Kancer

Celije raka svi imamo, ali pod cudnim okolnostima se pocinju pretvarati u zle.
I to je jedino sto su doktori otkrili u medicini.
Nema nikakve potvrde niti garancije da ce se covek izleciti.
Za brest kancer znam da mora da se posle svih tretmana pije jos 5 godina odredjena tableta svaki dam, pa posle toga , ako je pacijen preziveo, zivece dokle mu je odredjeno.

Ih, pa nije bas tako....Ko zna koliko je strucno objasnjenje sire, teze za razumeti i drugacije, a i ko zna sta oni znaju sto ne znamo ti, ja i ostali forumasi.... Kada bi nam neko napisao najstrucnije objasnjenje, mi to ne bi mogli ni da procitamo sta pise i sta znaci, a kamoli da iz toga izvedemo zakljucak.

Neki nasi lekari ovde i ne znaju sta je sve otkriveno, dokle god ne odu tamo negde preko i ne usavrsavaju se strucno.... Tek onda i oni po malo nesto znaju, pa to tek dok dodje do nas u "gluvi telefoni psihologija" iskrivljenoj prici dok cekamo po cekaonicama zdravstvenim, pa cujes sta 2 babe sapucu, pa posle to parafraziras po svom nahodjenju......Ko zna sta i kako....

Nema nikakvog cuda u nasem telu....Cuda i cudno je pojam nepostojeci koji je izmislio homo sapiens da bi objasnio kategoriju stvari, pojava, predmeta koji spadaju pod fijoku - "ne znam". Kad god homo sapiens nesto NE ZNA, to dobije atribut - cudo, cudno i sl. Cim se otkrije MEHANIZAM, utomatski cudo nestaje a nastaje znanje, informacija, objektivna realnost.

Celije raka nastaju, nije bas da ih imamo i nosimo - one nastaju slucajnim mutacijama a nas sistem odbrane ih unistava, i one opet nastaju, sistem ih unistava.....U jednom trenutku, usled DNK mutacija, zbog kosmickog zracenja ili bilo kojih drugih otezavajucih faktora, nas sistem odbrane ne uspe da unisti toliko starih celija tumora, koliko se novih izreplikuje, jer mozda ide tipa - 2, 4, 8, 16, 32, 64 i tako se uvecava progresivno matematicki, da nas sistem ne moze sve da postigne, i onda samo u jednom trenutku, matematicki moze da se konstatuje da sistem nece vise moci IKADA, da sam od sebe spreci ovo umnozavanje. Jer primera radi dok sistem nas unisti 5 celija tumora, ono se za to vreme proizvelo 6 i sa prolaskom vremena, nas organizam gubi bitku ako se nista radikalno ne preduzima....

Tada, jacati imunitet, piti cajeve, krec, MMS otrove, psotajati vegan, buljiti u sunce i ostalo ne vredi uopste (a ne vredi ni ranije). Ostaje hemoterapija, operacije i sl, NIKO NE KAZE DA JE TO IDEALNO I ZDRAVO, EXTRA, ali to je jedina nada da mozes da sprecis takvo progresivno matematicki uvecavajuce replikovanje celija tumora. Jeste da se ubijaju i zrave celije, ali ko njih sisa, imamo jos zdravih, najbitnije je unistiti geometrijsku progresiju ovih novih tumornih celija.

Te celije tumora odbiju saradnju sa svim ostalim zdravim celijama, i uzimaju ostalim celijama energiju za svoje potrebe, bukvalno se ponasaju kao organizam u organizmu....

E sad da li ce neko ici na hemoterapije ili ce sumanuto vikati "farmakomafija, lose zracenje, steti, ocelavicu" a onda ode da se glupira kao Stiv Dzobs koji je imao sve najbolje alternativce sveta, i na kraju UMRE - na njegovoj je odluci i niko ga ne moze prisiliti da ostane ziv a celav sa oslabljenim zdravim celijama, ako covek oce da bude kosat, ladan i mrtav u najbrzem mogucem roku od stupanja bolesti.
 
Poslednja izmena:
Ljudsko telo je cudo, i samo Bog zna sta je u mozgu, a doktorsko jedino otkrice je da zdrave celije u jednom momentu pocinju da mutiraju( ovo pise u medicinskim casopisima).
Da su znali mnogo vise , dosad bi unistili kancer.Ali je sve "lutrija", i zato postoje psiholozi i neuro psihijatri da nas izvedu iz " lavirinta" ljudske neobrazovanosti.
Uverio sam se licno, i shvatio na cemu treba raditi, a sustina je u time, da telo nebrigom dovodimo u stanje da mora da se brain, i to kroz bolesti.
Nekada su ziveli zdravije, i koristi bilje za odrzavanje imunog sistema, a danas u blagodeti civilizacije ga unistavaju.
Lekar ce povodom kancera da sve objasni pacijentu, jer je duzan da to ucini.
Psiha je cudo broj dva, i kada covek razume mehanizam mozdanih vijuga, sve moze da resi.Celije organizma imaju svoju funkciju, i ako se poremeti ritam, snosimo posledice.
 
Kada smo kod imuniteta, pitanje za mikela:

Da li je curenje iz nosa (bistra tečnost niskog viskoziteta) nakon kraćeg izlaganja niskoj temperaturi ( petnaestak min stajanja na autobuskoj stanici u zimskom periodu na primer), koje prestaje desetak minuta nakon što uđem u toplu prostoriju znak dobrog ili lošeg imuniteta ?

To je ocekivana reakcija na suv i hladan vazduh i nije toliko pitanje imuniteta koliko normalnog fizioloskog funkcionisanja sluzokoze nosa.
 
Pre ce biti da je adaptacija, prilagodjavanje a ne neka odbrana...Odbrana od cega, od prirode same i njenih uslova? To se, ja mislim zove, adaptacija na novonastalu situaciju.
Mada kao sto rekoh, puno ljudi vuce hronicne sinuse, pa i to kada se jos poveca, efekat je jos jaci i vidljiviji.
 
Zaboravih da dodam i kijanje. Curenje bistre tečnosti iz nosa i kijanje (mada ne uvek, ali vrlo ćesto) su simptomi koji se manifestuju nakon nešto dužeg stajanja na hladnoći.
Podvlaćim, stajanja. Kada hodam tokom lova na primer, i ako je hladno to mi se ne dešava. Ali kada stojim mirno na čeki sat dva, eto simptoma.
A sve naglo prestaje kada se "raskravim" u toploj prostoriji.

Tečnost iz nosa mora da ima neku svrhu, koju?

Kijanje je koliko znam odbrambeni mehanizam - izbacivanje virusa i bakterija napolje iz respiratornog trakta

Šta se nalazi u tecnosti koja curi iz nosa?

Da li je opasnost od virusa i bakterija veća kada se telo izlaže hladnoći ?
 
Kijanje i to curenje nisu specificni mehanizmi odbrane, to se desava na svakakve nadrazaje. Konkretno u ovoj situaciji na hladnoci, vazduh je suv i hladan, ta tecnost se luci da bi pomogla da se vazduh kondicionira, da se dovede u zadovoljavajuce uslove pre nego sto ode u donje disajne puteve. Kijanje je isto nespecificno, ono se javlja kada je sluzokoza nadrazena. Ona moze biti nadrazena prilikom infekcije, ali moze i prosto fizickim ili hemijskim drazima iz okoline. Kines kako bi se sprecilo da to nesto dospe dublje u donje delove respiratornog trakta.

Šta se nalazi u tecnosti koja curi iz nosa?

zavisi od uzroka curenja. moze biti bistra serozna tecnost (sto bi trebalo da je, izmedju ostalog, i kod hladnog vazduha), a moze i sluzava, ili cak gnojna sekrecija (npr kod bakterijskih infekcija).

Da li je opasnost od virusa i bakterija veća kada se telo izlaže hladnoći ?

Donekle da, izmedju ostalog zato sto je tad cirkulacija slabija. S druge strane, na otvorenom prostoru na hladnoci nema toliko mikroorganizama. Veci problem predstavljaju zatvorene, neprovetrene prostorije u kojima boravi dosta ljudi, a toga je tokom zime dosta.

Nego, udaljismo se previse od teme.
 
Ja jedva cekam kada su mraz temperature, jer sam tad siguran da j... koksaki ne moze da prezivi i bude jak kao sto je leti.... :sad2:

Kad je zima i ledeno, zdrav sam kao dren dok se ostali vuCHu po lekari. Samo mi curi nos, ali to je zbog hronicnih sinusa....A ovako, sto se tice mikroorganizama - extra sam . :p
Leti, nazalost, kada je vecini cool, ja naje..bavam...:worth:
 
Ja jedva cekam kada su mraz temperature, jer sam tad siguran da j... koksaki ne moze da prezivi i bude jak kao sto je leti.... :sad2:

Kad je zima i ledeno, zdrav sam kao dren dok se ostali vuCHu po lekari. Samo mi curi nos, ali to je zbog hronicnih sinusa....A ovako, sto se tice mikroorganizama - extra sam . :p
Leti, nazalost, kada je vecini cool, ja naje..bavam...:worth:

Jak ti imuni sistem zimi,a i vakcinisese se redovno protiv gripe, i tako zimi nemas problema, dok leti, mora da iskijas sev sto ti se preko zime nakupilo.:D
 
Ma imun sistem mi je uzas....Da nije mog zdravog nacina zivota, ko zna sta bi mi sve falilo i bio bih biljka od coveka. 300 stvari sam prelezao... Kao mali bio mnogo bolesljiv...itd...

Ne znam kako se hranis, ali ti je to osnovica za imuni sistem, plus psihicki stresovi, i to kada se dotera u red, sve je okej.
Znaci rad na sebi.
 
ovako
cesto sam pod stresom pa mnogo pusim, ponekad i tri kutije dnevno
uvjek malo teze disem, struze mi u prsima, ali poslednjih par mjeseci bas me opasno stislo, toliko me gusi da ne mogu na ledjima da spavam, probada, i bole me ramena, pa sam ja ufitiljila da imam tumor na pluca, to je neki moj prikriveni strah, nesto od cega ja potajno strepim odavno, necu priznam al cesto mi prodje kroz glavu, a i vrijeme mi je za takvo nesto jer pusim vec vise od 20

odem kod svog ljekara, poslusa me zena, kaze da mi je to od cigareta, da prestanem da pusim, na pitanje da li treba da snimim pluca rekla mi je NE

mene sad zanima da li bi ona mogla znati samo na osnovu pregleda preko slusalica da li ima ili nema nesto

ili da ja ipak idem da snimam pluca ili da joj povjerujem

molim savjet, zabrinuta sam
 
ne može da čuje rak, on nema usta da se javi, ne znam gde živiš ali ako si u Beogradu idi u ATD na Zvezdari,
ne treba ti uput, ne zakazuje se, u jednom danu možeš uraditi rtg, spirometriju i analize krvi...renovirali su zgradu, nisam bila veoma dugo, možda su promenili način rada, imaš njihov sajt pa pozovi za svaki slučaj da proveriš, ne volim kad dam pogrešnu informaciju...meni to liči na hroničnu obstruktivnu bolest pluća, ali ja nisam doktor pa ništa ne tvrdim, samo iznosim moje iskustvo jer sam i sama pušač i imam HOBP..
 
to povremeno gušenje hoće da se javi od nagomilanog stresa i mnogo duvana...
meni se to dešavalo ranije, bio sam ubjeđen da je HOBP, otišao na Zvezdaru,baš kao što reče žena poviše, uradio spirometriju i sve se pokazalo u redu...iako sam pušač 20-ak godina..
kakav crni rak, hoću da ti kažem da vjerovatno nemaš ni HOBP.. a kamo li rak
ne tripuj se, nego uradi tu spirometriju, i bori se protiv stresa i nervoze...a valjalo bi i duvan baciti...
 
Poslednja izmena:
ne prica ni bronhitis pa ga cuju:neutral:


bronhitis ima sasvim drugačiju kliničku sliku zato se i čuje, al da se ne ubeđujemo ovde jer je to bezveze ti radi kako želiš,
a da bi mi poverovala da znam šta pričam, imala sam člana porodice sa rakom u grudnom košu koji se nije čuo pri pregledu
i zato se kasno otkrio...od svega što sam napisala ti se uhvati za banalnost, al nema veze, u strahu su velike oči...
 
bronhitis ima sasvim drugačiju kliničku sliku zato se i čuje, al da se ne ubeđujemo ovde jer je to bezveze ti radi kako želiš,
a da bi mi poverovala da znam šta pričam, imala sam člana porodice sa rakom u grudnom košu koji se nije čuo pri pregledu
i zato se kasno otkrio...od svega što sam napisala ti se uhvati za banalnost, al nema veze, u strahu su velike oči...

mogla si odmah reci da se ne cuje pri pregledu slusalicama , to sam i pitala
 
to povremeno gušenje hoće da se javi od nagomilanog stresa i mnogo duvana...
meni se to dešavalo ranije, bio sam ubjeđen da je HOBP, otišao na Zvezdaru,baš kao što reče žena poviše, uradio spirometriju i sve se pokazalo u redu...iako sam pušač 20-ak godina..
kakav crni rak, hoću da ti kažem da vjerovatno nemaš ni HOBP.. a kamo li rak
ne tripuj se, nego uradi tu spirometriju, i bori se protiv stresa i nervoze...a valjalo bi i duvan baciti...
Ne znam zasto je utesnije i bolje imati HOBP?

Dijagnoza hronične opstruktivne bolesti pluća (HOBP) obično ne izaziva posebnu zabrinutost kako u opštoj populaciji tako ni kod onih koji boluju od ove bolesti. Interesantno je da kada kažemo angina pektoris, infarkt srca, moždaniudar većina ljudi je svesna ozbiljnosti ovih bolesti, dok dijagnoza HOBP ne zvuči zabrinjavajuće. Činjenice govore drugačije. HOBP je trenutno četvrti uzrok smrtnog ishoda, a predvidjanja kažu da će 2020 biti treći uzrok smrti. Dok se stopa smrtnosti od moždanog udara i infarkta srca smanjuje, broj obolelih i umrlih od HOBP raste. Procenjuje se da kod nas 10% osoba iznad 40 godine života ima HOBP.


http://astma.rs/saveti/hobp-dijagnoza-i-prognoza/
 
Sto da ne treba probati i sa sodom, ne kosta nista , a mozda i pomogne.
Meni je zena umrla od brest kancera u 41-oj godini,a medicinski jedino sto je uradila je bila operacija limfnih zlezdi, i nije zelela da ide na hemoterapiju i radijaciju.
Pokusala je dosta toga na prirodan nacin, i trajalo je od pocetka kada je otkriven, dok nije metastaziralo na mozak, 4 godine.
Ono sto sam ja saznao je da lekari jedino sto znaju, je da celije krenu da mutiraju i to je sve.
Prvi kancer koji je otkriven je bio na kostima u Egiptu, 3000 godina pre nove ere.
Svaki organizam je posebna prica,a covek treba da sam ODLUCI, sta mu valja raditi, jer kancer kao kancer, je vrlo specificna "zaraza" organizma, koja se i moze , a i ne mora izleciti.
Ono sto bih preporucio je da se kako pacijent, tako i familija, mole Bogu Na glas, i traze isceljenje, od Stvoritelja, pa kako Bog odluci.



Ako nije tajna zasto tvoja pokojna supruga nije htela da ide na hemioterapiju i radijaciju i da li si joj ti nesto sugerisao po tom pitanju?
 
Ako nije tajna zasto tvoja pokojna supruga nije htela da ide na hemioterapiju i radijaciju i da li si joj ti nesto sugerisao po tom pitanju?

Mozda je znala da joj nece pomoci. Moja je prijateljica, i sama lekar specjalista, odbila hemoterapiju ( karcinom jajnika)
jer je znala da joj spasa nema.
 

Back
Top