Koliko su sigurni podaci na Google drive?

Google drive nudi 4gb prostora za skladistenje podataka. Mene zanima da li su ti podaci bezbedni u smislu da se ne desi neki krah sistema u google pa ostanem bez njih. Ne zanima me da li im ima neko pristup i da li moze da cacka po njima vec samo da li godinama mogu da ostanu tu gde jesu. Kakva su vasa iskustva?

Nema sanse da ostanes bez tih podataka. Google ima kopije pa onda kopije kopija... Jedino da pukne ceo internet pa da niko ne moze da pristupi podacima. I ako budes koristio Google drive imas malu aplikaciju koja simulira Google drive kao lokalni disk na PC.

https://support.google.com/drive/answer/2374989?hl=en
 
Poslednja izmena:
Mislim da google drive nudi 15 gb.
Mozes praviti foldere i ubacivati u njih sta hoces, podesiti
sta hoces da delis itd.
Nisam imao nikakvih problema, sva moja dokumentacija
(slike, poslovna dokumentacija, tekstovi su bekapovani tamo)

Mozda je novi korisnik pa ima samo 4GB.

- - - - - - - - - -

Google bi mogao da prestane da mi hakuje telefon, mobilni...

I da prestane da mi trosi kredit bez mog odobrenja...

Onda nemoj da koristis "pametni" telefon.
 
Neznam,mnogi su za to pitali i pricali,ali nisam nigde jos procitao da neko koristi.Valjda se ljudi ipak plase te siguenosti podataka.Ali eto Вуја kaze da je sve u redu.probas nesto,stavis,sto ti nije mnogo bitno,a iako jeste,pa nek stoji par meseci pa ces videti.Ali ipak sacuvaj to negde kod sebe,mada ni HDD-u nije sigurno,sta kad on rikne.Citao si sigurno da ljudi mnogi probaju sa pokvarenog HDD-a probaju da povrate,ali tesko.Nista dok ne probas.Ja recimo sve slike i muziku drzima na HDD-u,ali i na CD-ovima,ali cu opet one najbolje slike da odradim na stari nacin,jer album,ostaje dugo.Ali to sudruge stvari.Probaj.
 
Poslednja izmena:
Valjda je siguran. Ne vjerujem da bi se google zezao sa svojom reputacijom tako što bi lične stvari svojih korisnika dijelio sa drugima.

Ma zabole me da li ce da deli moje fotke sa zlatibora ili skenirane slike sa maturske veceri. Samo se bojim da se ne desi kao sa operamail nalogom koji sam imao. tu sam imao vazne mejlove koje sam cuvao u inbox i posle godinu dana probam da se ulogujem-prc-operamail je na drugoj adresi???? odem tamo i nista od logovanja. i tako i ostade. **** me operamail.
 
Mozda je novi korisnik pa ima samo 4GB.

- - - - - - - - - -



Onda nemoj da koristis "pametni" telefon.

Аха, значи паметни телефон је направљен да би мафијаши крали? :)

Искључио сам гоогле емаил, ГМАИЛ, и након тога нападају...

- - - - - - - - - -

Valjda je siguran. Ne vjerujem da bi se google zezao sa svojom reputacijom tako što bi lične stvari svojih korisnika dijelio sa drugima.

Све што доспе Балканцима/Србима у руке на управљање, пиши ПРОПАСТ!
 
Како год, мудро је копије важних података држати на више места - хард дисковима (на више њих, и интерних и екстерних), на ЦД /ДВД, на флешевима...

А може уз то и овако на мрежи...

Ја сам још у време дискета увек копирала барем на 3...

Но, шта ће, на крају крајева, бити са свим тим подацима, где год да су, ако једнога дана на Планети нестане електричне енергије?
 
Neznam,mnogi su za to pitali i pricali,ali nisam nigde jos procitao da neko koristi.Valjda se ljudi ipak plase te siguenosti podataka.Ali eto Вуја kaze da je sve u redu.probas nesto,stavis,sto ti nije mnogo bitno,a iako jeste,pa nek stoji par meseci pa ces videti.Ali ipak sacuvaj to negde kod sebe,mada ni HDD-u nije sigurno,sta kad on rikne.Citao si sigurno da ljudi mnogi probaju sa pokvarenog HDD-a probaju da povrate,ali tesko.Nista dok ne probas.Ja recimo sve slike i muziku drzima na HDD-u,ali i na CD-ovima,ali cu opet one najbolje slike da odradim na stari nacin,jer album,ostaje dugo.Ali to sudruge stvari.Probaj.

CD ti je najgori moguci nacin cuvanja podataka.

- - - - - - - - - -

Како год, мудро је копије важних података држати на више места - хард дисковима (на више њих, и интерних и екстерних), на ЦД /ДВД, на флешевима...

А може уз то и овако на мрежи...

Ја сам још у време дискета увек копирала барем на 3...

Но, шта ће, на крају крајева, бити са свим тим подацима, где год да су, ако једнога дана на Планети нестане електричне енергије?

Ostali bi uskaldisteni na nekom HDD ali to je vec u domenu naucne fantastike. Kada bi nestala struja na celoj planeti ti bi podaci bili zadnja stvar na koju bi mislio.

- - - - - - - - - -

Valjda je siguran. Ne vjerujem da bi se google zezao sa svojom reputacijom tako što bi lične stvari svojih korisnika dijelio sa drugima.

Covek je rekao da mu je sve jedno da li ce neko imati pristup tim podacima. Bitno mu je samo da ostanu tu gde jesu.
 
sve to čuva američka vojska

skupi 4gb lokacija gde je NATO pušio
pa ostavi na Google drive


da vidiš kako će se desi "maintenance" greška...

- - - - - - - - - -

Како год, мудро је копије важних података држати на више места - хард дисковима (на више њих, и интерних и екстерних), на ЦД /ДВД, на флешевима...

А може уз то и овако на мрежи...

Ја сам још у време дискета увек копирала барем на 3...

Но, шта ће, на крају крајева, бити са свим тим подацима, где год да су, ако једнога дана на Планети нестане електричне енергије?

kod Tita bila kaseta, kod Slobe bile diskete, kod Djindjića CD-DVD, kod Vučića Google Drive
ako glasate za mene obećavam papirus tehnologiju
 
Odes u neku prodavnicu kom opreme i kupis 2 flesa za 800 dinara i tu cuvas podatke. Jedan ti bude rezerva u slucaju da drugi crkne. Problem resen.
То је лако кад имаш мање података.

А шта ћемо ми с неколико ТБ материјала?

Било је лако док сам само писала књиге, мањи "Ворд фајлови", понешто приватних фотки...

Али, кад сам почела да интензивно фотографишем, па још кад дођоше ови споменици, и скоро 400 кратких филмова о њима, а и материјал за књигу "тежи" око 300 МБ (у неколико верзија) јер су унутра убачене фотке...

Имам резервни један интерни и и 2 екстерна ХД, повремено нарежем и копије новијег материјала на ДВД... Но, стално се питам - да ли је то довољно, или да набавим још неки ХД (мада, слабо стојим с парама у принципу), и шта је боље, да ли интерни или екстерни. За интерни имам спољашњи рек, али он се повремено "заглупи", па и читав рачунар "закуца", да помаже једино хардверски ресет...
 
П. С.

И, колико дуго сме дневно да буде екстерни ХД непрекидно укључен - неки кажу да не ваља дуже од пар сати.

Иначе ми је рачунар практично читав дан укључен... Не ради само ноћу... ХД у њему, да га не урекнем, веровали или не, ускоро пуни 10 год. и још увек савршено ради.
 
Ako se prvi pokvari pre nego sto prebacis na drugi?

Primer, danas uradis bekap podataka. Ubacis flesh 1 i prebacis podatke na njega, onda uzmes i ubacis flesh 2 i sa kompa prebacis podatke na flesh 2. Za 400 dinara ima da se kupe fleshevi od 8gb.
Kolika je verovatnoca da ti sve crkne odjednom i da bas nista nemas negde sacuvano? Veoma mala.

То је лако кад имаш мање података.

А шта ћемо ми с неколико ТБ материјала?

Било је лако док сам само писала књиге, мањи "Ворд фајлови", понешто приватних фотки...

Али, кад сам почела да интензивно фотографишем, па још кад дођоше ови споменици, и скоро 400 кратких филмова о њима, а и материјал за књигу "тежи" око 300 МБ (у неколико верзија) јер су унутра убачене фотке...

Имам резервни један интерни и и 2 екстерна ХД, повремено нарежем и копије новијег материјала на ДВД... Но, стално се питам - да ли је то довољно, или да набавим још неки ХД (мада, слабо стојим с парама у принципу), и шта је боље, да ли интерни или екстерни. За интерни имам спољашњи рек, али он се повремено "заглупи", па и читав рачунар "закуца", да помаже једино хардверски ресет...

Da sam na tvom mestu je bih otvorio nalog na youtube i uploadovao sve video snimke i oznacio ih na private tako da samo ti mozes da ih vidis ako vec neces da ih delis. Tebi je bas nezgodno jer je materijal preobiman.
 
Primer, danas uradis bekap podataka. Ubacis flesh 1 i prebacis podatke na njega, onda uzmes i ubacis flesh 2 i sa kompa prebacis podatke na flesh 2. Za 400 dinara ima da se kupe fleshevi od 8gb.
Kolika je verovatnoca da ti sve crkne odjednom i da bas nista nemas negde sacuvano? Veoma mala.



Da sam na tvom mestu je bih otvorio nalog na youtube i uploadovao sve video snimke i oznacio ih na private tako da samo ti mozes da ih vidis ako vec neces da ih delis. Tebi je bas nezgodno jer je materijal preobiman.
Ma u redu je,sigurno da nece,to bas,nego je to samo pretpostavka.I sigurnije je tako cuvati podatke nego na HDD-u.Normalno i USB-ove treba cuvati,ako se ima mnogo podataka na njemu.Imam i ja par USB-a i cuvam neke podatke,ali ih i rezem na CD-ove.Imam toga pun jedan de vitrine.
 
Ma zabole me da li ce da deli moje fotke sa zlatibora ili skenirane slike sa maturske veceri. Samo se bojim da se ne desi kao sa operamail nalogom koji sam imao. tu sam imao vazne mejlove koje sam cuvao u inbox i posle godinu dana probam da se ulogujem-prc-operamail je na drugoj adresi???? odem tamo i nista od logovanja. i tako i ostade. **** me operamail.
Ne bih preterano brinuo. Gugle zanimaju svi podaci na svetu. I sve, baš apsolutno sve skladišti i čuva.
Njihova crkva je ona informacije, tehnologije. Tvoji podaci su im ujedno i žrtva i svetinja. Nikuda drugde nećeš ostaviti trajniji trag.
E sad, ovo bi normalnog čoveka trebalo da brine. Ali pošto ti kažeš da te ne zanima, šta će se raditi sa tvojim podacima, već te zanima samo da negde uskladištiš da je sigurno.
Pa.
Sigurno je kidnapovano devojče i u rukama isilaca. Neko ko se, recimo, ne bavi kidnaperstvom, mogao bi da obezbedi, relativno, slabije sposobnosti očuvanja sigurnosti kidnapovine.
A tako će i Gugle sa tvojim svim podacima, koje predaš kao žrtvu. Žrtvo.
Ne koristi Gugl zaboga.
 
Google drive nudi 4gb prostora za skladistenje podataka. Mene zanima da li su ti podaci bezbedni u smislu da se ne desi neki krah sistema u google pa ostanem bez njih. Ne zanima me da li im ima neko pristup i da li moze da cacka po njima vec samo da li godinama mogu da ostanu tu gde jesu. Kakva su vasa iskustva?

Sigurni ko smrt! A što se tiče čačkanja, neće niko da čačka jer već imaju sve to pre nego li si i postavio na Gugl. :mrgreen:
 

Back
Top