Prijateljsto!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
L

Legenda

Gost
Cao ljudi!Ne znam ni sama da li imam problem!Hocu sto pre da ga resim ako imam!Sta je u pitanju?Pa nista konktno!Imam jednu super drugaricu Sandru!Ona je strava.Nikada me nije iskoristila,niti je dvolicana i uvek zeli da mi pomogne.E,sta je stvar u pitanju?Mislim da sam ja!Vidite,nase prijateljstvo traje od II god,znaci ima godinu i po dana.Mi se stalno nesto cackamo,ja nju nerviram,ona mene,ali ne mozemo jedna bez druge.Ja sam III god. Gimnazije,i moze se reci da u osnovnoj nisam imala neko drustvo,pa nisam presala taj period. Sada sam se mnogo vezala za Sandru. Bas mi je draga,ali ne znam koliko je to dobro. Stalno smo zajedno.Iskreno,meni bude krivo,kada vidim da bi ona trebala uskoro da se smuva sa jednim drugom iz odeljenja,jer znam da vise necemo da se druzimo.Mislim hocemo,ali to nece da bude to. Ali bice mi jos vise krivo ako se ne smuva sa njim.Rekla sam joj,i odgovorila mi je da ce i dalje da se druzimo.Jel' glupo sto se ovako osecam?Razocarala sam se i u ljude.Tako me nerviraju,uf!!!Samo gledaju svoj interes. Sinoc sam pukla.Bili smo na aerobiku,i posle njega sam se razdrala na Sandru i ostale. Bilo mi je krivo,ali...Pocela je da me nervira.Hocu da se smuvam,necu...STRASNO!!!Posle toga,treba sam da odem do nje da pijemo mleko i kakao.Ok,ja sam krenula.Nesto sam cutala,sto je jako cudno za mene,jer me ljudi poznaju kao osobu koja voli da prica,koja je nasmejana,puna pozitivne energije...Juce sam kupila mleko,kakao i ostale zezancije i odnela kod Sandre.Htela sam da zajedno da pijemo.I sada mislim da me je ona juce zvala samo zato sto sam to ja kupila.Pa daj bre!Da sam htela ja bih sama popila,a htela sam u drustvu. Znam da joj nisam najbolja drugarica,to mi je i rekla kada sam je pitala.Kako da mi ne bude krivo kada ona meni jeste!Njoj je jedna Bojana,s'kojom se ja druzim cisto onako.Nije mi vazna u zivotu!Mozda sam se malo vise unela,i pomislila da sam ja Sandri the best friend,ali...Ipak,ona meni sve prvo kaze,i uvek ja saznam sve.Svaki dan se cujemo itd.Zar se ne ponasaju tako best friends?Meni glupo njoj da pricam sta osecam!Jedino kako mogu je da joj posaljem e-mall,ali ona se iznervira i kaze da joj kazem u lice.Ja to ne mogu.Par puta sam joj rekla sta mislim,ali to je bilo u nervozi. Ne znam sta da radim!Danas nisam nista posebno pricala sa njom!Hocu da se odvojim jedno mesec dana,ali ne znam da cu izdrzati!I decko mi treba!!!JAO:(!!!I ovo mi je glupo!Ko zna sta ce da mi napisete!!!!Mislim da nema nekakvog problema.Ne znam ni sama!Da li sam ja ljubomorna?Verovatno malo jesam!Na njene druge prijatelje!Ljudi,da li sam normalna??????Kako da se ponasam????Mislim da samo nisam sigurna da li sam ja vazna u njenom zivotu.Ona kaze da jesam,ali ja i dalje ne verujem u to.JEDNOSTANO ne verujem!!!!Hocu da prestanem sa nasim prijateljstvom,ali NE MOGU!!!SUVISE MI JE DRAGA!!!Znate,kada kazu da date zivot za nekog!!!E,ja bih DALA za svog PRIJATELjA!!!
Hvala ljudi:0)
P.S.
Samo vas molim da me ne zezate!!!Samo hocu vase misljenje!!!Inace,ja lepo kazem ovim iz odeljenja ja jesam III god. ali po razmisljanju i tako to,ali po osecanjima i drugarstvu ja sam jos u osnovnoj!!!
 
Joj, bre, ti si se sva pogubila. Kako bi bilo da ne teoretises toliko sta bi bilo kad bi bilo nego da jednostavno pustis da stvari idu svojim tokom. Ako joj zaista znacis i ceni te kao prijatelja nece prestati da se druzi s tobom ma sta da se desi. Verujem da ce uvek naci vremena za tebe, a ako ne bude tako, onda bi mozda i ti trebalo da se zapitas ko ti je pravi prijatelj i koliko ti u sustini ona znaci. Ja na primer nemam NAJBOLJU drugaricu, s kojom se cujem svaki dan i ne mogu da zivim bez nje. I smatram da mi neko takav i nije neophodan. Imam nekoliko bliskih prijatelja sa kojima komuniciram u manjoj ili vecoj meri i zadovoljna sam tim nasim odnosom. Pa nije valjda ni Sandra jedino stvorenje na svetu s kojim bi ti mogla da se druzis?! Mislim da je nepotrebno praviti toliku frku oko cele stvari i da ti u sustini nemas problem. Opusti se i uzivaj u zivotu. Sve ce se samo srediti. A ako ti je frka zbog toga sto ce Sandra da nadje decka, pa smuvaj i ti nekog, pa se vidjajte u cetvercu... :wink:
 
Sto se tice poslednjeg saveta,razmisljam da ga primenim:)!!!Znam da nije poslednje stvorenje.Imam ja dosta drugarica sa kojim se druzim. Lepo kazem da nemam problem!Samo sam htela da cujem vase misljenje.HVALA!!! Ma necu da se uzbudujem ili nerviram. Uzivacu u zivotu. Vidis,ja mnogo gledam na sitnice i one mene mnogo brzo pogode.Znam da je to lose,ali sta ces?Pokusala sam da izbacim,ali lose ide.Moracemo i to da izbacimo!!!Caos:)
 
Ma nisam!!!Valjda!!! :?:
Ne,hocu da kazem da ce ona provoditi vise vremena sa njim,sto je naravno normalno.I ja sa svojim deckom :wink: !!!Mislim da nece imati vremena za drustvo.Izlazice sa njim,u skoli ce da bude sa njim,popodne....Razumes???
Sad sam ja zbunjena!!!
Znam resenje:
Pod hitno moram da nadem decka,to je to!!! :D
 
Ja imam dve najbolje prijateljice. Snezu znam 21 godinu (zajednosmo isle u osnovnu i zivele smo u istoj zgradi), Kacu - 12 (isle smo zajedno u srednju). Nekad smo se cule po sat-dva svaki dan. Vidjale se nekoliko puta nedeljno. Od kada smo pocele da radimo cujemo se ne bas svaki dan i vise ne pricamo tako dugo, vec desetak minuta. Vidjamo se jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje. Ali su mi i dalje najbolje drugarice. Nikad nismo bile ljubomorne jedna na drugu. To nisu onda pravi prijatelji.
Kada smo imale momke u isto vreme nikad se nije desilo da se neka skroz odvoji od nas. Vidjale smo se bez njih. Nikad nismo bile ljubomorne na momke, niti sam imala osecaj da mi je napr. Snezin momak "oteo" Snezu, da se ona vise nece druziti samnom ili tako nesto... I to je glupo.
Pored njih dve ja se druzim sa jos mnogo ljudi. Moj savet ti je:
Prvo, ti si u srednjoj skoli, imas gomilu vrsnjaka oko sebe, druzi se sa svima. Najbolji prijatelj ce se vec izdvojiti iz mase. Ne forsiraj i ne vezuj se za jednu osobu. Kad budes dosla na fax ili pocela da radis sresces mnoge ljude i sticaces nova poznanstva gde god da se okrenes. To je normalno i treba tako, jer kroz druge ljude upoznajes i nove poglede na svet.
Drugo, nikad ne zapostavljaj prijatelje i drustvo zbog decka. Oni su prolazni, prijatelji ostaju. Pravi prijatelj ce moci da se vidi sa tobom kad ti je potreban i pored troje dece i petoro unucadi. Isto ces i ti takva biti prema svojim prijateljima.
Ja sam u srednjoj imala drugaricu za koju sam mislila da mi je najbolja. Sedele smo zajedno od prvog razreda srednje. Mnogo sam je volela, bas smo se druzile, pricale satima telefonom, spavale jedna kod druge... A onda sam na kraju 3 godine cula da me je ogovarala sa druge tri drugarice koje su sedele iza nas... Samo sam se prebacila u drugu klupu, bez reci. Bila sam razocarana i povredjena, ali ne dugo.
Tada sam pocela intenzivnije da se druzim sa Kacom... Ona sve sto misli o meni kaze mi u lice, isvadjamo se i pomirimo. Uz nju sam i ona je uz mene bila u mnogim teskim trenucima. Sneza i ja smo se kao male tukle oko Barbike, mnogo godina kasnije se desilo da nismo pricale 8 dana, jer smo se posvadjale. Pomirile smo se u suzama. Ona mi je kao sestra.
Dogovorile smo se da bez obzira na to gde budemo zivele, koliko dece imale... da cemo uvek biti zajedno.
 
U pravu si!Dosla sam na pogresno mesto!Mislim da sam samo bila tuzna i da mi je trebalo da se ispricam sa nekim.Pogresila sam jer sam ovde htela da nadem utehu.Ma sve je ok,sada!Sinoc sam se lepo ispricala sa Sandrom,o svemu.Vec se bolje osecam :D !!!E,samo hocu da kazem,da je vrlo glupo sto mislite da se palim na nju.Mislim,ne moze da ti bude do nekog stalo,posebno ako ti je drugarica,a da se ne lozis na nju!Bas je glupo!Jos uvek se drzim muskaraca!
Princezo,hvala ti na ovome.Vecinu stvari ja sam znala,samo sam trebala da se podsetim:wink:!!!Mislim da nase prijateljstvo nije lazno,jer uvek jedna drugoj kazemo sta mislim,pa makar nas bolelo.Naravno da se posvadamo,ali ubrzo se izmirimo.
E,ljudi hvala vam na savetima,iskreno su mi pomogli.Shvatila sam da kad god imas poblem ili ti se prica sa nekim,najbolje je da popricas sa osobom koja je tu pored tebe.
Caos :D
 
sunrise:
e ovako da ti napishem neshto o tome....
Covek je bogat onoliko koliko prijatelja ima oko sebe. Ko je veran u malom i u mnogome je veran, ko je neveran u malom i u mnogome je neveran. Prijatelji se ne prevazilaze niti se ljudi zamenjuju. Prijatelji se ne ogranicavaju, ne pritiskaju, na ucenjuju, ne vezuju, oni ne vredjaju jedni druge, ako postoji problem resavaju ga razgovorom i obostranom tolerancijom. Izmedju prijatelja nema ljubomore. To da li si ti njoj najbolja drugarica ili nisi skroz je nebitno, vazno je to da se vas dve lepo slazete, komunicirate i dopunjujete.
Nemoj da silis stvari i situacije. Mozda ti trenutno sada nisi * best-friend ali to ne znaci da mozda neces biti u nekom buducem periodu. Zapamti da odredjeni dogadjaji i situacije stvaraju najbolje prijatelje.
U tvom tekstu sam primetila da imas potrebu da ogranicavas....hmmmm... opusti se, uzivaj u prijateljima, izlascima... :wink: ....Nauci da kontrolises svoju ljubomoru (nema coveka koji je ne poseduje -odvratna osobina- )
To sto ce se ona mozda smuvati s' nekim, treba da shvatis kao nesto sto ce tvoju drugaricu da ucini srecnijom, jer ako je njoj lepo i dobro, onda tebi kao njenom prijatelju treba da bude jos lepse i bolje (draze, milije..).
Prijatelji daju podrsku jedni drugima, cuvaju se, dele tajne, pomazu jedni drugima, raduju se uspehu jednom od njih...
Prijateljstvo se gradi godinama....
Mila ti bi morala malo vise da citas o nekim stvarima da bi sebe oslobodila ogranicenosti i vezivanja.

p.s. totalno je nebitno da li tebi u ovom trenutku treba decko ili ne. Ti bi jednostavno trebala da promenis nacin na koji shvatas i dozivljavas prijatelja... i bilo bi jako smesno da svaki put kada tvoja drugarica nadje decka, ti trcis da nadjes sebi istog... mila neces moci uvek....
Pile nauci da postujes SLOBODU IZBORA...

Pozdrav

svaka cast :D
 
Znas sta je najgore!Ja UGLAVNOM sve to znam!Vidis,ja te periode drugarstva nikada nisam imala :oops: .Nemojte vi sad da mislite da sa sam ja neka seljanka!!! :( Volim svoje prijatelje,i nikada ne bih im ucinila zlo.Uvek sam im pomagala,i uvek cu.Verovatno sam ljubomorna,ali danas sam dosta razmisljala o tome,i ne vidim potrebu da budem.Vidim da sam STRASNO POGRESILA!!!Znam da ce mi Sandra biti prijatelj sa deckom ili bez njega.Steta samo sto nisam to uvidela ranije! :roll:
Jedino sto cu pokusati je to da uzivam u zivotu.Treba da napunim 17 u decembru,a ponasam se ko da cu da napunim 27!Znam koje imam probleme.To je da se nerviram za sitnice,brzo reagujem i ne razmislja!Ako nista bar cu da pokusam da promenim to!
Hvala vam :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top