Presna ishrana

Luda Srpska Druzina

Veoma poznat
Poruka
14.400
bavi li se neko ovim? bio sam vegetarijanac oko 3 meseca, probao sam i veganstvo a sad bih malo organizam iznenadio i ovim. cini mi se dosta surovo i bez nekog prevelikog izbora, mada verovatno cu moci izdrzim 2-3 meseca ali ako neko ipak ima iskustva sa ovime svaki savet je dobro dosao jer bi mi pomogao da prodje sto bezbolnije. moze i neki recept, a nutribullet sam vec pribavio :mrgreen:
 
...........preferiram presno.

148627_sunka_orig.jpg
 
Није баш тако мали избор поред многобројног воћа и поврћа имаш и наклијале житарице, индустријско биље као пресни љуштени сунцокрет и кикирики, пресно млеко(укус пресног млека је непоновљив!), каше од житаричних мекиња и клица(не наклијале клице, већ млевене клице из ненаклијалог зрна) сиреве од пресног млека и сурутка од тих сирева, пресна јаја(ја их само разбијем у чашу и ексирам!), коке су наше, али и иначе се сматра да можда само једно од 30к јаја има салмонелу, затим месо од сухомеснатих производа као кобасице, шунке, сланине, кулени, пршут, али домаће, све индустијско је термички обрађено.
Исто тако татарски бифтек и смеса за ћуфте.
Теста углавном растањена и осушена(јеврејски хлеб).
 
Sam naziv "presno" ne odnosi se ni na sirovo, ni na ne-mrsno , ni na posno , ni na neslano , stoga verovatno se u danasnja vremena radi o cistom marketingu kojekakvih kucnih aparata.Uglavnom se ta rec odnosi na bezkvasne namernice.
 
Poslednja izmena:
bavi li se neko ovim? bio sam vegetarijanac oko 3 meseca, probao sam i veganstvo a sad bih malo organizam iznenadio i ovim. cini mi se dosta surovo i bez nekog prevelikog izbora, mada verovatno cu moci izdrzim 2-3 meseca ali ako neko ipak ima iskustva sa ovime svaki savet je dobro dosao jer bi mi pomogao da prodje sto bezbolnije. moze i neki recept, a nutribullet sam vec pribavio :mrgreen:

najteže je sirovo veganstvo...od toga nema surovijeg...ipak ćeš biti svaštojed(sirovi),a to je mnogo lakše..
 
bavi li se neko ovim? bio sam vegetarijanac oko 3 meseca, probao sam i veganstvo a sad bih malo organizam iznenadio i ovim. cini mi se dosta surovo i bez nekog prevelikog izbora, mada verovatno cu moci izdrzim 2-3 meseca ali ako neko ipak ima iskustva sa ovime svaki savet je dobro dosao jer bi mi pomogao da prodje sto bezbolnije. moze i neki recept, a nutribullet sam vec pribavio :mrgreen:

Za zdrav zivot bez mentalnih i fizickih bolesti dovoljno je hraniti se veganski uz higijenu svesti, aktiviranje fizickog tela itd. Nisam pobornik sirovog zbog samih namirnica koje su prskane, a prskano moze biti otrovnije od npr. nepravilne mesne ishrane.

Poznato je da su ljudi umirali na plantazama banana, dobijali prvi stepen invalidnosti od kontakta sa otrovima


.
 
Sam naziv "presno" ne odnosi se ni na sirovo, ni na ne-mrsno , ni na posno , ni na neslano , stoga verovatno se u danasnja vremena radi o cistom marketingu kojekakvih kucnih aparata.Uglavnom se ta rec odnosi na bezkvasne namernice.
Управо обрнуто, израз ,,пресна храна" само и искључиво односи се на термички необрађену храну, нема и никада није имао везе с маркетингом.
Граничном температуром сматра се 55Ц, све преко тога доводи до распадања беланчевина, изузетак је мед који се не сме грејати преко 45Ц(заправо 45Ц је гранична температура тако да је боље рачунати 40Ц) јер се распадају два битна фермента, инвертаза и дијастаза.
http://pcelarstvofilipovic.co.rs/med.html
 
Није баш тако мали избор поред многобројног воћа и поврћа имаш и наклијале житарице, индустријско биље као пресни љуштени сунцокрет и кикирики, пресно млеко(укус пресног млека је непоновљив!), каше од житаричних мекиња и клица(не наклијале клице, већ млевене клице из ненаклијалог зрна) сиреве од пресног млека и сурутка од тих сирева, пресна јаја(ја их само разбијем у чашу и ексирам!), коке су наше, али и иначе се сматра да можда само једно од 30к јаја има салмонелу, затим месо од сухомеснатих производа као кобасице, шунке, сланине, кулени, пршут, али домаће, све индустијско је термички обрађено.
Исто тако татарски бифтек и смеса за ћуфте.
Теста углавном растањена и осушена(јеврејски хлеб).

zanimaju me te naklijale zitarice, zbog cega su bitne? ja vec 5 godina i ne jedem proizvode koji imaju brasno.

najteže je sirovo veganstvo...od toga nema surovijeg...ipak ćeš biti svaštojed(sirovi),a to je mnogo lakše..

e to me zanima, presnata ili sirova (ne znam kako je politicki korektno) biljna ishrana, kad vec pokusavam nek bude ekstremno. e sad da li u tu kategoriju ulazi suvo voce ( sljive, urme, smokve)?
 
zanimaju me te naklijale zitarice, zbog cega su bitne? ja vec 5 godina i ne jedem proizvode koji imaju brasno.



e to me zanima, presnata ili sirova (ne znam kako je politicki korektno) biljna ishrana, kad vec pokusavam nek bude ekstremno. e sad da li u tu kategoriju ulazi suvo voce ( sljive, urme, smokve)?
Сматра се да клице имају биолошку енергију(ма шта то било) јер су симбол новог живота.
Углавном у шерпу са широким дном се распореде нпр семенке пшенице у САМО једном слоју и прелију с мало хладне воде тек да само огрезну, не да буду дубоко потопљене.
Сутра се процеде и опет се распореде у једном слоју и исто потопе у води као и први пут.
Кад је топло нпр лети готове су за 48 сати, зими нешто дуже за око 72 сата.
Сматра се да су најбоље кад је клица између 1/3 и 1/2 дужине зрна.
Могу се јести с медом, млеком, бананама, натренисаним јабукама итд.
Суво воће је ОК ако је сушено до испод 55Ц, иначе преко тога се денатурише.
Изванредно је језграсто воће као бадем, орах, лешник, или индустријске биљке као пресни кикирики, пресни ољуштени сунцокрет, пресне ољуштене семенке бундеве.
 
jezgrasto voce tamanim jer tako najlakse mogu nadoknadim kalorije, jedino mi presni kikiriki neukusan al ga stavljam u salatu. ovo sa zitom probam pa javljam
Клице увек једи са неким воћем типа банане, јабуке, или с медом, много су укусније.
Иако ће те неки убеђивати вода у којој се наклијавају клице се не пије, не зато што је ,,отровна" већ има укус двапут гори од ужаса, а и није нешто биолошки вредна.
 
evo pune 2 nedelje samo biljke i to sirove, ustvari lazem, jedino kuvano sto uzimam je caj. vec sam se navikao i ono sto sam primetio je da mnogo kvalitetnije spavam, mada je to mozda i do umora jer imam posla preko glave. interesuje me sta je bogato proteinima sem ovih jezgrastih?
 
zanimaju me te naklijale zitarice, zbog cega su bitne? ja vec 5 godina i ne jedem proizvode koji imaju brasno.



e to me zanima, presnata ili sirova (ne znam kako je politicki korektno) biljna ishrana, kad vec pokusavam nek bude ekstremno. e sad da li u tu kategoriju ulazi suvo voce ( sljive, urme, smokve)?

tek sad vidjeh..
da, presna ili sirova...
koliko ja znam suve smokve, šljive itd.. spadaju u presnu...ja sam ih baš tamanio, ali sam imao jedno vrijeme gadne grčeve i bolove u stomaku...imao sam problem sa varenjem...jel tebe boli stomak sad?
 
kad udjes dublje u ovaj sistem ishrane, imaces mnogo vise ideja, ali treba da obratis paznju da sa vremenom ne predjes u ono stanje (koje nije retko) kada ces sve osim sirove biljne hrane smatrati stetnom hranom

ipak je neka ravnoteza potrebna, btw nocebo efekat je realan takodje, pa razmisli da li je tolika iskljucivost potrebna

inace podrzavam ideju da ishrana vude velikim delom biljna, a i to sto vise sirova biljna hrana
i sama sam na slicnom tipu ishrane

- - - - - - - - - -

ako nisi probao preporucujem da probas urme (uvoz iz Irana)
to je neverovatno zdrava namirnica, veoma ukusna i kaloricna
(nikako ne kupovati kandirane po marketima!!!)

- - - - - - - - - -

jezgrasto voce tamanim jer tako najlakse mogu nadoknadim kalorije, jedino mi presni kikiriki neukusan al ga stavljam u salatu. ovo sa zitom probam pa javljam
svo suvo voce ima dosta kalorija ako ti nedostaje energija
 
evo pune 2 nedelje samo biljke i to sirove, ustvari lazem, jedino kuvano sto uzimam je caj. vec sam se navikao i ono sto sam primetio je da mnogo kvalitetnije spavam, mada je to mozda i do umora jer imam posla preko glave. interesuje me sta je bogato proteinima sem ovih jezgrastih?
Pečurke.
Presne šampinjone pomešane sa sitno narezanim ljubičastim, ili crnim lukom začinjeni uljem, solju, biberom, ja uvek dodam malo ljute paričice sitno naseckane i/ili karija.
Naravno tatarski biftek, zatim presna jaja(samo ih razbijem u čašu i eksiram, žena uvek sebi doda malo soli, ali ja ne, inače jaja su potpuno neutralnog ukusa), presno mleko i samokis(sremski, švapski), sir od presnog mleka.
Na oko 2l presnog mleka koje ostavim u posudi zamotanoj tkaninom pored toplog na oko 40C dobije se posle oko dva dana 450-500g samokisa i ostalo je izvanredna surutka.
Kad treba snage odmah i mnogo onda med.
 
kozija surutka je bas zdrava samo tesko moze se nadje dobra domaca

tek sad vidjeh..
da, presna ili sirova...
koliko ja znam suve smokve, šljive itd.. spadaju u presnu...ja sam ih baš tamanio, ali sam imao jedno vrijeme gadne grčeve i bolove u stomaku...imao sam problem sa varenjem...jel tebe boli stomak sad?

nema nikakvih problema, sve funkcionise ko podmazano ali nisam odjednom presao na takvu ishranu vec sam se pripremao oko mesec dana. izbacivao sam postepeno meso, pa mlecne proizvode i na kraju kuvano

kad udjes dublje u ovaj sistem ishrane, imaces mnogo vise ideja, ali treba da obratis paznju da sa vremenom ne predjes u ono stanje (koje nije retko) kada ces sve osim sirove biljne hrane smatrati stetnom hranom

ipak je neka ravnoteza potrebna, btw nocebo efekat je realan takodje, pa razmisli da li je tolika iskljucivost potrebna

inace podrzavam ideju da ishrana vude velikim delom biljna, a i to sto vise sirova biljna hrana
i sama sam na slicnom tipu ishrane

- - - - - - - - - -

ako nisi probao preporucujem da probas urme (uvoz iz Irana)
to je neverovatno zdrava namirnica, veoma ukusna i kaloricna
(nikako ne kupovati kandirane po marketima!!!)

- - - - - - - - - -

svo suvo voce ima dosta kalorija ako ti nedostaje energija

ne planiram ja nesto preterano dugo se zadrzavam na ovom rezimu ishrane nego imam tako trip da godisnje dva puta po mesec do dva izbazim iz ishrane namirnice zivotinjskog porekla. jedino sa uljem, brasnom i secerom sam se razisao za stalno.
jedem turske smokve i urme ili datule iz tunisa, drugo ne mogu nadjem :mrgreen:
 

Back
Top