KANADA

poluksy

Početnik
Poruka
1
Prvo pozdrav svima!!!!!!!!

Evo kakav problem imam;

zelim da se odselim za Kanadu vec duze vreme,
posto i sami vidite kakva je situacija kod nas u zemlji
(mislim da o tome ne treba mnogo pricati),
ali nisam imao uspeha.
Pokusavao sam sve i svasta,
i na kraju mi je jedino ostalo da se zenim za papire.
Znam da je to malo cudno, ali mi je dosta ljudi reklo
da je i to jedna od mogucih opcija.
Inace kako je jedna devojka ovde na forumu rekla
"ja ako bi to vec radila ne bi nikakve pare uzimala..
jedino bi uvet bio da ja time nista ne gubim".
Potpuno se slazem sa tim.

Ako ima neka devojka koja zeli i hoce da mi pomogne,
molim neka se javi na moj mail: calipso2072@yahoo.com

Unapred Zahvaljujem
Pozdrav
 
poluksy:
Prvo pozdrav svima!!!!!!!!

Evo kakav problem imam;

zelim da se odselim za Kanadu vec duze vreme,
posto i sami vidite kakva je situacija kod nas u zemlji
(mislim da o tome ne treba mnogo pricati),
ali nisam imao uspeha.
Pokusavao sam sve i svasta,
i na kraju mi je jedino ostalo da se zenim za papire.
Znam da je to malo cudno, ali mi je dosta ljudi reklo
da je i to jedna od mogucih opcija.
Inace kako je jedna devojka ovde na forumu rekla
"ja ako bi to vec radila ne bi nikakve pare uzimala..
jedino bi uvet bio da ja time nista ne gubim".
Potpuno se slazem sa tim.

Ako ima neka devojka koja zeli i hoce da mi pomogne,
molim neka se javi na moj mail: calipso2072@yahoo.com

Unapred Zahvaljujem
Pozdrav


To jeste prilicno sigurna stvar ako nadjes devojku koja ce se udati za tebe, jos ako to uradi za dzabe onda si stvarno sretnik jer je tarifa nekih CAD$ 10,000 plus imas troskove oko aplikacije i td, izadje sve oko 10,000 Eura.
Problem je u tome sto se retko ko usudjeje da ulazi u celu tu stvar iz razloga sto ta osoba za koju se ti zenis mora da potpise izjavu da ce te u naredne 3 godine sponzorisati u Kanadi, sto ce u prevodu reci, da ako nemas posao ti ne mozes od drzave da trazis pomoc vec je zena ta koja mora da te izdrzava u datom periodu. E sad, ta devojka te ne poznaje i ne zna da li je ces je ti prevariti kada dodjes u Kanadu.
Ovo napominjem jer je pre par nedellja ovakav slucaj bio u novinama ovde u Torontu, jednostavno drzava pere ruke od svega jer ima potpis te osobe koja sponzorise supruznika, sve je pravno cisto.

Ne znam gde si nasao taj oglas gde neka devojka to zeli da uradi bez nadoknade, ako je stvarno tako onda si sretnik ako je ulovis, veruj mi.
 
Delim tvoje misljenje poluksy, mene samo zanima sta si pokusavao i kako stoje stvari sa trazenjem vize...jer bih ja da idem ali u paru.
 
beba_toronto:
http://www.cic.gc.ca/english/skilled/assess/index.html

na ovom sajtu mozete da uradite test [na dnu stranice]
da biste konkurisali kao samostalni imigrant, potrebno je da imate vise od 67 bodova
i negde oko 10 000 dolara kesha.....

naravno postoje i druge opcije
ovo je pocetna strana, sa linkovima....

http://www.cic.gc.ca/english/index.html

Sve je to ok, samo ovi ljudi sto se javljaju nemaju tih famoznih 67 bodova pa traze alternativne metode ulaska u Kanadu. Nije bas lako skupiti te bodove, naravno bez vise/visoke skole , 4 godine iskustva najmanje i odlicno odradjenog IELTS testa nema ni govora o prolazu.
 
A mene zanima da li je neko uspeo da ode sa tih 67 bodova, jer ja ih imam samo su pare u pitanju, a ne bi bas da rizikujem pa da me odbiju...da prokockam lovu koju i ovako jedva mogu da nakrpim samo za prijavu.Ako pozmajmim moram da znam da cu otici sigurno,
da li je neko od vas otisao?
 
Sily:
A mene zanima da li je neko uspeo da ode sa tih 67 bodova, jer ja ih imam samo su pare u pitanju, a ne bi bas da rizikujem pa da me odbiju...da prokockam lovu koju i ovako jedva mogu da nakrpim samo za prijavu.Ako pozmajmim moram da znam da cu otici sigurno,
da li je neko od vas otisao?


Pa naravno da je prosao, ali nemoj misliti da je lako. Imas onaj link pa proveri sta se sve boduje. Pazi na IELTS test, jako ozbiljna stvar koja zahteva visemesecne pripreme bez obzira da li mislis da si dobar u engleskom.

Pa ako imas te bodove sta cekas onda.
Ti nisi izgleda ovo razumeo oko para. Ti prvo apliciras sa svom papirologijom koja je potrebna, i ta aplikacija te kosta , ako nisu nista menjali, CAD$ 500 ili USA 350 iil 380 , ne secam se.
Ako prodjes onda treba da odradis lekarski, USA$ 100, pa onda moras da uplatis landing fee od nekih blizu CAD $ 1000 i mimo toga onda na kraju kada ulazis u Kanadu treba da imas tih famoznih CAD$ 10,000 .
Znaci, ti te pare pozajmljujes u slucaju da si prosao sa bodovima tj. dobio Permanent Residency.
Naravno, kockas se samo sa tih CAD $ 500 koje dajes za aplikaciju i to je nepovratno, sve ostalo se kasnije placa ali u slucaju da si prosao. Ako si siguran da imas 67 bodova, samo napred prijatelju, sve sto mozes da izgubis je tih $ 500 ili u prevodu nekih Eura 300, mislim da nije velika suma u pitanju. Ali ako ne probas neces ni znati......

Sve u svemu, shvati sve ovo ozbiljno i pripremi sve kako treba, greske se ne prastaju.
Srecno!
 
klika:
Pa naravno da je prosao, ali nemoj misliti da je lako. Imas onaj link pa proveri sta se sve boduje. Pazi na IELTS test, jako ozbiljna stvar koja zahteva visemesecne pripreme bez obzira da li mislis da si dobar u engleskom.

Pa ako imas te bodove sta cekas onda.
Ti nisi izgleda ovo razumeo oko para. Ti prvo apliciras sa svom papirologijom koja je potrebna, i ta aplikacija te kosta , ako nisu nista menjali, CAD$ 500 ili USA 350 iil 380 , ne secam se.
Ako prodjes onda treba da odradis lekarski, USA$ 100, pa onda moras da uplatis landing fee od nekih blizu CAD $ 1000 i mimo toga onda na kraju kada ulazis u Kanadu treba da imas tih famoznih CAD$ 10,000 .
Znaci, ti te pare pozajmljujes u slucaju da si prosao sa bodovima tj. dobio Permanent Residency.
Naravno, kockas se samo sa tih CAD $ 500 koje dajes za aplikaciju i to je nepovratno, sve ostalo se kasnije placa ali u slucaju da si prosao. Ako si siguran da imas 67 bodova, samo napred prijatelju, sve sto mozes da izgubis je tih $ 500 ili u prevodu nekih Eura 300, mislim da nije velika suma u pitanju. Ali ako ne probas neces ni znati......

Sve u svemu, shvati sve ovo ozbiljno i pripremi sve kako treba, greske se ne prastaju.
Srecno!


Hvala ti na info,
znam otprilike protokol, e sad vidis ja treba da idem sa muzem koji sad treba da diplomira informatiku, pa cekam njegove bodove, inace smo par puta naleteli na one takozvane agencije koje su htele da nam uzmu lovu pa smo malo skepticni .
Da li se papiri salju u Bec ili moze i ovde?
 
Sily:
Hvala ti na info,
znam otprilike protokol, e sad vidis ja treba da idem sa muzem koji sad treba da diplomira informatiku, pa cekam njegove bodove, inace smo par puta naleteli na one takozvane agencije koje su htele da nam uzmu lovu pa smo malo skepticni .
Da li se papiri salju u Bec ili moze i ovde?

NIkakve agencije!!! Sve radite sami, sve su to prevaranti koji samo uzimaju pare. Nije nikakva filozofija popuniti aplikaciju i sam sebe izbodovati.
Ali pazi, kada se bodujes , nemoj nikada ici na maximalnu varijantu i precenjivati se jer tvoj visa officer nece sve to tako blagonaklono gledati kao ti. Znaci, probaj da budes realna u bodovanju i ako sa minimalnim bodovima u svakoj oblasti imas tih 67 onda kreni u proceduru.

Da ne idem u detalje oko bodovanja , imas sve na onom sajtu i pogledaj sve to lepo i pazljivo.
Kao sto sam rekao, ako imas fakultet i struku , koja naravno mora biti na njihovoj listi priznatih zanimanja (imas listu na sajtu) , zatim sto vise godina staza, 4 godine i vise nosi gomilu bodova, i taj famozni IELTS test je vraski bitan. Ti ces na muza dobiti ja mislim 5 bodova zbog visoke skole, ali to jos proveri na sajtu. Naravno on ne moze biti nosilac liste jer tek zavrsava skolu i nema minimum 1 godinu staza koja je nepophodna za aplikaciju.

IELTS test, dosadan sam sa tim ali to pominjem jer bez toga nema prolaza, maximum na tesu je 9 bodova koji za aplikaciju mislim nose maximalnih 16, nisam siguran. Znaci, trebalo bi da na testu imas recimo 7 bodova, to bi bilo mozda nekih 12-13 za aplikaciju. Ovo je naravno relativna stvar jer ne znam kako stojis sa ostalim bodovima.

I treba ti potvrda da nisi kaznjavana , to vadis u MUP-u. Naravno moras imati potvrde od poslodavca, gde si radila i od kada do kada. Trebaju ti ja mislim 4 slike formata pasosa za BELOM pozadinom. I mislim da je to otrpilike to.

Izboduj se sama pa vidi gde si i ostace ti samo da dodas bodove sa IELTS testa. A za to kao sto sam napomenuo, moras dobro da se spremis. Idi u Britanksi konzulat, mislim da je u Knez MIhajlovoj 8, tamo ces dobiti sve informacije oko polaganja ispita.Ili ih nazovi telefonom ako nisi is BG-a. Test se polaze svakog meseca, kosta mislim 80 funti u dinaraim, to je negde plus-minus 10 000 dinara.

I da, cela procedura se radi u Becu, ali mislim da mozes sve to da predas u BG u njihovoj ambasadi i oni ce to diplomatkom postom proslediti do Beca.

Ako misis da mozes da prodjes, moj ti je savet, sedi i uci za test! Trebace ti dosta vremena da to odradis, par meseci pretpostavljam. U medjuvremenu pripremi sve ostale papire i to je to. Kada dobijes rezultate testa videces na cemu si. Ako nemas bodove onda ponovo polazi test sve dok ne budes sigurna da imas prolaz.

Srecno!
 
Sily:
A mene zanima da li je neko uspeo da ode sa tih 67 bodova, jer ja ih imam samo su pare u pitanju, a ne bi bas da rizikujem pa da me odbiju...da prokockam lovu koju i ovako jedva mogu da nakrpim samo za prijavu.Ako pozmajmim moram da znam da cu otici sigurno,
da li je neko od vas otisao?

ne ne, ta lova je tvoja...
samo moras da dokazes da je imas...
ne dajes ti tu lovu nikom ako apliciras kao samostalni imigrant,
to je tvoje, i to unosis sa sobom u kanadu...
samo moras da je imas, da oni znaju da imas lovu kojom neko vreme mozes da izdrzavas sebe dok ne nadjes posao...
to nije za administrativne troskove, samo moras ti da imas lovu kod sebe i da im dokazes da imas...to je to....
 
beba_toronto:
ne ne, ta lova je tvoja...
samo moras da dokazes da je imas...
ne dajes ti tu lovu nikom ako apliciras kao samostalni imigrant,
to je tvoje, i to unosis sa sobom u kanadu...
samo moras da je imas, da oni znaju da imas lovu kojom neko vreme mozes da izdrzavas sebe dok ne nadjes posao...
to nije za administrativne troskove, samo moras ti da imas lovu kod sebe i da im dokazes da imas...to je to....


Ma da, ta lova je samo da se pokaze, ako je pozajmljena odmah po dolasku u Kanadu je vratis onome od koga si uzeo.
Kao sto sam pre napomenuo, sve pare koje su nepovratne, kada se dobije Permanent Residency su, application fee= CAD$ 500 , landing fee=CAD$ 975 , lekarski pregled=USA$ 100 , IELTS test= Funti 80 i avio karta u jednom pravcu, racunaj total oko Eura 1700 , manje-vise.

E sad druga je prica koliko svog novca imas kod sebe, veliki su troskovi u samom pocetku a pare brzo idu ako se ne radi. To je sada vec druga tema....
 
Ja treba da idem u Calgari preko agencije posao zagarantovan,da radim kao stolar jel ima neko ko radi tamo kao stolar,rekli su mi kad obavim sve intervjue i naravno kad dobijem radnu vizu da idem na dve godine,
 
Ja treba da idem u Calgari preko agencije posao zagarantovan,da radim kao stolar jel ima neko ko radi tamo kao stolar,rekli su mi kad obavim sve intervjue i naravno kad dobijem radnu vizu da idem na dve godine,
Jel mozes da kazes (ako nije tajna) koliko si platio toj agenciji da ti to zavrsi? Koliko je sve to sigurno?
 

Back
Top