24Kitchen for men

Kada je u piletu, ne može da zagori.

Postoji i ona fora sa pivskom konzervom. Isto veoma dobra stvar.


Ovi baš onako prave ''na muški način''.

Crni luk u piletu će mu dati slatkoću. Što je crni luk ljući, to će biti slađi kada se malo ispeče.
Beli luk je odlično da se ceo ubaci (sa sve ljuskom) u pečeni krompir, ali pravi pekarski, i recimo teletinu. ne znam da li ima nešto bolje za porodični ručak da se spremi, a i deca vole. Ako nema teletina, jagnjetina pod sačem.

jagnjetina-ispod-saca-foto-Emil-Conkic.jpg


1328459697786247725.jpg


Spolja hrskavo, unutra mekano kao duša, greota da se ne proba :kuvar5: a aroma lagana, u porodičnom okruženju. Uz ovo ide dobro crveno vino, po mogućstvu domaće, malčice slatko.
 
Nedeljni rucak: Marinirano peceno pile sa krompiricima.
Pogledajte prilog 413133

Uživancija, a najprostije se priprema.

Samo ja ne bih ovako odvojeno pravio. Krompir bi se delimično prvo skuvao, a onda u toj moči od pileta i zapekao. Samo malo vegete i malo ulja tu, a na pileće grudi šaka soli se dobro utrlja pa se postavi tako da su leđa okrenuta gore tokom pečenja.

Ta so se neće puno osetiti, ali će zato da pileća prsa budu veoma sočna. Drugi delovi pileta su već dovoljno kalorični i masni, njima to ne treba, pogotovo karabatak i krilce.
 
Uživancija, a najprostije se priprema.

Samo ja ne bih ovako odvojeno pravio. Krompir bi se delimično prvo skuvao, a onda u toj moči od pileta i zapekao. Samo malo vegete i malo ulja tu, a na pileće grudi šaka soli se dobro utrlja pa se postavi tako da su leđa okrenuta gore tokom pečenja.

Ta so se neće puno osetiti, ali će zato da pileća prsa budu veoma sočna. Drugi delovi pileta su već dovoljno kalorični i masni, njima to ne treba, pogotovo karabatak i krilce.

Poceo sam da pecem odvojeno jer mi je krompir zagoreo u par navrata, sledeci put cu peci na plehu i dodati krompir kasnije. U tom slucaju bi koristio samo vegetu umesto marinade.
Hvala na savetu.
 
4-5 kasikica kiselog mleka-pavlake, 1-2 kasikice ulja, so, sok od pola limuna, komadic margarina, po jedna kasikica u prahu: paprika, cili paprika, tandoori masala, korijander.
Ubacio sam zacine koje sam imao, korijander je imao jak miris u pocetku. Ovo je moj prvi pokusaj, mislim da je tesko pogresiti sa marinadom. Premazao sam pile i ostavio ga preko noci u frizideru.
 
Bravo! Odlično zvuči pogotovo za pečenje u rerni.

Ja se dosta dugo bavim pečenjem roštilja i gajim tu gastronomsk ljubav prema pripremanju mesa. Kada recimo ide na roštilj, tj. direktno na žar i dim limun ne bi trebalo više da stoji od 30 min do 2 sata (zavisi od debljine pileta).

Piletina je lagana pa ne mora dugo da stoji u marinadi jer se posle raspadne.

Evo jednog odličnog recepta koji sam probao, takođe prosto i veoma ukusnoi za decu, a i za odrasle. Ide odlično uz kuvani grašak ili prepečen hleb. Sve je prosto i jasno naglašeno.

 
Četiri poveća oslića, očišćena, bez glave i repa.

1/3 l domaćeg vina (šira, slatko)

2-3 kašike senfa (za premazivanje prilikom okretanja ribe)

10-12 čena belog luka (očišćen)

Začin C

Pergament papir

----

Premazati tepsiju sunc. uljem i postaviti pergament papir da prekrije celu površinu. Ribu postaviti paralelno, a između svakog dela dodati po 3-4 čena belog luka (luk će se kasnije pretvoriti u kašu za premazivanje). Zagrejati pećnicu na 150-200 (zavisi koliko vam se žuri).

U tepsiju sipati 1/3 šira vina (kiselo i slatko), zatim prekriti drugim pergament papirom i staviti da se peče.

Nakon nekih 30-40 minuta, okrenite ribu i premažite senfom i belim lukom koji se stopio u kašicu (ako se još nije stopio, nema veze, može i da se servira uz ribu).

Dodatno začinite i ponovo odložite da se peče. Pri okretanju pazite da se riba ne slomi.

Riba je gotova nakon još nekih 30-40 minuta. Da bi bila sočnija, ostavite je u rerni još nekih 20 minuta nakon što ugasite šporet. Ako imate kojim slučajem roštilj, možete ovakvu ribu ostaviti da se malčice dimi (bolji je ukus, pogotovo ako imate goste koji dolaze u posetu).

Jednostavno i veoma ukusno, a nije masno.

:kpozdrav:
 
Gulaš u vinu...pravi mađarski :njam:

ovo su mere za dvoje ljudi da ne bi sa neta skidali recepte za vojsku :lol:

-500g junećeg od plećke
-3 glavice crnog luka
-3-4 čena belog
-1 supena aleve paprike
-opciono za ljuti pola supene ljute aleve,čilija ili tucane
-2 lovorova lista
-1,5-2 deci crnog vina
-1-1,5 deci kuvanog paradajza ili pasiranog
-so,biber,peršun,vegeta i začini po izboru

crni luk je ovde ključan jer će dobra srazmera luk meso dati dobar rezultat na kraju u smislu zgušćavanja
Za dvoje ljudi dovoljno je pola kile junećeg mesa isećenog na kockice, i to od plećke,eventualno vrata. But nije najsrećniji izbor zbog nedostatka masti.
Na pola kile mesa idu 3 veće glavice luka. Luk se može iseći na kolutove ili kocke nije bitno jer se mora izdinstati tako da postane kašast.
Dinstanje je prvi korak, na malo ulja ili zagrejane masti dodate isećeni luk i propržite. Dodajete so i biber i pustite ga da se dinsta. Po potrebi dodajete vode(pazite da ne zagori) dok ne postane potpuno kašast. To je trenutak kada dolazi meso,beli luk isečen na listiće(3-4 čena po ukusu).Malo propržite meso i beli luk,čisto da se prekrije sa izdinstanim crnim luko,. Zatim dodajete alevu papriku dve kafene kašičice ili jednu veću supenu i ljute aleve u zavisnosti od afiniteta ka ljutom. Dodaju se još dva lovorova lista i naspe se vode taman da pokrije meso. Poklopi se,smanji se vatra na pola otprilike i pusti se da krčka jedno sat vremena. Trebalo bi da je to dovoljno da voda ne ispari ali naravno pazite i dolijte ako je potrebno. Posle sat vremena otprilike možda malo jače, dodajte 1.5 deci crnog vina i malo kuvanog paradajza. Takođe ovo je trenutak kada probate i dodajete još soli ili bibera. Možete i vegetu ili pola kockice supe,po ukusu ili kao ja malo cimeta na vrh kašičice ;) Promešate i krčkate još sat vremena na tihoj vatrui. U međuvremenu pazite,proobate i fino kalibrirate ukus začinima kako volite.

Pravi gulaš treba da bude gust,meso mekano kao duša da se raspada na dodir...nikakvi čorbuljci. Nikakvo brašno za zgušnjavanje,naročito ne krompir, šargarepa,paprika,celer...to već sve prerasta u paprikaš.
Uz to prosta testenina ili najbolje pire krompir domaći. Za dvoje to je 4 krompira kuvana u slanoj vodi,pasirana,dodata kocka putera i 1dl mleka i to je to.

Poslužiti uz kupus ili zelenu salatu i crno vino :zaljubljena:

20170204_1755521.jpg
 
Ovo je tema za recepte koje znate i koje muskarci spremaju iskljucivo na muski nacin.

Poznato je da su muskarci dobri kuvari..ali da li i vi znate da kuvate ?
Samo , ne da obarite virsle ili ispecete jaja, iako je i to za neke umetnost..vec stvarno da skuvate jelo


Moze i slike vasih ruku delo

nit znam recepte nit umem da kuvam nit želim da znam
 
jel već jesam ? ne sećam se ****** ga
obriši pošto ja ne mogu

mada to si mogao odmah, a ne da te ja podsećam...osim ako ti nije bila namera da mi to prebaciš

- - - - - - - - - -

ili možda bolje da ponovim opet :think:
 
jel već jesam ? ne sećam se ****** ga
obriši pošto ja ne mogu

mada to si mogao odmah, a ne da te ja podsećam...osim ako ti nije bila namera da mi to prebaciš

- - - - - - - - - -

ili možda bolje da ponovim opet :think:

Taman posla, iznošenje mišljenja nije zabranjeno.

Sa druge strane ne postoji obaveza da se nešto napiše na nekoj temi...ako već nema šta,naročito da se to ništa ponavlja više puta. Onda čovek može da pomisli da je to nameran spam radi spama. Srećom pa si ti samo zaboravio tako da nesporazuma nema.
 
Jedna dobra azijska salata (gado) kad smo već u tim krajevima :

osnova

3-4 jaja
tofu komad
povrće sveže razno
sveže sojine klice

za dresing
kikiriki ili još bolje kikiriki puter ako ga imate
limun ili limeta,
soja sos
čili ili ljute paprike
beli luk

Skuvate 2-3 jaja i isečete krupno na četrvrtine, malo u tiganju izgrilujete tofu isečen na kocice (da porumeni), razno sveže povrće,tačnije šta imate pri ruci ili volite,recimo šargarepa,krastavci,kupus,rotkvice, crveni luk...isečete na trakice ili kako god volite, dodate sveže sojine klice(kod kineza se kupe), sve sjedinite. Povrće možete i propržiti kratko da omekša na malo ulja ili blanširati ako hoćete da omekša,ili kombinovati, apsolutno stvar ukusa.

dresing:

ako imate blender, izmiksujete kikiriki sa malo maslinovog ulja i soli kao kad pravite kikiriki puter,ili jednostavno u već kupljeni kikiriki puter dodate malo izmrvljenog kikirikija( da bude krckavo ali ne mora ako nećete) i onda u to iscedite pola limuna ili limetu,sitno iseckani čili ili domaću ljutu(može i neki čili sos ili pasta),beli luk 1 čen(najbolje sa presom istisnut),trebala bi i tamarind pasta(ja sam je doneo sa Tajlanda ovde teško da ćete naći) ali nije obavezna naravno ,malo smeđeg šećera,soja sos....sve izmiksujete u blenderu ili ručno i malo dodate vode da dobijete gustinu koja vam odgovara

Prelijete salatu i sjedinite i na kraju se izmrvi kreker i pospe odozgo

Ovako nekako izgleda:

144341_Indonesian_gado_gado.jpg
 
Ovo je perverzno dobro a lako da lakše ne može biti...

pileći file ~ 200g
200g šampinjona
pola pavlake
malo senfa i soja sosa
parčence gorgonzole ili nekog drugog plavog sira
čen belog luka
vino po želji

-isecka se piletina na kockice(medaljone),stavi u posudu i sipa jedna kašika senfa i malo soja sosa pa se sve promeša da se rasporedi na piletinu ravnomerno...ostavi se pola sata da odstoji
piletina se isprži u voku ili tiganju (na kraju još malo doda soja sosa)
u posebnom tiganju ili voku se na malo (susamovog najbolje) ulja izdinstaju šampinjoni(so i biber),zatim se dodaju dve velike kašike kisele pavlake(pola) i sve izmeša pa pusti da krčka
vrati se piletina u vok i pusti da krčka u sosu par minuta, na kraju se doda parčence gorgonzole(sir je jak zaista treba malo parčence) i sitno iseckanog belog luka
sos se proba i razredi malo sa belim vinom ako ima potrebe

uz ovo zelena salata sa rotkvicama i mladim lukom i belo vino
 
Pileća džigerica 300-400g
komad putera
glavica ili dve luka zavisno od veličine
2 čena belog
1-1.5 deci belog vina
peršun
kašika pavlake


Džigericu očistite,isečete na manje komade,operete i prosušite
U tiganju istopite puter i dodate luk isečen na kolutove ili režnjeve i propržite
Kada je luk propržen(ne da se istopi skroz) dodate džigericu i propržite da malo uhvati boju
posolite,pobiberite po ukusu i sipate vino pa poklopite da se džigerica dinsta
negde na pola dinstanja dodate sitno isečen beli luk
na kraju posuti svežim sitno seckanim peršunom i na kraju kašiku kisele pavlake umešate

Uz ovo belo vino,pire krompir i zelena salata sa mladim lukom i rotkvicama :okok:
 
najjednostavniji recept, svi obozavaju, a priprema traje jako kratko
pileca krilca uvaljati u smesu (pomesati senf, kari i malo ulja), poredjati u pleh preko papira za pecenje i posoliti
peci u rerni na visokoj temperaturi
kad malo uhvati koricu okrenuti krilca da se zapeku i sa druge strane
 
evo vam jedan pravi muski rucak :D

spremno za rernu

adult photo hostingcertificity.com

0.5kg svinjskog buta iseci na kockice
400gr slanina rezana na snite
200gr suve sljive
2 paprike

prvo sam iseckala but i uvaljala ga u beli luk u prahu, biber, soja sos, senf (neka brzinska marinada, a ne morate ako ne volite)
onda motam u slaninu meso i suve sljive, pa natacinjem na raznjic (ovaj deo ce vama posebno lako ici :zper:)
pece se dok sve lepo ne porumeni, pojma nemam vremenski koliko je to :lol:

eto cela mudrost, lako a preukusno je, ko god proba odusevi se
 
  • Podržavam
Reactions: N3W

Back
Top