Nesnosna buka iz kucista

bojance

Zainteresovan član
Poruka
265
Pre koji dan sam zamenuo ventilator u napajanju,misleci da cu time smanjiti nesnosnu buku koja dolazi iz kucista.Naime,kada upalim komp odmah se cuje buka.Misleci da buku proizvodi vent u napajanju,zamenuo sam ga ali buka je ponovo dolazila.Onda sam konstantovao da tu buku proizvodi vent na procesoru (procesor je star,radi na 300 Mhz).Da li bi njega mogao za zamenim kao i svaki drugi vent?Da li bi mogao da mu otkacim dovod struje,pa da onda procesor nema svoje hladjenje,buduci da je on star i slab?Da li je takav vent skup,i kako ga mogu zameniti,jer buka stvarno nervira i iritira.
 
procesor bez hladjenja ma kako star bio je jako zanimljiva avantura :)

Ne bi ti preporucio da sam mjenjas, osim ako nemas alat, jer meni je jednom ostao citav gornji sloj procesora u ruci, a donji na plochi, prilikom mjenjanja ventilatora
 
prilicno je tesko naci coolere za tako stare mashine.... probaj da samo zamenis ventilator sa nekim ventilatorom sa modernijih graf. kartica npr... inache ceo cooler da menjas je.... ne znam... pozovi firme koje prodaju polovne kompove mozda oni imaju neki sa neke crknute mashine...
 
Evo jednostavnog resenja:

1. Dnevna varijanta: Prikljuci kompjuter na neki jak muzicki stub i odvrni muziku do daske, pa nek zvrnda ventilator kolko hoce :-)
2. Nocna varijanta: uzmi one Philipsove pilotske slusalice, natakni na glavu i uzivaj :)
 
Mozes li da smanjis broj obrtaja ventilatora?Bios ili neki program koji si dobio uz plocu.
Ubaci dodatne ventilatore u kuciste koji ce ti napraviti lepu promaju pa ti VALJDA quler procesora nece raditi na velikim obrtajima.
 
@svitac85
pitanje je gde ce naci kuler za matori proc.

nego, ti ga lepo ocisti, kako su ti vec rekli i podmazi ga uljem za podmazivanje masinica za brijanje/sisanje ili sivacih masina. Nemam pojma gde to mozes da radis, ali to garantovano umanjuje buku i 'preporadja' kuler.
 
u svakom slucaju, posalji mu PP sa imenom i adresom te firme, posto je valjda jvno reklamiranje zabranjeno...
ali, bolje da pokusa da ga pre toga ocisti i podmaze saonim uljem (a ne sa recimo WD40) koji mnogi preporucuju pada vidi sta ce biti. Kao sto sam napisao, meni je do preporodilo kuler na tom P1. Inace, to je bio Intel mmx koji je i bez kulera jednom radio 2-3 dana, dok ja nisam otkrio da ne radi...posle sam ga hladio tako sto sam nabio ventilator u kuciste (da, pravi veliki ventilator :))
 

Back
Top