kolika je normalna velicina penisa

Keeper:
Chan Shaolin Si:
Nadric:
interesuju me vase dimenzije da bih znao da li je dovoljno 14cm a imam 15 godine? :oops:

sta selozis na velicinu jeßote dan sta te boli kolik ti je ako je profesor onda moze bit i 10 cm.

pa ako ima 15 godina onda mu ne moze biti profesor :lol:


tacno za godine ali za velicinu pricam
njemu sa 15 god da je i pola metra ne moze bit´ profesor jasna stvar.
 
Nadric:
interesuju me vase dimenzije da bih znao da li je dovoljno 14cm a imam 15 godine? :oops:
Часопис "Мушки свет", јун 2004., издање Политике:

Аутор текста "Силикони помажу и
мушкарцима" je Др Александар Милошевић, уролог клинике Полимед.

Цитирам делове оригиналног текста:

"Величина вагине је у просеку 9 сантиметара, а према урађеним студијама просечна величина пениса за мушкарце у Европи је 14 сантиметара у ерекцији, а све између 10 и 18 сантиметара је у границама нормале. Значи, са просечном дужином пениса могуће је имати однос са партнером. Све испод или изнад тога сматра се "микро", односно великим пенисом."

Такође издвајам још један цитат из овог текста:

Мушке заблуде

Када је реч о мушким заблудама, када се због њих пацијенти одлучују на операцију, Др Милошевић, уролог клинике "Полимед", наводи један пример.

- Поједини мушкарци траже операцију и кад им је пенис мали и опуштен, а на нудистичким плажама хоће да се појаве "у пуној величини" или да им се једноставно виде "пуне" купаће гаће.
Заблуда која влада међу таквим мушкарцима је објашњива. Наиме, код појединих мушкараца када им полни орган није у ерекцији, изгледа мали, али такви ће и до три пута добити у ерекцији, за разлику од оних већих, опуштенијих, објашњава Др Александар Милошевић.


Ово је додатак на текст независно из оног часописа који сам навео...

Код Вање Булића у емисији "Бисери" је био гост један уролог (име тог човека нисам запамтио), а он је исто то рекао као и Др Александар Милошевић што се тиче величине пениса. По његовим статистикама на основу узорка од неколико десетина хиљада људи свих националности на нашим просторима просек код већина мушкараца је од 12 до 16 сантиметара.

И што је најважније тај лекар је рекао да сваки нормалан човек углавном овако размишља:

"Човек се воли не због једног органа, него целим бићем".
 
Jedan americki institut je objavio podatke da je 15,2 cm (u erekciji) duzina cetvrtine muske populacije... 9,5 cm (0,2 odsto muskaraca) je najmanja, a 23 cm (0,1 odsto) najveca duzina. U sredini su svi ostali.
Dalje, cetvrtina muskaraca ima penis opsega 12,7 cm, tj. dijametra od oko cetiri (minimum je 1,6 cm, a maksimum 5 cm)... Ako imamo u vidu da je vagina duboka 8 cm do 13 cm i rastegljiva (eto zasto penis tesko dostigne do kraja :D ), moze da se nagadja da je idealni parametar penisa 15-4...

A par zanimljivosti... :D Prvo: sto mu je koren dublje usadjen, penis ce se spolja manje videti (istocnjacka rasa); sto mu je koren manje dubok, penis je vidljiviji (u slucaju africke rase). Bela rasa je izmedju ove dve kategorije...

Drugo, unutar odredjene etnicke grupe duzina penisa je proporcijalna duzini vagine... Reklo bi se, mi dobijamo penise kakve i zasluzujemo... :wink:
 
Shag Ivory:
Jedan americki institut je objavio podatke da je 15,2 cm (u erekciji) duzina cetvrtine muske populacije... 9,5 cm (0,2 odsto muskaraca) je najmanja, a 23 cm (0,1 odsto) najveca duzina. U sredini su svi ostali.
Dalje, cetvrtina muskaraca ima penis opsega 12,7 cm, tj. dijametra od oko cetiri (minimum je 1,6 cm, a maksimum 5 cm)... Ako imamo u vidu da je vagina duboka 8 cm do 13 cm i rastegljiva (eto zasto penis tesko dostigne do kraja :D ), moze da se nagadja da je idealni parametar penisa 15-4...

A par zanimljivosti... :D Prvo: sto mu je koren dublje usadjen, penis ce se spolja manje videti (istocnjacka rasa); sto mu je koren manje dubok, penis je vidljiviji (u slucaju africke rase). Bela rasa je izmedju ove dve kategorije...

Drugo, unutar odredjene etnicke grupe duzina penisa je proporcijalna duzini vagine... Reklo bi se, mi dobijamo penise kakve i zasluzujemo... :wink:




uf , toliko mrzim matematiku da si mi i sex omrzao ovom svojom geometrijom :(
 
midnajtpusiliker:
uf , toliko mrzim matematiku da si mi i sex omrzao ovom svojom geometrijom :(

:lol: Pa jesi u pravu... cifre zaista ne igraju preteranu ulogu.
Zene (opet po statistici) koje su srele muskarca sa merama ispod proseka priznaju da jesu primetile razliku, ali da zbog toga nisu bile uskracene... 8) (u zenskoj anatmiji, zna se da su osetljivi delovi klitoris i prvih pet centimetara vagine).

Tako da... poenta (mozda :roll: :D ) :arrow:
Nedostatak ostri um. Neobdareni partnerkama pruzaju snaznije emocije, vise se trude i mastovitiji su od onih koji leze na lovorikama. 8)
 

Back
Top