24Kitchen for men

ako ne vidite slike ko ja onda evo na sta sam.mislila
thumbnail.php
 
ono što volim to sam naučio, ništa komplikovano.....gibanica, pica, umjesim i razvučem rukama tijesto, malo koja žena tako vješto zna...
kuvam često i kačamak, od integralnog kukuruznog brašna, cicvarice i ta seljačka jela obožavam...pasulj, grašak, gulaše, ribu..
izmislio sam i jedno svoje originalno jelo...možda u svijetu već to neko radi, ali ideju sam sam dobio...spremim tri,četiri kao deblje palačinke, nešto poput tortilja, ne znam kako se to kod nas zove, stavim na na veći tanjir jednu, premažem je dobro pavlakom, mada još bolje je dodati neki sirni namaz uz to,poklopim sa drugom, i tako sljedećih par, onda sve to rasječem kao što se pica sječe,dobijem četiri parčeta kao u obliku parčeta pice...nije baš da je prezdravo, ali je ukusno..:kafa:
 
Ovo je tema za recepte koje znate i koje muskarci spremaju iskljucivo na muski nacin.

Poznato je da su muskarci dobri kuvari..ali da li i vi znate da kuvate ?
Samo , ne da obarite virsle ili ispecete jaja, iako je i to za neke umetnost..vec stvarno da skuvate jelo


Moze i slike vasih ruku delo

Nemam neke posebne tajne kad je u pitanju kuvanje, sve redje se time bavim, samo kad moram, posto konstantno imam problema sa kilazom, zdravstvenih problema, a i lenj sam, mrzi me da kuvam, ne da mi se da odvojim vreme za kuvanje, ili sam abonent za klopu kod matoraca, ili ne jedem, ili jedem klopu za koju ne treba kulinarsko umece, suvu hranu, retko brzu hranu, ili mi je dovoljna neka povrcka i vocka, ponekad slatkis.
Klopa koju spremam uglavnom sadrzi minimum masnoce, dodajem jako puno crnog luka, beli luk izbegavam u jelima, sok od paradajza takodje cesto trpam svuda gde moze, i skoro u svako jelo koje pripremam stavljam zericu secera, to sam pokupio od jedne bake Madjarice koja mi je bila nesto kao dadilja i formirala je moj ukus. Znaci secer i crni luk bi mi bili zastitni znak. :)
Testenine i jela od testa obozavam, opet zahvaljujuci toj baki, ali i genima predaka, medjutim ne umem da ih spremam bas najbolje, takodje izbegavam i pripremu jela od mesa, mada i nije neka mudrost ispeci sniclu, ono ne prija mi da se petljam sa masnim namirnicama.
Da nisam lenstina uzivao bih u kuvanju, to bi bila poenta. :)
 
Sime..ocarao si me sa razvlacenjem testa za pite i gibanicu i umecem mesenja hleba
To ni i mnoge zene ne znaju a ono sa palacionkama ti nije losa ideja..

ma ne, razvlačim samo tijesto za picu...:rumenko:
a za gibanicu kupujem kore, ali da sam znao da vas je lako očarati tim sitnicama, naučio bi i to...iako duže traje i smara me da se bakćem tim..
smjesa za palačinke ista, samo ide gušće, sa manje vode, i budu deblje, minimum 6,7 mm

- - - - - - - - - -

a umjesiti hleb prosto ka pasulj, veći mi je izazov ispeći ga...:zkez:
 
ma ne, razvlačim samo tijesto za picu...:rumenko:
a za gibanicu kupujem kore, ali da sam znao da vas je lako očarati tim sitnicama, naučio bi i to...iako duže traje i smara me da se bakćem tim..
smjesa za palačinke ista, samo ide gušće, sa manje vode, i budu deblje, minimum 6,7 mm

- - - - - - - - - -

a umjesiti hleb prosto ka pasulj, veći mi je izazov ispeći ga...:zkez:

Tu mogu da ti pomognem ali me ebe ostalo.

Ovo je tema za recepte koje znate i koje muskarci spremaju iskljucivo na muski nacin.

Poznato je da su muskarci dobri kuvari..ali da li i vi znate da kuvate ?
Samo , ne da obarite virsle ili ispecete jaja, iako je i to za neke umetnost..vec stvarno da skuvate jelo


Moze i slike vasih ruku delo

Imam problema sa jajima, jednom sam morao da ribam zid.

Znam da spremim krompir i da ispecem pile.
Mogu i hleb da ispecem ali ne umem da mesim.
 
... na kolutove nasjecenu Kranjsku dok przim dodam trapist i mljevenu ljutu papriku ... inace na isti fazon pripremam i sampinjone, koje usitnim .... kao prilog kecap ... jednostavno i ukusno :D
 
i hleb znam da umjesim,nikakva mudrolija, stavljam oko 80% integralnog brašna, bude ukusniji...ali ga nekad prepečem, nemam osjećaj kad je pečen, nisam se izvještio, ima tu dosta prostora za usavršavanje..

Nije mudrost ali treba imati volje...ja ponekad napravim testo za picu i to dobro ali mi kuhinja izgleda kao ratna zona posle...imao dsam i nekih pokušaja za kiflice i pogaču ali o rezultatima ne bih...:lol:

ne volim definitivno da se bakćem sa tim...ali respekt za sve koji umeju :ok:
 
Nemam neke posebne tajne kad je u pitanju kuvanje, sve redje se time bavim, samo kad moram, posto konstantno imam problema sa kilazom, zdravstvenih problema, a i lenj sam, mrzi me da kuvam, ne da mi se da odvojim vreme za kuvanje, ili sam abonent za klopu kod matoraca, ili ne jedem, ili jedem klopu za koju ne treba kulinarsko umece, suvu hranu, retko brzu hranu, ili mi je dovoljna neka povrcka i vocka, ponekad slatkis.
Klopa koju spremam uglavnom sadrzi minimum masnoce, dodajem jako puno crnog luka, beli luk izbegavam u jelima, sok od paradajza takodje cesto trpam svuda gde moze, i skoro u svako jelo koje pripremam stavljam zericu secera, to sam pokupio od jedne bake Madjarice koja mi je bila nesto kao dadilja i formirala je moj ukus. Znaci secer i crni luk bi mi bili zastitni znak. :)
Testenine i jela od testa obozavam, opet zahvaljujuci toj baki, ali i genima predaka, medjutim ne umem da ih spremam bas najbolje, takodje izbegavam i pripremu jela od mesa, mada i nije neka mudrost ispeci sniclu, ono ne prija mi da se petljam sa masnim namirnicama.
Da nisam lenstina uzivao bih u kuvanju, to bi bila poenta. :)

Ako koristiš paradajz u jelima,šećer se dadaje da "ubije" kiselinu, prilično uobičajena pojava...sad za sva baš jela e to je zanimljivo :)
 
Ako koristiš paradajz u jelima,šećer se dadaje da "ubije" kiselinu, prilično uobičajena pojava...sad za sva baš jela e to je zanimljivo :)

Dodajem secer varivima od povrca, cuspajzima, sosovima, corbama, salatama, ne samo da ubijem kiselinu nego i druge opore ukuse, a to za kiselinu je opste poznato, recimo zato ga stavim i u vodu kojom nalivam sarmu tokom kuvanja. Znam osobe koje stave malcice secera cak i u domacu supu, govedju, zivinsku svejedno...
 
Evo jednostavan osnovni meksički burito, retko kome se ne sviđa a lak je:

proprži se crni i beli luk na maslinovom ulju,ja lično volim kad se oseti komadići luka pa ne dozvoljavam da se "istopi" zbog čega koristim crveni luk ( slađi je i konzistentniji od crnog) ,izruči se konzerva pelata ili paradajz pirea ili tomatino(ali onda se kuva duže),doda se so, belo vino, ili malo balzamika(ovde je cilj da bude kiselije), biber,origano i čili u prahu(čili papričice a sasvim dobra je i domaća zelena ljuta koju ja stavljam uglavnom)...ljutina po ukusu ali ako je meksička onda neka bude meksička :)...dodajte još nešto od začina ako volite....to se ukuva malo....dobili smo salsu

oko 400g mlevenog junećeg se izdinsta na luku,začini se solju i biberom,još malo čilija i pri kraju doda paprika(obična) iseckana na kockice,crveni pasulj iz konzerve i kukuruz ,naravno ovo se može i preskočiti ako ne volite bilo šta,ja izbegavam pasulj ali u originalu je tu i na kraju umešate salsu koju ste napravili. To se još malo prokrčka dok tečnost ne ispari,doda se pešun seckani(može i korijander ili origano ili ništa...po ukusu)upali se rerna na 200 i dok se greje uzmete pakovanje tortilja i napunite masom koju ste dobili...preko mase se narenda trapist,gauda,iriški...bilo koji koji se topi dobro,uvije se tortilja(može tehnika na netu da se vidi) poređa na papir za pečenje u plehu i ubaci u rernu čisto da se sir otopi i sjedini...

Ovo podmiruje dvoje ljudi ili troje manje ješnih...:)

Preporučljivo uz pivo i u nedelju popodne kad možete da se izvalite bez griže savesti posle ...
 
Poslednja izmena:
Ovo je tema za recepte koje znate i koje muskarci spremaju iskljucivo na muski nacin.

Poznato je da su muskarci dobri kuvari..ali da li i vi znate da kuvate ?
Samo , ne da obarite virsle ili ispecete jaja, iako je i to za neke umetnost..vec stvarno da skuvate jelo


Moze i slike vasih ruku delo

Umem sve I svasta da skuvam..
 

Back
Top