24Kitchen for men

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.040
Ovo je tema za recepte koje znate i koje muskarci spremaju iskljucivo na muski nacin.

Poznato je da su muskarci dobri kuvari..ali da li i vi znate da kuvate ?
Samo , ne da obarite virsle ili ispecete jaja, iako je i to za neke umetnost..vec stvarno da skuvate jelo


Moze i slike vasih ruku delo
 
Kuvam, ali sad nesto komplikovanije bas i ne pravim. Znaci pekarski krompir, pilav sa piletinom, pasulj, grasak, pljeskavice, cevapi, kobasice, virsle, jaja, gibanica, pizza, boranija, kupus, a punjene tikvice i sarma su mi jedino sto je nesto kao komplikovanije....:roll:

Palacinke ako me ne mrzi da se bakcem...

Za gibanicu sam na primer majstor i napravim je za 2 minuta tako sto iscepkam sve kore i izmutim ih sa sirom, pavlakom i jajima i onda samo tu smesu stavim izmedju 2 kore i lepo ispadne...


Dalje, voleo bih da zivim u Kini. Cuo sam da uopste ne kuvaju, vec se samo hrane u restoranima i da je hrana dobra, a da su restorani jako jeftini u Kini. Maltene imaju plate od 500 evra, a obrok u restoranu gde se siti najedu im dodje 0,10 evra ili ko 10 nasih dinara.:)
 
Kad porastem biću Anthony Bourdain :D

Znam da kuvam,naročito tu 24kitchen varijantu easy meals i te fore...samo ne kontam šta je recept "isključivo na muški način".

@urossius

njihova kuhinja je izuzetno laka a sad ima i dosta njihovih začina i sastojaka na raspolaganju...izuzetno zahvalan način pripreme hrane a opet ukusan.
 
Poslednja izmena:
Znam da skuvam pileću supu, da ispohujem to meso iz lonca, da skuvam pileći paprikaš da ispečem palačinke, obično sa nekim integralnim brašnom

Da li se kuvanje pudinga i krompir pire računaju, jer znam čak i to :lol: :lol:
 
Ovo je tema za recepte koje znate i koje muskarci spremaju iskljucivo na muski nacin.

Poznato je da su muskarci dobri kuvari..ali da li i vi znate da kuvate ?
Samo , ne da obarite virsle ili ispecete jaja, iako je i to za neke umetnost..vec stvarno da skuvate jelo


Moze i slike vasih ruku delo

Nisam znao da postoje muški i ženski načini pripremanja hrane.
 
Svidja mi se tema...jos ako nabacite koji recepAt..:zkez:

:zaljubljena:

Umesto parmezana koristim tradicionalni makedonski ovciji ili neki slican, ima ga u svakom maksiju.
321101355l.gif


Umesto prsute moze dimljeni suvi vrat, slanina... Samo nemojte preprziti belo meso, cim pobeli u sredini skinite ga sa tiganja.
 
Poslednja izmena:
:zaljubljena:

Umesto parmezana koristim tradicionalni makedonski ovciji ili neki slican, ima ga u svakom maksiju.
321101355l.gif

Umesto prsute moze dimljeni suvi vrat, slanina... Samo nemojte preprziti belo meso, cim pobeli u sredini skinite ga sa tiganja.

2 stvari mi idu na živce kod džejmija...sve utapa u maslinovom ulju(tamo izgleda džabe) i brate mili daj iskuliraj sa travkama...

ali osnove recepata su mu ok i lako primenjive.
 
Odusevljena sam....
Ocekivala sam da se eventualno javi Moca ..ali momci..sjajni ste

idemo dalje..ko jos zna od muskih da kuva i sta

..i dajte recepte za vas specijalitet..
 
ovciji sir smrdi i fuj je a to ti kaze neko ko obozava budjave sireve...
bolje kozji sir koridtit nego ovciji;)

Sad se stih. Da li si ovo probala?

caprella6-3.jpg


Cista perverzija ali na zalost preskupo. Ovaj cetvrtasti je preko 600 dinara za 200 grama:dash:

- - - - - - - - - -

2 stvari mi idu na živce kod džejmija...sve utapa u maslinovom ulju(tamo izgleda džabe) i brate mili daj iskuliraj sa travkama...

ali osnove recepata su mu ok i lako primenjive.

To i jeste najveca car kuvanja. Prilagoditi recepat svom ukusu, potrebama i mogucnostima. Kuvanje nije sveto pismo da moze samo tako i nikako drugacije.
 
Meni ne smrdi, naprotiv. A i kozji je verovatno dosta skuplji.

ja bas imam obrnuto iskustvo na pijaci je beli kravlji malo jeftiniji od kozjeg al ovciji mi ne receno da je vise placen a bio mi je ogavan kad sam ga probala..mada ko zna mozda je i rok prosao..

- - - - - - - - - -

Sad se stih. Da li si ovo probala?

caprella6-3.jpg


Cista perverzija ali na zalost preskupo. Ovaj cetvrtasti je preko 600 dinara za 200 grama:dash:

- - - - - - - - - -



To i jeste najveca car kuvanja. Prilagoditi recepat svom ukusu, potrebama i mogucnostima. Kuvanje nije sveto pismo da moze samo tako i nikako drugacije.

ja sam probalaneki budjavi sir koji prodaju u maksiju u trouglicima u zelenom i plavom celofanu...taj mi je njabolji a probala sam neki i iz holandije al mi je nekako vise mlecan i nije to to..

- - - - - - - - - -

I jedan i drugi volim u beloj varijanti...kačkavalji mi ne štimaju..

za narendati preko jela parmezan je ipak zakon

a od "zutih" sireva najvise volim edamer za njega i onaj budjavi bi dusu prodala:lol:
 
Sad se stih. Da li si ovo probala?

caprella6-3.jpg


Cista perverzija ali na zalost preskupo. Ovaj cetvrtasti je preko 600 dinara za 200 grama:dash:

- - - - - - - - - -



To i jeste najveca car kuvanja. Prilagoditi recepat svom ukusu, potrebama i mogucnostima. Kuvanje nije sveto pismo da moze samo tako i nikako drugacije.

Naravno...:ok:

80% ne bi ni mogli zbog nedostatka namirnica i začina u originalu...naročito azijske kuhinje
 
ja bas imam obrnuto iskustvo na pijaci je beli kravlji malo jeftiniji od kozjeg al ovciji mi ne receno da je vise placen a bio mi je ogavan kad sam ga probala..mada ko zna mozda je i rok prosao..

- - - - - - - - - -



ja sam probalaneki budjavi sir koji prodaju u maksiju u trouglicima u zelenom i plavom celofanu...taj mi je njabolji a probala sam neki i iz holandije al mi je nekako vise mlecan i nije to to..

- - - - - - - - - -



a od "zutih" sireva najvise volim edamer za njega i onaj budjavi bi dusu prodala:lol:

Feta ona prava grčka je kombinacija ovčijeg i kozjeg sira...meni je to savšenstvo :)

Gauda zrela...old amsterdam...kad osetiš kristale soli od starosti :njam: pa cabernet i švarcvaldska šunka ....uuuuuf odoh da spavam :D
 
Uzeti batake i karabatake. Skinuti meso sa kosti i skinuti kozu, kratko proprziti meso dok ne porumeni. Preliti kuvanim paradajizom, pilecom supom i kuvati dok se ne zgusne. Od zacina moze biber, bosiljak, origano, maslinovo ulje... po ukusu. Servirati sa testeninama.
 
ja bas imam obrnuto iskustvo na pijaci je beli kravlji malo jeftiniji od kozjeg al ovciji mi ne receno da je vise placen a bio mi je ogavan kad sam ga probala..mada ko zna mozda je i rok prosao..

- - - - - - - - - -



ja sam probalaneki budjavi sir koji prodaju u maksiju u trouglicima u zelenom i plavom celofanu...taj mi je njabolji a probala sam neki i iz holandije al mi je nekako vise mlecan i nije to to..

- - - - - - - - - -



a od "zutih" sireva najvise volim edamer za njega i onaj budjavi bi dusu prodala:lol:

Plavih sireva ima puno vrsta.

Ovi sa moje slike su kozji. Korica gornjeg je u pepelu od hrastovog drveta i samlevenim lesnikom, Srednji okrugli je umotan u kestenov list a okrugli donji je u hrastovoj kori.
 
Plavih sireva ima puno vrsta.

Ovi sa moje slike su kozji. Korica gornjeg je u pepelu od hrastovog drveta i samlevenim lesnikom, Srednji okrugli je umotan u kestenov list a okrugli donji je u hrastovoj kori.

brate meni ovo sto si ispricao zvuci kao.neka bajka...evo nasla sam plavi(valjda:mrgreen:)
images

a zeleni msm da je ovaj
images

mada msm da plavo je lavo pakovanje zeleno iznutra:D
a posebno volim da ih jedem uz voce grozdje najvise:))
 
Poslednja izmena:

Back
Top