Kancer

Neka mi objasni neko kako to funkcionise leukemija? Ovi solidni tumori su mi jasni, nastanu na nekom organu,bace metastazu na vitalnom organu koja raste,zapusi taj organ unisti ga i covek umre.Da li leukemija nastaje u samoj krvi ili u kosnoj srzi? Gde te celije vrse invaziju i na sta,sta one to razaraju? Ako nastaju u kosnoj srzi,zar to nije solidan tumor i kako ne daje metastaze, nego je to ''vodeni rak''? Ako se kosna srz zameni kako ta celija leukemije koja opstane u krvi napadne tu novu kosnu srz koja pocne da proizvodi te nenormalne celije? Taj mehanizam mi nije jasan
 
Neka mi objasni neko kako to funkcionise leukemija? Ovi solidni tumori su mi jasni, nastanu na nekom organu,bace metastazu na vitalnom organu koja raste,zapusi taj organ unisti ga i covek umre.Da li leukemija nastaje u samoj krvi ili u kosnoj srzi? Gde te celije vrse invaziju i na sta,sta one to razaraju? Ako nastaju u kosnoj srzi,zar to nije solidan tumor i kako ne daje metastaze, nego je to ''vodeni rak''? Ako se kosna srz zameni kako ta celija leukemije koja opstane u krvi napadne tu novu kosnu srz koja pocne da proizvodi te nenormalne celije? Taj mehanizam mi nije jasan

A ovo te interesuje, zasto?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Neka mi objasni neko kako to funkcionise leukemija? Ovi solidni tumori su mi jasni, nastanu na nekom organu,bace metastazu na vitalnom organu koja raste,zapusi taj organ unisti ga i covek umre.Da li leukemija nastaje u samoj krvi ili u kosnoj srzi? Gde te celije vrse invaziju i na sta,sta one to razaraju? Ako nastaju u kosnoj srzi,zar to nije solidan tumor i kako ne daje metastaze, nego je to ''vodeni rak''? Ako se kosna srz zameni kako ta celija leukemije koja opstane u krvi napadne tu novu kosnu srz koja pocne da proizvodi te nenormalne celije? Taj mehanizam mi nije jasan

Леукемије и лимфоми су малигнитети крви.
Разлика је у месту настанка.
Лимфом настаје у лимфном чвору, а леукемија у косној сржи.
Косна срж је место настанка и сазревања ћелија крви. Када дође до леукемијске трансформације лимфоцита (Б или Т), ћелије губе своју функцију, одлазе у крв незреле, измењене и узрокују све могуће тегобе спојене са имунитетом.
Метастазе свакако постоје и кад је леукемија у питању само се то зове ''леукемијска инфилтрација''.

С друге стране, лимфом може имати леукемијску фазу.

Хематопатологија је грана медицине коју тешко може лаик да разуме. Не разумеју је ни специјалисти ван хематологије и хематопатологије. :) Али мислим да сам успела да ти приближим донекле.

- - - - - - - - - -

Mene zanima koliko je opasna operacija kancer anusa

Операција ануса мање -више. Проблем је тај ситноћелијски карцином. Нажалост, прогностички врло лош.
 
Да ли је сквамозни или ситноћелијски? То су два различита малигнитета.
Препиши дијагнозу ако те не мрзи...сликај па ми пошаљи пп.

Ok poslacu

- - - - - - - - - -

Saučešće žao mi je




Piše na ph nalazu nalaz odgovara sinoćelisjkom karcinom i diferencijalno dijagnostički dolazi u obzir sitnoćelijski neuroedokrini karcinom i sitnoćelijski skvamocelarni bez orožavanja

3polipa je imala 2 je skinula a 3 mora operacijom da se skine,uzeli su uzorak i hvala bogu nigde nema metastaze
 

Prilozi

  • IMG_20170816_165124.jpg
    IMG_20170816_165124.jpg
    50,1 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
О метастазама се може говорити само ако јој је урађен скенер или магнет.
А о томе колико је болест узнапредовала (стадијум) тек након операције.
Мора да се процени дубина инвазије самог зида црева, да ли га има у лимфним нодусима и да се сними (ако није) због потенцијалних метастаза.
Тад се дефинише стадијум болести и зна се прецизно шта даље.
Прва биопсија се ради да би се знало само оквирно да ли је малигно или бенигно.
 
О метастазама се може говорити само ако јој је урађен скенер или магнет.
А о томе колико је болест узнапредовала (стадијум) тек након операције.
Мора да се процени дубина инвазије самог зида црева, да ли га има у лимфним нодусима и да се сними (ако није) због потенцијалних метастаза.
Тад се дефинише стадијум болести и зна се прецизно шта даље.
Прва биопсија се ради да би се знало само оквирно да ли је малигно или бенигно.




Sve urađeno



CT jetre i ostalih organa


Maligno je ali se nigde nije proširilo

- - - - - - - - - -

Danas je izdahnula moja supruga Zorica.
Hvala svima na podrsci posebno LikiLee!



Primi moje najiskrenije saučešće
 
Poslednja izmena:

Back
Top