Резултати гласања на тему - Мртва природа-

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Moghrion

Veoma poznat
Poruka
12.703
Како се по наслову наслућује, следе резултати протеклог гласања .

63 поена
фотографија 4

Nina

57 поена
фотографија 5

Moghrion

44 поена
фотографија 3

vučji čopor

17 поена
фотографија 1
Minnie*

10 поена
фотографија 6
Lunja L

9 поена
фотографија 2
dive

1


2


3


4


5


6

Честитам и хвала
 
Па, по ком се то основу лежаљка не квалификује као мотив за мртву природу?

Мени је стаклена јабука у кадру, Вучјем секира... природа се у овом контексту односи на природно стање објекта, на статичност и место у простору, на сам простор у којем је објекат и на светло и начин на који, поменути, реагује с њим...
 
Честитке:vatromet::vatromet:

Захвалност:hvala:

Искрено сам се зачудио да се за тему такмичења поставља редовна тема која је иначе доста посећења и на којој велики број људи учествује. Довољно је погледати колико је фотографија на тој теми .
Блајби нам сада, пост фестум, прича о неким својим мотивима за постављање такмичења, а то ми се не свиђа.
Не бих волео да се и ова тема заражује оном атмосфером која влада на неким другим подфорумима, нарочито на политици.
Овде стварно нема никаквог разлога за тако страсне поделе или конкурентске односе.
За све:heart:
:bye:
 
Искрено сам се зачудио да се за тему такмичења поставља редовна тема која је иначе доста посећења и на којој велики број људи учествује.

Ja sam dve s redovne teme prepoznala u startu :)
I dive, kacila je ranije na nekoj drugoj temi ovu ili bas slicnu.

Cestitke za sve :ok:
 
Ja sam dve s redovne teme prepoznala u startu :)
I dive, kacila je ranije na nekoj drugoj temi ovu ili bas slicnu.

Cestitke za sve :ok:

То је управо и била моја примедба и резерва према овом такмичењу.
Сматрао сам да се људи троше на редовној теми и да нема потребе да исту теме стављамо и за такмичење.:):bye:
 
Da ovo je tacno, ako dupliras teme onda pravis podlogu i za dupliranje slika, pa se prepozna i autor i onda nemas ispravno takmicenje

Мени је акценат више био на чињеници да се тако учесницима значајно смањује могућност избора за соптвене фотографије, али и ово о чему говориш стоји. Мада у условима за такмичење јасно стоји да је понављање фотографија недозвољено.
 
Мени је акценат више био на чињеници да се тако учесницима значајно смањује могућност избора за соптвене фотографије, али и ово о чему говориш стоји. Мада у условима за такмичење јасно стоји да је понављање фотографија недозвољено.

Razumemo se...ja sam na tvoje samo dodala i ono
Pa jeste ponavljanje zabranjeno ali ako imas seriju slicnih pa kacis odatle onda moze da se provali, to bukvalno nije ponovljena fotka ali je ista serija, sta kao razlika drugi ugao, bezveze

Ja sam licno imala kocnice za par takmicenja jer sam na redovnim temama kacila slicne iz tih serijala....i onda se javlja problem mogucnosti da neko provali i glasa ili ne glasa za mene zato...i tako odustanem
Mislim nije to neki problem, jaka stvar sto ne okacim za takmicenje, nije kao da je bitno....nego pominjem to kao konkretan primer da se mnogo ponavlja
Nije tesko proguglati dva minut i naci inspiraciju za temu
 
Ne mora cak ni da bude ista fotka, ako pratis redovnu temu velike su sanse da prepoznas autora :)
No, u sustini zato se svaki fotograf i bori :lol:

U da to tek :lol:
Moghriona provalim na keca :zcepanje: ostale manje al izvinjavam se u njegove radove sam se udubljivala, prostije receno kad imam vremena smekam mu istorijat kacenja, svidZa mi se
Pocela sam i tebe da provaljujem od kad sam ti gledala one radove
I ko zna koga cu ubuduce samo da iscackam istorijat pojedinaca
Al to nije problem uopste, cak je i cilj svakog umetnika, to je pozitivno
 
Ninina fotka bila bi lepša još da je u bojama 70's

Нина је направила добру фотографију, мислим да бисмо то рекли и да је уопште није обрађивала. Овако је то пример шта се може, ако имаш добар материјал.
Ово је иначе тема која те просто вуче на истраживање ликовности.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top