Rusija ne zeli Srbiju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
21.521
Posto mi je Nina zakljucala temu iz nepoznatog razloga otvaram je ponovo.

I porucujem svima koji obozavaju da pljuju po svom narodu i koji boluju od auto-sovinizma da ovde niko ne prica o zapadu nego o ruskim vlastima. Znaci za zapad svi znamo odlicno ko je i sta je i da jedino sto zeli od nas je da nas ukloni sa lice zemlje i iz istorije da bude kao da nikad Srbi nisu ni postojali . Ali ovde je problem taj sto ljudi vise vole Rusiju od Srbije i sto saucesnika nazivaju starijim bratom.

Idealizujete i obozavate nekoga ko je nas prodao odavno kako bi produzio svoj sopstveni opstanak. A to koliko bolujete od auto-sovinizma dokazujete sami kada lupate kako je Rusija u 19. veku stvorila drzavu Srbiji a zaboravljate da bitke na Cegru,Ivankovcu i Misaru nije dobila ruska nego SRPSKA vojska. Zaboravljate da tad turci nisu klali ruske nego SRPSKE civile.

Ocete li vec jednom da ukapirate to ??? Jeljcin je odlikovao Tudjmana za anti fasizam a PUTIN je odlikovao Stjepana Mesica takodje za anti fasizam a nijednog Srbina nikada nije odlikovao nijedan od tih Rusa za anti fasizam.

Da li vam to nije dovoljno jasna simbolika i dovoljno jasna poruka ?????

Jel vam jasno da je Rusija nas ostavila na milost i nemilost zapadu i da smo mi odavno prepusteni sami sebi i da smo nezasticeni..

Kad cete svi vec jednom da ukapirate da mi nista nismo krivi sto nam se desava ? Mi nikad nismo nista mogli bolje da odigramo i da uradimo.

A evo vam sad najnoviji dokaz !

http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1066934

Čepurin: Srbija pokazala da nije poslušnik

Smatramo veštačkim i kontraproduktivnim pokušaj da se Srbija stavi pred izbor - ili Rusija ili EU, izjavio je ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Čepurin.

"Nacionalni interes Srbije je razvoj odnosa i sa Istokom i sa Zapadom, bez nametanja uslova i stvaranja sukoba. Svojom izbalansiranom politikom Srbija daje dobar primer i za region i za svet", poručio je Čepurin za "Večernje novosti".

Očekujete li jače pritiske na Srbiju da se pridruži sankcijama koje je EU uvela Rusiji?

- Srbi, po mom osećanju, objektivno nisu nikako zainteresovani da podržavaju antiruski deo EU, a kamoli učešće u nezakonitim sankcijama, koje nemaju podršku UN. Više zemalja EU danas trpi štetu i osećaju da su se našle u klopci evropske birokratije, čija se politika često određuje izvan Evrope. Sankcije su svojevrsni bumerang, gde zemlje EU trpe najveću štetu.

U Izveštaju Evropske komisije o napretku Srbije značajna pažnja poklonjena je našim odnosima sa Moskvom...

- Izveštaj EK u delu koji se tiče odnosa s Rusijom, kao i sa nizom drugih zemalja - SAD, Kinom - ima uglavnom opisni karakter. U tome vidimo najpre to da je EU svesna značaja koji za Srbiju imaju odnosi s Rusijom. Brisel ističe da Beograd mora postepeno, obratite pažnju - postepeno, usaglašavati svoju spoljnu politiku sa zajedničkom spoljnom politikom EU, ali izveštaj ne sadrži otvoren poziv za Srbiju da se pridruži sankcijama. Vreme sankcija odlazi.

Smetaju li, s druge strane, Rusiji veze koje Srbija ima sa EU?

- Rusija se zalaže za jedinstveni humanitarni i ekonomski prostor u Evropi i otvorena je za saradnju. Za Rusiju je važno da progres Srbije na "evropskom putu" ne dovede do pogoršanja njenih odnosa sa Rusijom. A u tome da je Srbija sposobna da zaštiti svoje vitalne interese, ne sumnjamo. Nedavno je to pokazala preko moćne kampanje u Unesko. U svetu se ne poštuju servilni učesnici. Ispoljavanje osećaja dostojanstvenosti, poštovanja svog naroda, svoje istorije vrlo često daje pragmatične rezultate u spoljnoj politici.

Čini se da ni u samoj EU ne postoji konsenzus o zajedničkoj politici prema Rusiji...

- Mnoga rešenja EU ili Evropske komisije izazivaju debate između članova ove zajednice. Oni sami ih često kritikuju i ne ispunjavaju. Stvar je u tome da EU formira 28 veoma različitih zemalja. Interesovanje za uspostavljanje dobrih odnosa s Rusijom se ponekad značajno razlikuje od zemlje do zemlje.

Kako vidite trenutnu situaciju u EU? Da li je to mesto kojem Srbija treba da teži?

- Želim da istaknem zbog objektivnosti - EU danas gubi svoju konkurentnost. EU prolazi kroz niz kriza - od "grčke" do "izbegličke", a sada i kroz pojačanu "terorističku pretnju". Bodljikava žica na granicama sve češće postaje simbol EU. Pojedine zemlje planiraju referendum o izlasku. Druge, kao, na primer Island, izgubile su interesovanje za članstvo. EU je svakako Evropa. Ali nije cela.
 
Тако је брате, само у унији са Русијом нам је гарантован опстанак као народа

Tacno upravu si ali je problem u tome sto Rusija ne uspeva da se odbrani ni u Ukrajini i Siriji. A kad ce da stigne do Srbije ?

Lepo je biti optimista. Ali ja gledam sta oni pricaju i sta rade !!!

Gde su ruske televizije ? Gde su ruske partije ? Gde su ruske novine ?

Gde su ti Rusi ?

Zapad sve to ima. A Rusi nista.

Ili mozda oces da me ubedis da niko nece da prihvati sve te ruske ponude ???

Oces da mi kazes da ne postoji geo-politika i geo-politicka trgovina ? Oces da mi kazes da se veliki ne dogovaraju i da ne postoje sfere interesa ???

Srbi su svi glupi i glasaju za pro evropske partije zato sto su glupi a ne zato sto im neko to namece !

Samo znate da kukate.. Vi sto ovako pricate ste najgori.. Umesto da volite Srbiju vi volite Rusiju..

Samo pljujete po svom narodu.. Ovaj narod sto je preziveo u zadnja dva veka nijedan drugi nije na svetu.. Niko se ne bi bolje od nas snasao..

Za devedesete ne krivite Ruse nego samo rusku vlast i kao e pa to je jeljcin a zato za nas u zadnjih petnes godina za sve krivite narod...
 
Tacno upravu si ali je problem u tome sto Rusija ne uspeva da se odbrani ni u Ukrajini i Siriji. A kad ce da stigne do Srbije ?

Lepo je biti optimista. Ali ja gledam sta oni pricaju i sta rade !!!

Gde su ruske televizije ? Gde su ruske partije ? Gde su ruske novine ?

Gde su ti Rusi ?

Zapad sve to ima. A Rusi nista.

Ili mozda oces da me ubedis da niko nece da prihvati sve te ruske ponude ???

Oces da mi kazes da ne postoji geo-politika i geo-politicka trgovina ? Oces da mi kazes da se veliki ne dogovaraju i da ne postoje sfere interesa ???

Srbi su svi glupi i glasaju za pro evropske partije zato sto su glupi a ne zato sto im neko to namece !

Samo znate da kukate.. Vi sto ovako pricate ste najgori.. Umesto da volite Srbiju vi volite Rusiju..

Samo pljujete po svom narodu.. Ovaj narod sto je preziveo u zadnja dva veka nijedan drugi nije na svetu.. Niko se ne bi bolje od nas snasao..

Za devedesete ne krivite Ruse nego samo rusku vlast i kao e pa to je jeljcin a zato za nas u zadnjih petnes godina za sve krivite narod...
Права је истина да нас нико не жели. Ми смо онај пропалица којег се одриче и сопствена породица. У нашем народу влада веровање да ће неког доћи и избавити нас из дахијског ропства, ропства у којем се налази наш народ неколико деценија. Али ми смо препуштени сами себи. Никакав спасилац неће доћи. Само сами себи можемо помоћи. Ни запад ни исток, само Србија. А такве партије нема на политичкој сцени.
 
Русијом још увек владају левичари, совјетски школовани људи. Ако Русијом икада у будућности завладају православни Хришћани, однос према Србији би се одмах променио, као и комплетна међународна политика и ситуација у свету.

До тад, Србија није и неће бити у интересу власти у Москви, сем интереса да се продаје модерна дрога(нафта и гас).
 
Русијом још увек владају левичари, совјетски школовани људи. Ако Русијом икада у будућности завладају православни Хришћани, однос према Србији би се одмах променио, као и комплетна међународна политика и ситуација у свету.

До тад, Србија није и неће бити у интересу власти у Москви, сем интереса да се продаје модерна дрога(нафта и гас).

Свако гледа интерес свог народа. Једино ми гледамо интересе Руса, Американаца,Немаца.
 
Dobro sad, naslov je delimicno tacan.
Srbija nije totalno nevazna za Rusiju, u nama oni vide isturenu karaulu, nekoga na kome ce zapad gubiti vreme i resurse, ko je dovoljno daleko od granica Rusije i ko je u stanju da trosi svoju mladost na ratove koje ne moze dobiti.
Takodje i ako zaratujemo za njihove interese ne ocekujte cak ni pomoc u naoruzanju, sve sto bi dobili bilo bi debelo naplaceno.
Najocitiji primer Ruskog licemerja je zavrtanje gasa S. Milosevicu zbog duga od 150 miliona dolara pola godine nakon NATO agresije.
 
Rusija, kao i SAD iskljucivo vodi racuna o svojim interesima i pomoci ce nam samo ako se to slaze s njihovim potrebama, a u suprotnom ne. Nije tu problem u Rusima, nego u nama, odnosno u tome sto neki ovde misle da ce Rusija bilo sta svoje zrtvovati za nas. Nece. Zaista je cudno sto neki ovde vise vole Rusiju nego Srbiju.
 
Juče, 23:46 #16 Original postavio Nan Elmoth Pogledaj poruku
Rusija nam pomaže više nego što želimo a i zaslužujemo.
Zastupa interese Srbije u međunarodnim organizacijama i to je sasvim dovoljno, obzirom da srpska vlast radi protiv interesa države ili ne radi ništa.
Ako neko očekuje da će rusi da poklone 3 eskadrile aviona i i S-400...zeznuo se. Naravno da se to neće desiti.
 
Poslednja izmena:
Свако гледа интерес свог народа. Једино ми гледамо интересе Руса, Американаца,Немаца.

i u sadasnjem sklopu snaga na BALKANU mi moramo uociti da su oko nas NATO zemlje i da cemo pretrpeti strasne posledice dok rusi ne pobede.

shodno tome moramo biti sa natoom u eventualnom sukobu .

znam da su rusi na strani pravde ali mi moramo vec jednom gledati nas interes i prezivljavanje

zbog toga sto smo u prvom i drugom svetskom * BILI PAMETNI * izginuli su nam milioni
 
Dobro sad, naslov je delimicno tacan.
Srbija nije totalno nevazna za Rusiju, u nama oni vide isturenu karaulu, nekoga na kome ce zapad gubiti vreme i resurse, ko je dovoljno daleko od granica Rusije i ko je u stanju da trosi svoju mladost na ratove koje ne moze dobiti.
Takodje i ako zaratujemo za njihove interese ne ocekujte cak ni pomoc u naoruzanju, sve sto bi dobili bilo bi debelo naplaceno.
Najocitiji primer Ruskog licemerja je zavrtanje gasa S. Milosevicu zbog duga od 150 miliona dolara pola godine nakon NATO agresije.

Аха. Дакле зато су нам помогли против Турака, Аустроугара, Шваба.
Зато што их боли ***** за нас?

Тебе да неко нарани лебом, ти би га већ сутра камењем гађао.
 
Preko 2000 postova, i prvi normalni post od sotira :lol:

- - - - - - - - - -

Juče, 23:46 #16 Original postavio Nan Elmoth Pogledaj poruku
Rusija nam pomaže više nego što želimo a i zaslužujemo.
Zastupa interese Srbije u međunarodnim organizacijama i to je sasvim dovoljno, obzirom da srpska vlast radi protiv interesa države ili ne radi ništa.
Ako neko očekuje da će rusi da poklone 3 eskadrile aviona i i S-400...zeznuo se. Naravno da se to neće desiti.

ali, ali..mi smo "braca" :(

- - - - - - - - - -

Rusija, kao i SAD iskljucivo vodi racuna o svojim interesima i pomoci ce nam samo ako se to slaze s njihovim potrebama, a u suprotnom ne. Nije tu problem u Rusima, nego u nama, odnosno u tome sto neki ovde misle da ce Rusija bilo sta svoje zrtvovati za nas. Nece. Zaista je cudno sto neki ovde vise vole Rusiju nego Srbiju.

Uvek si bio gospodin :)
 
:heart2:

12243094_10154720438188539_1331075241173861458_n.jpg


пс линк ти не ради, а већ имамо теме о односима са русијом.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top