Kolena

naabaj

Početnik
Poruka
2
E ovako!Moji problemi sa kolenima su poceli pre nekih dve godine.Prvo se bol pojavio u levom a nedugo zatim i u desnom kolenu.Najintezivniji je prilikom penjanja uz stepenice,sedenja,mirovanja...ma konstantno je prisutan.Otoci su stalno prisutni na oba kolena.Dijagnoza je sledeca:Chondromalacia patellae Patellae inferra bill. Arthrosis patellofemoralis bill.

Takodje na rentgenu su uocene degenerativne promene srednje teskog stepena i nisko postavljene casice.krepitacije u PF zglobu.

Do sada sam imala 20 fizikalnih terapija (prvo elektro+kinezi,potom elektro+krio+kinezi) bez ikakvog poboljsanja,cak mi je posle terepija bol jos intezivniji.
Doktor je rekao da nista ne moze da uradi i da moram nauciti da zivim sa tim.:dontunderstand:
Ako je neko ima slicnih problema molim za savet! :)
 
onda ti savetujem da ides da ti naprave ulozak za obucu prema tvom otisku i da na taj nacin pomogns sebi tako sto ce on da ti amortizuje pritisak prilikom hodanja i da ti smanji bol
 
E ovako!Moji problemi sa kolenima su poceli pre nekih dve godine.Prvo se bol pojavio u levom a nedugo zatim i u desnom kolenu.Najintezivniji je prilikom penjanja uz stepenice,sedenja,mirovanja...ma konstantno je prisutan.Otoci su stalno prisutni na oba kolena.Dijagnoza je sledeca:Chondromalacia patellae Patellae inferra bill. Arthrosis patellofemoralis bill.

Takodje na rentgenu su uocene degenerativne promene srednje teskog stepena i nisko postavljene casice.krepitacije u PF zglobu.

Do sada sam imala 20 fizikalnih terapija (prvo elektro+kinezi,potom elektro+krio+kinezi) bez ikakvog poboljsanja,cak mi je posle terepija bol jos intezivniji.
Doktor je rekao da nista ne moze da uradi i da moram nauciti da zivim sa tim.:dontunderstand:
Ako je neko ima slicnih problema molim za savet! :)

...mene zanima kakva je situacija sada, ako jos uvek pises na forumu mogla bi napisati kako se osecas....
...predpostavljam da si mladja osoba, pa bi ti mozda neke banje ili nesto te vrste moglo pomoci....
 
Zdravo, imala sam bol u kolenu, ne konstantna, ali ću povremeno doći Pre dve nedelje moj doktor je rekao da je blago artritis. Ja puno hodam i biciklom i kažem da ga zadržavam, uzimam paracetamol kad boli i vrati mu se ako se pogorša. Ono što me zbunjuje jeste da je uvek na istom mestu Ponekad ispred kolena, pozadi ili kao i danas Moje pitanje je: da li je ovo tipično? Nisam siguran kako se vratiti doktoru ili ne
 
Iz iskustva, kada ti bolovi krenu nema nazad. I ja imam problem sa kolenom ako mnogo trčim, tako da to izbegavam. Kod mene to dolazi od stare sportske povrede, ali nisam imao godinama bolove. Počelo je negde posle dvatesete godine kada sam se vratio iz vojske. Smrzavanje je sve to pokrenulo. Takođe me muče podlaktica i šaka, tu je bol ove godine bio mesecima konstantan.
Simptome ublažavam vitaminom d3, vigantolom. Potrebno je mesec do dva da počne delovanje. Uzimam 5-8 kapi dnevno.

Inače, nisam neki deda od 60 godina. Iz vojske sam se vratio 2005...
 
osoba nakon 25 god pocinje da propada

neko brze , neko sporije

ali pocinju da popustaju veze u telu

tako da je potrebno smanjivanje opterecenja

ako si trcala 5 km trci 4
 
Zdravo, imala sam bol u kolenu, ne konstantna, ali ću povremeno doći Pre dve nedelje moj doktor je rekao da je blago artritis. Ja puno hodam i biciklom i kažem da ga zadržavam, uzimam paracetamol kad boli i vrati mu se ako se pogorša. Ono što me zbunjuje jeste da je uvek na istom mestu Ponekad ispred kolena, pozadi ili kao i danas Moje pitanje je: da li je ovo tipično? Nisam siguran kako se vratiti doktoru ili ne

mozda su ti oslabile poplitealne veze
meni je pomoglo kad sam u fazi kad imam jace opterecenje sa aktivnostima koristila terapeutkse samolepljive trake sa kojima kad se pravilno zalepe preuzmu deo opterecenja problematicnog dela
 

Back
Top