Imam problem sa konektovanjem.

spirit_face

Početnik
Poruka
7
Ovako: u konfiguraciji imam lucentov agere modem, kada sam prvi put pokusao da se konektujem uspeo sam ali nije bilo protoka. Pretpostavio sam da je do provajdera, pa sam isprobao nekoliko nasih provajdera, prvo b92, pa sezampro, pa eunet, pa cak i pa vrucih 041 linija, ali rezultat je bio isti. Posle toga sam konstatovao da je verovatno problem u modemu, pa sam uzeo jos tri modema da probam: lucentov win modem, stariji rockvelov modem, i konksantov modem, medjutim na moje iznenadjenje nista se nije promenilo ni sa jednim od ovih modema bez obzira na koji od 4 pci slota ih stavio. Nije problem ni u drajverima jer sam za sve modeme koristio po nekoliko drajvera koji su se na drugom racunaru ponasali sasvim normalno. inace svi modemi su ispravne, a i konekcije (isprobao sam ih na drugom racunaru i rade sasvim dobro). Ostalo je na tome, cuo sam da je moguce da je problem u operativno sistemu, ali ne i kako da ga popravim, osm da formatiram hdd i ponovo instaliram OS. Molim vas pomozite mi ili me bar uputite na neko mesto gde bi mogao da se bolje informisem o problemu. Unapred hvala.
 
neki win modemi mogu da rade iskljucivo na slotu 1 a na drugim nece .Zasto nemam pojma ali iz iskustva to govorim da je to tacno.
drugo. Mozda ti je losa centrala. JA uvek kad instaliram modem pre nego sto pokusam da se konektujem napravim konekciju na moj mobilni i ako on zazvoni znaci da je sve ok i ako ne mozes da uspostavis vezu sa provajderom onda je to vec problem koji treba da resis sa provajderom.
Jednom sam naleteo na zanimljiv problem. Jedan modem je hteo normalno da radi i da se kaci na sve provajdere osim na beotel. Posle 2 dana razgovora sa tehnickom podrskom (to je bilo pre nekih 5 godina mozda su se od tada popravili ali su onda bili ocajni do te mere da sam ih ja ucio neke stvari) i naravno nikakvog uspeha ukapirao sam da je problem u drajverima koji nece da rade iskljucivo na beotelu i ako na primer na sezamu su hteli i onda sam promenio drajvere i proradio je i beotel.
 

Back
Top