tema br. 6

ma šta ne idem leći...
drag.gif
 

eto i mene
na tren
da popricham sa najdrazim mi forumskim frendom
koji teshko da ce ponovo doci
nebitno
on zna da je najdrazi , ni sa kim nisam mogla tako lepo da se zekim , mlatim, uzivam
i da, ne rollam vishe , da znash :P
 
PRICA O NASTANKU POLJUPCA


Nekada davno, u sam iskon jednog od mnogobrojnih svetova, behu dva bespolna bića: Ono i Ono.Samog pojma vremena još nije bilo. Bilo je samo postojanje, i njegova suprotnost, ne-postojanje.Da, bilo je tako jednostavno.U jednom trenutku, u jednom biću rodi se prva misao.Ono se približi drugom biću i, budući da reči još nisu postojale, kao ni usta koja bi ih izgovorila, prenese svoju misao na neki neuhvatljiv, i njemu nepoznat način.Misao je glasila: "Hajde da se pretvaramo da imamo usta."Drugo biće prihvati ovu ideju, te se bića stadoše pretvarati da imaju usta. Kroz to njihovo pretvaranje, nastalo je vreme.Posle nekog vremena, prvo biće oseti neki nemir u sebi. Pretvaranje mu više nije bilo dovoljno. Zato se Ono opet približi drugom biću, i ovog puta glasno izreče svoju misao:"Hajde da se pretvaramo da imamo i jezike. Onda ćeš ti otvoriti svoja usta, a ja ću na njih priljubiti svoja i probati ih jezikom.""U redu", reče Ono.I bića se stadoše pretvarati. Ono je otvorilo usta, a drugo Ono mu je prišlo i liznulo mu jezikom usne. Bića tad spojiše usne. I onda se počeše pretapati, biće u biće. Jedno je ulazilo u drugo, jedno se s drugim mešalo i jedno u drugom gubilo.Tako je nastao prvi poljubac, u vreme kada još nije bilo ni ljubavi, ni objekta kome bi ljubav bila upućena.Zato i danas postoji poljubac bez ljubavi, ali nema ljubavi bez poljupca.


12072778_922782681129719_9220888460368247406_n.jpg


p.s.

hvala ti, sto si me podsetio na jednu odlicnu knjigu - Poljubac u doba kuliranja, od Zorice Tomic
 
Poslednja izmena:

Back
Top