Hitno!!!Problem sa modemom!!!
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Hitno!!!Problem sa modemom!!!

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Thumbs down Hitno!!!Problem sa modemom!!!

Koji modem saradjuje sa win xp pro service pack 2? Ili kako da nateram moj da proradi?
    [FONT=Franklin Gothic Medium]Sasa Zuber[/FONT]

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Hitno!!!Problem sa modemom!!!

Koji modem je u pitanju.. Koliko se ja razumijem u modeme svo modemi sa drajverima za XP BI trebalo da rade..

navedi nam koji modem je u pitanju pa ti i pomognemo...

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Koji je modem i koji je problem ?

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

SP 2 moras da instaliras na "cist" sistem. Ako si "upgrade-ovo" sistem na SP2 koji si vec koristio neko vreme, lako se moze desiti da je to problem.

Obećava
    Učlanjen
    20.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Svi modemi, uz odgovarajuci drajver, rade sa XP-om bez problema, bez obzira na service pack

Ukoliko se modem vidi u Control Panelu pod Phone and Modem Options, onda verovatno ti nije dobro neko podesavanje ( tipa iskljucenja stiklice iz polja " Wait for dial tone... " ili ukljucenja stiklice u polju " Use dialing rules " u samoj konekciji )

Ima jos jedna stvar: pre mesec dana video sam problem u kome Genius-ov softverski modem sa Intelovim cipom nece da radi na digitalnoj centrali ciji je prvi broj 2 a radi bez problema na centrali sa brojem 5 ?!

Probaj da obrises i nanovo instaliras modem. Ako nista ne pomogne, uzmi drugi modem

Primećen član Sily (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Meni se desilo par banalnih stvari ,
    zastareli ili neodgovarajuci drajver za modem,
    kompjuter ga jednostavno ne vidi isto kod instalacije service p xp
    pa moras da ga trazis preko hardvera i okolo naokolo,
    ili ono najcesce nije ocisceno u podesavanjima wait for dial tone

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Angry Re: Hitno!!!Problem sa modemom!!!

Nikako nisam uspeo da se javim i nabavim bilo kakav modem a nisam hteo da kupim opet neki modem,imam dva komada jedan je agere taj je nekad kao pistao ali nista i komp ga nikako nije prepoznavao posletoga ,a drugi je sweex-ov ambient modem i sa neta sam skinuo drivere za njega ali nikako nisam uspeo da ih instaliram isti problem kao i sa prethodnim komp prepozna novi hardware i tu je kraj .Drivere sa narezao na cd,stavio ih na floppy ali uvek isto ono kao neodgovarajuci software i nemoze da se upotrebi hardware.Toliko znam probao sam jos nakih gluposti ali nista nije dovelo do uspeha.Usput od brata sam uzeo lucent-ov modem i on evo radi bez problema. :shock:

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Angry Re: Hitno!!!Problem sa modemom!!!

SP2 sam instalirao na cist sistem pre bilo kakvog pocetka,menjao sam slotove drugar je nosio kod sebe a neki poznanik mi je rekao da je problem u saradnji sa sp2 jer je on kao deinstalirao sp2 i instalirao sp1 i modem je proradio kod njega tj njegov modem(imao je isti problem) a glupo mi sad da ja probavam takvu akrobaciju posto sam relativno pocetnik a marfi mi zagorcava zivot tj ako postoji i najmanja sansa da krene naopako krenuce!!!

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Pa i ti probaj da uninstaliras SP2 i vidi da li ce ti raditi modem,bar to nije problem,ako ne bude do toga samo ga vrati(mislim na SP2).

Obećava
    Učlanjen
    20.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Sasa Zuber
    Nikako nisam uspeo da se javim i nabavim bilo kakav modem a nisam hteo da kupim opet neki modem,imam dva komada jedan je agere taj je nekad kao pistao ali nista i komp ga nikako nije prepoznavao posletoga ,a drugi je sweex-ov ambient modem i sa neta sam skinuo drivere za njega ali nikako nisam uspeo da ih instaliram isti problem kao i sa prethodnim komp prepozna novi hardware i tu je kraj .Drivere sa narezao na cd,stavio ih na floppy ali uvek isto ono kao neodgovarajuci software i nemoze da se upotrebi hardware.Toliko znam probao sam jos nakih gluposti ali nista nije dovelo do uspeha.Usput od brata sam uzeo lucent-ov modem i on evo radi bez problema. :shock:
    Agere je u stvari Lucent, ako taj Lucent kog imas radi trebalo bi i Agere da radi
    Sweex-ovi modemi su sa Intelovim cipovima i to u principu radi, samo sam jedared video nekompatibilnost Geniusovog modema ( sa Intel cipom ) sa telefonskom centralom.
    Najverovatnije je da ipak, iako si skidao drajver, nisi skinuo odgovarajuci, a to sa SP2 i SP1 nema nikakve veze , bar ja tako mislim. Ukoliko imas odgovarajuci drajver, sasvim je svejedno koji SP imas, tako da se ne mlatis da reinstaliras windows, nije u tome problem

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

sweex ima cudnne drajvere. Ja sam naleteo na nekoliko sweex internih modema i ni jednom cd koji je dobijen uz modem nije mao odgovarajuce drajvere.
    Ne znam koliko si upoznat ali za modem moras da budes jaaaako oprezan u vezi drajvera i moras sa cipa da prepises oznake tvog modema i bas za njega da nadjes drajver jer ako se oznake ne poklapaju drajver nece raditi.
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Re: Hitno!!!Problem sa modemom!!!

Uzmi neki sa Intelovim chisetom 536EP ( ili 82536). Taj provereno radi sa SP2. Samo, drugar iz jednog servisa mi reche da najmanje reklamacija imaju na modeme sa Conexant-ovim chipsetom. Ko ce ga znati...

Početnik Big Daddy (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ja imam taj 536EP (Sweex Hardware). Izmenjao sam mali vagon drajvera, a o cackanju po opcijama da ne pricam. Al on nece brze od 31,2Kbps (ustvari svaki 100-ti put ide na 48Kbps, i ima razlike). Probao sam i neke programe za testiranje modema, kao sve ok. Onda reko da nije tel linija. Odnesem komp kod komsije koji ima isti modem (samo Software) i koji ide na 52Kbps. Al opet isto. Valjda ga mrzi da radi brze .

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Zasto ne uzmes Lucent-ov koristim godinama i nikad mi nije pravio problem, godisnje bar 3-4 puta radim reinstalaciju i uvek stavim SP2
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

lucent i ja savetujem.
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Re: Hitno!!!Problem sa modemom!!!

Citat Original postavio Big Daddy
    Ja imam taj 536EP (Sweex Hardware). Izmenjao sam mali vagon drajvera, a o cackanju po opcijama da ne pricam. Al on nece brze od 31,2Kbps (ustvari svaki 100-ti put ide na 48Kbps, i ima razlike). Probao sam i neke programe za testiranje modema, kao sve ok. Onda reko da nije tel linija. Odnesem komp kod komsije koji ima isti modem (samo Software) i koji ide na 52Kbps. Al opet isto. Valjda ga mrzi da radi brze .
    Ja imam 536EP, ali DTK, tako da mislim da nije problem u Intelu (chipset), vec u SWEEX-u! I samo da napomenem, taj modem nije hardverski, iako to pishe na kutiji. Danas su jako retki 100% hardverski modemi, i pretezno su eksterni.

Slične teme

1. Problem s Modemom
    Autor QuickTime u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.08.2006., 18:29
  2. problem sa modemom
    Autor dzorz u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.02.2006., 19:53
  3. PROBLEM SA MODEMOM
    Autor dejance u forumu Hardver
    Odgovora: 10