Preciziranje vremena događaja u solarnom horoskopu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: Preciziranje vremena događaja u solarnom horoskopu

Aktivan član Neptunijanka (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    Žensko
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    76

Lightbulb Preciziranje vremena događaja u solarnom horoskopu

Hajde malo da se pozabavimo ozbiljnim temama. Poziv astrolozima! Koju metodu koristite u solarnom horoskopu kada treba precizirati vreme desavanja nekog dogadjaja koji ocekujemo? Na primer znam za onu varijantu po Knjizi o solarnom sto su izdale decije novine, gde se solar deli na polusolar i cetvrt solare da bi se odredio kvartal godine kada ce se dogadjaj desiti. U jednoj drugoj knjizi se spominje pomeranje ose MC- a , sto mi nije bilo bas jasno. KAKO VI ODREDJUJETE KADA CE SE PRECIZNIJE DOGADJAJ KOJI SMO KONSTATOVALI, DESITI, JER JE IPAK PERIOD OD 12 MESECI SIROK POJAM ?

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano Re: Solarni horoskop

Ja iskreno receno nemam pojma, ali bih volela da mi ukratko objasnis tu metodu podele na polusolar ako te ne mrzi...posle toga cu, nadam se, sama ukapirati semu za cetvrtsolar...
    Unapred hvala.

Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    Žensko
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano Polu solar i cetvr solari

[I]Metoda je takva da se sunce postavi tacno 180 stepeni od natalnog (solarnog), ali tacno stepen , minut i sekund. Vreme koje dobijes je opet ascedent. To je naj lakse da uradis uz pomoc programa, jednostavno dosetas sunce na poziciji preko puta, kao kada rektifikujes horoskop. Na primer sunce ti je na 12 step. rak , a u polu solaru je polu solaru je na 12 step Jarca. Cetvrt solar: dosetas Sunce na prvu kvadraturu sa solarnim, na 12 vage,tako da dodju na 90 stepeni. I zadnja cetvrt je kada Sunce dosetas na 90 stepeni od pocicije polu solara, znaci na 12 step ovna. Ovo je primer.
    Tako vidis u kom kvartalu godine ce se desiti ono sto je prikazano u solaru. Svaki od ova 4 horoskopa govore o prvih tri meseca od tog perioda. S' tim da je solar i za celu godinu a uze za prva tri meseca ako se dogadjaj ne prikaze u narednim kvartalima. polu solar za drugu polovinu solarne godine a uze za prva 3 meseca od pocetka druge polovine.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

E, hvala ti puno, izvini sto se tek sad javljam, nisam ovih dana posecivala forum.

Početnik jaca t (avatar)
    Učlanjen
    16.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano solarni horoskop

Negde sam procitala da se solarnim horoskopom moze odrediti tacan dan nekog dogadjaja .Ako je neko raspolozen da mi objasni.......tnx

Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    Žensko
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano Re: solarni horoskop

Citat Original postavio jaca t
    Negde sam procitala da se solarnim horoskopom moze odrediti tacan dan nekog dogadjaja .Ako je neko raspolozen da mi objasni.......tnx

Koleginica kaze da funkcionise varijanta koja lici na primarne direkcije 1 stepen 1 god. S'tim da u solaru ona radi po varijanti 1 stepen 1 mesec od rodjendana!

Druga kleginica kaze da funkcionise da se svaka kuca podeli na dvanaest jednakih delova ( 12 meseci) I u koji deo polja - u koji mesec mesec pada doticna planeta u tom mesecu se radnja desava. Na primer Venera tacno na sredini nekog polja govori o 6 -om mesecu posle rodjendana ali moze se i preciznije izracunati ako imas zivaca da rasclanjujes delice polja solara!

Ja nisam narocito proverila ni jednu ni drrugu metodu ali mi se u proslom solaru kada sam Veneru ( koja je bila vladar X polja ) u solaru pomerila za 8 stepeni, zasla je u ugaonu kucu IV polje solara i tada sam se zaposlila, 8 meseci od mog rodjendana a sestra bliznakinja je zbog klasicnog znacenja venere u istom mesecu usla u vezu!

Pa istrazujte!

Početnik jj11 (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Neptunijanka
    Koleginica kaze da funkcionise varijanta koja lici na primarne direkcije 1 stepen 1 god. S'tim da u solaru ona radi po varijanti 1 stepen 1 mesec od rodjendana!

Druga kleginica kaze da funkcionise da se svaka kuca podeli na dvanaest jednakih delova ( 12 meseci) I u koji deo polja - u koji mesec mesec pada doticna planeta u tom mesecu se radnja desava. Na primer Venera tacno na sredini nekog polja govori o 6 -om mesecu posle rodjendana ali moze se i preciznije izracunati ako imas zivaca da rasclanjujes delice polja solara!

Ja nisam narocito proverila ni jednu ni drrugu metodu ali mi se u proslom solaru kada sam Veneru ( koja je bila vladar X polja ) u solaru pomerila za 8 stepeni, zasla je u ugaonu kucu IV polje solara i tada sam se zaposlila, 8 meseci od mog rodjendana a sestra bliznakinja je zbog klasicnog znacenja venere u istom mesecu usla u vezu!

Pa istrazujte!
    jel to znaci da solarni horoskop treba tumaciti kao zaseban ili treba gledati samo aspekte izmedju polozaja natalnih planeta koji prave aspekte sa planetama u solaru
    molim Vas objasnite malo

Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    Žensko
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    76

Konkretno ova metoda koju sam spomenula se zasniva na timacenju kao zasebnoj celini!

Ističe se sibirska (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    70

Odgovorno tvrdim da u horoskopu NEMA ŠANSE da se odredi tačan događaj, već samo mogućnosti, sklonosti, slabosti, talenti, predispozicije... Može pouzdano da znate kakvi ste, kakav vam je partner potreban, zašta ste predodređeni, sklonosti bolestima itd... Jedan horoskop se može tumačiti na milion načina (na milion pravaca-čitaj dalje), zato je veoma bitno da se astrolog ne pravi vidovit, već su neophodne informacije o vašoj prošlosti da bi se moglo znati u kom se pravcu koji aspekt razvija.

Zainteresovan član soljamoja (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Solarni horoskop

Sta u solarnom horoskopu ukazuje da ce te se u narednoj godini Dobro provoditi ... ili hodati po trnju?

Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    Žensko
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    76

Kao i u natalnom horoskopu mora se sve uzeti u obzir po malo. Nema crno ili belo! Pravilo je da kada se u solaru pojave isti aspekti sa planetama koje imas i u natalu , te godine ce to zaziveti! Ako je nesto sto je dobro u natalu, dobro polozena venera ili neki njen dobar aspekt , pa se to ponovi u solaru, te godine mozes ocekivati pozitivne dogadjaje. Sa druge strane ako u solaru nema mnogo ugaonih planeta godina moze biti bezvezna. Ne narocito sa desavanjima!

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

... kao i jos stosta. Ne znam da li te je nesto konkretno zanimalo, ili ... O tome su napisani tekstovi i tekstovi, knjige i knjige ... Ne da se bas svesti na nekoliko redova.

Učlanjen
    16.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Konkretno, sad mi je u solaru mesec u lavu u 11 kuci, a u natalu u skorpiji u 3 kuci ... sta to moze da donese? Ja sam inace vodolija/lav

Iskusan DjuraMornar (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    107

Kazu da se kod solara gledaju konjukcije kao i opozicije ponekad...vazan je asc i gde je polozeno sunce kao i da li su negde u nekoj kuci planete grupisane...

Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    Žensko
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    76

Citat Original postavio Elle_77
    ... kao i jos stosta. Ne znam da li te je nesto konkretno zanimalo, ili ... O tome su napisani tekstovi i tekstovi, knjige i knjige ... Ne da se bas svesti na nekoliko redova.
    Ma vec je bila jedna tema o solaru ovde na krsti. Ubili smo se radeci na njoj a sad jovo na novo, ajde bre :mad:

Učlanjen
    16.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Ja sam se skoro registrovala i stvarno ne znam gde je ta tema .. uputi nas ako znas ... hvala sto si komentarisala i pomogla, ali nista nije obavezno, znas ... mozes i da iskuliras pozz

Iskusan DjuraMornar (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    107

Ako se kod Solara poklopi asc kao i kod natala...( dozvoljen orbis 2) ta godina ce biti izuzetno vazna za osobu...
    Gledaj gde je sunce ,tj. u kojoj tvojoj natalnoj kuci...takodje vazno...i kao sto sam rekla gde su planete grupisane..takodje gledaj MC...u kojoj je natalnoj kuci....to ce isto kao Sunce pokazati sta ce obeleziti tu godinu....
    najvaznije..pogledaj kakve aspekte i da li uopste pravi planeta iz solara sa nekom iz natala...
    Eto toliko za pocetak...
    Najvaznije su direkcije-progresije....tranziti...pa tek na kraju solar ,kao neka krajnja slika...

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Citat Original postavio soljamoja
    Konkretno, sad mi je u solaru mesec u lavu u 11 kuci, a u natalu u skorpiji u 3 kuci ... sta to moze da donese? Ja sam inace vodolija/lav
    Ako vec gledamo solar, konkretno - onda bi trebalo da ga gledamo celog uzimajuci u obzir sve faktore, kao i poredjenje sa natalnim ... Tako da se, nazalost, na osnovu ovog sto si napisala, nista ili gotovo nista konkretno ne moze reci.

Sustinu je vec rekla Djura M..., ako je solar u pitanju polazimo od polozaja Sunca u tom horoskopu, pa posle sve ostalo. Takodje je jako bitno u koju natalnu kucu pada Asc solara. Itd, itd ... kazem, ne moze sve u 3 recenice.

Početnik danicheli (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: SOLARNI

Šta bi trebalo da bude kada ti je mars otišao u solarnom u devetu kuću koja je natalno praza sa početkom ovna, a završava se u biku?
    U konjukciji sa MC i Kironom solarnim mi je solarni mars? Inače sve kuće su na svojim natalnim mestima.
    Jer mi je Saturnov povratak se završio ove godine u avgustu.
    Poslednji put ažurirao/la danicheli : 12.09.2007. u 00:28

Početnik
    Učlanjen
    14.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Exclamation SOLAR- skoro isti kao natal (???)

SOLARNI HOROSKOP za dolazeću godinu mi je skoro isti kao i natalni.

Negdje sam pročitala da je takva godina jako bitna.

Zna li neko nešto više o tome ?

vipcurlic nije na forumu
    Saturn - volim ga, ali bih ga rado izbrisala gumicom da ga nema :)
    Domaćin vipcurlic (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano Re: SOLAR- skoro isti kao natal (???)

Citat Original postavio kalimero10 Pogledaj poruku
    SOLARNI HOROSKOP za dolazeću godinu mi je skoro isti kao i natalni.

Negdje sam pročitala da je takva godina jako bitna.

Zna li neko nešto više o tome ?
    to se relativno cesto desava, oznacava da osoba moze da oseti kako "konce drzi u svojim rukama" i da neke stvari zavise od nje same dok je oprecno tome kad je 7 na asc, da zavisi od drugih i da ga drugi primoravaju na neke akcije koje on i ne bi hteo mozda..
    Odluke ce biti u tvojim "rukama", polozaj kuca i odnos prema svetu kao prirodan i licno ti je zbog toga bitna godina, sem Sunca koje ima isti polozaj, posmatraj vladare asc, polja, odnose i aspekte medjusobno, solar ti pokazuje gde su polja zbivanja ove godine u globalu, a odnos sa natalnim planetama ne zaboravi (posebno ako neka solarna pravi neku znacajniju konfiguraciju ili aktivira natalne planete)...

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Kad kažeš "relativno često", na koliko često misliš ?
    Ja za sebe znam da mi se desilo jednom, ali ću proveriti sve solare unazad.
    Naravno, nije ništa čudno ako je solarni Asc isti kao i natalni. :wink: Ali konkretnije šta i kako se vidi kroz sam solar i naravno natal, unapred sem ovog "bitno je" ti se ništa više @kalimero10 ne može reći - zašto, po čemu, koliko bitno.

Obećava vr4g (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

to se i ja pitam posto vidim da u solari se ne desavaju uvijek :-?

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Kako misliš, šta se ne dešava uvek ?

Obećava vr4g (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

pa et prosli godine su mi rekli kao da cu bit u drugom stanju a sve tranziti,progresiji,lunar i solar su isti aspketovli i nista se nije desilo

i sad novi solar mi kazu kao da ce mozda meni vratiti neki proslost i krajem 2008g cu ostat u drugom stanju znaci nemora da se desi....

Slične teme

1. Na SB UN tri verzije događaja u Mitrovici?
    Autor Сталкер u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.07.2010., 16:49
  2. Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 08.05.2008., 03:35
  3. ELEKCIONI CHART - karta događaja
    Autor problem_child u forumu Astrologija - stručno
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.04.2008., 13:54
  4. Verovatan sled događaja na Vecitom Derbiju
    Autor Haller u forumu Fudbal
    Odgovora: 19