidjenje, na hvaljenje ili kritiku, koliko god to opravdano ili neopravdano bilo, sve dok nekom fizicki ne ugrozava zdravlje i zivot. Ajde i da kazemo - "il dok nekome ne kvari bizMis". :mrgreen:

Mada to i jeste problem u Srbiji - slicno kao i oni kriminalci - Umesto da se svi udruze i rade zajedno pomazu se, oni se izmedju sebe rokaju, unistavaju jedni drugima biznise, reklamiraju se da su ovi fejk oni oridjinale, ovi pravi, oni modifikovani, non stop je tako. A opet, u boxu kikboxcu MT i MMA to nema. MMA je MMA kraaaj price bato. Nema "modifikovani MMA, izvorni MMA", "tradicionalni, netradicionalni", "nekopiran, prekopiran" i ostalo. Naravno, postoje ruske skole boksa, meksicke ovakve onakve, ali se te podele ne vidwe u ringu. Udju ljudi u ring i rokaju se. Funkcionise sport, mada ima i tu peripetija na licnom nivou, prozivke, pljuvanja itd, i moram priznati da je to gore nego u istocnjackim vestinama, jer tamo bar uce i neku filozofiju i kulturu ponasanja tipa "budi skroman, postuj sve ostale bla bla, ne smes da budes gord, nikada ne napadaj prvi, samo se brani itd".

Eno kako se krve oni iz Aikidoa - Te realni Aikido te nerealni Aikido te tradicionalni te modernizovani, pa posle razni mixevi vise vestina, stvoreni kao neko vojno borenje i slicno, pa i tu dolazimo na iste uzvike "Ovaj debeli sa YT nije uopste iz Sisteme, nego iz Krav Mage, ovo nije Sistema, on je samo Sistemu prekopirao i nazvao necim svojim bla bla", pa onda neke skole Kung Fua - Te mi vodimo poreklo od ucitelja Brus Lija a vi ne vodite, vi ste modifikacija, neoriginalni, mi smo pravi originalni, pa posle godinu, dve, tri i oni predju an to modifikovano pa im posle dobro i nemaju primedbi, pa za 5 godina odu u treci talas.

Onda u Karateu - Eeeej jos malo pa ce pljuvanej u dalj biti olimpijski sport a Karate nece ni tada. - Zilion vrsta skola, zilion razl, pravila, a to racvanje ide dalje i dalje, jos malo ce svaki treci Karateka imati svoj poseban "stil karatea" organizaciju i sve sto ide uz to. Crne pojaseve dobijaju sada i deca sa 4 godina, sto je ono :roll:

Toga nista nema u boxu, kick boxu mma MT i slicnim sportovima. Ovi neki im zameraju bas zbog te reci - "sport". Heej pa to je "samo sport druze". To je IGRA, sportovi su IGRA SA DOGOVORENIM PRAVILIMA. Ok, pa hajde ti udji u to "igranje" ? - "Pa znas ja bih, ali ne dozvoljavate sve nase smrtonosne udarce, ubili bismo vas, hocu reci zabranjujete nam da kao zene u ringu vam nabijamo prste u oci i sutiramo vas u testise, jer toliki smo muskarci pa se samo na to izvlacimo vecito".

I sta reci na sve to? Pa izem ti ja to tvoje borenje, celu Kantovu i Platonovu filozofiju, tu tvoju "borilacku vestinu, tehnike" kada ti cvilis sto kao zena ne mozes i ne smes u ringu ili oktagonu da grebes protivnika kao zena (a ne treniras Tigrovu kandzu Kung Fu) ubadas mu prste u oci i sutiras ga izmedju nogu. Ubij se odmah, a kamoli da treniras borenje. :roll::rtfm:

Sta vise, cak im je i taj pseudoargument oboren - Rana takmicenja MMA koja su se zvala Vale Tudo i slicno, nisu imala ogranicenja ni u likazi tj kategoriji, niti je bilo rukavica, niti je bilo BILO KAKVE ZABRANE UDARACA I POKRETA - znaci mogao si da se skines go i penisom u erekciji da ides i bijes protivnika, kao bejzbolkom da ga bijes, pa opet gde su ti svi istocnjaci i ostali ? Mnogi su probali i odjednom njihove "smrtonosne tehnike" tj citaj sutiranje izmedju nogu, vadjenje ociju i srca ne vrede ni pisljiva boba jer padose u komu posle jednog prostog krosea. :roll:

A da ne pricamo o tome da ni realni borci nisu nikakvi debili i idioti, te da ako ovim "misticarima" das zeleno svetlo da mogu sve koristiti, mislis da ovi realni nece i ne znaju i oni? Mislis da ce te udarati samo tehnicki ispravnim aperkatom boxerskim po kubanskoj skoli, iznad pojasa, nece da ti drmne lakat u glavurdu ako mu se ukaze prilika, ili da ti sutne low kick i polomi koleno ako mu se namestis? :roll: Smesno.
Kao da su oni sad vrhunski utrenirani za ring, a na ulici su operisani od svega. Kao kada bi neko rekao za Djokovica da moze da pobedi Federera i Nadala na najkvalitetnijim teniskim terenima, ali zato ako dodje u neku srednju skolu i ode na fudbalski betonski teren i lastisem naprave mrezu a kredom nacrtaju teniski teren, kao da Djokovica moze da odere neki anonimus....:whistling:

O tome se radi. Kad odes na MMA, jednostavno surova je prirodna selekcija. Ili ces nesto bre da naucis, ili ce da te nalupaju (i to ne zaista tako agresivno i opasno kao ovaj na klipu sto sam sharovao nego se samo tako cini tom sto nece da se oznoji na treningu) i ima sam da pobegnes sa tog treninga i nikada se vise ne vratis (sto stalno pise Bojan npr i jos neki koji treniraju MMA, e takvi odu posle na Kung Fu i Aikido) ili ajde mozda i ostanes da ostalima izigravas dzak. I to sto naucis za kratko bice u praksi ekvivalent onom nekom majstoru recimo Karatea 1548. dan crnog pojasa, koga nalupa zemljoradnik koji drzi u rukama po ceo dan lopatu i motiku pa ima jake podlaktice i jak stisak pesnice. :lol: Samo sto ces ti to nauciti, nesto korisno za par meseci a ovaj ce da se zaludjuje 20 godina trenirajuci ovo, razvice u sebi tzv psiholosko stanje - Daning Kruger efekat (on je najjaci, nesalomiv, moze svakog da pobedi samo nece da se bori, jer bi ga ubio svojim smrtnim tehnikama itd).

E sad, ako neko izricito zeli da trenira neki vid Kung Fua, pa bio i najgluplji i najneefikasniji, cista otimacina novca da je, a da je trener McDojo i da na treningu rade neke gluposti kao sto su kolut napred i nazad i glupo mahanje ruku i nogu, ili nece da trenira onda nista nego da sedi samo uz komp i igra igrice, onda ko sam ja da mu kazem - ej nemoj tamo da ides. :think: Zaista ti dodje da mu kazes nemoj da si otisao tamo najveci si debil ako odes, ali ako je druga opcija sedenje ispred TV-a i kompa, onda bolje neka ide i na to. Jos voli. Idi igraj i badminton, vozi rolere, setaj kuce, pa i to treniraj, sve je to bolje od sedenja u kuci i gojenja, davanja predispozicija kardiovaslukarlnim bolestima, dijabetesu i mnogo cemu sutradan za 10-15-20 godina.....

Ali nemoj da se tripujes molim te da ces poput Brus LIja pobiti 10 Karateka koji te okruzuju. Ma kakvih i Karateka, 10 obicnih coveka. Ma 10 obicnih djaka osmaka ne mozes. Neces moci ni 2.
Zasto da naucis u praksi na tezi nacin, kada mozes u teoriji da mudro shvatis to i naucis na necijem tudjem iskustvu?


E sad, ti si video , zalepio sam onaj video gde se na Muay Thai bori onaj Kung Fu ludak saolinac celavi, cak je dopustio u drugim klipovima da ga neometano i u glavu udaraju i primao udarce (sto je veoma opasno i ne preporucujem nikome da izigrava takvu budalu, jer ti mozak pliva u glavi u tecnosti likvoru)ali taj trenira 500 godina, a i od tog treniranja na kraju je trenirao kao i svi kik boxeri isto i isao u teretanu i ko zna mozda i steroide uzimao kao i vecina njih, i plus povrh svega toga, JEDAN JE U MILION. Ti , ja, on, ona sigurno nismo. Prema tome ides na "siguricu" i realnost, a ne da stavljas u kladionici kintu na 1:1000 kvotu na dvojku.

A imas i ono svaki Ciga hvali svoga konja kod nas, tako da ako pitas sve, niko ti nece reci - "Jeste, mi smo najgori i najtanji, svi ovi su bolji od nas, idi kod njih ako zelis bolje, kod nas samo dodji ako zelis najgori klub, najgoru vestinu", i vecini je to BIZNIS, NEKIMA IZVOR IZDRZAVANJA DECE, ZENE, sto i samo dosta govori.
Cim tu neko nesto radi za pare, ODE OBJEKTIVNA ISTINA I PRAVA ISKRENOST.
 
To ti je neko moje misljenje, koje da bi se pravilno shvatilo mora jos mnoogo mnoogo da se obrazlozi, a sad svako neka radi kako mu godi, ali kao sto i vidis, i sam si vec na svojoj kozi osetio delic necega, zato i kapiras sta pricam.
Neces ti sad od MMA postati novi MekGregor ili Hant, niti od boxa novi Tajson, a ni od MT-a neces mozda da pocepas nogom drvo Kruske, Banane ili koje vec, ali zasigurno neces do kraja sveta uvezbavati neke beskorisne pokrete, kate, zajebancije a da se i ne oznojis na treningu i da imas pustenu stomacinu i da izgledas kao prosecni covek od 60 godina cija je jedina aktivnost da ode da kupi hleba ujutru.

A sigurno oni nece da te nauce i uliju ti totalno sektaski, ludo, neku ideju da mozes nekim "opasniM" potezom da se sutradan odbranis filmski od nekog ko uperi pistolj i noz u tebe, u ovoj ludoj kvazipravnoj drzavi gde su novine pune svakog dana kako je neko nekog upucao ili izbo. Odmah da ti kazem - bolje da odes da treniras Sprint, maratonsko trcanje, nego takve "borliacke vestine samoodbrane".
Ja ne znam ni sta je takvim ljudima trenerima u glavama, da li se jbt ikada zapitaju i kazu sebi - "Ej imam decu, verujem u boga kao, da l nece sutradan ovog smotu da izbode neka budala ili da ga izreseta a ja ga danas samouvereno daningkrugerovski uverih da moze da se odbrani od noza i metka iz pistolja, smotan kao sajla, jedva se na treningu odbranio od ovog naseg gumenog, i to od mene, sto sam ga napadao najavljeno i 45 puta sporije, inace da sam ga napadao realno, nekoreografski izgubio bih instant 100% vezbaca i zatvorio bih "radnju" ".
 
Taj celavi lik nije Shaolinac,vec se tako oblacio i folirao.

Eto. Znaci jos gore. Nisam nesto mnogo cackao i interesovao se o njemu....Ako je jos i folirant, onda ono....Jos vise ima pravo neko kao Clark.

Ali da je cvrst madrfaker mora da mu se prizna, sta god da je i sta god da je vezbao. Mada ono primanje udaraca u glavu i izazivanje da ga udaras a da ti dopusta namerno, sigurno nije vezbao na kik boxu, vec je to neka zaludna Kung Fu skola gde od malena udaraju glavama u kamenje, sutiraju se izmedju nogu itd.

 
Poslednja izmena:
Ne znam,dal se rodis takav ili te Svet stvori takvim ,dzukcem!?
Ali,je cinjenica, da pokvareniji potez dugo nisam video...
Steta sto ga ovi nisu rastocili...

Пази, лик се у сред борбе окренуо од противника, рунда још није била готова... ако је хтео да се преда то се ради другачије....
Црња чак и није прекршио правила -ударац је упутио у лице а не у потиљак...

Једини који је испао будала јесте овај што је патосиран - хеј у сред борбе окренеш леђа противнику и спустиш руке...
 
Пази, лик се у сред борбе окренуо од противника, рунда још није била готова... ако је хтео да се преда то се ради другачије....
Црња чак и није прекршио правила -ударац је упутио у лице а не у потиљак...

Једини који је испао будала јесте овај што је патосиран - хеј у сред борбе окренеш леђа противнику и спустиш руке...

Onog trenutka ,kada protivnik okrene ledja ,iako kraj runde nije oznacen ,znaci da je za njega gotovo.
Verujem da si gledao one dobre borbe K1 u Japanu ? Imao si prilike videti ,kako okrene ledja ,jer je
dobio jak udarac kolenom ,laktom ...I,stigne informacija iz glave da nije sposoban nastaviti ,a opet nije u stanju da kaze,NE.
I,u Muay Thai/ju postoji to pravilo ,i nema se pravo napadati protivnik ,koji je patosiran ili je okrenuo ledja.logicno je da pobeda ide pobedniku...
Ali,crnja je hteo nokaut i da mu CV bude popunjen sa jos jednim KO/om....Kompleksi
 
Onog trenutka ,kada protivnik okrene ledja ,iako kraj runde nije oznacen ,znaci da je za njega gotovo.
Verujem da si gledao one dobre borbe K1 u Japanu ? Imao si prilike videti ,kako okrene ledja ,jer je
dobio jak udarac kolenom ,laktom ...I,stigne informacija iz glave da nije sposoban nastaviti ,a opet nije u stanju da kaze,NE.
I,u Muay Thai/ju postoji to pravilo ,i nema se pravo napadati protivnik ,koji je patosiran ili je okrenuo ledja.logicno je da pobeda ide pobedniku...
Ali,crnja je hteo nokaut i da mu CV bude popunjen sa jos jednim KO/om....Kompleksi

Црња је био свестан да ни један његов претходни ударац није био такав да би противник одустао... Тако да је могао да претпостави да је у питању нека превара, извлачење из борбе ради напада док се овај чуди... Такође такав покрет може да значи и омаловажавање противника.... Ни мени док гледам није јасно зашто је овај окренуо леђа и то у тренутку кад се практично одбранио од претходног напада...
Како, било ако предајеш борбу има прописан начин за то а не а се противнику окрену леђа....
 
Црња је био свестан да ни један његов претходни ударац није био такав да би противник одустао... Тако да је могао да претпостави да је у питању нека превара, извлачење из борбе ради напада док се овај чуди... Такође такав покрет може да значи и омаловажавање противника.... Ни мени док гледам није јасно зашто је овај окренуо леђа и то у тренутку кад се практично одбранио од претходног напада...
Како, било ако предајеш борбу има прописан начин за то а не а се противнику окрену леђа....

Ja bih, rekao da je belac dobivsi udarac kolenom izbacen iz koloseka,u glavi vise nije bio onaj pre udarca.
Ponavljam posle udarca (sve zavisi koji je udarac) borac ,ako nije u KO ,ima problem sa pokretima odnosno davanja
do znanja preda borbu,pa to cesto rade okretanjem ledja,ili sudija ako presudi da izubijan nije vise u stanju.
Sumnjam da ga je belac hteo omalovazavati,ako vidis posle kolena njemu je krenula krv i on vise nije bio svoj.
Po usnama i ocima se najbolje to vidi...Prekid informacije i zeljom za borbom.
Ali,ako je protivnik usled razmene udaraca okrenuo ledja ,onda se slazemo da se takve stvari ne rade u toku borbe...I,opet ako nije dobio povredu.

Sad dok pisem secam se da je Mark Hunt ,kad je ili povredio zglob (dobio povredu usled razmene udarca) cini mi se prvo je okrenuo ledja protivniku
uz grimasu bola,a onda legao ....
 
Ja bih, rekao da je belac dobivsi udarac kolenom izbacen iz koloseka,u glavi vise nije bio onaj pre udarca.
Ponavljam posle udarca (sve zavisi koji je udarac) borac ,ako nije u KO ,ima problem sa pokretima odnosno davanja
do znanja preda borbu,pa to cesto rade okretanjem ledja,ili sudija ako presudi da izubijan nije vise u stanju.
Sumnjam da ga je belac hteo omalovazavati,ako vidis posle kolena njemu je krenula krv i on vise nije bio svoj.
Po usnama i ocima se najbolje to vidi...Prekid informacije i zeljom za borbom.
Ali,ako je protivnik usled razmene udaraca okrenuo ledja ,onda se slazemo da se takve stvari ne rade u toku borbe...I,opet ako nije dobio povredu.

Sad dok pisem secam se da je Mark Hunt ,kad je ili povredio zglob (dobio povredu usled razmene udarca) cini mi se prvo je okrenuo ledja protivniku
uz grimasu bola,a onda legao ....

Да се разумемо шта се тачно десило вероватно није свестан ни Harut Grigorian. Да ли је окретање од противника после ударца који је био упућен коленом ка глави (нисам баш сигуран да га је и погодило а ако и јесте било је само делимично) била психолошка реакција на скоро па добијен ударац или нешто друго је поприлично тешко уочити у овој ситуацији.
Такође, ни судија није реаговао на окретање леђа и то није протумачио као прекид борбе...
А изгледа да ни Murthel Groenhart није веровао да је противник повређен и да има разлога да не настављају борбу...
 
Да се разумемо шта се тачно десило вероватно није свестан ни Harut Grigorian. Да ли је окретање од противника после ударца који је био упућен коленом ка глави (нисам баш сигуран да га је и погодило а ако и јесте било је само делимично) била психолошка реакција на скоро па добијен ударац или нешто друго је поприлично тешко уочити у овој ситуацији.
Такође, ни судија није реаговао на окретање леђа и то није протумачио као прекид борбе...
А изгледа да ни Murthel Groenhart није веровао да је противник повређен и да има разлога да не настављају борбу...

Ja bih rekao da je psiha i jak udarac na njega uticalo
 
Пази, лик се у сред борбе окренуо од противника, рунда још није била готова... ако је хтео да се преда то се ради другачије....
Црња чак и није прекршио правила -ударац је упутио у лице а не у потиљак...

Једини који је испао будала јесте овај што је патосиран - хеј у сред борбе окренеш леђа противнику и спустиш руке...

Црња је био свестан да ни један његов претходни ударац није био такав да би противник одустао... Тако да је могао да претпостави да је у питању нека превара, извлачење из борбе ради напада док се овај чуди... Такође такав покрет може да значи и омаловажавање противника.... Ни мени док гледам није јасно зашто је овај окренуо леђа и то у тренутку кад се практично одбранио од претходног напада...
Како, било ако предајеш борбу има прописан начин за то а не а се противнику окрену леђа....

Preporucujem ti da pogledas od pocetka, crnja ga je naceo desnim direktom, onda je usledio udarac kolenom u glavu, i logicno je sto kaze Godfather, da je belac izgubio orjentaciju i da se mahinalno okrenuo na drugu stranu, sto bi rekli, bio je dezorjentisan.

- - - - - - - - - -

A dodao bih da je imao malo i "staklenu bradu ", :)
 

Back
Top