MC, ASC i njihovi aspekti
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: MC, ASC i njihovi aspekti

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Question MC, ASC i njihovi aspekti

Hajdemo malo da diskutujemo na tu temu
    Primetila sam da se na forumu vise pominju neke planete i njihovi aspekti nego li MC , ASC i aspekti koji oni prave.

Da li su recimo bitniji oni aspekti koje pravi vlarad MC-a ili oni koji pravi sam MC?
    Kada je u pitanju ASC isto to samo obrnuto

Evo primera...
    Mars je vladar MC-a.
    Nalazi se u 9 kuci .
    Pravi konjukciju sa venerom(vladarom 4 i 11 kuce) koja je takodje u 9 kuci( u ovnu) i oboje prave konjukciju sa MC.
    Kvadrat sa neptunom ( koji je vladar 9 kuce i vladar sucevog znaka)
    Kao i kvadrat sa mesecevim cvorom i fortunom.

Ali recimo sam MC pravi trougao sa Mesecom ( koji je vladar horoskopa)
    Trougao sa jupiterom ( vladarom 6 kuce)
    Trougao sa uraonom ( vladarom 8 kuce)

Po vasem misljenju, na sta bi trebalo da se obrati paznja? I sta je sad bitnije i vaznije?

Primećen član Mady (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: MC, ASC i njihovi aspekti

MIslim da si propustila najvažnije reći - u kom je znaku Mars?

Bitnije i važnije za šta? Deseto polje simbolizuje dvanaestinu tvog života - imaš li nešto konkretnije na umu...?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Mady
    MIslim da si propustila najvažnije reći - u kom je znaku Mars?

Bitnije i važnije za šta? Deseto polje simbolizuje dvanaestinu tvog života - imaš li nešto konkretnije na umu...?
    Mars i venera su u znaku ovna.

Mislim vazno za posao i karijeru.

Primećen član Mady (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Pre svega, sama cinjenica da je vladar X polja u IX nije sjajna. Ako radimo sistemom astroloske vrteske deveto polje je dvanaesto od desetog - to je polje koje mozemo nazvati "smrt karijere". sa psiholoske tacke ovo su osobe koje su uvek zeljne znanja i nikada ne priznaju da su se potpuno usavrsile, ukoliko ima izazovnih aspekata ovde moze biti promene fakulteta ili prekida u obrazovanju, nastavaka... ukoliko se medjutim posmatra citava karta moguce je pronaci izlaz kroz siomboliku posla koji bi bio povoljno aspektovan.

izvrsno je sto je mars kao vladar mc-a u svom sedistu [znaku kojim vlada i u kom ima solidnu snagu] i garantuje neku vrstu uspeha nakon sto pronadjes sebe u datoj oblasti. sto ponovo nije u ranim godinama jer je vladar X u svom XII, dakle kasno, nakon brojnih pokusaja u raznim oblastima.

sada da se vratimo na prvo pitanje - nema razlike - sta je vaznije vladar mc-a ili sam vrh X polja. ako cemo iskreno sve to pripada seriji X i kada tumacimo karijeru podjednako cemo gledati vladara Mc-a, planete u X, vrh kuce kao i stepen na kom je, sve pozicije natalne u znaku jarca [sto je opet simbolika X] i aspekte sa saturnom. najbolje je sve nabrojati i sortirati [mc, vladar X, planete u X] nabrojati aspekte prevo trigone, sekstile a zatim one losije, izazovne - kvadrate, opozicije, konjunkcije. tako imas pred sobom detaljan opis svoje karijere. sta ce je podrzavati, ometati, ko ti moze biti od koristi ko ti ometati planove, u kakvim se okolnostima sve odvija, da li je lepo podrzano ili ne [zavisi od odnosa pozitivnih i negativnih aspekata]. tako citas, upoznajes se sa sobom. provera je dobra oslusnuti okruzenje jer te X polje predstavlja drugima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Mady
    Pre svega, sama cinjenica da je vladar X polja u IX nije sjajna. Ako radimo sistemom astroloske vrteske deveto polje je dvanaesto od desetog - to je polje koje mozemo nazvati "smrt karijere". sa psiholoske tacke ovo su osobe koje su uvek zeljne znanja i nikada ne priznaju da su se potpuno usavrsile, ukoliko ima izazovnih aspekata ovde moze biti promene fakulteta ili prekida u obrazovanju, nastavaka... ukoliko se medjutim posmatra citava karta moguce je pronaci izlaz kroz siomboliku posla koji bi bio povoljno aspektovan.

izvrsno je sto je mars kao vladar mc-a u svom sedistu [znaku kojim vlada i u kom ima solidnu snagu] i garantuje neku vrstu uspeha nakon sto pronadjes sebe u datoj oblasti. sto ponovo nije u ranim godinama jer je vladar X u svom XII, dakle kasno, nakon brojnih pokusaja u raznim oblastima.

sada da se vratimo na prvo pitanje - nema razlike - sta je vaznije vladar mc-a ili sam vrh X polja. ako cemo iskreno sve to pripada seriji X i kada tumacimo karijeru podjednako cemo gledati vladara Mc-a, planete u X, vrh kuce kao i stepen na kom je, sve pozicije natalne u znaku jarca [sto je opet simbolika X] i aspekte sa saturnom. najbolje je sve nabrojati i sortirati [mc, vladar X, planete u X] nabrojati aspekte prevo trigone, sekstile a zatim one losije, izazovne - kvadrate, opozicije, konjunkcije. tako imas pred sobom detaljan opis svoje karijere. sta ce je podrzavati, ometati, ko ti moze biti od koristi ko ti ometati planove, u kakvim se okolnostima sve odvija, da li je lepo podrzano ili ne [zavisi od odnosa pozitivnih i negativnih aspekata]. tako citas, upoznajes se sa sobom. provera je dobra oslusnuti okruzenje jer te X polje predstavlja drugima.

Hvala ti Mandy na odgovoru. Ovo gore sto si delimicno je tacno. Sto se tice posla i karijere do sada sam vec promenila 7 radnih mesta ;( pa me zato taj MC i zainteresova htela sam da znam kako se to "zvedice" igraju samnom

hvala jos jednom

pozdrav

Obećava YeY (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

staru temu valja ponekad izvaditi iz naftalina

koliki ke dozvoljen orbis aspekta izmedju planete i AC, MC...??
    see you all :-*

Iskusan immph (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    109

Cool Re: MC, ASC i njihovi aspekti

Oko pet valjda ... bar ja tako gledam ...

Obećava YeY (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

pitam jer sam na razlicitim mestima naisla na razlicite tvrdnje. cini mi se da sam poslednji put procitala da je dozvoljen orbis 1stepan

cim stignem kuci knjige u sake i na strebanje ipak su ovo osnove!!!

Iskusan immph (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    109

Cool Re: MC, ASC i njihovi aspekti

Pa za ostale aspekte sigurno manje, ali konjukcija moze i pet ...

Obećava YeY (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio immph Pogledaj poruku
    Pa za ostale aspekte sigurno manje, ali konjukcija moze i pet ...
    bravo, proverila sam (samo ne moj da me pitas gde jer nemam pojma na kom sajtu sam nasla.... takve stvari stalno zaboravljam.
    ali jedan podatak nija informacija
    za osnovne aspekte 5 a za ostale 1 stepen

ako neko nadje drugaciji podatak neka nam javi

Slične teme

1. Afere u Sbiji i njihovi akteri!
    Autor GruberBG u forumu Politika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 26.11.2007., 13:25
  2. Muskarci i njihovi kompleksi...
    Autor sojka_ptica u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 209