F.E.A.R

El Muerte

Primećen član
Poruka
765
Ne znam jeste li videli ovu igru ali ja sam naprosto odusevljen grafikom ,fizikom i efektima.
Definitivno evolucija na polju novih igara.
Takodje moram napomenuti da je igra MONSTRUOZNO zahtevna!!!!
Ja sa 1Gb DDR, 9600XT i Barton 2500 igram na LOW detaljima ali nista ne vredi- I DALJE KOCI !!!
zato sam odlucio da igru ne igram dok ne kupim X 800.
 
Ma nabavio ja celu verziju :) Zauzima 1 DVD . Ustvari nabavio sam je pre nedelju dana ali je bio problem STR FORCE zastita :(.
Nasao ja na torrentima crack i eto.........onda sam se skenjao...ne zbog igre nego zbog zahtevnosti.
Kazem vam, necu da igram igru na slaboj masini jer cu tako pokvariti kompletan utisak.
Mislim da igra koristi DOOM-ov engine. Zamislite mesavinu DOOM-a i HALF LIFE 2 i eto vam F.E.A.R :)
Igra je UZASNO DOBRA ali i UZASNO ZAHTEVNA :(
Minimalna graficka za uzitak je 6600 GT ili ATI 9800........ NAJMANJE.
Cak treba memorije vise od 1 GB jer ce HDD da vam drlja kao blesav !!!!!!
Sve ispod jeste igrivo ali to nije onda FEAR. Da samo vidite kad se puskarate sa protivnicima:)
Varnice lete na sve strane, caure zveckaju a komadi zidova se odvaljuju i leti prasina.
Krv se lepi i sliva sa zidova itd. MA FANTAZIJA!
Zato je moj savet da ne igrate igru dok ne kupite nesto jace......verujte mi vredi cekati.
ja cu se sigurno strpiti.
 
RulZ:
Ja imam AMD 2200+, Ge Force 5200 i 256 mb ram. Teram na 800* 600 i fino mi ide.
Naravno da ti ide na 800*600 ali to izgleda tragicno, gore nego Far Cry ili Doom....
Jesi li video kako bluruje sliku na nizim rezolucijama?
ma moglo je to 100 bolje da se optimizuje , ali ko bi onda kupovao bolje graficke karte..........to su namerno uradili......
 
Ma kezim se. Ja ovo cudo ne mogu ni da pokrenem. Procitao sam kako se ljudi zale da ne mogu da igraju FEAR, a imaju 10 x jaci komp od mog, pa rekoh da i ja nesto napisem. :)
 
NISTA STA DA VAM KAZEM , MORATE DA NABAVITE VISE RAM MEMORIJE I BOLJU GRAFICKU KARTU , OVE NOVE IGRE TO ZAHTEVAJU A CIM TI NE IGRAS SA 1024X768 nije to to !!! POZDRAV SVIMA
 
Evo Readme fajla...citaj i placi:

MINIMUM SYSTEM REQUIRED

• Windows(R) XP, x64 or 2000 with latest service pack installed
• DirectX(R) 9.0c August Edition (Included) or higher
• Pentium(R) 4 1.7 GHz or equivalent processor
512MB RAM or more
• 64MB GeForce(TM) 4 Ti or Radeon(R) 9000 video card
• Monitor that can display in 4:3 aspect ratio
• 5.0 GB free hard drive space for installation
• Additional hard drive space for a swap file and saved game files
• DVD-ROM drive
• 16-bit DirectX(R) 9.0 compliant sound card with support for EAX(TM) 2.0
• Broadband or LAN connection for multiplayer games
• Mouse
• Keyboard

In order to play the game at the recommended resolution, detail and
performance levels, your computer should meet or exceed the following
specifications:

• Pentium(R) 4 3.0 GHz or equivalent processor
1 GB RAM
256 MB Radeon(R) 9800 Pro, GeForce(TM) 6600 or equivalent DirectX(R) 9
compliant video card with hardware T&L and pixel shader 2.0 support
• Sound Blaster(R) X-Fi(TM) series sound card


Ja je igram u 1024x768xmedium details(+nesto i na minimum).....i bogami hoce da secne....
Imam 1Gb rama,modovanog Radeona 9600xt,Bartona 3200+na nForce 2 ultra......
Ma bruka....
 
ma janecu ni pokusavati imam 2.8g 1g rama ali graficka mi je krs 5700 128 mb!necu da mi zeza...
jem*e ti ove sto prave igrice,namerno to rade sa bilom gatesom i ATI-JEM & nivadiom ma neka mi popuse ku*ac u paketu sa intelom...
sta ces kapitalizam....
 
Pandemonium:
meni radi ok. ali grafika je shit (sve na high), ne kapiram sta vi vidite tu dobro?!
Bez uvrede ali mislim da nemas pojma o cemu pricas....
Kakvu graficku uopste imas??? Koji procesor? itd. Mozda ne vidis isto sto sam i ja video...
Grafika i efekti su jezivo dobri.......
 
Pandemonium:
meni radi ok. ali grafika je shit (sve na high), ne kapiram sta vi vidite tu dobro?!

Sta ti radi ok na "high"?
F.E.A.R.....tesko...
Pa ta igra kada se stavi na "high" stuca i sa dva giga rama i 7800GT(prema sajtovima koji su je testirali).
Jedino ako ti nemas nesto jace?

A prema drugom delu tvoje recenice dolazim do zakljucka da ti igricu nisi ni video.
Kod mene na medium details izgleda fenomenalno,
daleko bolje od Doom-a,Far Cry-a ili Half-Life-a koji su do skoro bili reperi kvalitetne grafike.
Mogu da zamislim kako tek izgleda na high,jedno sam siguran,to se ne opisuje sa "shit"!
I nije stvar samo u grafici,da li ste obratili paznju na zvuk u igri,kako su uradjeni zvuci u borbama.
Cuje se svaki,pa i najmanji zvuk tokom borbe,lomljenje stakla,odbijanje caura o razlicite povrsine,a zvukovi raznih oruzja su dovedeni do savrsenstva.
Ma engine koji tera igru je fenomenalan,tu dileme nema.

Ali...opet mi tu nesto fali,jednostavno igrica nema "ono" nesto...sto je recimo imao Far Cry.
Ne znam kako to da objasnim,fali joj smek,ono sto ce da vas natera da je obrnete dva-tri puta....
Mozda sam i prezasicen pucacinama,u isto vreme peglam Quake4,F.E.A.R. i Sniper Elite.....sto je mnogo mnogo je...

Poz.
 
Igram je bez greshke. nvidia 6800 256mb video.
Malkice kochi kad ih je premnogo.

A grafika mi je na medium/high kombinaciji. Shta da vam kazem. I feel your pain. Zaista vredi.
Strashna igra. Neshto, definitivno novo.
 
father:
Ali...opet mi tu nesto fali,jednostavno igrica nema "ono" nesto...sto je recimo imao Far Cry.
Ne znam kako to da objasnim,fali joj smek,ono sto ce da vas natera da je obrnete dva-tri puta....
Mozda sam i prezasicen pucacinama,u isto vreme peglam Quake4,F.E.A.R. i Sniper Elite.....sto je mnogo mnogo je...

Poz.

Na zalost to je moja boljka... NIJEDNA igrica posle Far cry-a mi nije igrica... posle fC-a sam igrao i Hl2 i Doom3 i jos sijaset pucacina ali su mi sve nekako smorene i jednostavno suvise isforsirane...
 
VisionOfDisorder:
Igram je bez greshke. nvidia 6800 256mb video.
Malkice kochi kad ih je premnogo.

A grafika mi je na medium/high kombinaciji. Shta da vam kazem. I feel your pain. Zaista vredi.
Strashna igra. Neshto, definitivno novo.

E sa tom grafickom treba pikati Fear,tek je onda pravi dozivljaj....nego,Visione,kada si se ponovio?
Imao si cini mi se istu graficku kao i ja-Raden 9600xt...ili gresim?
 
Greshis prijatelju. Imam ovu od januara. Dobro fura, medjutim chesto se prlja i pregrejava. To joj je mana. Moram chesto da je teram u servis (na pola godine) na obnovu.
Toliko je forsiram (ne overclock, just overplay :)) da ona pochne da brljavi posle par meseci...

Eto...

Razmishljam da predjem na ati od nove...
 
Ma nije uopste problem provalite u cemu je fazon, vecina nas ima DIRECT X 9 , samo u opcijama podesite za DIRECT X 8 i radi extra !!! Pa svi imamo graficke solidne u sustine , i isto tako ram memoriju ... EVO JA KONKRETNO IMAM 512MB I ATI 9550 i radi mi solidno ... tako da sam primetio da vecina vas ima 1GB memorije i isto tako graficke sa protokom 128 tako da mislim da ce svima raditi bez problema. Igrica inace ima 10 misija i 4 podmisije tako da mozete igrom za vikend da sve zavrsite . HAVE A NICE DAY !!! :p
 
Fanatic_Kv:
Na zalost to je moja boljka... NIJEDNA igrica posle Far cry-a mi nije igrica... posle fC-a sam igrao i Hl2 i Doom3 i jos sijaset pucacina ali su mi sve nekako smorene i jednostavno suvise isforsirane...


Brate probaj da odigras ELITE SNIPER mislim da ces onda videti nesto slicno kao FAR CRY , mada ni ja ne mogu da kazem da mi je neka igrica slicna toj ali zamena uvek ima , POZDRAV !!!!1 :p
 

Back
Top