MSN Messanger

LePiaf

Domaćin
Poruka
4.859
Yebo Microsoft!
Ne secam se vishe koji me je andrak terao da instaliram MSN Messanger ali sad hocu da ga se reshim, a ne uspevam. U njegovom folderu ne postoji uninstall ikonica a u "add/remove programs" wizardu se ovo sranje od programa uopshte ne pojavljuje.
Shta da radim?
 
MSN messenger stoji u add/remove zajedno sa svim ostalim programima, a windows messenger stoji na pomenutom mjestu. Zato, ako vec nisi probao, reinstaliraj program...
 
Ljudi moji, MSN messangera nema na spisku sa ostalim programima u add/remove!
Sad jedino da probam ponovo da pokrenem install wizarda pa da vidim shta ce se desiti, mada ne secam se da sam ikad tako uklanjao programe... :?
 
@LePiaf

Mozda i sam grijesim ali sto mora jednostavno kad moze i komplikovano..

Start/ControlPanel/ADD/Remove programs
Izaberes opciju ADD/Remove Windows COmponents i sacekas da ucita.. Izbacice ti listu windows komponenti medju kojima je i Messenger..

Dakle samo njega cekiras i REMOVE...

Mislim da je vrlo jednostavno..

Lijep pozdrav..
 
GZ:
@LePiaf

Mozda i sam grijesim ali sto mora jednostavno kad moze i komplikovano..

Start/ControlPanel/ADD/Remove programs
Izaberes opciju ADD/Remove Windows COmponents i sacekas da ucita.. Izbacice ti listu windows komponenti medju kojima je i Messenger..

Dakle samo njega cekiras i REMOVE...

Mislim da je vrlo jednostavno..

Lijep pozdrav..

Da, ali to vazi za windows messenger, a kod njega je problem sa MSN messengerom...Ja bih prvo kao i sto sam naveo u prethodnom postu, reinstalirao program, pa tek onda uninstalirao normalnim putem, a ukoliko se ni tada pojavi ikonica za deinstalaciju, kao sto je Sucur rekao brisao bih ga rucno...Pozdrav svima
 
Posto imam neku rodjaku u usa pa preko msn-a komuniciramo, imam ga u kompu (verziju 7) i sad sam proverio. Moras da ga imas u Add remove programs. Ako ga nemas verovatno instalacija nije dobro uspela pa ga ponovo instaliraj i onda vidi da li se sad pojavio. Ako to ne uspe sa interneta skini program ADD REMOVE PLUS (ili advance add remove) je*iga zaboravio sam kako se zove program. Preko njega ces sigurno uspeti da ga obrises jer on pokazuje programe koje nemas u addremove.
 
uvukao se on i u sistem i registar bazu :)
Ozbiljno ti kazem. Pogledaj na fosiju. Odatle sam skinuo taj program (mozda ga ima jos) To je kao neka zamena za win add remove (odnosno isto to ali pokazuje sve win programe (i one koji se ne pojave u add remove)
 
tab503:
uvukao se on i u sistem i registar bazu :)
Ozbiljno ti kazem. Pogledaj na fosiju. Odatle sam skinuo taj program (mozda ga ima jos) To je kao neka zamena za win add remove (odnosno isto to ali pokazuje sve win programe (i one koji se ne pojave u add remove)
Nek ga brise rucno i iz registrija.
 
Sucur:
Nek ga brise rucno i iz registrija.
a sta mislis koliko ima stvari u regisru koji u nazivu nemaju msn ili nesto slicno?
Ja kad pravim program ja nikad stvarima koje idu u registri (sem neophodnih) ne dajem ime koje moze da asocira na program :)
Onda dolazi do promene setovanja autoexe, configsys, winini i slicnih fajlova da sad ne ulaim u detalje pa bi i u njima trebao da menja podesavanja da ne zezne nesto kad ga "brutalno" obrise. I ja se slazem da je "pesacki" put najbolji i najsigurniji ali je mukotrpan i dugacak. JA sam skoro celu noc svojevremeno peske izbacivao nortona iz sistema.
 
tab503:
a sta mislis koliko ima stvari u regisru koji u nazivu nemaju msn ili nesto slicno?
Ja kad pravim program ja nikad stvarima koje idu u registri (sem neophodnih) ne dajem ime koje moze da asocira na program :)
Onda dolazi do promene setovanja autoexe, configsys, winini i slicnih fajlova da sad ne ulaim u detalje pa bi i u njima trebao da menja podesavanja da ne zezne nesto kad ga "brutalno" obrise. I ja se slazem da je "pesacki" put najbolji i najsigurniji ali je mukotrpan i dugacak. JA sam skoro celu noc svojevremeno peske izbacivao nortona iz sistema.
Slazem se, ali ti i veliki broj uninstal opcija ne odradi taj posao (brisanja registrija) do kraja, otidji sad u svoj registri, i pronaci ces masu sa imenima igre,pprograma koji si brisao na uninstal ili add/remove nacin.
 
Sad je stvarno dosta..

Evo rjesenje:
Are you tired of seeing MSN Messenger pop up on your Windows XP system? As usual, in an effort to continue its course towards domination of everything, Microsoft has made it difficult to remove. But it is possible! The following method works in Windows XP Professional, but has not been tested on a system with SP1 installed. FYI, I've seen scripts that are similar to this, but fail miserably, automatically deleting other much-needed components! Better to do this slow and manually! As always, I am not responsible for the use or the misuse of this information; use at your own risk.

Exit MSN Messenger by right-clicking the MSN icon in the notification area, and selecting Exit.
Add the following registry entries, both with a DWORD value of 1:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Messenger\Client\PreventRun
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Messenger\Client\PreventAutoRun

Open a command prompt by clicking Start/Run, then typing "command" and clicking OK.
Uninstall MSN Messenger by typing "rundll32 advpack.dll,LaunchINFSection %systemRoot%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove"
Uninstall the leftover installation information file by typing "rundll32 setupapi,InstallHinfSection BLC.Remove 128 %systemRoot%\INF\msmsgs.inf"
Allow MSN Messenger to be displayed in the Add/Remove Windows Components dialog in the future (if it pops up again!) by typing "notepad.exe %systemRoot%\INF\sysoc.inf" and deleting the word "hide" from the line that starts with "msmsgs=". It MAY be possible to skip to this step directly and perform the uninstallation directly from the Add/Remove Windows Components dialog, but that method MAY leave unwanted components and has not been thoroughly tested.
Reboot!

Izvor:http://psacake.com/web/iu.asp

Pozdrav...
 

Back
Top