Omiljena predstava

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kiss_me

Aktivan član
Poruka
1.516
Koja vam je omiljena predstava koju ste gledali?
Ja cu izdvojiti par:
"Kidaj od svoje zene" (gledala sam je u Zagrebu u pozoristu "Komedija" 1990)
"Virus" (Zvezdara teatar... godine se ne secam)
"Grk Zorba" (Sava Centar 2003)
 
Johan Wolfgang von Göethe - Faust, Hannover Deutschland. To je ona cuvena predstava kada su se napokon setili da Fausta treba izvesti celog,puna 24 casa sa prekidima.Ali definitivno vrh sveta.

Liv Ullman - Troløsa. Trondheim,Sør Trøndelag,Norge. Po scenariu Ingmar Bergman-a,Liv Ullman se usudila da u svom gradu gde sam i ja ziveo,postavi ovu predstvu po istoimenom svom filmu gde su se pojavili opet fenomenalni Erlend Josephson (u ulozi Ingmar Bergman-a) i Lene Andre.

Reise på Damask (Johan August Strindberg) - Dramaten könning teatre,Stockholm,Sverige.
Izvrsna drama,a jos bolje i lepse prikazana na glavnoj sceni najveceg svedskog pozorista gde mi je zaista iskreno docarano da ova pisana drama ipak jeste izvodljiva,i sta vise,ona je bila ziva,zivlje nego sto sam mogao da ocekujem.

"Höstensonate",ili kako su ovde u SCG rekli "Berjmanova sonata (omaz kultnom filmu Injmar Berjmana "Jesenja sonata"). Prvi put sam to gledao pre tacno 4 godine,17.Oktobar 2001 godine,na dan kada sam se vencao...To je bio vencani poklon nama samima.
Zaista nisam nista ocekivao od te predstave,medjutim,na samom startu onaj zvuk violine i uvodni monolog.....nemam reci.
 
Dont_Break_The_Oath:
Johan Wolfgang von Göethe - Faust, Hannover Deutschland. To je ona cuvena predstava kada su se napokon setili da Fausta treba izvesti celog,puna 24 casa sa prekidima.Ali definitivno vrh sveta.[QUOTE

gledala snimak, i zaista nevrovatno ali predpostavljam ni priblizno kao live

[QUOTELiv Ullman - Troløsa. Trondheim,Sør Trøndelag,Norge. Po scenariu Ingmar Bergman-a,Liv Ullman se usudila da u svom gradu gde sam i ja ziveo,postavi ovu predstvu po istoimenom svom filmu gde su se pojavili opet fenomenalni Erlend Josephson (u ulozi Ingmar Bergman-a) i Lene Andre.[QUOTE

O boze koliko bi volela da sam mogla videti tandem Bergaman na pozorisnoj sceni

....moja omiljen a predstava...uh ima ih dosta iz raznih faza zivota...jer ja u pozoriste idem od svoje 3 godine...pa zi razlicitih vrsta teatara, razlictih kultura, gradova, civilizacija istoriskih razdoblja od 80-tih do danas.. ima tu predstava iz Zagreba, Dubrovackih letnjih igara, Rijeke, Beograda, Novog Sada, Praga, Njojrka, Bratislave, Rima, Verone, Sangaja, Tokija, Kaira, Istambula....u koji god sam grad krocila ili kulturu upoznavala gledala sam po neki dobar komad...Tesko mi je izdvojiti da li neku klasicnu predstavu, istorisku-epoha, ili "in y face" pozorista, ili kabuki, katakali, deciju, operu, balet, mjuzikele, eksperimentalne...uh , ili problemski tetar ili fiizicki tetar , ili tetar spektakl, ili ulicno pozoriste ....pa cak ili performans ali ajde da pokusam da se setim svog ajveceg iznenadjenja i soka...

hm, da
Predstava koja me je sokoirala i ostavila bez daha i nakon koje sam celo vece cutke setala je, definitivno jedna od svakako najboljih prdstava iz domena fizickog teatra kojih sam inace dosta gledala, - "Tela", u režiji i koreografiji Saše Valc i izvođenju pozorišta Šaubine am Leniner plac iz Berlina, inace proglasena za najbolja predstavu 34. Bitefa

Ne znam jeste li je gledali, Snezana, Kiss me, The Oath...?
 
Nikoll:
Predstava koja me je sokoirala i ostavila bez daha i nakon koje sam celo vece cutke setala je, definitivno jedna od svakako najboljih prdstava iz domena fizickog teatra kojih sam inace dosta gledala, - "Tela", u režiji i koreografiji Saše Valc i izvođenju pozorišta Šaubine am Leniner plac iz Berlina, inace proglasena za najbolja predstavu 34. Bitefa

Ne znam jeste li je gledali, Snezana, Kiss me, The Oath...?

Na zalost, nisam imala priliku da je gledam, pa me zanima da li se jos negde prikazuje?
 
Kiss_me:
Na zalost, nisam imala priliku da je gledam, pa me zanima da li se jos negde prikazuje?

na zalos ne...to je bilo gostovanje Shaubine tetra na Bitefu...mozda igraju u svom maticnom pozoristu ali ne verujem jer to je bilo pre 3 godine...ali docice za sledeci Bitef, najavio je Cirilov, pa cu te podsetiti da gledas (a nadam se i uvesti... :lol: )
 
Imam više omiljenih predstava:
- KATE KAPURALICA - Somborsko pozorište, u reziji Jagoša Markovića
- OTELO - JDP, u režiji Steve Žigona
- DEVOJKA MODRE KOSE - JDP, u režiji Vide Ognjenović
- LUKRECIJA ILITI ŽDERO - Teatar T, u režiji Jagoša Markovića
- BUBA U UHU - JDP, u režiji Ljubiše Ristića
- DUNDO MAROJE - JDP, u režiji Miroslava Belovića
- JUBILEJ - Teatar T, u režiji Mihajla Vukobratovića
- RADOVAN TREĆI - Atelje 212, u režiji Mucija Draškića
- TARELKINOVA SMRT - JDP, u režiji Branka Pleše
- PUČINA - JDP, u režiji Dejana Mijača
- TAMNA JE NOĆ - Kult, u režiji Egona Savina
- UČENE ŽENE - Narodno pozorište, u režiji Jagoša Markovića
- DVA MIRISA RUŽE - Teatar T, u režiji Slavenka Saletovića....
 
Nikoll:
O boze koliko bi volela da sam mogla videti tandem Bergaman na pozorisnoj sceni...?

Pridruzujem se ovom zaljenju, s obzirom da mi je Bergman No1 reziser. Pola zivota vec sakupljam njegove fiilmove, naravno, sa srpskim titlom.

Nikoll:
.Predstava koja me je sokoirala i ostavila bez daha i nakon koje sam celo vece cutke setala je, definitivno jedna od svakako najboljih prdstava iz domena fizickog teatra kojih sam inace dosta gledala, - "Tela", u režiji i koreografiji Saše Valc i izvođenju pozorišta Šaubine am Leniner plac iz Berlina, inace proglasena za najbolja predstavu 34. Bitefa

Ne znam jeste li je gledali, Snezana, Kiss me, The Oath...?

Ne, nisam, a iskreno, ja sam vrlo, vrlo skepticna i rezervisana prema toj vrsti teatra (a i drugima koje si pobrojala - pokreta, eksperimentalni, avangardni...). Nagledala sam se silnih gluposti u zivotu i, otud, takve stvari pristajem da gledam samo ako znam da su vrhunske, ili ako mi ovako, neko poput tebe ili ljudi koji su ljubitelji i poznavaoci pozorista, preporuci da bi vredelo pogledati ih.

Sta cu, omatorilo se :???:
 
Snezana67:
Ne, nisam, a iskreno, ja sam vrlo, vrlo skepticna i rezervisana prema toj vrsti teatra (a i drugima koje si pobrojala - pokreta, eksperimentalni, avangardni...). Nagledala sam se silnih gluposti u zivotu i, otud, takve stvari pristajem da gledam samo ako znam da su vrhunske, ili ako mi ovako, neko poput tebe ili ljudi koji su ljubitelji i poznavaoci pozorista, preporuci da bi vredelo pogledati ih.

Sta cu, omatorilo se :???:

Ajde, ajde Snezana...mlada si ti duhom :-)
...a fizicki tetar kod nas nepostoji kao forma u institucionalnim pa ni u alternativnim scenama. Jedino sto dobro mozes videti je na Bitefu. Naravno ako izuzmemo performanse koji se baziraju na pokretu, osnovi i fizickog tetatra, Sonje Vukicevic...igra se trenutno njen performan u Bitef...treba gledati...i usamljeni projekti Dalije Acin i Nele Antonovic...ali tu su niskobudjetni projekti koji su, sa max 4-5 aktera, uzbudljivi ali vas ne ostavljaju bez daha kao kada vidite 50 ljudi na sceni koji disu i pokrecu telo unutrasnjim stanjima kao jedan (to doje kao savremeni tetar na principima Stanisalvskog - prezivljavanja)...

...ako bude nesto interesantno iz tog domena javljam ovde na forumu pa se vidimo tamo
 
beogradska premijera predstave Kruševačkog pozorišta u BDP-u:

»ZVEZDANA PRAŠINA«

Dušana Kovačevića, u režiji Vladimira Popadića

Ne znam kada je premijera, pretpremijera je u četvrtak, znači u petak, premijera onda u petak.
Ovo bi trebalo da bude korektno/laganica za karte preko sindikata/
Ovde je mrtvilo, nisam znao gde da ostavim poruku.
 
Najbolja predstava je SV.GEORGIJE UBIVA AZDAHU koju je spremilo Prokupacko pozoriste u reziji Hranislava Dragutinovica,premijera je bila 1.novembra,i repriza 10 novembra....Gledao sam obe predstave i stvarno je odlicna.Inace u cetvrtak u Srbiji Danas na drugom programu RTS mozete pogledati prilog o ovoj predstavi...Preporucujem za odgledati.
 
Zagonetne varijacije - Narodno Pozorište (mala scena)
Život je san - Narodno Pozorište (velika scena)
Pigmalion - Narodno Pozorište
Lepotica Linejna - Atelje 212
Amerika drugi deo - Atelje 212
Jastučko - Beogradsko dramsko
Prokleta avlija - Beogradsko drasko
Ćelava pevačica - Šabačko pozorište
i jos puno njih :)
 
Sekspirova, "Mnogo buke ni oko cega"-2009.Sjajno.Glumci-brilijantni.Nimalo lak tekst,zanimljiva izvedba i do suza sam se nasmejala u nekim scenama.:) I jos jedna "Sluga dvaju gospodara"-mogla bih je gledati milion puta..fenomenalno,smesno...:)
 
Iako sam fan modernijih predstava, ono sto je moj izbor uvek i svuda je Sekspir.

Cini mi se nikoga nisam toliko iscitavala kao njega. Uvek iznova. Kad mi je tesko..najteze, kad ne znam sta dalje..ja uzmem pa citam nesto od Sekspira.

A, predstave..naravno pozoriste uzivo. Ali, ovde zelim da kazem da sam sa uzitkom gledala i snimke predstava u originalu sa Derekom Jacobijem u naslovnim rolama Sekspirovih likova. To je neponovljivo.

Sve je receno kod Sekspira..sve ..
 
Ima ih više ali se dve posebno izdvajaju: "Majstor i Margarita" u režiji Jurija Ljubimova koju sam gledao u Teatru na Taganjki i " Braća Karamazovi" u režiji Sergeja Arcibaševa u Teatru Majakovski. Obe su bile :ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top