20. oktobar

prvo nije bio okupiran, vec oslobodjen, do tada je bio okupiran od strane sile koja je drzala celu evropu...
ali posto ovo nije politika, bolje da ne pricamo o tome
 
a ja sam mislila da se 20-ti okt. slavi kao datum kada su ubijeni oni djaci u Kragujevcu, u Sumaricama...To je valjda bilo 20-og ili 21-og okt. 1941..

e kad imamo tolko praznika, ne mogu sve ni da popamtim
 
scharfschuetze:
Kaoko nije bio okupiran??? Pa okupacija beogaada se zavrsila 20. okotobra 194445 i istog dnana je pocela komunisticka okupacija.

to je druga stvar, o kojoj ni ne zelim da govorim...
radi se o simbolu unistenja nemacke vojske u beogradu. I mislim da kao jedan "evropski" grad bi morali to da obelezimo malo znacajnije...
 
slatko volim :)):
a ja sam mislila da se 20-ti okt. slavi kao datum kada su ubijeni oni djaci u Kragujevcu, u Sumaricama...To je valjda bilo 20-og ili 21-og okt. 1941..

e kad imamo tolko praznika, ne mogu sve ni da popamtim
21vog su pobijeni djaci, al bilo je ubijanja i 20tog samo nekih drugih ljudi...
 
@house cat
ako ciljas na komuniste, gresis, posto su se ta streljanja zbila nekoliko dana kasnije....

inace, sto se tih djaka, to je jedna od velikih komunistickih "zavera".....kao prvo u Kragujevcu nije streljano 7000 ljudi (kako se tvrdi), vec jedva nesto vise od 2500, a u te 2500 je bilo manje od 50 djaka...
 
scharfschuetze:
Kaoko nije bio okupiran??? Pa okupacija beogaada se zavrsila 20. okotobra 194445 i istog dnana je pocela komunisticka okupacija.

Aaaaa NE!!!

Beograd je do 20-trog te godine bio slobodan
( JUDENFREI - ociscen od jevreja ) a onda okupiran od strane komunista - A komunizam je jevrejska tvorevina.
 

Back
Top