24Kitchen for men

I ovo cesto pravim ali bez indijskog oraha. Od zelenisa obavezno ubacim jedino mladi luk i praziluk.

http://www.jamieshomecookingskills.com/recipe.php?title=chicken-noodle-stir-fry-1

Ja pravim nešto slično,moju domaću varijantu kineskog jela koji se zove chow mein

Kupe se pirinčane nudle,ja koristim one malo šire....moja preporuka za sve koji su u bg-u da odu u blok 70 nova zgrada kineskog tc-a treci sparat ima radnja koja prodaje te njihove delikatese.
Pakovanja su veća ali nudle mogu da stoje duuuugo tako da nije problem. Najbolje uzeti one "sklupčane" jer jedno klupko kao važi za jednu osobu. Nudle se pripremaju jednostavno,preliju se ključalom vodom iz kuvala
i poklope 5 minuta. Ako se dalje termički obrađuju onda ih polijete vodom neposredno pre nego što potpuno proključa ali da ne komplikujemo....

Što se tiče mesa svako igra(svinjsko,juneće,škampi u delux varijanti) ali piletina je najzahvalnija zbog brzine i lakoće pripreme. U originalu bi bilo poželjno iseckati pileći file na kockice ili komadiće,ja lično je grilujem celu pa je onda sečem na trake. Lakše mi tako.
A i volim da odvojim ako mi malo "uhvati" file neće kvariti posle ako je u istom voku.Kako god vam leži.

Povrće:

-pečurke,ja opušteno koristim šampinjone na listove isečene,ko hoće da bude zilot može šitake da nađe kod kineza :)
-kupus...opet ima i kineski da se nađe ali ovaj naš radi posao(drugačiji su ukusi da odmah razjasnimo)
-1šargarepa
-1crveni luk
-1mladi luk ili praziluk
-parče đumbira svežeg....ko nije probao izuzetno osvežavajući ali i pikantan ukus...ja sam se navukao totalno ali znam ljude kojima ne prija, sami odlučite ima i varijanta u prahu ali ni blizu....
-paprika šilja,babura nebitno
-beli luk po ukusu
-belo vino pola čaše,može i roze
-sojine klice(kod kineza ima mini pijac između starog i novog tc-a,kesa je oko 100dinara verovatno će te baciti gro jer vam treba šaka samo po obroku a brzo kopne u frižideru,ali jbg sad i nisu neke pare da se stresirate)

(može i kineski mix frikomov da se koristi samo onda direktno u vreo vok ide zaleđeno povrće nemojte se zajebati da ga otopite jer neće ličiti ni našta)
ostalo po volji i ukusu


začini:

-susam
-beli biber...malko drugačiji od crnog(jaču pikantnost nekako daje) ima ga u kesicama Kotamy u svakom supermarketu...naravno može i crni ili mix bibera
-soja sos...preporučujem originalne kineske iz njihovih prodavnica ili makar Heinz iz supermarketa jer ove naše verzije su tuga božija
-u originalu ide riblji ili oyster sos ali i heinzov wurchester radi posao
-moj favorit je peršun ali u originalu ide korijander
-kikiriki neslani pečeni,izmrvljen
-chili...uz napomenu da ako stavljate sveži đumbir i beli biber već ste dobili solidnu pikantnost... po volji
-malo limete ako je pri ruci apsolutno stvar ukusa

*(so ne treba dodavati zbog soja sosa koji je mega slan po defaultu)

-izgrilujte piletinu,kad se malo ohladi isecite je na komadiće
-povrće treba da je spremno iseckano na žiliijen(trakice),koga mrzi ima nastavaka za blender koji odrade,u krajnjem slučaju isecite kako god
-otprilike kad ste završili sa piletinom prelijte nudle i poklopite
-u vrelom voku(ja imam onaj fancy keramički dublji tiganj radi posao) malo izgrilujete susam na suvo
-onda dodate ulje i odmah jer je vok već vreo ubacite crveni luk i šampinjone,stavite biber i čili pržite par minuta
-redosled povrća zavisi koliko mu treba da se isprži : prvo đumbir,kupus i paprika još koji minut, na kraju šargarepa i mladi luk(praziluk sa crvenim lukom ide ako koristite),beli luk ili sitno seckan ili izgnječite u presi za isti ako imate
-dodate isečenu grilovanu piletinu
-polijete vinom malo upržite,dodate vorčester
-dodate nudle(ocedite prvo)
-mešate desetak sekundi i na kraju dodate soja sos i pržite još koji minut,
-poslednja stvar su klice(treba da budu hrskave sveže zato na kraju),još malo izmiksujete

sve bi trebalo da traje 15-20 minuta(možda deluje komplikovano ali kad se uvežbate ide kao na traci :) )
iskreno brže bih napravio nego što sam ovo otkucao :)


servirate na tanjir,dodate peršun ili korijander i pospete mrvljenim kikirikijem i po želji nacedite limete da dobije dozu kiselosti(limun je prejak ali opet stvar ukusa)

Roze ili belo vino uz to,ono koje ste koristili...:okok:
 
Poslednja izmena:
ja volim socivo sa pecurkama i sircetom i nekim zacinima..
tj socivo treba da odstoji u vodi par sati pa se iscedi,pa skuva pa se izbaci voda opet..
onda ispecete luk i pecurke i ako ocete dodate jos neko povrce,pa preko toga saspete socivo mozda jos malo vode..onda zacini(ja sam svinja u sve stavljam vegetu i alevuXD)moze i malo persuna i origana..i na kraju dodate sirceta malo(cep,dva)duduse ja volim kiselije:)u sv sl meni je ovaj dzumbus njam podseca me na neka kineska jela...:)
 
Ovo je tema za recepte koje znate i koje muskarci spremaju iskljucivo na muski nacin.

Poznato je da su muskarci dobri kuvari..ali da li i vi znate da kuvate ?
Samo , ne da obarite virsle ili ispecete jaja, iako je i to za neke umetnost..vec stvarno da skuvate jelo


Moze i slike vasih ruku delo


kakva predrasuda.

Ovako spagete na moj nacin.

100gr butera
600gr mlevenog juneceg
4 glavice crvenog luka
3 poveca paradajza
pakovanje tomato juice od 500ml
sareni biber (6 vrsta bibera)
casa belog suvog vina od 200ml
bosiljak
origano
ruzmarin
parmezan
sveze spagete, mogu i obicne ali one tanke koje se kuvaju 3 minuta
morska so

U veliki tiganj staviti 50gr butera da se rastopi, dodati luk da se dinsta i kada se malo proprzi sipati solju vode od 200ml. Pustiti da se jos malo dinsta. Zatim dodati mleveno meso, samleven paradajz bez kozice i sve zacine i casu belog vina. So po zelji. Na kraju dodati pakovanje tomato juice. Sve ukupno se dinsta oko 45 min. Preko mesa narendati parmezan. Dok se sprema meso staviti da se skuvaju sveze spagete. Navodim njih jer su one lepse. Sveze spagete proprziti na buteru ali veoma kratko. bukvano da se samo promesaju sa istopljenim buterom. Eto. Prijatno.
 
tesko pitanje...sargarepa a la krem i krmenadle na srpski nacin... :super:

Te krmenadle na srpski...ima neki recept?

Krmenadle su meni najbolje u komadu,zasečem dublje ali ne previše, na debljinu od ~3cm, utrljam so i biber i malo belim lukom (nikakvo povrće i dodatni začini),malo ulja ,stavim alu-foliju preko i u rernu. Nakon nekih pola sata+ dodam isečene krompire da se peku u tom soku i masti od pečenja, skine se folija i peče do kraja još pola sata tj po potrebi. Onako dobra reš korica da se uhvati i krompir dobro ispeče :njam:

Uz to zelena salata ili još bolje lučene paprike...nema jednostavnijeg i boljeg nedeljnog ručka :D
 
Poslednja izmena:
Pita sa jabukama.

3 kasike suvog grozdja(moze i neko drugo suvo voce, recimo brusnice)
1 velika pomorandza
800-1000g jabuka
150g putera
100g secera
1 kasika cimeta
saka prezli ili mlevene plazme
10ak tankih kora

U sok od pomorandze ubaciti narendanu koru i suvo grozdje i ostaviti da upije sok

Ociscene jabuke izrendati i dinstati desetak minuta sa 50 gr putera, 100ml vode i secerom. Pustiti da se ohladi(mada i ne mora).

U jabuke dodati cimet, prezle i sok od pomorandze sa suvim grozdjem, Promesati dok se masa ne ujednaci.

Rastopiti ostatak maslaca. Na sto staviti jednu koru, namazati je rastopljenim maslacom i preko staviti jos jednu koru. Cetvrtinu fila po duzini rasporediti na jednom kraju i umotati u kore. Tako dok se ne potrosi fil.

Tepsiju namazati uljem i preko staviti papir za pecenje. Poredjati urolovane kore sa filom i peci 10ak minuta na 180-200 stepeni. Dovoljno je da kora pormeni, fil je vec skuvan tako da mu nije potrebo puno dodatne termicke obrade.

Na kraju posuti secerom u prahu.
 
dsc00170-3-1.jpg


idealno uz neku ribu, kiselo mleko...

- - - - - - - - - -

dsc00148-3-1.jpg


i moja salatica...miks od 6,7 vrsta povrća...
 
Slatko...:)
Napravite palacinke,namazete po volji uz licni stav da je u ovoj varijanti ubedljivo najbolji domaci dzem od kajsija jer ima malo kiselkasti smek. Ja pospem i mlevenim orasima kad imam. Poslazete u vatrostalnu tepsiju i pustite da se ohlade.
Stavite mleko na ringlu. Umutite zumanca sa secerom ekstraktom vanile ili vanilin secerom ako nemate, dodate mako konjaka ili ruma ako zelite( ja uvek zelim)...kada je mleko pred kjucanjem krenete da polako sipate umucena jaja i mesate lagano dok ne dobijete odgovarajucu gustinu( nikako pregusto). To prelijete preko palacinaka i ubacite u zagrejanu rernu na 15-20 minuta. Pustite da se ohladi i kad fil krene da dobija onu koricu na vrhu a unutra bude jos toplo posluzite.
 
Slatko...:)
Napravite palacinke,namazete po volji uz licni stav da je u ovoj varijanti ubedljivo najbolji domaci dzem od kajsija jer ima malo kiselkasti smek. Ja pospem i mlevenim orasima kad imam. Poslazete u vatrostalnu tepsiju i pustite da se ohlade.
Stavite mleko na ringlu. Umutite zumanca sa secerom ekstraktom vanile ili vanilin secerom ako nemate, dodate mako konjaka ili ruma ako zelite( ja uvek zelim)...kada je mleko pred kjucanjem krenete da polako sipate umucena jaja i mesate lagano dok ne dobijete odgovarajucu gustinu( nikako pregusto). To prelijete preko palacinaka i ubacite u zagrejanu rernu na 15-20 minuta. Pustite da se ohladi i kad fil krene da dobija onu koricu na vrhu a unutra bude jos toplo posluzite.

:ok: Fortesu, ozeni me! :lol:

Ovo dobro zvuci, ma sve sto ukljucuje domaci pekmez od kajsija dobro zvuci. :ok: :zjede:
 
Ajde mlada i ti neki recept pa sa te razmotrimo....:lol:

:lol: "Mlada" je malopre rucala, u duhu proklamovane lenjosti, pecenu papriku sa prelivom od kisele pavlake, i cak nije ni dinstani crni luk stavila u to, mada ide po receptu, ono svedena forma.
Ajd ovako, opet u duhu moje lenjosti, da iskoristim tvoj recept. :D Znaci isto to, ispecite palacinke i nafilujte ih posecerenim podlivenim sirom (svapskim sirom), izgnjeci se sir da se dobije zitka smesa pogodna za mazanje, i u taj fil se obavezno dodaju grozdjice (suvo grozdje), kombinacija blago kiselkastog ukusa sira sa secerom i grozdjicama bude super. Testo za palacinke, kao i svako testo, obavezno posoliti, nista gore od bljutavog bezukusnog neslanog testa. Sto se mene tice testo za palacinke moze biti cak i preslano, fino se i to uklapa uz kiselkasto-slatko. Sloziti nafilovane i umotane palacinke u pleh ili okruglu tepsiju, odozgo posuti secerom i zapeci ih u rerni, mogu se odozgo preliti mlekom, a i ne moraju, kad se ne prelivaju mlekom budu reshije i suvlje, a i secer se bolje karamelizuje na njima, sto bi reko Dzejmi bude hrskavo. :lol:
 
:lol: "Mlada" je malopre rucala, u duhu proklamovane lenjosti, pecenu papriku sa prelivom od kisele pavlake, i cak nije ni dinstani crni luk stavila u to, mada ide po receptu, ono svedena forma.
Ajd ovako, opet u duhu moje lenjosti, da iskoristim tvoj recept. :D Znaci isto to, ispecite palacinke i nafilujte ih posecerenim podlivenim sirom (svapskim sirom), izgnjeci se sir da se dobije zitka smesa pogodna za mazanje, i u taj fil se obavezno dodaju grozdjice (suvo grozdje), kombinacija blago kiselkastog ukusa sira sa secerom i grozdjicama bude super. Testo za palacinke, kao i svako testo, obavezno posoliti, nista gore od bljutavog bezukusnog neslanog testa. Sto se mene tice testo za palacinke moze biti cak i preslano, fino se i to uklapa uz kiselkasto-slatko. Sloziti nafilovane i umotane palacinke u pleh ili okruglu tepsiju, odozgo posuti secerom i zapeci ih u rerni, mogu se odozgo preliti mlekom, a i ne moraju, kad se ne prelivaju mlekom budu reshije i suvlje, a i secer se bolje karamelizuje na njima, sto bi reko Dzejmi bude hrskavo. :lol:

Bogami visoko se kotiras posle ovoga....:rotf:

Dobra ideja :ok:
 
Pita sa jabukama.

3 kasike suvog grozdja(moze i neko drugo suvo voce, recimo brusnice)
1 velika pomorandza
800-1000g jabuka
150g putera
100g secera
1 kasika cimeta
saka prezli ili mlevene plazme
10ak tankih kora

U sok od pomorandze ubaciti narendanu koru i suvo grozdje i ostaviti da upije sok

Ociscene jabuke izrendati i dinstati desetak minuta sa 50 gr putera, 100ml vode i secerom. Pustiti da se ohladi(mada i ne mora).

U jabuke dodati cimet, prezle i sok od pomorandze sa suvim grozdjem, Promesati dok se masa ne ujednaci.

Rastopiti ostatak maslaca. Na sto staviti jednu koru, namazati je rastopljenim maslacom i preko staviti jos jednu koru. Cetvrtinu fila po duzini rasporediti na jednom kraju i umotati u kore. Tako dok se ne potrosi fil.

Tepsiju namazati uljem i preko staviti papir za pecenje. Poredjati urolovane kore sa filom i peci 10ak minuta na 180-200 stepeni. Dovoljno je da kora pormeni, fil je vec skuvan tako da mu nije potrebo puno dodatne termicke obrade.

Na kraju posuti secerom u prahu.
Petre..ovo volimmmmmm i ne mogu da odolim....:D

- - - - - - - - - -

fortes..posle onih palacinki , mani dachu,..vidi kako se trpa preko reda.. :mrgreen:...
 
Poslednja izmena:
Bogami visoko se kotiras posle ovoga....:rotf:

Dobra ideja :ok:
Ljubav na usta ulazi. :lol:

Izgleda da vecina ovdasnje muskadije gotivi palacinke. :)
Petre..ovo volimmmmmm i ne mogu da odolim....:D

- - - - - - - - - -

fortes..posle onih palacinki , mani dachu,..vidi kako se trpa preko reda.. :mrgreen:...

Cici mozemo i da te ubacimo u ljubavno-kulinarski trougao... nemoj samo da mi se nadas nekim sendvicima i trojcicama, ja bih iskljucivo tamanio te slatke palacinke, a vas dvoje se dogovarajte za ostale sadrzaje... :lol:
 
Ljubav na usta ulazi. :lol:

Izgleda da vecina ovdasnje muskadije gotivi palacinke. :)


Cici mozemo i da te ubacimo u ljubavno-kulinarski trougao... nemoj samo da mi se nadas nekim sendvicima i trojcicama, ja bih iskljucivo tamanio te slatke palacinke, a vas dvoje se dogovarajte za ostale sadrzaje... :lol:

Dačo druže ako me je iskustvo nešto naučilo...možeš praviti gulaše i đakonije italijanske kuhinje kao najbolji kuvar i birati vina kao pro ali mnogo bolju reakciju od potencijalne drage dobiješ sa plazma tortom smandrljanom za 5 minuta. Isti smo svi kad je šećer u pitanju.

Čekamo ninin recept ...:D
 
Poslednja izmena:
Trenutno sam nemastovita..zadnjih dana domen su mi przena jaja , sir i ajvar....
Zato i ocekujem od vas dobre recepte kao podstrek, da naucimo nesto novo..:zurka:
 
Poslednja izmena:

Back
Top