ekcem?

Lekaru ne bih da idem dok ne budem potkovana iskustvima i literaturom.
Poslednja dva puta kod kožnog lekara su bila traumatična
- prvi put je četvoromesečna beba dobila da četiri dana maže 3x dnevno kremu koju smeju samo odrasli i to 2x dnevno i najviše tri dana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- drugi put je posle vrlo kiselog nastupa preporučen lek, bez tačnog uputstva i cela priča je zvučala kao "skini mi se..."!
Pa ti idi posle kod naših lekara!

Zato mislim da će mi biti značajna tuđa iskustva, da znam šta sve mogu da očekujem.
Ja koliko kapiram, bebe imaju ekcem do nekog doba i posle toga stiču neki prirodni imunitet. Bitno je održavati kožu suvom i ne mazati masnim kremama. Treba sprečiti razvoj infekcija na tom mestu.
Ispravite me ako grešim i hvala na odgovorima unapred!
 
Mojickamala, moj ti je savet da odes kod dermatologa! O terapiji mislim da ti ne treba da sudis, osim ako nisi i sama lekar, dermatovenerolog. U krajnjem slucaju, mozes da promenis lekara i zatrazis misljenje drugog.

Tacno je ( ako je u pitanju ekcem ( infantilni )) da se kod vecine dece promene povlace do 1. god.( najkasnije do 7.god.). Koza mora biti cista, ali ne i suva - nego, o terapiji necemo na netu.

Pozdrav i sve najbolje
 
ja sam moju bebu vodila kod lekara juce zato sto su joj se skoro pjavile neke promene na zglobovaima obe rukice nalik jako suvoj kozi.doktorka mi je rekla da je to ekcematicna koza (nisam sigurna da sam najbolje razumela naziv koji je upotrebila) i da je najbitnije da je sto duze dojim, i da je par puta u toku dana namazem "seba med" kremu extra soft i to je to. ja se sada nadam da ce to da prodje i bez neke ozbiljne th i odlaska kod specijaliste.a gde tvoja beba ima ekcem?
 
Na laktovima. Ima još na par mesta, ali je to skoro neprimetno.
Prvo dete mi je imalo ekcem i mazala sam mu kremu od noćurka.To je bilo na tako maloj površini na obrazu, pa nisam imala razloga da se mnogo petljam sa tim a i prošlo mu je do prvog rođendana.
Sada je promena većih razmera, pa neznam da li može da se iskomplikuje.
 
ne čitah sve ALI
kod Banije imaš institut /državni/ za kožne i venerične bolesti (nemoj da te uplaši ovo drugo, samo s ene hvataj za rukodržač kod stepenica i sve ok!)
pregled se NE zakazuje, nema gužve, traje 15-ak minutata dermatoskopija, ne boli, osiguranje pokriva, dobiješ lek ev.i lampu da se zračiš i sl - kod njih terapija
Direktor je dr. Adamović, sjajan lik, likčina, profi sasvim :wink:
btw. izbegavaj nadrkane sestre
 
Hvala Betty!
Ima li neki telefon ili radno vreme, ili adresa?
Malo mi je cimanje da se smucam po gradu sa klincima, jer sam vlasnik vozila na pertle, ništa motorno...
To i jeste glavni razlog što ću prvo da se raspitam, pa tek onda da idem u ekspediciju.
 
evo ovako: fix pošto je državna institucija
proveri kad rade i adresu (ugao 29.nov i dž,vašingtona je to)
324 91 92
dir.Aleksandra Adamović (ako treba i to)
 
MM, u slučaju da nije taj borj (izvini) samo treću cifru (četvorku) zameni devetkom - liče mi ovde u adresaru :?
Nadam se da je to pravo mesto...ipak je beba u pitanju.Ali, svakako će ti telefonom reći koje je pravo mesto, ukoliko nije to koje sam navela.
 

Back
Top