sitna zadovoljstva

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
ok svi smo masu puta chuli da zhivot chine sitne stvari...da primetish neshto shto je promaklo drugima...ili da prepoznash neq sitnicu koja je tako jedinstvena i dobra da je prava sretja shto si zhiv kako bi to mogao osetiti...pa kao u ljubavi sitni znaci pazhnje...i sve tako o nekim sitnim stvarima...ja se neshto i neslazhem s tim u potpunosti...meni trebaju velike stvari...bigger pictures...ja hotju da odem u siriju i da se tamo oduzhevim nekoj sitnici...ja hotju da me neshto ponese do oblaka pa da s te visine vidim te sitnice...recimo da sedish kod qtje danima...mesecima...i da spoznajesh sve te fine i istanchane trenutke u zhivotu...da nauchish da uzhivash u qvanju kafe...u svakom zalogaju obroka...itd...to je sve glupost...zhivot ne chine male stvari...zhivot chine ogromne stvari...male stvari su trenutak koji prodje dok pucnesh prstima...velike stvari ostaju dok ne izdahnesh...shta vi mislite o sitnim zadovoljstvima...malim znacima paznje..."sitnicama koje zhivot znache"?
 
Ne znam...sve sto si rekao meni predstavlja zadovoljstvo....
Mada se ne slazem sa jednim. Nikada ne bih sedela kuci mesecima, da bih se odusevljavala mirisu jutarnje kafe, ukusu cimeta u piti od jabuka, mom macku koji spokojno spava na mom monitoru itd....
Tezim ka maximumu, ka savrsenom, a na tom svom velikom putu uzivam u sitnicama na koje naidjem...
Moja ljubav ne treba meni da pokloni glamurozan i skup nakit. Ljubav je dovoljno velika kada on moze da mi pokloni kesicu secera iz kafica u kom smo se upoznali, pakovanje papirnih maramica koje sam mu stalno uzimala na pocetku, omiljenu milka cokoladu i ulaznice sa koncerta na koji smo isli mesecima ranije, pre nego sto je bilo icega izmedju nas dvoje.....i sve to ugurano u plisanog medu (koji posle nije licio ni na sta kada sam sve to izvadila...)
Davim malo, ali evo cisto dajem primer za sitne stvarcice koje me cine srecnom.....
Ne treba biti mnogo u oblacima....mozda i da glavom, ali nogama cvrsto na zemlji.
Na svom putu ka vrhu treba uzivati i u malim stvarima, da, kada dozivis srecu i uspeh, mozes vise da se obradujes necemu velikom. A, ako se ne radujemo malim stvarima, mozda mozemo zaboraviti kako je to radovati se....jer potrebno je malo vise vremena da se dozivi nesto ogromno...
ja hotju da me neshto ponese do oblaka pa da s te visine vidim te sitnice...
Sa te visine ih neces ni videti :wink:
 
AntunTun:
...da nauchish da uzhivash u qvanju kafe...u svakom zalogaju obroka...itd...to je sve glupost...zhivot ne chine male stvari...zhivot chine ogromne stvari...male stvari su trenutak koji prodje dok pucnesh prstima...velike stvari ostaju dok ne izdahnesh...

Da, svi mi tezimo "velikim" stvarima, ali ipak zivot cine sitnice. Mozes da otputujes gde hoces, da uradis nesto sto ti smatras velikim, da ispunis sve cemu tezis..uvek ce nedostajti neka sitnica koja bi te cinila potpunim.

Recimo da si na pustom ostrvu, i znas da ces sigurno biti spašen za par sati. Šta ćes pozeleti u sebi. Ne verujem da ce to biti put ko zna gde, kola, avion, kuca sa bazenom....mislim da bi zeleo neku sitnicu - toplu kupku, caj, kafu....zalogaj omiljene hrane....sve same "nebitne sitnice"....
 
neko je napisao,na zalost ne znam ko ali se secam ovako : kada bi u jednu teglu stavili 2-3 velika kemena ta bi tegla ipak izgledala poprilicno prazna.zato je potreban sitan pesak koji bi popunio prazininu u tegli i onda bi on ipak sacinjavao veci deo njene supljine.
 
sve to stoji.....al.......sit sam sitnica.....sve su mi sitnice.....lepo recheno za kamenje....meni treba kamen.....u glavu......pun sam sitnica......muka mi je od istih.....povratjam ih.....zid......da udarim da pukne po shavovima.....da me boli mesecima.....da neshto dozhivim a da nije sitno.....u pi mat... i sitnice
 
Neko je rekao da se "sitni umovi uzbudjuju zbog sitnih stvari" (ili sl.), sa chim se ja veoma slazem.
Ali je pitanje da li se sitni umovi isto tako zadovoljavaju sitnim stvarima???

Mislicu o tome dok budem kuvao chaj, pa se chujemo...
 
pa sad...ne slazhem se skroz s tobom...evo ti npr pre mnozhda semsechak dana sm radio drugu smenu....i usto ranije nego inache....recimo u 8 ujutru....i ispio kafu....opro se...divan dan....otisho do grada u pelivan na doruchak....sedim ispred....golubovi....zatvorish ochi i ko da si chovek...a i ne ponavlja se bash tako chesto....il kad idesh prvi put u godini po suvom snegu a ono rsa....
 
ovo oko uzbudjivanja i zadovoljavanja....to mu dodje nekako na isto....e aj nek neko postavi temu vashe sitno zadovoljstvo....neshto sam sad bash u tom pravcu a trulo d metjem po 5 tema a na slichnu temu....il neshto....ajd evo prebacimo se...ko otje....ajd neki primeeer....
 
kineski student - kad kleknesh pred tenk a ispod kolena metnesh vuneni prsuk
englez-kad pada kisha a ja sedim u dnevnoj sobi pijutji chaj
mogol-kad uzjashesh nekog konja po prvi put
berach pamuka-kad gazda pljune a nije na tebe (:{
udovica iz minhena-kad sedim u fotelji mazim machka i jedem after eight chokoladice
pakistanac-kad dune vetar i pomeri nekoj zheni feredzu
amerikanac-kad preko przhene piletine stavish tachno savrshenu kolichinu sirupa od jagode
shpanac-kad chujesh prvo ole
moja profesorka istorije-kad podignesh dnevnik i krishom tjushnesh bombonu u usta
zhena u prodavnici blizu mene-kad joj neko da tachno npr 78din (provalio sam da joj tada zaigra usna)

krenulo previshe nisko.....blah
 
Ozbiljno. Idi negde daleko.
Promeni sredinu.
Zvučiš mi kao ja od pre jedno... 4 godine.
Pa kad budeš putovao dovoljno dugo i dovoljno daleko po kugli, onda... ništa.
O tom, potom. :D
 
znash....zasita mi se ide.....al istovremeno nasho sm neq filozofiju koja me opravdava pred samim sobom....i prilichno me zabole.....kad bih se cimo toliko oko toga koliko zhelim da idem svuda....puko bi posle par meseci....ovako.....balans bato....balans
 
Hm. Znam i to o pucanju.
Možda ti se stvari nameste same, kao meni. Pa obiđeš globus.
Onda, kad u tamo nekoj filipinskoj zabiti budeš pio kafu,
gledaćeš na sitnice drugačije.
Ili isto, ali ćeš nekako biti miran jer znaš da je to to.
Ja ti želim da putuješ.
Treba ti to.
 
:shock: Pročitala šta sam napisala u temi i shvatila da, osim što čoveku koga ne poznajem kenjam šta treba da radi sa svojim životom, nisam ni ogovorila na istu. Temu, mislim.
Bruka.

Volim sitnice - samo me one i čine srećnom. Provereno.
Ove krupne dobre stvari, uspesi i tako to - to me čini zadovoljnom i ispražnjenom. Kao kad vučeš neki teret na planinčugu da bi ga gore ostavio. Pa kad ti spadne s leđa na trenutak osetiš olakšanje. E, to je ta reč. Svi moji uspesi su mi doneli samo olakšanje.
Zadovoljstvo se dešavalo pre, tokom procesa rada...
Krupne loše stvari koje sam doživela - neke su me napravile cinikom, a one od ove godine su me nekako oslobodile... Očistile.

Meni je sreća intermezzo u danu.
Putovanje seljobusom na posao i gledanje Dunava. To mi je nova sreća.
 
Sitna zadovoljstva su nešto najlepše što život može da ponudi. (:
Život čine male stvari...ja volim male stvari...volim da me neko nečim iznenadi, a onda i ja nekoga iznenadim... meni je to vredno.
Volim da gledam u nebo dok pada sneg....da slušam muziku svaki dan i da se gubim, gubim, gubim...da se smejem.... da se isplezim nepoznatom čiki u autobusu... volim da mazim svoje mace... volim da gledam kako pasulj raste...

Bez malih...velike su bezvredne... I nije čudo zašto se nekom ko je poznat i bogat smuči takav život.

Antun... razmisli.


(:
 
AntunTun:
ok svi smo masu puta chuli da zhivot chine sitne stvari...da primetish neshto shto je promaklo drugima...ili da prepoznash neq sitnicu koja je tako jedinstvena i dobra da je prava sretja shto si zhiv kako bi to mogao osetiti...pa kao u ljubavi sitni znaci pazhnje...i sve tako o nekim sitnim stvarima...ja se neshto i neslazhem s tim u potpunosti...meni trebaju velike stvari...bigger pictures...ja hotju da odem u siriju i da se tamo oduzhevim nekoj sitnici...ja hotju da me neshto ponese do oblaka pa da s te visine vidim te sitnice...recimo da sedish kod qtje danima...mesecima...i da spoznajesh sve te fine i istanchane trenutke u zhivotu...da nauchish da uzhivash u qvanju kafe...u svakom zalogaju obroka...itd...to je sve glupost...zhivot ne chine male stvari...zhivot chine ogromne stvari...male stvari su trenutak koji prodje dok pucnesh prstima...velike stvari ostaju dok ne izdahnesh...shta vi mislite o sitnim zadovoljstvima...malim znacima paznje..."sitnicama koje zhivot znache"?


hehehehehe...dopada mi se ovo sa sirijom..:wink:
ma svejedno je...ili male ili velike..sve prodje..bitan je trenutak...nema to e sad sam kao nesto resio i sad ce sve da bude ok..jok, bato..e ni u najludjim snovima ne mozes da zamislis sta te ceka iza coska...
zato treba nacji lepotu u onom sto se desava..u ovom trenutku..svi smo skloni da potcenjujemo ono sto imamo, i da ga obezvredjujemo jer cekamo velike stvari da se dese..siriju..oblake i to...a a mozda se ne dese..mozda sve bude mnogo gore..jbg
ako je ravnoteza u tebi, nestaje granica izmedju malih i velikih stvari...trudis se da dodjes do onog sto zelis..i na tom putu , opustis se i uzivas u voznji...:wink:
 
AntunTun:
pa sad...ne slazhem se skroz s tobom...evo ti npr pre mnozhda semsechak dana sm radio drugu smenu....i usto ranije nego inache....recimo u 8 ujutru....i ispio kafu....opro se...divan dan....otisho do grada u pelivan na doruchak....sedim ispred....golubovi....zatvorish ochi i ko da si chovek...a i ne ponavlja se bash tako chesto....il kad idesh prvi put u godini po suvom snegu a ono rsa....


i to je velika zivotna stvar ?

znala sam da lupas u prvom postu
 
ma nebitno dal je sirija il neka druga zemlja il ljudi....taj dan sm bio pod utiskom jer sm slusho nekog lika koji je bio tamo...neshto preko faxa...zaista nije bitno...gde i kako....samo neshto....skakanje padobranom bilo shta....a amfibiji bash nema svrhe odgovarati....da mi je papir i olovka pa mozhda i neshto....vako mrka kapa....
 

Back
Top