Klub inženjera, tehničara i majstora

Otvaram klub za sve inženjere, tehničare, majstore, posetioce i zainteresovane; klub ti je kao kafana gde mogu neformalno da se druže, razmenjuju mišjenja, iskustva i druge stvari.

Kafe su tople i čekaju vas, a ostalo što poželite toga ima. ;)

tumblr_m1iwsjxepc1qm4rc3.jpg


Lep vikend vam želi DeL_009 :bye:


DOBRODOŠLI!!!! :heart:
O, pa hvala, hvala ... :hvala:
 
Fino, svako jutro ćemo da popijemo kafu. :D

----------------------------------------------------------------

E sad, ja radim na kompu, na numeričkim tasterima kako mi prsti brzo lete, uvek kliknem na Enter, ali mnogo brže kliknem na Del sa zapetom pa mi to strašno smeta.

Kako da rešim taster Del sa zapetom? :ceka:

delete-button-computer-keyboard-30516574.jpg
 
Ne mora tako da znači, neki malo se šale a neki su ozbiljni. Evo i ja sam ozbiljna sa pitanjem o tasteru pa čekam. :D

Pokušaću da Vam pomognem gledajući iz CH sistema.Verovatno da niste imali predmet pisanje na tastaturi,Nekada se to zvalo daktilografija,ovdi je to predmet u školi prilikom učenja nekog zanata ili u nekoj drugoj školi tako da posle godinu dana odlično kuca na tastaturi
ili piše na komp.Izgleda to fali u školstvu kod nas.Nekada je to bio univerzitet Božidar Ađžija pa popravite svoj kvalitet a možda i platu ako radite.
 
Pokušaću da Vam pomognem gledajući iz CH sistema.Verovatno da niste imali predmet pisanje na tastaturi,Nekada se to zvalo daktilografija,ovdi je to predmet u školi prilikom učenja nekog zanata ili u nekoj drugoj školi tako da posle godinu dana odlično kuca na tastaturi
ili piše na komp.Izgleda to fali u školstvu kod nas.Nekada je to bio univerzitet Božidar Ađžija pa popravite svoj kvalitet a možda i platu ako radite.

Franče, u pravu si, kod nas nemamo taj predmet i to nije obavezujući. Ja sam sama skinula neku aplikaciju za slepo kucanje i prilično uvežbala ali ne 100%. :D
-------------------------------------------------------------------------

Dobro jutro kolege i kolegenice, kako je napolju tmurno pa ajd na kaficu da nam bude lepo! :D


hqdefault.jpg
 
Franče, u pravu si, kod nas nemamo taj predmet i to nije obavezujući. Ja sam sama skinula neku aplikaciju za slepo kucanje i prilično uvežbala ali ne 100%. :D
-------------------------------------------------------------------------

Dobro jutro kolege i kolegenice, kako je napolju tmurno pa ajd na kaficu da nam bude lepo! :D


hqdefault.jpg

Ukoliko je to tačno dobar je način razmišljanja.Ostaje samo da overite to sa ocenom pa kod poslodavca za povećanje plate.
 
Svojevremeno direktor topličanke u Prokuplju dobio nazad štof iz CH.njegovi iz labartorije nisu shvatili da se u CH nemože prodati nego po Srpskom da se ne izražavam.Direktor jednog drugog preduzeća kaže da su CH p.........


Meni je slično pričala naša koja živi u Njujorku, naručili robu iz Srbije za neku meričku firmu, njen gazda joj pokazao srpski paket i našao manu, podsmevao joj se i tako vratili paket.

A ja sam slučajno u jednoj prodavnici za škart robu - cipele koje se ne primećuje mnogo, a prija mi i veoma jeftino.
 
Meni je slično pričala naša koja živi u Njujorku, naručili robu iz Srbije za neku meričku firmu, njen gazda joj pokazao srpski paket i našao manu, podsmevao joj se i tako vratili paket.

A ja sam slučajno u jednoj prodavnici za škart robu - cipele koje se ne primećuje mnogo, a prija mi i veoma jeftino.

Nije mi poznato kako je u Americi,ali ovde se traži kvalitet.Svojevremeno kada sam išao po pijacu sa sestrom ona obavezno pita pošta sir ili kajmak a mene to ne interesira neću ni besplatno ako mi nije ukus.Jednom sam obilazio jednu školu koja testira kolektore za toplu vodu.Mislim da su to radili Grci,Turci i
Bugari.To stoji na krovu 6 meseci i treba da izdrži između ostalog i grad prečnika 30mm mislim.Taj grad proizvodi jedna mašina i bombarduje po prizvodu.Zamislite da postavite to na krov zgrade a ono kroz godinu ili dve ne radi.Pa ovde i đubre nemože da se baci besplatno.Radna snaga takođe skupa da to poskida.Zato kažem da Srbija ima ogroman potencijal al ljudi ne koriste.
 
Nije mi poznato kako je u Americi,ali ovde se traži kvalitet.Svojevremeno kada sam išao po pijacu sa sestrom ona obavezno pita pošta sir ili kajmak a mene to ne interesira neću ni besplatno ako mi nije ukus.Jednom sam obilazio jednu školu koja testira kolektore za toplu vodu.Mislim da su to radili Grci,Turci i
Bugari.To stoji na krovu 6 meseci i treba da izdrži između ostalog i grad prečnika 30mm mislim.Taj grad proizvodi jedna mašina i bombarduje po prizvodu.Zamislite da postavite to na krov zgrade a ono kroz godinu ili dve ne radi.Pa ovde i đubre nemože da se baci besplatno.Radna snaga takođe skupa da to poskida.Zato kažem da Srbija ima ogroman potencijal al ljudi ne koriste.

Na Zapadu očigledno se traži kvalitet a za škart se ne prašta pa ni kad ide u reciklažu a može da izvuče novac bolje to nego ništa.
Za mašinu je potrebno redovno održavanje i mora mnogo da se gleda da bi ostala funkcionalna zato su tu tehničari, mehaničari, bravari, majstori...
Neka žena je ušla u pekaru i čula dijalog između vlasnika i radnice, vlasnik se iznervirao do plafona jer nije urađena kvota hleba zato što mu je mašina u kvaru non stop dve godine a bila je stara kad ju je kupio i nije znao da je mašina problematična i rekao je da je završio sa radnjom, prodati mašinu, odjaviti radnike i radnju. Dakle, rizik je veliki kad kupiš staru mašinu i ne znaš u kakvom je stanju, a drugo je kad kupiš novu mašinu i opet nešto ne valja a nova pa to bude nejasno, ili je tako namešteno da inženjeri izvlače novac od kupca.
Nikad se ne zna šta bi, i ne samo do mašine nego i takav je sistem u državi i to mnogo zavisi. Mnogi povratnici su pokušali nešto koliko može ali opet im ne ide sjajno.
 

Back
Top