Nec 3540 Problem
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Nec 3540 Problem

Zainteresovan član tiberije (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Nec 3540 Problem

Uzeo sam pre par dana ovaj DVD-R, juce sam narezao dva dvd filma (pomocu DVD clona su smanjeni na po 2GB) na disk. Rezano je u Neru sa opcijom Make data disk sto je neophodno kako bi se narezalo vise filmova. Sad problem je u tome sto u mom DVD rezacu kao i u par drugih (Pionirovih) ne prepoznaje disk kao da disk nije unutra. Medjutim na dva DVD citaca radi sasvim normalno (na Asusu i Sony-ju). Sad se pitam da li je moguce da je ovo samo izuzetak i da sam lose narezao ovaj disk (mad ga cita bez problema u DVD citacima). Da li je moguce da je do greske doslo jer mi je prilikom rezanja bio ukljucen Winamp kao i neka mala igra. Pitam se da li bi ASUS bio bolja varijanta jer pretpostavljam da je manje osetljiv od NEC-a i da je rezanje sigurnije. Jer ovo mi bas nista nije jasno kako je moguce da DVD rezaci ne registruju disk a Citaci da.

Obećava
    Učlanjen
    20.02.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Nec 3540 Problem

Vrlo zanimljivo
    Ipak, nista ti ne garantuje da ako uzmes ASUS -ov rezac neces imati slicnih problema, pogotovo ako uz rezanje jos igras Morhuhn-e :-)

Probaj da ponovis rezanje na nekom malo boljem DVD disku, koristi Nero i snimaj na nizim brzinama. Ukoliko ponovo ima problema, zameni rezac, mozda ti se pogodio los komad

Zainteresovan član Profesionalac (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

ISO format ne podržava fajlove veće od 1 GB, tako da ukoliko si narezao DVD u ovom formatu, možda je to uzrok tvog problema... Ništa drugo mi ne pada na pamet.

Ističe se Zool (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Unhappy Re: Nec 3540 Problem

ja imam NEC ND3500 AG i reze pun DVD(doduse losijeg kvaliteta)22-23 minuta!Iskljucim sve nebitne procese u taskMGR-u ali opet isto!sta je uzrok i jos jedno pitanje :da li podrzava citanje DL medija?
    Poslednji put ažurirao/la Zool : 18.10.2005. u 20:01 Razlog: greska u nazivu
    AMD Athlon 64 3000+ s754;Kingston 512 MB;MSI GeForce 6600 VIVO AGP 8X;MSI K8T Neo s754;Maxtor 200GB;NEC DVD-RW 3500AG;Chieftec 350W;Philips 190S5 TFT 19"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Zool
    ja imam NEC ND3500 AG i reze pun DVD(doduse losijeg kvaliteta)22-23 minuta!Iskljucim sve nebitne procese u taskMGR-u ali opet isto!sta je uzrok i jos jedno pitanje :da li podrzava citanje DL medija?
    Kojom brzinom rezes taj tvoj disk? (1x, 2x, 4x, 8x, 12x, 16x)?
    NEC ND3500 AG podrzava i rezanje i citanje DL medija!

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Re: Nec 3540 Problem

Citat Original postavio tiberije
    Uzeo sam pre par dana ovaj DVD-R, juce sam narezao dva dvd filma (pomocu DVD clona su smanjeni na po 2GB) na disk. Rezano je u Neru sa opcijom Make data disk sto je neophodno kako bi se narezalo vise filmova. Sad problem je u tome sto u mom DVD rezacu kao i u par drugih (Pionirovih) ne prepoznaje disk kao da disk nije unutra. Medjutim na dva DVD citaca radi sasvim normalno (na Asusu i Sony-ju). Sad se pitam da li je moguce da je ovo samo izuzetak i da sam lose narezao ovaj disk (mad ga cita bez problema u DVD citacima). Da li je moguce da je do greske doslo jer mi je prilikom rezanja bio ukljucen Winamp kao i neka mala igra. Pitam se da li bi ASUS bio bolja varijanta jer pretpostavljam da je manje osetljiv od NEC-a i da je rezanje sigurnije. Jer ovo mi bas nista nije jasno kako je moguce da DVD rezaci ne registruju disk a Citaci da.
    Није проблем у резачу него униси подесио брзину читања!
    Укратко читач препознаје брзину читања 8* а код резача мораш сам да је подесиш!

Slične teme

1. Problem sa Flash playerom ili moguci Java problem.
    Autor Psyduck u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.01.2009., 11:52
  2. problem sa boot-ovima - GRUB4DOS problem
    Autor twix u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09.12.2008., 20:53
  3. DVDRW NEC 3540 usporio rezanje
    Autor Bosko u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.02.2006., 22:15
  4. problem - komp mi radi usporeno - problem