24Kitchen for men

e ovo ću ja da pravim @Metlo :njam:

....taman kako ja volim :lol:

- - - - - - - - - -

najjednostavniji recept, svi obozavaju, a priprema traje jako kratko
pileca krilca uvaljati u smesu (pomesati senf, kari i malo ulja), poredjati u pleh preko papira za pecenje i posoliti
peci u rerni na visokoj temperaturi
kad malo uhvati koricu okrenuti krilca da se zapeku i sa druge strane

i ovo isto :aha2:
 
evo vam jedan pravi muski rucak :D

spremno za rernu

adult photo hostingcertificity.com

0.5kg svinjskog buta iseci na kockice
400gr slanina rezana na snite
200gr suve sljive
2 paprike

prvo sam iseckala but i uvaljala ga u beli luk u prahu, biber, soja sos, senf (neka brzinska marinada, a ne morate ako ne volite)
onda motam u slaninu meso i suve sljive, pa natacinjem na raznjic (ovaj deo ce vama posebno lako ici :zper:)
pece se dok sve lepo ne porumeni, pojma nemam vremenski koliko je to :lol:

eto cela mudrost, lako a preukusno je, ko god proba odusevi se

Latja, svako ume....


E, odvikao sam se nešto od svinje, da znate da dismr kad se ne jede neko vreme... ja prestao spontanto, ne po nekom nalogu i slično..
 
Uzmete manji tiganj , stavite malu kasicicu domace masti, zagrejete mast ali da ne cvrci previse,
razbijete pazljivo jedno pa drugo jaje, ispecete ga na oko , malo ga poslote, pobiberite,izvadite na tanjir,
na drugom tanjiru ide malo sira,parce hleba, struk malog luka, i paradajz isecen na kriske i malo posoljen

..klopate sa uzivanjem :D

how-to-make-sunny-side-up-eggs-j0szmv45.jpg
 
Uzmete manji tiganj , stavite malu kasicicu domace masti, zagrejete mast ali da ne cvrci previse,
razbijete pazljivo jedno pa drugo jaje, ispecete ga na oko , malo ga poslote, pobiberite,izvadite na tanjir,
na drugom tanjiru ide malo sira,parce hleba, struk malog luka, i paradajz isecen na kriske i malo posoljen

..klopate sa uzivanjem :D

how-to-make-sunny-side-up-eggs-j0szmv45.jpg

:lol:
 
Kus-kus mediteranska salata


Kus-kus (otprilike za dvoje vam treba nešto više pola čaše jer poprilično nabubri) uspete u posudu i polijete ključalom vodom taman toliko da prekrije. Poklopite i ostavite 5-10 minuta. Za to vreme isečete na kockice 2 veća paradajza, jedan krastavac, papriku,jednu osrednju glavicu crvenog luka,šaku maslina otprilike(mogu i cele) i peršun ,ako imate i malo nane ili bosiljka može. Ubacite povrće u kus kus i dobro promešate. Zatim iscedite u to jedan limun ili pola koliko već kiselo volite, izmrvite fetu onako bogato ili neki drugi slani tipa sjenički i na kraju sipate maslinovo ulje. Ja obavezno i pobiberim. Sve na kraju dobro izmešate i na kraju balansirate začinima i uljem po ukusu.
Može se jesti i tako topao ili staviti u frižider, odličan je i hladan.

Uz ovo idu recimo jagnjeći kotleti savršeno,ili drugo prženo meso a može i kao obrok salata.
 
Poslednja izmena:
laka pasta bez kuvanja sosa

neku pastu najbolje fusile,farfale ili rigatone stavite da se kuva za to vreme u blenderu usitnite šargarepu i iseckate sitno dva-tri čena belog luka, stavite to u neku dublju posudu kao za salatu.Zatim uzmete oko 250g čeri paradajza(ili po ukusu) i isečete ga na polutke a onda uzmete rukolu otprilike ono manje pakovanje i isckate je malo(ne presitno), pa dodate u činiju i na kraju nekoliko šnita pršute ili ako nemate pečenicu ili prašku šunku u ekonomičnoj varijanti iseckate na trakice i dodate. Sve polijete maslinovim uljem,malo parmezana soli i bibera i recimo balzamika da mu da taj kiselkasto slatki šmek ako volite. Skuvanu pastu ocedite i dodate u činiju pa sve lagano izmešate dodate još parmezana,zalijete maslinovim uljem i izmrvite neku fetu ili sjenički ili drugi slani beli sir tvrđe strukture (ne ove somborske "fete").

Sve gotovo za desetak minuta a odličnog ukusa.
 
Još jedna brza laka pasta.

Stavite pastu(kratku najbolje) da se kuva, za to vreme ugrejete maslinovo ulje u tiganju i ubacite beli luk zgnječen ili na listiće iseckan. Cilj je da ulje poprimi aromu belog luka, naravno pazite da ne izgori i izvadite ga iz ulja. Na ulje dodate na trakice isečen dimljeni losos. Otprilike ono pakovanje od 100g je dovoljno za dvoje. Propržite lososa dodate sol i biber i malo belog vina, idealno bi bilo da imate kapare ali naravno daleko od toga da je neophodno, i kad se malo propržio(2-3 minuta ne više) ubacite neutralnu pavlaku,malo limunovog soka(pola limuna max) i stavite da se krčka na srednjoj ili laganoj vatri. Možete sada vratiti one sada propržene listiće belog luka ako hoćete,doterate sos po ukusu da bude slan i pobiberen. Za to vreme ocedite pastu, dodate ako je potrebno malo vode u kojoj se kuvala u sos, i na kraju pastu u tiganj sa sosem, čisto minut da se sjedini. Pospete svežim peršunom(puno) i parmezanom i uživate.

10-15 min max sa sve pripremom.
 
Uzmete manji tiganj , stavite malu kasicicu domace masti, zagrejete mast ali da ne cvrci previse,
razbijete pazljivo jedno pa drugo jaje, ispecete ga na oko , malo ga poslote, pobiberite,izvadite na tanjir,
na drugom tanjiru ide malo sira,parce hleba, struk malog luka, i paradajz isecen na kriske i malo posoljen

..klopate sa uzivanjem :D

how-to-make-sunny-side-up-eggs-j0szmv45.jpg

:lol:
 
prosto i sigurna sam da bi ti uspelo

testo
2,5 dcl mlakog mleka, 1 kasicia secera i kasicica brasna i u to stavis kocku kvasca, razmutis i ostavis da kvasac krene
umutis 100 gr.masti , 2 zumanca i 1 celo jaje i 3 supene kasike secera, i narendanu koru od limuna.u to sipas mleko sa kvascem i dodajes brasno , oko 500 gr a mozda i malo vise i umesis meko testo koje se ne lepi za ruke..podelis na 3 dela i ostavis malo da odmori, desetak minuta..razvuces prvi deo testa i isfilujes sa filom od maka ili oraha..za jednu jufku treba 100 gr, mlevenog maka , malo suvog grozdja i secera po tvom ukusu ..imas da kupis po supermarketima pakovanje mlevenog maka vec spremnog za strudle..samo ga prelijes sa malo vrelog mleka..pise u uputsrvu na kutiji..i uvijes studlu ..tako i ostala dva dela ..ako hoces sa orasima 100 gr.mlevenih oraha po jufki, suvo grozdje i secer i vrelo mleko poparis .ostavis da naraste oko 30 minuta i peces na 200-220 stepeni dok ne porumeni..mozes da premazes zumancetom kao ja sto sam ja uradila a i ne moras... i ja dodam vanil secer u fil 1 kesicu
meni je reper bio ovaj recept samo sam malo izmenila neke stvari prema komsinicinom savetu ..mozes i tacno po ovom receptu..dobar je

http://www.minjina-kuhinjica.com/desert/strudle/strudla-sa-makom/
 

Back
Top