Flash DataGrid i komuniakcija sa serverom
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Flash DataGrid i komuniakcija sa serverom

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Flash DataGrid i komuniakcija sa serverom

Ima jedan problem, koji ne mogu da resim u vezi DataGrid.
    U jednom od radova, imam dataGrid, koji komunicira sa serverom. Na klik dugmeta, konektujem se na server, tamo jedan EXE prihvata zahtev, otvori bazu podataka, pronadje sve podatke za zadati parametar koji sam poslao, vrati teb podatke i oni se perfektno izlistaju u dataGrid.
    Problem je sto iz nekog razloga, Flash (ili sama ekstenzija dataGrid), ne umeju da kazu nesto poput "ok, primio podatke, izlistao, sad mogu da ponovim slanje parametra i da izlistam nove podatke"
    To se manifiestuje tako sto je u sistem tray jos uvek ona recenica "Transfering data from blablabla...." Ako u tom momentu, pokusam da ponovi kliknem na dugme za novu konekciju (sa novim parametrom), EXE na server ne odgovara (poruka "Waiting for server..." u nedogled).
    To je verovatno zbog toga jer je Flash dataGrid otvorio konekciju ali je nije zatvorio nakon primanja podataka. Ako predjem na neku drugu stranu iz browsera (Google na primer), pa se vratim na Flash stranu, tastrana se naravnio ponovo ucita, i onda je sve ok, mogu da naupunim dataGrid sa novim podacima.

Ono sto mene buni je da dataGrid ne ume da kaze "dosta je, imam sve sto treba"
    Poksao sam cak i da poslednji podatak od svih primljenih sa servera, napravim kao posebno, naprimer "GOTOVO" i kad to dataGrid nadje, da kaze - "e sad je stvarno kraj podataka" i da oslobodi vezu sa serverom.

Obisao sam ceo internet, pa pomislih,, mozda neko ima resenje za ovo? Nigde nema nista o tome. Ili jemozda problem sa lose napisanom dataGrid ekstenzijom? Jer, ako to isto radim ali sam unosim podatke, znaci ne konektujem se na server, sve radi kako valja.

Koristim vlastiti server, gde rade mnoge internet based aplikacije, ali nikadnisam upotrebljavao dataGrid do sada.... Server je dakle ispravno podesen i nema potrebe za bilo cim u tom smislu. Flash kao takav i ekstenzija dataGrid me zezaju.
    Danas cu pokusati i razmestanje dataGrid po razlicitim nivoima u FLA pa da vidim, ali generalno ne mogu da se otkacim sa servera jednom kad dataGriid primi podatke.

Ne mogu da nadjem ni neku funkciju ili metod koji bi eksplicitno prekinuo konekciju sa serverom, da li neko zna za to mozda.? Napominjem da nisam pocetnik u Action Scriptu, ali jednostavno ne mogu dalje.

Ima li neko ideju?

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Flash DataGrid i komuniakcija sa serverom

Jedini mogu da ti daj pretlog da potrazis odgovor na www.dizajnzona.com jel tamo ima pravih strucnjaka sto se tice AS ili bilo kakvih server scriptinga.
    Puno srece i pozz

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Flash DataGrid i komuniakcija sa serverom

Hvala ti, pokusacu tamo....

Slične teme

1. Sta je to sa AVG serverom???
    Autor thebeast u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 07.02.2009., 13:15
  2. 3 Pitanja u vezi Flash-a, Flash-a i opet Flash-a?
    Autor djix u forumu Web dizajn
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.09.2005., 13:02
  3. sta se desava sa krst. serverom ??
    Autor ch1zra u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.02.2005., 14:03
  4. Kontrola DataGrid u C#.NETu
    Autor *milica* u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.04.2004., 11:18
  5. Sta je bre sa ovim forum-serverom?