Kalibracija baterije???

gost 370773

Zainteresovan član
Poruka
279
Zdravo kako uraditi kalibraciju baterije jer imam novi telefon a ujedno i bateriju baterija a verovatno i telefon proizveli su se u septembru 2014 godine ija sam kupio telefon tu negde u oktobru . Nisam ga koristio puno udjem malo na facebook preko chrome malo vidim clash i sl. Nema mnogo apk samo one osnovne koje su potrebne za you tube chrome i sl. A i takodje imam onemogucene pola googleovih apk od googla imam samo chrome gmail i youtube google igre i google play usluge. To ne uzima mnogo sigurno. Osvetljenje na minimum gasim ekran kad mi ne treba tako i wifi blutut i sl. Da skratim pricu pridrzavam se svih saveta o cuvanju baterije. Nije mi root-ovan telefon. Nesto sam cito da jedan programcic sistematski i on prati punjenje praznjenje i uopste rad baterije . Ali valjda kad se nakupi previse memorije ILI kad se updatuje ROM onda valjda ostaje od starog ROM-a stastistika i da bi to trebalo obrisat to je lakse kod telefona bez root-a jer samo obrises taj fajl. Ovo sam naso na nekom sajtu uradio sam sve samo jos da ga ispraznim i napunim do kraja "



Postoji i drugi način kalibracije. Sve što treba da učinite je da napunite telefon do kraja, zatim da raskačite telefon sa punjača i isključite ga.

Kada se telefon isključi ponovo ga povežite sa punjačem i pustite ga da se ponovo napuni do 100%

Kada LED indikator pokaže da je telefon u potpunosti pun, tada raskačite telefon i uključite ga. Kada se telefon startuje neophodno je da podesite da se ekran ne gasi uopšte, potom da telefon ponovo prikačite na punjač i ostavite ga da se napuni do kraja.

Kada se opet telefon napuni do kraja raskačite ga sa punjača i koristite ga sve dok se telefon ne isključi sam. Po totalnom pražnjenju telefona trebate da ponovo odjednom napunite telefon do 100% kako bi ste pravilno kalibrisali svoju bateriju."
Ovako su oni napisali ,a mene zanima da li to stvarno radi????
P.S. Postoji li ovde neki IT inzenjer i sl. :-D (mozda cu ja ici na IT)
 
Zauzetost memorije i BT/wifi angažovanost utiču na baterijau u promenjivom ritmu i tu nema mnogo prostora za filozofiranje jer je to stvarna situacija, potreba. Na mom starom telefonu (rutovan) postojala je procedura određivanja tačke kad telefon prijavljuje početak problema sa baterijom. Znači nikakvi programi već samo malo bolje poznavanje telefona a tu nam je zato XDA-developers...verovatno neko ima drugih iskustava pa neka to podeli sa nama za opšte dobro
 
Ne koriste svi androide

Kalibracija se vrsi tako sto se na 3-4 meseca telefon /smart skroz isprazni i potom ostavi na punjacu 8-12 sati ,ali mora biti ugasen....


Ja praktikujem punjenje tako sto ga dopunim po malo ,recimo pola sata ,40minuta ,retko kada dopunjavam do kraja ,i to je najbolje za bateriju ,i odlicno drzi...

- - - - - - - - - -

Za duze trajanje baterije koristim tamne teme ,postavim na power save,iskljucujem bluetooth ,wi fi ,na pretrazivacu postavim u night mode ,kada sam u prostoriji gde je slabije osvetljeno ....i dosta dugo moze da drzi ,,,i koristim original punjac ,nikako brze punjace koji ostete bateriju ,pa se za mesec dana naduva

- - - - - - - - - -

I primetio sam da od kada dopunjavam telefon po malo ,baterija do kraja ,umesto 2 sata ,moze za sat vremena da se napuni skroz ,,,mada to retko praktikujem ,i to sa originalnim punjacem ,eto cak skracuje i vreme punjenja ...kada se pomalo dopunjava
 

Back
Top